Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Skyrius:

Teisinga mityba

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Žaliavalgystė pagal M. Bircher-Benner

Šveicaras Maks Bircher-Benner priklauso gydytojams, kurie laiko augalinę neapdorotą mitybą vaistu nuo visų ligų. Jis vienas iš pirmųjų išdėstė žaliavalgystės postulatus savo knygoje „Gydymo pagrindai maistu energetikos pagrindu”, publikuoti 1903 metais. Bircher-Benner rėmėsi tuo, kad visi augalai savyje turi Saulės energiją, kuri sunaikinama terminio apdirbimo metu ir ilgo daržovių ir vaisių laikymo metu. Iš šio požiūrio taško, bet koks maistas, kuris pagamintas ugnies pagalba arba bet kokiu konservavimo (išskyrus džiovinimą) būdais, yra organizmui nenaudingas.

Virškinimo ir pilnaverčio maisto naudojimo metu be abejonės svoris būdavo gyvulinių produktų pusėje. Pagrindinis augalinės mitybos trūkumas – jis apsunkina žarnyną dideliu kiekiu nepervirškintos medžiagos ir todėl kenksmingas ir sunkus virškinimu.

Buvo visaip skatinamas stimuliuojančių medžiagų vartojimas – mėsos nuoviras, kava, arbata, šokoladas, kakava.… skaityti daugiau


Vanduo su kurkuma (ciberžolė) rytais: nauda ir žala

Vanduo-su-kurkuma

Teisinga mityba – sveikatos, laimingo ir efektyvaus gyvenimo pagrindas. Yra daugybė versijų apie tai, kokia mityba yra teisinga, o kokia neteisinga, tačiau bendrą formulę galima išvesti panašiai tokią: teisinga mityba yra toks mitybos būdas, kurio metu organizmo valymo procesai dominuoja virš užteršimų procesų. Tuo atveju, jeigu viskas atvirkščiai, tai tokią mitybą vargu ar galima pavadinti sveika ir teisinga, nes jeigu kūnas palaipsniui užsiteršia, tai anksčiau ar vėliau prives prie ligų.

Viena iš sveikos mitybos rekomendacijų yra pradėti dieną nuo stiklinės vandens. Nerekomenduojama iš karto po prabudimo valgyti maistą – organizmas dar nepasiruošęs jį įsisavinti. Tam, kad “prabudinti” žarnyno ir virškinimo traktą ir išvesti sukauptas praėjusio maisto valgymo liekanas, rekomenduojama visų pirma išgerti stiklinę šilto vandens.… skaityti daugiau


Norman Walker: Gydymas sultimis

Glasses of fresh organic vegetable and fruit juices

Norman Walker – sveiko gyvenimo būdo ir sulčių mitybos srities tyrėjas. Parašė kelias knygas apie mitybą daržovių ir vaisių sultimis. Pasak Walkerio nuomonę, praktiškai visų žmogaus ligų priežastis yra žarnyno darbo sutrikimai. Walkeris nagrinėja žarnyną, kaip pagrindinę organizmo valymo sistemą ir jeigu žarnynas, ypatingai storoji žarna – užteršti ir negali pilnavertiškai atlikti savo funkcijų – tai priveda prie įvairių ligų. Jis tvirtino, kad kaip minimum 80 % visų ligų prasideda dėl storosios žarnos sutrikimų. Pasak Walkerio, jam teko dalyvauti skrodimuose ir tik mažiau nei 10 % žmonių turėjo sveiką ir švarų žarnyną.

Skystos mitybos atsiradimo koncepcija

Normano Walkerio asmenybė apsupta įvairiais mitais ir legendomis. Pavyzdžiui, nėra tikslių duomenų apie tai, kiek jis pragyveno.… skaityti daugiau


Vegetarizmas: pliusai ir minusai apie kuriuos niekas nekalba!

Vegetarizmas – tai mitybos rūšis, kurioje pašalinama dauguma gyvulinės kilmės produktų. Vegetaro racionas sudarytas iš augalinės mitybos, kai kuriais atvejais gali būti pridėti pieno produktai ir/arba kiaušiniai. Vegetariška mityba charakterizuojama žemu riebalų kiekiu ir aukštų skaidulų kiekiu racione.

Žmonės vis dažniau mato vegetarizmą, kaip būdą pagerinti sveikatą ir sumažinti tam tikrų susirgimu atsiradimo riziką.

Kita perėjimo į vegetarizmą priežastis – siekis sukelti mažiau kančių gyvūnams ir žalos aplinkai. Kai kurie laikosi vegetarizmo dėl religinių įsitikinimų.

Nesubalansuotas vegetarizmas gali sukelti rimtą žalą organizmui: vitaminų ir/arba mineralų deficitas, per didelis sočiųjų riebalų kiekis ir, kaip pasekmė, esamų ligų pasunkinimas ir įgavimas naujų.

Vegetarizmo pliusai

Vegetarizmas turi nenuginčijamą privalumą lyginant su tradicine mityba.

– Žemas kiekis cholesterolio, gyvulinio baltymo vartojimas.… skaityti daugiau


Kodėl svarbu valytis organizmą

kodel-svarbu-valytis-organizma

Kaip galima tikėtis, kad žemėje karaliaus taika ir gerovė, jeigu mūsų kūnai yra gyvos kapinės, kuriose palaidoti nužudyti gyvūnai? L. N. Tolstojus

Gamta sukūrė mūsų kūną tobulu. Tai yra sudėtinga biologinė sistema, ji idealiai sukurta gyvenimui mūsų Visatos sąlygoms. Tačiau konkretus ir sklandus svarbių procesų darbas mūsų organizme priklauso nuo to, kiek jis yra švarus iš vidaus, tiek ir iš išorės. Dienos rėžimo sutrikdymas, mityba, neteisingos mintys ir poelgiai, užterštas vidinis pasaulis informacinėmis šiukšlėmis, visa tai priveda prie liūdnų pasekmių. Fizinis kūnas užterštas šlakais netinkamu maistu, o neigiamos mintys ir neetiški poelgiai griauna energetinį kūną. Žmogus sunkėja grubėja, jo pomėgiai tampa apriboti ir primityvus. Efektyviam gyvenimui būtina sąlyga yra sveiko ir švaraus organizmo sukūrimas.… skaityti daugiau


Kaip aš tapau vegetare. Tatjana Vengerskaja

tatyana-vengerskaya-jogos-mokytoja-oumru

Esu vardu Tatjana Vengerskaja, gimiau 1978 metais, esu jogos klubo OUM.RU mokytoja Riazanės mieste, vegetarė nuo 2016 metų.

Visos žmogaus problemos kyla nuo nežinojimo (neišmanymo). Daugelį dalykų mes darome tiesiog automatiškai iš įpročio arba todėl, kad mus taip išmokė, taip daro visi ir mes taip pat nesusimąstome ar tai iš viso teisinga.

Jeigu dar prieš 10 metų man pasakytų, kad aš tapsiu vegetare, aš labai ilgai juokčiausi iš to. Kaip gėda apie tai kalbėti, tačiau aš anksčiau laikiau save užkietėjusia mėsavalge. Mano šeimoje visi maitinosi tradiciškai ir mano aplinkoje nebuvo nei vieno vegetaro. Aš taip pat nesusimąsčiau apie tai, kad galima maitintis kažkaip kitaip.

Aš visada užsiiminėjau sportu, bandžiau ant savęs įvairias mitybos ir sportinės mitybos rūšis ir netgi maniau, kad mano mityba yra teisinga ir sveika.… skaityti daugiau


Ajurveda teigia, jog skirtingas maistas suteikia skirtingą proto būseną, savijautą, nuotaiką

Ajurveda teigia, jog skirtingas maistas suteikia skirtingą proto būseną, savijautą, nuotaiką

Senovės mokslas apie gyvenimą ajurveda teigia, jog kiekvienas iš mūsų galime būti vienoje iš trijų būsenų arba gunų. Sattva-guna atspindi gerovinę (harmoningą) būseną, radžas yra troškimų (potraukių, aktyvumo) būsena su dideliu aktyvumu, o tamas yra inercijos būsena. Nei viena iš būsenų nėra nei išskirtinai gera nei išskirtinai bloga. Dienos eigoje gunų poveikis gali keistis. Kartu su tuo ajurveda teigia, jog maistas taip pat turi vieną ar kitą išreikštą būseną, o tai reiškia, kad maisto vartojimas susijęs ne tik su sveikata, tačiau ir su mūsų nuotaika. Kokį poveikį suteikia maistas mūsų protui ir organizmo būsenai?

Sattva – gerovės guna. Būdami joje žmonės išreiškia išmintį, jie ramūs, linkintys gerovės, išreiškia kantrybę daug kam.… skaityti daugiau


Mano istorija apie tai, kaip aš tapau vegetaras. Vladimir Vasiljev

Vladimir-Vasilev-oum-ru

Laba diena, brangūs draugai! Esu vardu Vladimir ir dabar su jumis pasidalinsiu savo istorija kaip tapau vegetaru. Į vegetarizmą nusprendžiau pereiti iki tam tikro lygio spontaniškai, išgirdęs apie šį mitybos būdą vienoje iš paskaitų.

Perėjimas buvo pakankamai staigus, aš nusprendžiau iš karto pereiti ir sekti savo būseną. Po kurio laiko perėjus į šį mitybos būdą aš pajaučiau tam tikrą jėgą, lankstumą ir, iki tam tikro lygio laisvę – taip sakant, mano kūnui pasidarė šiek tiek lengviau kvėpuoti. Tai padėjo man gerokai efektyviau dirbti ir gyventi, mintys tapo aiškesnės, o protas – ramesnis. Bendrai, tame radau vien privalumus.

Žinoma, tai davė tam tikrus rezultatus: iš efektyvumo požiūrio taško, mano gyvenimas tapo gerokai įdomesnis, iš jogos požiūrio taško – padidėjo lankstumas (jau tada bandžiau užsiiminėti joga).… skaityti daugiau


Kas negerai su bananais

Kas negerai su bananais

Bananai. Šis egzotinis produktas pagal populiarumą mūsų šalyje sulyginamas su mūsų klimatui artimiems obuoliams. Kodėl bananai tokie populiarūs? Kodėl visur pabrėžiama jų nauda? Ir kodėl bananai, kuriuos veža iš kito pasaulio krašto, mūsų parduotuvėse kainuoja pigiau, nei obuoliai ir daržovės? Ar iš tiesų bananai yra tokie naudingi, kaip apie tai be perstojo skelbia interneto straipsniai? Kas iš tiesų slepiasi po geltonu visu mėgstamu vaisiumi ir kokia kaina bananų magnatai uždirbinėja pinigus?

Verslas su minimaliomis išlaidomis

Visų pirma verta pabrėžti, kad bananas, kurį priimta laikyti vaisiumi – tai visiškai ne vaisius. Iš botaninio požiūrio taško, bananas yra uoga. Tai vienmetis augalas, kuris užauginęs vaisius numiršta.

Visų antra, labai įdomu, kodėl egzotinė uoga, kurios dėl klimato neįmanoma išauginti daugumoje pasaulio šalių, įgavo pasaulinį populiarumą?… skaityti daugiau


Kuo skiriasi rafinuotas aliejus nuo nerafinuoto

Kuo skiriasi rafinuotas aliejus nuo nerafinuoto aliejaus

Augalinis aliejus pagamintas iš saulėgrąžų, alyvuogių, sezamo, kukurūzų, rapsų, šiandieną užima svarbią vietą kiekvieno žmogaus mitybos gyvenime. Priklausomai nuo asmeninių poreikių mes dedame ant stalo rafinuotą ir nerafinuotą aliejų, kurie skiriasi savo apdirbimo būdu. Kiekvienas kulinaras turi savo tinkamas rūšis, prekės ženklus ir tokių ingredientų apimtis, kurios dedamos į vienus ar kitus patiekalus.

Augalinis aliejus yra ypač naudingas organizmui. Tačiau tam, kad vartojant šį produktą būtų tik nauda ir nebūtų jokios žalos, reikia rinktis teisingą aliejų. Ir pirmas klausimas, kuris kyla renkantis gerą variantą: ar geriau pirkti rafinuotą ar nerafinuotą aliejų? Kuo skiriasi šių dviejų produktų gamybos būdas? Pabandykime įsigilinti į šį klausimą ir rasti sąžiningą atsakymą, kuris padėtų pasirinkti teisingą maistą savo sveikatai.… skaityti daugiau