Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Pieno žala: nagrinėjame detaliai

Pieno žala žmogaus organizmui, Nagrinėjame detaliai

Mes gyvename gausos laiku, kai lentynos lūžta nuo pramonės ir maisto produktų. Šiandieną pakalbėsime apie pieną, jo žalą mums. Kaip ir su kitais produktais, prekinių ženklų daugybė, tačiau kažkodėl nedžiugina šios „pieno upės“.

Šis produktas praktikams yra tradicinis ir jį rekomendavo dar jogos protėviai. Vienas iš pirminių šaltinių teigia: „Pats dėkingiausias maistas jogui: geros kruopos, grūdai, kviečiai, ryžiai, miežiai, pienas, ghi, geltonas cukrus (cukranendrių)…“ (Hatha-joga Pradipika, dalis 1, šloka 62).

Pradėkime nuo jo naudos. Pienas rekomenduojamas vyresnio amžiaus žmonėms, nes stiprina audinius, ypač jeigu vartoti jį dvi valandos prieš miegą – tuomet pagyvenęs žmogus išvengs kūno silpnumo ir išsausėjimo. Iš tiesų kai kurie pasenę indusai, kurie geria pieną dideliu kiekiu, atrodo tvirti ir „apvalūs“. O taip pat jis suteikia akivaizdžią naudą vaikams, nes augantis organizmas gauna gerai subalansuotą vitaminų rinkinį, aminorūgštis, makro ir mikroelementus. Retai kuris produktas savo sudėtyje turi tokį kiekį naudingų medžiagų.

Pas visus likusius, tai yra suaugusius žmones, pieno perdirbimas yra apsunkintas, ypač jeigu gerti jį šaltą. Rekomenduojama sušildyti iki penos (70-80°), o tuomet atvėsinti iki norimos temperatūros. Jo geram virškinimui padeda prieskoniai: cinamonas, ciberžolė ir kiti. Pieno žala tame, kad jis sukuria gleives, kurios netinka oganizmui. Papildomai toks pieno komponentas, kaip laktozė, pas suaugusius blogai išsiskaido, patenka į žarnyną ir sukuria maistinę terpę toksinams ir kenksmingoms bakterijoms.

Pienas iš senų laikų buvo laikomas maistu, o ne gėrimu, kaip kai kurie galvoja. Minimaliai turi praeiti dvi valandas prieš ir po jo vartojimo. Sveikas organizmas jį įsisavina normaliai, jeigu vartojimas yra apskaičiuotas, saikingas. Jeigu organizmas jo nepriima, reiškia, užterštas. Šiuo atveju nepamaišys praeiti valomasias procedūras, o po jų pakeisti racioną į gerokai adekvatesnį žmogaus gyvenimo būdą.

Bendrai pienas laikomas pačiu satviškiausiu produktu, suteikiančiu džiaugsmą. Tačiau su juo reikia rasti bendrą kalbą. Ir jeigu žmogus supras, kaip teisingai jį vartoti (individuali norma ir pernešimas, laikas, mitybos rėžimos, fizinis krūvis ir taip toliau), tai gaus daug naudos.

Ajurveda teigia, jog gerti reikia tik šviežią pieną, šiek tiek prieš saulės pakilimą arba dvi valandas prieš miegą, kad gauti visą pozityvių jėgų spektrą. Svarbus gyvūnų laikymo klausimas, nuo kurių mes gauname pieną. Lietuvoje priimta elgtis su karvėmis, kaip su galvijais, tikraja to žodžio prasme. Indijoje joms duoda vardus, gieda mantras, išreiškia rūpestį ir gauna nuostabų produktą, kuris padeda išgydyti negalavimus.

Netgi karvės mėšlui Indijoje rado gerovinį pritaikymą: jį džiovina ir atlieka ritualus (jagjas), gydo žmones, pridedant į tepalus ir tinktūras… Įrodyta, kad šių atliekų sudėtyje yra, pavyzdžiui, atiseptiniai komponentai. Juos naudoja kaip namų arba šventyklų apšildymui. Aš neskatinu vartoti mūsų platumose indišką variantą, tik noriu priminti, kad su „mažaisiais broliais“ reikia elgtis žmogiškai.

Mūsų šalyje visus gyvūnus, kurie neduoda reikalingo primelžimo kiekio, siunčia nužudymui. Metodai, kuriais pas karves ima pieną, gali būti atskira tema ir labai liūdnu straipsniu, kaip ir pieno pasterizacijos technologijos, kurių rezultate galutinis vartotojas gauna surogatą su visomis iš to sekančiomis pasekmėmis.

Pieno žala žmogaus organizmui

Mokslui pavyko nustatyti pieno ir pieno produktų žalą sveikatai ir priversti daugelį peržiūrėti į jį savo santykį. Pieno vartojimas dideliame kiekyje vysto išsėtinę sklerozę, pirmo tipo diabetą. Kazeinas (pieno baltymas) gali iššaukti onkologinius susirgimus.

O dar pienas dažnai iššaukia alergiją. Žinant tai, kaip maitina, gydo ir laiko karves, jų duodamas pienas ypač kenksmingas, ypač privestas „iki kondicijos“ dirbtiniais priedais. Ne atsitiktinai pramoninio produkto toks bjaurus skonis ir jis taip ilgai nesurūgsta…

Dar sunkiau įsisavina ir ilgai virškinami antriniai perdirbimo produktai: sviestas, grietinė, varškė, sūris. Ten daug kazeino. Kaupdamasis jis užteršia vidinius organus ir rūgština organizmą. Netgi neturintis riebalų pienas dėl pasterizacijos ypatumų yra kenksmingas. Turbūt, tik rūgpienis, kefyras, neapsunkina organizmo ir pagerina jo darbą.

Anksčiau pieną nemokamai duodavo kenksmingose gamyklose, siekiant gausiais vitaminais niveliuoti žalą organizmui. Dabar ši tradicija praeityje. Paskutinių mokslinių tyrimų šviesoje su pasitikėjimu nagrinėti jo naudą sveikatai dirbantiems sunkiose sąlygose, turbūt, jau nepradės nei vienas specialistas.

Tyrėjai atrado ryšį tarp gausaus pieno produktų vartojimo ir tokių neigiamų būsenų ir ligų, kaip:

– pastovus nuovargis,
– meteorizmas,
– diareja,
– dažni galvos skausmai,
– blogas širdies darbas ir užsikimšusios kraujagyslės,
– aterosklerozė,
– osteoporozė ir artrozė pas jaunus žmones.

Mano sesė nuo jaunystės mėgsta pieną: litras per dieną jai norma, taip pat du kartus laužė galūnes – ranką ir koją. Dabar vidutiniame amžiuje ji kenčia nuo antsvorio ir prieš metus paslydusi užsidirbo kelio meniską… Kaip kalbama ko per daug, tas blogai! Gavosi atvirkštinis efektas kūno sąnarių įr kaulų judėjimo aparatui, kartu su kitomis priežastimis: sėdimas darbas, polinkis į mėsišką maistą.

Pieno žala vyrams

Vyrams rekomenduojama būti dėmesingais su pienu. Iš vienos pusės, naudingi mikroelementai palaiko potenciją. Iš kitos – britų mokslininkai nustatė, kad dažnus pieno gėrimas iššaukia šlapimo sistemos onkologinių susirgimų augimą, ypač, čia veikia į pramoninių gyvūnų racioną pridedamas estrogeno hormonas. Karvė apie pusę metų jį išskyrinėja, kad maitintų teliuką, tuomet jis pradeda mažėti. O pieno gamintojai papildais toliau tęsia palaikyti jį aukštose dozėse.

Geriau pirmenybę teikti ne fabrikiniam, o natūraliam produktui, pas patikrintą fermerį. Tačiau reikia prisiminti, kad toks pienas pakankamai riebus ir gali tapti padidėjusio cholesterolio priežastimi, skrandžio sutrikimų (dieglių, spazmų, pilvo pūtimų), svorio padidėjimą gyvenant mažai judantį gyvenimo būdą.

Pieno žala moterims

Viršsvoris, kalcio praradimas organizme ir osteoporozės išsivystymas yra būdingi, jei moterys dažnai vartoja pieną. Taip pat, kaip ir pas vyrus, turima rizika piktybinių krūtinės ir gimdos darinių atsiradimas dėl blogai perdirbamos laktozės, kuri kaupdamasi tampa toksiška ir sumažina imunitetą.

Kai moteris maitina krūtimi, karvės pienas gali pabloginti laktacijos periodą. Taip pat susidaro gleivės, kurios kaupiasi kvėpavimo organuose. Iš čia atsiranda bronchitai, anginos, alergijos pas vaiką ir netgi pneumonija pas suaugusius. Specialistai rekomenduoja nemaišyti vieno su kitu ir teikti pirmenybę asmeniniam pienui.

Pieno žala pagyvenusiems žmonėms

Pagyvenusius žmones mokslininkai taip pat skatina nepersistengti su pieno vartojimu. Pertėklinis kalcis ir vitaminas D produkte prastai atsiliepia protinei veiklai, užkemša smegenų krauagysles, trukdo pritekėti kraujui ir vysto išsėtinę sklerozę, aterosklerozę, silpnaprotystę.

Japonai, o prieš juos ir švedai išsiaiškino, kad pramoniniai transriebalai esantys piene, daro kaulus silpnais. Nors prieš tai specialistai tvirtino atvirkščiai: kad pienas naudingas prarandančiai tvirtumą ir elastingumą raumenų ir kaulų sistemai. Pagyvenusiems žmonėms ypač dėmesingai verta žiūrėti į savo racioną ir atlikti jo korekciją kartu su sumažėjusiu fiziniu aktyvumu, sulėtėjus medžiagų apykaitai ir kitiems neišvengiamiems senėjimo proceso faktoriams.

Pastebėsiu, kad paskutiniųjų metų mokslinius tyrimus apie pieną ir pieno produktų žalą galima priskirti tik hipotezėms, neturinčioms pagrindo, tačiau kol kas nepatvirtintomis papildomu stebėjimu.

Padarykime išvadas. Mūsų visuomenėje dėl pieno vienareikšmiškos nuomonės nėra. Kiekvienas savarankiškai nusprendžia kur pasibaigia nauda ir prasideda pieno žala organizmui. Tarp praktikuojančių jogų yra daugelis šio produkto šalininkų, kaip gerovinio maisto, kuris subalansuoja kūną ir sielą su gamtos harmonija.

Raumenys tampa elastingais ir lanksčiais, o raiščiai ir sausgyslės įgauna papildomą lankstumą. Protas tampa aiškesnis ir vyrauja gera nuotaika. Tačiau viskas individualu. Yra jogai, kurie pašalino pieno produktus iš meniu ir jaučiasi normaliai. Veganai, žaliavalgiai, vaisiavalgiai, šviežio maisto pasekėjai taip pat apsieina be jo.

Jeigu nenorite atsisakyti produkto, tai vis tiek verta apsvarstyti keletą rekomendacijų:

– Teikti pirmenybę kaimiškam pienui, kur fermeriai rūpinasi gyvūnais.

– Šviežią pieną geriau apdirbti termiškai, nes karvės neapsaugotos nuo ligų, kurios gali būti perduodamos žmonėms: kai kurios tuberkuliozės formos, bruceliozės, gastroentegrito ir kitos.

– Pienas turi įsisavinti. Jeigu po pieno gėrimo jaučiamas diskomfortas, sumažinkite dozę.

– Karvės pieną galima pakeisti į egzotinius augalinius variantus: ryžiu, kokosų ir kitus. Čia vadovaukitės savo individualiomis kontraindikacijomis.

Vaizdo įrašas. Pieno produkcija per 5 minutes (rusų kalba)

Straipsnio autorė Veronika Mysnik

Straipsnis išverstas iš tinklapio oum.ru

Originalus straipsnis