Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Skyrius:

Mantros

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Mantra-joga – universali dvasinio tobulėjimo sistema

Pradedant transformuoti mūsų asmenybę, verta tai daryti trijuose lygiuose: kūno, energijos ir sąmonės. Svarbu suprasti, kad visi trys aspektai yra susiję. Pavyzdžiui, energetinės problemos suvaržo kūną ir daro įtaką mūsų sąmonei. Ji tampa, švelniai tariant, specifinė. Ir taip viskame. Kiekviename iš trijų aspektų jogoje yra savi instrumentai, tačiau negalima sutelkti savo dėmesį tik į vieną kryptį. Pasaulyje egzistuoja daugybė dvasinio tobulėjimo sistemų ir tradicijų. Kaip rodo stebėjimas, jeigu akcentas praktikoje atliekama tik į kažką vieną: į kūną, į energiją arba į sąmonę, tai harmoningas tobulėjimas neįmanomas.

Mantra – neįtikėtinas įrankis transformuojantis asmenybę

Vienas iš unikalių jogos instrumentų – tai mantros, kurios daro poveikį iškarto trims lygiams: kūnui, energijai ir sąmonei.

Empyriniu būdu įrodyta, kad sanskrito garsai turi gydomąją jėgą, tai yra pats mantros skambėjimas daro kūną sveikesniu.… skaityti daugiau


Ką reiškia simbolis „OM“

Senovinėje kultūroje garso pojūtis skaitėsi pačiu svarbiausiu pasaulio suvokimo ir savęs pažinimo būdu. Per garsą gaudavo mokymą, su mantrų pagalba, specifine garsine vibracija, kurdavo tikrus stebuklus. Netgi pati Visata buvo sukurta iš garso ir sudaryta iš garso. Šis garsas – Om.

Ženklas „Om“ ॐ taip pat žinomas kaip Aumkara, Omkara, Pranava.

Garsas „Om“ turi grafinę projekciją. Skirtingose kultūrose ir kalbose jis šiek tiek skiriasi, tačiau iki mūsų dienų atėjo ir tapo populiarus visiems žinomas ženklas „Om“. Apie jį ir pakalbėsime.… skaityti daugiau


Tiesos, Šviesos ir Ramybės mantra. Asato Ma Sadgamaya

Senovinė vedinė mantrą Asato Ma – tiesos (esmės, истины), šviesos ir ramybės mantra. Ji paminėta vienoje iš 108 pagrindinių upanišadų, įeinančių į Jadžurvedą, Brihadaranjaka Upanišadoje. Tai natūralus kiekvieno žmogaus kvietimas, nepriklausomai nuo gimimo vietos, kalbos ir tikėjimo. Tai amžinas sielos judėjimas visur ir visais laikais.

Oṁ asato mā sadgamaya
tamaso mā jyotirgamaya
mrtyormā amrtam gamaya

Vertimas

Iš nerealybės vesk mus į Tiesą
Iš tamsos vesk mus į Šviesą
Iš mirties vesk mus į Amžinybę… skaityti daugiau


Joga suaugusiai. Apie mantras ir jogos vedimą. Andrejus Verba

Andrejus Verba pasakoja kaip mantros padeda keisti realybę ir apie jogos vedimą.

Galite paklausyti ir parsisiųsti šį įrašą mp3 formatu:

Andrejus Verba yra profesionalus jogos mokytojas, klubo OUM.RU įkūrėjas, įvairių tobulėjimo projektų autorius, moko jogos nuo 1990-ųjų.

Daugiau Andrejaus Verbos paskaitų:
https://oum.video/categories/andrey-verba/

Andrejaus Verbos Youtube:
https://www.youtube.com/АндрейВерба

Andrejaus Verbos Instagram:
https://www.instagram.com/andrey.verba

Jogos mokytojų kursai:
https://www.oum.ru/kursskaityti daugiau


Asato Ma, Šanti mantra

Senoji vedinė mantra ,,Asato Ma“ – Taikos mantra (Shanti mantra), tiesos (esmės), šviesos ir ramybės, ji minima vienoje iš 108 pagrindinių Upanišadų, įeinančių į Jadžurvedą, – Brihadaranjaka Upanišadoje. Tai natūralus kiekvieno žmogaus poreikis, nepriklausomai nuo gimimo vietos, kalbos ir tikėjimo. Tai amžinas sielos judėjimas visur ir visais laikais.

ॐअसतोमासद्गमय।
तमसोमा ज्योतिर् गमय ।
मृत्योर्मामृतं गमय ॥
ॐ शान्ति शान्ति शान्तिः ।।

Oṁ asatomā śad gamaya
Tamaso mā jyotir gamaya
mṛtyor mā amṛtaṁ gamaya
Oṁ śānti śānti śāntiḥ

Asato Ma Sat Gamaja
Tamaso Ma Džjotir Gamaja
Mritjor Ma Amritam Gamaja
OM Šanti Šanti Šantihi

Mantros vertimas:

,,Vesk mus nuo netikro prie tiesos (esmės),
vesk iš tamsos į Šviesą,
iš mirties į Amžinybę,
OM Ramybės, Ramybės, Ramybės“.… skaityti daugiau


Mantra OM: reikšmė

Mantros – tai Visatos kalbos garsai. Egzistuoja daugybė mantrų, iš kurių kiekviena turi asmenines savybes, ritmą ir poveikį. Kai mes tariame tam tikrą garsą, mūsų fizinis ir energetinis kūnas rezonuoja su šiuo dažniu.

Mūsų energija susiderina ir sinchronizuojasi su tariamų garsų energija ir dažniu. Garsų, rezonanso ir mantros ritmo derinys keičia sąmonės būseną, kuri nustato paveikslą minčių srautui. Daugelis to, ką mes darome (kuriame), atliekame pasąmoningu automatišku programavimu tariant arba kartojant žodžius/garsus. Mantros – tai galingas „perprogramavimo“ instrumentas, kad sukurti naujas programas, tai kodas prie skirtingų mūsų proto kanalų.

Džapa – tai bet kokios mantros arba Dievo vardo kartojimas

Džapa gali būti atliekama tiek skaičiuojant atliktų mantrų kiekį, tiek be skaičiavimo.… skaityti daugiau


Surya Namaskar (Saulės Pasveikinimo) mantros

Saulė Pasveikinimo technika (sanskr. सूर्यनमस्कार Sūrya namaskāra; Surja Namskara; सूर्य (sūrya, surja) — Saulė, नमस्कार (namaskāra, namaskara) — pasveikinimas, nusilenkimas) – viena iš saulės pagerbimo formų, egzistavusi daugelyje senų civilizacijų, kuri perduota žmonėms per vedinių laikų išminčius.

Pirmieji Surja Namaskar praktikos paminėjimai sutinkami seniausiuose raštuose, Rigvedoje ir Jadžurvedoje, kur saulės nusilenkimui buvo nusakyti įvairūs nusilenkimai (простирания). Tuo laiku pasveikinimas buvo sudarytas iš skirtingų statinių pozicijų sujungtų su mantromis. Sąlyginai neseniai įvyko asanų susijungimas į vientisą Surja Namaskar kompleksą. Ir iki šių dienų kai kuriose šalyse buvo išsaugota Saulės garbinimo tradicija, kaip šviesos šaltinio, šilumos ir energijos, jėgos visoms gyvoms Žemės būtybėms, kaip dvasinio nušvitimo, išminties simboliui, kelrodžiui neišmanymo tamsoje.

Surja Namaskar pabudina žmogiškosios prigimties saulėtas puses ir išlaisvina jo gyvybinę energiją aukštesniam sąmonės vystymui.… skaityti daugiau


Gydantys mantra-jogos garsai

Mūsų laiku mantros dažnai nedavertinamos, manant, kad tai viso labo nesuprantami žodžiai daugeliui nežinoma kalba. Tačiau kaip žinoma ir netgi įrodyta mokslu, žodis turi galingą galią, gebantis kurti ką tik nori. Žodžiais galima kaip išgydyti, taip ir sužeisti, žodžiais galima pakylėti, o galima ir nuleisti. Iš tiesų žodis – tai galingas instrumentas, savyje nešantis galingą potencialą. Ir viskas priklauso nuo žmogaus: kaip jis taiko šį instrumentą, toks bus ir efektas.

Tai, ką mes tariame ir kaip tariame, sukuria vibraciją (bangą) su tam tikru dažniu. Būtent tai ir daro efektą visumoje mūsų psichikai ir organizmui. Žinant tai, darosi aišku, kad kiekviena mantra turi tam tikrą dažnį, darantį įtaką konkrečiam mūsų psichikos ir kūno aspektui.… skaityti daugiau


Kaip teisingai kartoti mantras. Viena iš nuomonių

“Pradžioje buvo Žodis ir Žodis buvo Dievo, ir Žodis buvo Dievas.”

 Jono Evangelija.

 

“Jeigu mantra – tai Dievo jėga, tai šios jėgos įvaldymas veda į Dievo pasiekimą.”

Iš interneto.

 

“Šis garsas (AUM) – tikras Brahman, aukščiausias. Kas pažino jo esmę ir lenkiasi jam, pasiekia aukščiausio tikslo ir pažįsta viską.”

Katha Upanišada.

Mantrų kartojimo praktika atėjo pas mus iš vedinės kultūros. Tai šventos formulės, paskirtos daryti įtaką žmogui bei valyti ir tvarkyti jo aplinką. Vertime iš sanskrito šaknis „man“ reiškia „protas“, o „tra“ – instrumentas“, „apsauga“, „išsilaisvinimas“.

Reiškia mantra, kaip minimaliai geba išlaisvinti ir apsaugoti mūsų protą. Nuo ko gi ji saugo ir išlaisvina? Ir kodėl kartojimas nustatytos kombinacijos garsų geba pakeisti mūsų realybę, išgydyti, raminti, duoti jėgos, pritraukti teigiamus įvykius?… skaityti daugiau


Kas yra mantra ir kam ji reikalinga. Informacija pradedantiems

Mantra (sanskr. मन्त्र) turi tris pažodinius interpretacinius vertimus:

„įrankis įgyvendinti psichinį aktą“;
„proto išlaisvinimas“;
„eilutė/eilėraštis/posmas/стих“, „užkalbėjimas (заклинание)“, „stebuklas /волшебство“.

Tai yra šventas tekstas, žodis arba skiemuo, ypatingos reikšmės, kuris turi ypatingą reikalavimą tikslaus garsinio atlikimo.

Žmonėms, praktikuojantiems jogą, meditaciją, pranajamą, šis būdas ramina ir atpalaiduoja per garsines vibracijas. Egzistuoja nuomonė, kad mantros padeda žmogui įgyvendinti savo norus, išgyti nuo ligų, įgauti meilę ir skirtingą žemišką gerovę.

Kiekvienam tikslui ir norui egzistuoja sava mantra:

Bidža mantros. Dar žinomos kaip „šakninės mantros“. Tai yra tam tikros maldos, turinčios savo sudėtyje vieną arba keletą garsų/skiemenų. Kaip kalba meistrai, bidža mantros turi galingesnę jėgą, nei visos likusios, nes jose sudėta energija, dvasinė jėga vieno arba kito Kūrėjo.… skaityti daugiau