Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Skyrius:

Mantros

Meditacijos technikos. Kokią išsirinkti?

Sveikas gyvenimo būdas. Nuo ko pradėti?

Kodėl žmonės tampa vegetarais?

Jogos filosofija

Jogos mokytojų kursai 2021 metais

Asato Ma, Šanti mantra

Senoji vedinė mantra ,,Asato Ma“ – Taikos mantra (Shanti mantra), tiesos (esmės), šviesos ir ramybės, ji minima vienoje iš 108 pagrindinių Upanišadų, įeinančių į Jadžurvedą, – Brihadaranjaka Upanišadoje. Tai natūralus kiekvieno žmogaus poreikis, nepriklausomai nuo gimimo vietos, kalbos ir tikėjimo. Tai amžinas sielos judėjimas visur ir visais laikais.

ॐअसतोमासद्गमय।
तमसोमा ज्योतिर् गमय ।
मृत्योर्मामृतं गमय ॥
ॐ शान्ति शान्ति शान्तिः ।।

Oṁasatomā śad gamaya
Tamaso mā jyotir gamaya
mṛtyor mā amṛtaṁ gamaya
Oṁ śānti śānti śāntiḥ

Asato Ma Sat Gamaja
Tamaso Ma Džjotir Gamaja
Mritjor Ma Amritam Gamaja
OM Šanti Šanti Šantihi

Mantros vertimas:

,,Vesk mus nuo netikro prie tiesos (esmės),
vesk iš tamsos į Šviesą,
iš mirties į Amžinybę,
OM Ramybės, Ramybės, Ramybės“.… skaityti daugiau


Mantra OM: reikšmė

Mantros – tai Visatos kalbos garsai. Egzistuoja daugybė mantrų, iš kurių kiekviena turi asmenines savybes, ritmą ir poveikį. Kai mes tariame tam tikrą garsą, mūsų fizinis ir energetinis kūnas rezonuoja su šiuo dažniu.

Mūsų energija susiderina ir sinchronizuojasi su tariamų garsų energija ir dažniu. Garsų, rezonanso ir mantros ritmo derinys keičia sąmonės būseną, kuri nustato paveikslą minčių srautui. Daugelis to, ką mes darome (kuriame), atliekame pasąmoningu automatišku programavimu tariant arba kartojant žodžius/garsus. Mantros – tai galingas „perprogramavimo“ instrumentas, kad sukurti naujas programas, tai kodas prie skirtingų mūsų proto kanalų.

Džapa – tai bet kokios mantros arba Dievo vardo kartojimas

Džapa gali būti atliekama tiek skaičiuojant atliktų mantrų kiekį, tiek be skaičiavimo.… skaityti daugiau


Surya Namaskar (Saulės Pasveikinimo) mantros

Saulė Pasveikinimo technika (sanskr. सूर्यनमस्कार Sūrya namaskāra; Surja Namskara; सूर्य (sūrya, surja) — Saulė, नमस्कार (namaskāra, namaskara) — pasveikinimas, nusilenkimas) – viena iš saulės pagerbimo formų, egzistavusi daugelyje senų civilizacijų, kuri perduota žmonėms per vedinių laikų išminčius.

Pirmieji Surja Namaskar praktikos paminėjimai sutinkami seniausiuose raštuose, Rigvedoje ir Jadžurvedoje, kur saulės nusilenkimui buvo nusakyti įvairūs nusilenkimai (простирания). Tuo laiku pasveikinimas buvo sudarytas iš skirtingų statinių pozicijų sujungtų su mantromis. Sąlyginai neseniai įvyko asanų susijungimas į vientisą Surja Namaskar kompleksą. Ir iki šių dienų kai kuriose šalyse buvo išsaugota Saulės garbinimo tradicija, kaip šviesos šaltinio, šilumos ir energijos, jėgos visoms gyvoms Žemės būtybėms, kaip dvasinio nušvitimo, išminties simboliui, kelrodžiui neišmanymo tamsoje.

Surja Namaskar pabudina žmogiškosios prigimties saulėtas puses ir išlaisvina jo gyvybinę energiją aukštesniam sąmonės vystymui.… skaityti daugiau


Gydantys mantra-jogos garsai

Mūsų laiku mantros dažnai nedavertinamos, manant, kad tai viso labo nesuprantami žodžiai daugeliui nežinoma kalba. Tačiau kaip žinoma ir netgi įrodyta mokslu, žodis turi galingą galią, gebantis kurti ką tik nori. Žodžiais galima kaip išgydyti, taip ir sužeisti, žodžiais galima pakylėti, o galima ir nuleisti. Iš tiesų žodis – tai galingas instrumentas, savyje nešantis galingą potencialą. Ir viskas priklauso nuo žmogaus: kaip jis taiko šį instrumentą, toks bus ir efektas.

Tai, ką mes tariame ir kaip tariame, sukuria vibraciją (bangą) su tam tikru dažniu. Būtent tai ir daro efektą visumoje mūsų psichikai ir organizmui. Žinant tai, darosi aišku, kad kiekviena mantra turi tam tikrą dažnį, darantį įtaką konkrečiam mūsų psichikos ir kūno aspektui.… skaityti daugiau


Kaip teisingai kartoti mantras. Viena iš nuomonių

“Pradžioje buvo Žodis ir Žodis buvo Dievo, ir Žodis buvo Dievas.”

 Jono Evangelija.

 

“Jeigu mantra – tai Dievo jėga, tai šios jėgos įvaldymas veda į Dievo pasiekimą.”

Iš interneto.

 

“Šis garsas (AUM) – tikras Brahman, aukščiausias. Kas pažino jo esmę ir lenkiasi jam, pasiekia aukščiausio tikslo ir pažįsta viską.”

Katha Upanišada.

Mantrų kartojimo praktika atėjo pas mus iš vedinės kultūros. Tai šventos formulės, paskirtos daryti įtaką žmogui bei valyti ir tvarkyti jo aplinką. Vertime iš sanskrito šaknis „man“ reiškia „protas“, o „tra“ – instrumentas“, „apsauga“, „išsilaisvinimas“.

Reiškia mantra, kaip minimaliai geba išlaisvinti ir apsaugoti mūsų protą. Nuo ko gi ji saugo ir išlaisvina? Ir kodėl kartojimas nustatytos kombinacijos garsų geba pakeisti mūsų realybę, išgydyti, raminti, duoti jėgos, pritraukti teigiamus įvykius?… skaityti daugiau


Kas yra mantra ir kam ji reikalinga. Informacija pradedantiems

Mantra (sanskr. मन्त्र) turi tris pažodinius interpretacinius vertimus:

„įrankis įgyvendinti psichinį aktą“;
„proto išlaisvinimas“;
„eilutė/eilėraštis/posmas/стих“, „užkalbėjimas (заклинание)“, „stebuklas /волшебство“.

Tai yra šventas tekstas, žodis arba skiemuo, ypatingos reikšmės, kuris turi ypatingą reikalavimą tikslaus garsinio atlikimo.

Žmonėms, praktikuojantiems jogą, meditaciją, pranajamą, šis būdas ramina ir atpalaiduoja per garsines vibracijas. Egzistuoja nuomonė, kad mantros padeda žmogui įgyvendinti savo norus, išgyti nuo ligų, įgauti meilę ir skirtingą žemišką gerovę.

Kiekvienam tikslui ir norui egzistuoja sava mantra:

Bidža mantros. Dar žinomos kaip „šakninės mantros“. Tai yra tam tikros maldos, turinčios savo sudėtyje vieną arba keletą garsų/skiemenų. Kaip kalba meistrai, bidža mantros turi galingesnę jėgą, nei visos likusios, nes jose sudėta energija, dvasinė jėga vieno arba kito Kūrėjo.… skaityti daugiau


Kaip garsai gydo organizmą

Mes tai jaučiame, kai įjungiame radiją, o jame skamba mūsų mylima daina arba kada ramiai sėdime ir klausome lietaus.

Egzistuoja juntamas pasaulis, kuriame mes apsupti tylos arba kai įsiklausome į vėjo sukeliamą garsą, kai jis linguoja medžius… Nėra abejonių tame, kad garsas subtiliai ir giliai daro įtaką mūsų kūnui, protui ir dvasiai. Tačiau kaip būtent jis veikia, kokiu būdu garsas mus gydo?

Jūs galite nustatyti savo kūną, kaip orkestrą.

Jūs kad anors girdėjote, kaip orkestras derinasi prieš atlikimą? Kakofonija iš chaotiškų garsų nuo dvasinių styginių, valtornų ir timpani suvokiamas kaip ganėtinai garsus garsas. Tačiau muzika, kuri paskui liejasi iš instrumentų, gali atnešti mažai su kuo sulyginamą ramybę, džiaugsmą arba susižavėjimą.… skaityti daugiau


Mantrų įtaka žmogui

“Mantra – tai pats Viešpats, mantra – didingas vaistas. Nėra nieko aukščiau mantros, viskame dovanojančios sėkmę.”

Kiekvienas žmogus puikiai žino, kad muzika gali daryti įtaką nuotaikai. Mokslininkai įrodė, kad muzikos poveikis žmogui daug didesnis, nei mes galėjome įsivaizduoti. Mokslu buvo nustatytas skirtingos muzikos dėsningumas, kuris veikė psichinę ir fizinę žmogaus būseną.

Muzika žmogui padeda susitvarkyti su sunkiomis gyvenimiškomis situacijomis ir tai vargu ar palyginama su kokiu nors kitu išorinių veiksnių poveikiu. Muzika geba sukurti ir palaikyti reikalingą nuotaiką. Ji padeda atsipalaiduoti, nukreipti dėmesį nuo įprastinių rūpesčių, o gali pripildyti energija. Su muzikos pagalba mes nueiname nuo tylos. Turbūt pas kiekvieną yra mėgstami muzikiniai kūriniai, skirti klausymui skirtinguose gyvenimo perioduose, skirtingoms nuotaikoms.… skaityti daugiau


Pačios galingiausios mantros

Šiame straipsnyje mes peržiūrėsime tik pačias stipriausias mantras. Taigi, jeigu pas jus kol kas nėra laiko praktikuoti mantrų komplekso, kad jūs galėtumėte išsirinkti geriausias, veiksmingiausias ir jau dabar pradėti jas praktikuoti. Jeigu norite išstudijuoti mantras labai detaliai, tačiau nežinote nuo ko pradėti, tai ši informacija bus jums vertinga ir jūs gausite pagrindą tolimesniam giliam mantrų giedojimo įsisavinimui.

Galingos mantros. Džapos atlikimai. Stiprios bidža-mantros

Savo straipsnį mes pradėsime nuo trumpo aprašymo, kas yra mantros ir iš kur jos kilo. Iš pat pradžių, mantros glaudžiai susijusios su vedantos tradicija. Iš „Upanišadų“, Vedų ir kitų rašytinių šaltinių, kurie atneša iki šių dienų vedantos žinias, mes sužinome apie pagrindines mantras, kurios buvo išplėstos ir papildytos, tačiau jų pagrindine idėja liko nepakeista nuo senų laikų.… skaityti daugiau