Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Mantra Šani Devui

Mantra Šani Devui

Nepasiekiamas karmos dėsnis. Atrodytų, kaip paprastai skamba senovinė išmintis „ką pasėsi, tą ir pjausi“, tačiau tam, kad atsekti, pamatyti priežasties-pasekmės ryšio dėsnį veikime, būtina kantrybė, nuolankumas, gerovė, pasiruošimas keistis.

Tai, kas atlikta neišnyksta. Paskui žmogų šiame pasaulyje seka jo atlikti poelgiai. Jis atsiranda pasaulyje jau apsunkęs jais“.

Mahabharata, III, 5, 200, 27-28

Mąstant apie karmos grįžimo neišvengiamumą, mes klausiame savęs: „O kas grąžins man vieną arba kitą poelgį? Kaip būtent veikia karminis „bumerangas“? O svarbiausia – kada?“ Į visus šiuos klausimus žino karmos valdovas, Teisingumo Dievas Šani. Nuo jo nepasislepia nei vienas poelgis – nei blogas, nei geras, jis sąžiningai nubaus kaltuosius ir apdovanos to vertus, palaikydamas visatos balansą.

Vienas iš Šani arba Saturno vardų – Śanaiśchara, kas reiškia „lėtai judantis“. Būtent taip, palaipsniui, tolygiai, tačiau nenumaldomai juda karmos Valdovas – śanaiḥ śanaiḥ śanaiḥ – „lėtai, lėtai, lėtai“. Geras nuopelnas laikomas galimybe pamatyti karmos dėsnį veikime per trumpą laiką, juk iš tiesų mes patiriame ant savęs praėjusių gyvenimų karmą. Literatūrinis likimų susipynimo ir daugybės herojų karmų yra „Mahabharata“ – senovinis Vedinis epas, pamokantys mūsų protėvių praeities įvykiai. Šiame puikiame kūrinyje galima pamatyti prie ko priveda vieni ar kiti poelgiai ir kaip karma keliauja su siela iš gyvenimo į gyvenimą.

Nežiūrint į asketišką Šani Devo„veiklos pobūdį“ neverta galvoti apie jį negatyviai arba jausti jam baimę. Kaip žinoma, karma būna gera ir negera, todėl Šani ne tik „baudžia“ už negatyvius poelgius, tačiau ir dosniai apdovanoja už pozityvius. Todėl prisiminti apie karmos Valdovą verta ne tik išbandymų momentais, tačiau ir džiaugsmo momentais. Taip pat verta prisiminti, kad aukšto išsivystymo sielos, kurias mes vadiname Dievybėmis, jos tiesiogiai susijusios su mumis, jiems mes esame mažais vaikais, kurie praeina savo pamokas gyvenimo mokykloje. Jie gali parašyti mums „dvejetą“ arba nubausti, tačiau visa tai – dalis mūsų auklėjimo, būtinos priemonės sielos augimui. Jeigu mūsų tobulėjimas sustoja, Šani atsiranda tam, kad ištrauktų mus iš aptemimų kiauto ir išvestų į kitą lygį. Karmos pamokos sunkios, tačiau labai efektyvios. Prisimenant apie tai, verta žiūrėti į Šani su dėkingumu, pagarba, nuolankumu, suvokiant, kokia jam teko dali – dalis, nesutelpanti į žmogaus sąmonę – kontroliuoti kiekvieną mintį, kiekvieną žodį, kiekvienos būtybės kiekvieną poelgį.Tiesos Dievo didingumą ir jėgą sunku pervertinti, nes jo didingiausia misija išeina už mūsų mąstymo ribų.

Kreipiantis į Šani galima panaudoti įvairias mantras arba šlovinimus.

Šani Gajatri

oṃ sūryaputrāya vidmahe
mṛtyurūpāya dhīmahi
tannaḥ sauriḥ pracodayāt

om surjaputraja vidmahe
mritjurupaja dhimahi
tannassaurih pračodajaate

Vertimas

Te pažįstame mes Saulės Sūnų,
Medituojame į tą, kuris primena mums apie Mirtį.
Tegul Saturnas (Saulės Sūnus) nukreips mus (tiesos Keliu)!

Kita Šani mantra skamba taip:

oṃ śanaye namaḥ

om šanaje namaha

Vertimas

Om! O, Šani, nusilenkimas tau!

Išplėsta vertimo versija

O Aukščiausiasis, pasireiškiantis Šani formoje, priimk mano pagarbų nusilenkimą.

Nevertėtų galvoti, kad mantros Šani devui yra būdas „užglaistyti, nuraminti“ teisingumo Dievą, kad išvengti paskirtų likimo pamokų. Tegul Aukščiausios jėgos šlovinimas taps nuolankumo praktika, jutimų nuraminimas, dermė su aukšta energija. Tegul šie harmoningi sanskrito garsai tarnauja prisiminimui apie kuriantį ir moralinį kelią, kad Saulės Sūnui netektų grįąžinti mums negatyvios karmos ateityje.

Svarbu prisiminti, kad mes patys kiekvieną sekundę kuriame savo kelią, darome pasirinkimą tobulėjimo arba degradacijos naudai, žinių arba neišmanymo, šviesos arba tamsos. Karminio dėsnio mechanizmas, kaip savotiškas veidrodis atspindi mūsų atvaizdą, leisdamas patirti tai, kas padaryta ant savęs. Jeigu mes atsekame savo mintis, žodžius ir darbus ir priimame atsakomybę už savo poelgius, tai su laiku karmos dėsnis tampa mums matomas. Taip mes gauname jėgą ir galimybę stebėti savo pasirinkimo rezultatą, daryti išvadas, koreguoti savo būsimus žingsnius ir tuo pačiu keisti tolimesnį likimą.

Šani – Visatos tvarkos priežasties-pasekmės ryšio įsikūnijimas, kurio dalimi esame ir mes.

Straipsnio autorė Darja Čudina

Ekspertė Ekaterina Čumaček

Originalus straipsnis