Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Kas yra lerva ir kaip su ja kovoti

Lervos – tai vidiniai žmogaus norai. Juos sukuria pats žmogus savo energija ir savo noru įkvepia joms gyvenimą. Lerva – tai energetinis rutulys, kuris parazituoja žmogaus biolauke.

Lervos – tai žmogaus gyvybinės veiklos rezultatas energetiniame pasaulyje. Todėl lervos pripildė savimi visą gyvybinę erdvę ir egzistuoja visur, nes gali egzistuoti pakankamai ilgai: nuo keleto sekundžių iki begalybės, jeigu kartu yra žmogus, kuris maitina jas energija. Lervos parazituoja žmoguje, maitinasi jo energija, tuo pačiu pritraukia tuos vampyrus, tik energetinius. Žmogus taip priklausomas nuo savo norų, kad negali susitvarkyti su negalavimu iki tol, kol nepatenkins savo noro, pavyzdžiui, potraukio alkoholiui, narkomanijai, bulimijai, šopingui ir taip toliau.

Panagrinėkime, kaip elgiasi lerva bulimijos metu.

Bulimija (graik. bulimía, nuo bús — jautis ir limós — alkis), milžiniškas alkis, stiprus apetito sustiprėjimas.

Sustiprėjęs apetitas gali būti:

– kaip priepuolis (tai yra alkis pastebimas pakankamai retai ir neturi sistematingo charakterio),
– pastovus (šiuo atveju žmogus visos dienos metu vartoja didelį kiekį maisto),
– naktinis (šiuo variantu apetitas padidėja tik naktį – kitu dienos laiku problema nepasireiškia).

Žmogus persivalgo vis dažniau ir dažniau. Atsiranda savęs teisimo ir gėdos periodas už nekontroliuojamą poelgį. Kaip bausmė pasirenkamos įvairios dietos, badavimai ir kiti apribojimai maiste. Tačiau pabaigus šias dienas teisingos mitybos dienas, prasideda dar didesnis nutrūkimas. Maistas vis labiau tampa supančiojanti idėja. Protas pastoviai koncentruojasi į tai ką, kaip ir kada reikia suvalgyti. Ir taip gali tęstis daugelį metų: žmogus nutrūksta, bando kontroliuoti ir vėl nutrūksta, kaltina save nesuvokdamas, kad problema gerokai giliau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Vaizdo įrašas. Kaip nustatyti ar pas žmogų yra lervos. Andrejus Verba (rusų kalba)

Šiuo atveju kai kurie eina pas psichologus, kažkas renkasi kažkokius medicinos preparatus, o tie, kurie pažįstami su karmos ir lervos suvokimais, bando išsiaiškinti su pačiu savimi.

Kokios būna lervos

Visas lervas glaima išskirstyti į dvi grupes: natūralios ir įgautos. Pagal vidinį turinį jas galima išskirstyti į 3 grupes.

Mažos lervos

Tai greiti, trumpalaikiai norai. Pavyzdžiui: staiga užsinorėjo – pavalgyti, pakalbėti su senu pažįstamu, nupirkti gražų daikčiuką (knygą, lūpdažį, pyragaitį), ką pamatė parduotuvės vitrinoje ir taip toliau. Su tokiomis lervomis lengva kovoti, nes jis išnyksta iškart, kai jūs patenkinate savo norus. Jeigu jūs negalėtumėte jo patenkinti, tačiau perkentėtumėte ir atsisakytumėte nuo šio noro – lervos vis tiek numirtų, kaip oro burbuliukai, kurie iškyla iš vandens. Tokių lervų žmonės išskiria šimtus per dieną be ypatingos žalos sau.

Vidutinės lervos

Tai įprastai, kasdieniai įpročiai, nuo kurių galima atsisakyti, jeigu labai panorėti. Pavyzdžiui: dirglumas, neorganizuotumas, tingumas, neryžtingumas, neorganizuotumas, nedėmesingumas ir taip toliau. Su šiomis lervomis kovoti sunkiau, tačiau galima, jeigu parodyti charakterį. Verta save įveikti ir ne mažiau 7 kartų atsisakyti nuo vienos ar kitos pagundos, kai ši lerva pavirsta į muilo burbulą. ir jeigu išlaikyti liniją iki pabaigos, tai gims kita, teigiama lerva, kuri labiau padedinės, nei trukdys jums gyventi.

Didelės lervos

Tai stiprūs prisirišimai ir žmogaus įpročiai, nuo kurių atsisakyti labai nelengva, o tai ir neįmanoma be pašalinės pagalbos. Prie jų priskiriami visi psichologiniai kompleksai: gėdingumas, nepasitikėjimas savo jėgomis, įtarumas, nuobodumas, baimė, kaltės jausmas ir kiti. Čia įeina visi kenksmingi įpročiai: rūkymas, alkoholizmas, narkomanija, toksikomanija, bulimija, seksualiniai iškrypimai ir kiti. Čia taip pat priskiriami visi troškimai, kurie nekenksmingi patys iš savęs, tačiau atima visas jėgas ir laiką: kolekcionavimas (markių, monetų, žaislų ir kitko), potraukis medžioklei, žvejybai, įsitraukimas į sportą, fanatizmas darbe su kūrybišku moksliniu polinkiu ir kiti.

Čia įeina visos psichikos patalogijos ir nerviniai sutrikimai, susiję su malonumo patenkinimu ir kitų pažeminimu (sadizmas), persekiojimo manija, manija išskirtinai daug meluoti, didingumo manija ir kitos patalogijos apsėstomis idėjomis. Kovoti su šiomis lervomis labai sunku. Jeigu mažos ir vidutinės lervos paviršutiniškai palietė jūsų psichiką, tai 3 grupės lervos jau įsiskverbė į jūsų auros vidų. Blogiausia, jeigu jos įsiskverbė į jūsų mentalinio lauko kupolą.

Jeigu žmogus tenkina savo nuslėptus troškimus seniai, nepasotinama lerva verčia jį vis daugiau ir daugiau atsiduoti šiam įpročiui, nes pamaitinti lervos neįmanoma. Jeigu žmogus negali susitvarkyti su ja pats, ji “suvalgys” visą jo energiją, kad išgyventų. Jeigu šis procesas užėjo per daug toli – žmogus tampa apsėstas šios lervos. lerva pilnai pakeičia jo protą noru tenkintis ir jis negali daugiau apie nieką kitą galvoti, kaip tik apie malonumus. Prisiminkite aptemdytą alkoholiko žvilgsnį arba žvilgsnio nebuvimą pas narkomanus – kas juose liko žmogiško apart tų norų, kuriuos jie patiria ir nori patirti vėl ir vėl? Tokios lervos “užkrečiančios”, nes nuo vienos lervos gali “atsikabinti” mažos ir “prisiklijuoti” prie kitų žmonių. Ir jeigu šeimoje gyvena alkoholikas ir žmona “nesusiims” dėl jo arba neišsiskirs su juo, tai pati pradės gerti. Ir jeigu alkoholikas darys tai, ką liepia lerva, kuri nepasotinamai geria jo energiją, žmogus ir pats su laiku tampa pusiau lerva, su vienu arba keliais norais, kurie išstūmė visus likusius.

Ką gi daryti?

Jogai nuo senų laikų kovoja su lervomis per askezes praktikoje.

Askezės – tai savanoriškas diskomforto priėmimas (kūno arba psichologinio arba bet kokio kito), o taip pat tam tikros pastangos, kurias mes dedame. Svarbus akcentas į žodį “savanoriškas” ir “priėmimas”.

Yra eilė patikrintų metodų:

– daugiau užsiiminėti altruistine veikla,
– užsiiminėti hatha jogos asanomis (kuriose jūs jaučiate askezes),
– kartoti mantrą OM,
– skaityti tekstus apie asmeninį tobulėjimą,
– užsiiminėti meditacijos praktika (pavyzdžiui, koncentracija į kvėpavimą arba trataką).

Su šių technikų pagalba norai palaipsniui mažės. Jeigu noras, kuris sukūrė lervą, užgeso, tai ir lerva greičiausiai transformuojasi.

Straipsnis išverstas iš tinklapio OUM.RU

Originalus straipsnis