Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Mantra OM: reikšmė

Mantra Om

Mantros – tai Visatos kalbos garsai. Egzistuoja daugybė mantrų, iš kurių kiekviena turi asmenines savybes, ritmą ir poveikį. Kai mes tariame tam tikrą garsą, mūsų fizinis ir energetinis kūnas rezonuoja su šiuo dažniu.

Mūsų energija susiderina ir sinchronizuojasi su tariamų garsų energija ir dažniu. Garsų, rezonanso ir mantros ritmo derinys keičia sąmonės būseną, kuri nustato paveikslą minčių srautui. Daugelis to, ką mes darome (kuriame), atliekame pasąmoningu automatišku programavimu tariant arba kartojant žodžius/garsus. Mantros – tai galingas „perprogramavimo“ instrumentas, kad sukurti naujas programas, tai kodas prie skirtingų mūsų proto kanalų.

Džapa – tai bet kokios mantros arba Dievo vardo kartojimas

Džapa gali būti atliekama tiek skaičiuojant atliktų mantrų kiekį, tiek be skaičiavimo. Pagal džapą jogą, džapos metu visos dieviškosios savybės tyliai pereina iš Viešpaties į jūsų protą taip pat, kaip aliejus persilieja iš vieno indo į kitą. Tas, kuris pastoviai kartoja džapą, dievybės, globojančios mantrą, pripildo dorybėmis ir jėgomis. Žodis „mantra“ kilo iš pirmų dviejų žodžių skiemenų: Man (protas) ir Trajate (išsilaisvinimas). Mantra duoda keturių rūšių vaisius: Dharma, Artha, Kama, Mokša. Išlaisvina nuo bet kokio užsiteršimo ir bet kokios nuodėmės, duoda pasitenkinimą šiame pasaulyje ir visuose aukščiausiuose pasauliuose, dovanoja galutinį išsilaisvinimą. Mantra išvalo nuo visų nuodėmių, kurios buvo atliktos sąmoningai ir nesąmoningai, sudegina visą karmą, kad ir kokia ji bebūtų. Iš pradžių ji degina blogą, o paskui ir gerą karmą.

Kad priversti mantrą dirbti, reikia pabudinti jos šakti (energiją). Mantra prabunda po tam tikro jos kartojimo kiekio, kiekvienam žmogui pagal jo karmą. Ji tariama garsiai, vos girdimai (kad šalia sėdintys kaimynai vos galėtų ją atskirti) ir prote. Mantros kartojimas garsu labai stiprus. Vos girdimas mantros kartojimas stipresnis dešimt kartų. Mantros kartojimas prote šimtą kartų stipresnis. Tačiau negalima sumenkinti kartojimo garsiai.

Mantra veikia, kai mes susikoncentravę į ją arba ne, žinome jos reikšmę arba ne, galvojame apie kažką pašalinio, arba ne. Tačiau mantra veikia gerokai stipriau, jeigu mes susikoncentravę į ją, žinome jos reikšmę ir nesiblaškome į pašalines mintis.

Mantra – tai įrankis, padedantis išvalyti protą. Koncentruojantis į žodį, neturintį reikšmės arba emocinio turinio, jūsų proto veikla pradeda keistis. Protas ateina į gerokai ramesnę, gerokai subtilesnę sąmonės būseną.

Mantra „OM“: reikšmė

Universali, pirmapradė mantra, iš kurios kilo visa visata, yra skiemuo „om“. Dažnai interpretuojamas kaip dieviškoji Brahmos, Višnu ir Šivos trejybė. Pagal vedinį palikimą skaitosi, kad garsas „om“ buvo pirmas pasireiškimas dar nepasireiškusio Brahmano, davusiam pradžią suvokiamai Visatai, kuri kilo iš vibracijos, kurią iššaukė šis garsas.

Garsas „Om“ yra pats švenčiausias garsas induizme. Be induistiškos dieviškosios trejybės įasmeninimo, jis, pats iš savęs, yra aukščiausia mantra, simbolizuojanti savimi Brahmaną (aukščiausią realybę) ir Visatą. Trys jos sudedamosios (A, U, M) tradiciškai simbolizuoja Kūrimą, Palaikymą ir Griovimą – Vedų ir induizmo kosmogonijos kategorijas. Taip pat skaitosi, kad trys garsai simbolizuoja tris egzistavimo lygius – rojų (svarga), žemę (mritja) ir požeminę karalystę (patala). Jie taip pat simbolizuoja tris sąmonės būsenas, tris paros metus ir tris žmogaus gebėjimus – norus, žinias ir veiksmus. Vedose garsas „Om“ yra Saulės ir šviesos garsas. Jis simbolizuoja judėjimą į viršų, sielos priartėjimą prie aukštesnių sferų.

Ką duoda mantra OM?

  • Mantra „om“ skaidrina protą,
  • atveria energetinius kanalus,
  • stiprina gyvybinę energiją,
  • plečia ir išvalo aurą.

Esant stipriai nervinei įtampai, ji skaitosi raminanti mantra. Suteikia jėgą viskam, į ką ji nukreipta. Be to, „Om“ stiprina visas kitas mantras. Todėl rekomenduojama derinti kitų bidža-mantrų kartojimą su mantra „Om“.

Ši mantra atlieka valantį poveikį ir padeda sąmonei pakilti į gerokai aukštesnį lygį. Mantra „Om“ saugo mūsų dėmesį nuo emocinio ir fizinio proto, nuo viso to, kas gali nukreipti dėmesį nuo aukštesnio sąmonės lygio suvokimo. Susitelkimas, atliekant šią mantrą, pašalina visas dvasinio kelio kliūtis, protas tampa ramus ir taikus.

Sunku neįvertinti mantros „Om“ šventą reikšmę induizme. Praktiškai visi šventi induistinės ir vedinės tradicijos tekstai prasideda ir pasibaigia šiuo garsu. Budizmas, paveldėjęs induizmo tradicijas, pasiskolino garsą „om“ kaip mistinę mantrą. Ši mantra didžiausią panaudojimą įgavo Vadžrajanoje. Šiek tiek pasikeitė mantros sudedamųjų garsų traktavimas: budizme jie atspindi tris Budos kūnus (Dharmakaja, Sambhogakaja, Nirmanakaja).

Mantros „Om“ giedojimas

Mantros „Om“ giedojimas išvalo žemiškas mintis, padeda susikoncentruoti į tai, kas svarbiausia ir duoda organizmui naujų jėgų. Kai jūs esate depresijoje, pakartokite mantrą „Om“ penkiasdešimt kartų ir jūs prisipildysite naujos jėgos ir energijos. Mantros „Om“ giedojimas yra galingas ir tonizuojantis. Kartojant šią mantrą jūs pajausite, kaip prisipildote švara ir viską prasiskverbiančia šviesa. Tie, kas gieda „Om“ turi galingą ir gražų balsą. Ritmingas „Om“ kartojimas daro protą ramų ir sukoncentruotą, tai daro įtaką dvasinių savybių vystymui, kurios veda į savirealizaciją. Tie, kas kasdien medituoja į „Om“ turi galingą jėgą. Jų akys spindi, o veidai švyti.

Mantrą „Om“ taip pat dėkinga kartoti jums artimų žmonių kompanijoje. Kartojant būtina patekti į rezonansą su kitais balsais. Dėmesys fiksuojamas į mantros „om“ skambesį. Esant gerai susikoncentravus, ateina erdvės pajautimo efektas, nes garsas pats iš savęs yra erdvės energijos pasireiškimas.

Mantrą „Om“ galima naudoti valant daiktus, patalpas ir erdvę. Jeigu žmogus kenčia nuo psichinių traumų, tai reguliarus mantros „Om“ kartojimas per ilgą laiko periodą padės jam išgyti.

Mantra kartojama iškvėpimo metu, įkvėpimas turi būti lygus ir pamatuotas. Mantrą priimta išvibruoti. Ir „Aum“ tampa į Aaaaa-uuuuuu-mmmmmm. Juk iš esmės, mantra – garsinė vibracija ir tai suteikia efektą jau nuo vieno pakartojimo. Garsus būtina atlikti giedant vienoje tonacijoje.

Meditacija į Om

Mantra „Om“, kaip savarankiškai, taip ir su kitomis mantromis, dažnai naudojama meditatyvioje praktikoje.

Būdami vieni tylioje vietoje, sėskite, užmerkite akis ir pasistenkite pilnai atpalaiduoti savo kūną ir protą. Susikoncentruokite į tašką tarp antakių ir pasistenkite priversti sąmone nutilti. Pradėkite kartoti „Om“ savyje, asocijuodami jį su begalybės, amžinybės, nemirtingumo idėjomis ir taip toliau. Jūs privalote kartoti „Om“ su jausmu, kad jūs begaliniai ir visur prasiskverbiantys. Prajauskite „Om“. Paprastas „Om“ kartojimas neduos norimo rezultato. Pajauskite, kad jūs švarus, tobulas, viską žinantis, amžinas ir laisvas Absoliutas. Pajauskite, kad jūs absoliuti ir begalinė sąmonė, nekintanti egzistencija. Kiekviena jūsų kūno dalis turi galingai vibruoti su šiomis idėjomis. Šis jausmas turi išsisaugoti visos dienos eigoje. Praktikuokite reguliariai ir pastoviai su nuoširdumu, tikėjimu, atkaklumu ir entuziazmu.

Tradiciškai meditacijos į mantrą „om“ metu naudojami karoliai, kai jūs su kiekvienu nauju ištartu „om“ perdedate vieną karoliuką. Tai padeda panirti į meditatyvinę būseną.

Vaizdo įrašas. Joga suaugusiems. Mantra Om (rusų kalba)

Straipsnis išverstas iš tinklapio oum.ru

Originalus straipsnis rusų kalba