Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Skyrius:

Ajurveda

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Aromaterapija pagal ajurvedą

Nuo pačių seniausių egzistavimo laikų žmogus susipažino su gydančia žolių jėga. Žmogus dar nesuprato gamtos veikimo, tačiau intuityviai jautė, kad nemalonus aromatas veikia destruktyviai. O malonūs kvapai traukia, suteikia kūnui signalą instinkto lygyje, kurį įdėjo pati motina–prigimtis. Pradedant nuo senovės žynių, kureie naudojo augalus savo pratikse, gydymo augalais kultūra vystėsi nuosėkliai.

Mūsų dienomis ši kultūra sukasi framakologijos ir kosmetologijos pramonėje. Milžiniški resursai naudojami tyrimams, gaminant kremus, eterinius aliejus, balzamus ir daug kitų. Miliardus dolerių naudoja reklamai ir platinimui. Dėka išvystyto interneto–prekybos nupirkti ir panaudoti visą šią įvairovę gali žmogus esantis tūkstantis kilometrų nuo tų vietų, kur buvo surinktas pradinis produktas.

Mūsų planetoje išsisaugojo vietos, kur gydomųjų augalų naudojimo būdai išsisaugojo per tūkstančius metų ir praktiškai nepasikeitė.… skaityti daugiau


Ganduša – valomoji ajurvedos procedūra

Nuo pačių seniausių laikų rytuose ypatingą dėmesį skiria sveikatai ir fizinio kūno švarai. Ajurveda teigia, jog žmogus turi būti laimingas, todėl jis turi būti sveikas. Iš šio senovės gydymo mokslo apie sveikatą požiūrio taško, sveikatą būtina palaikyti tiek subtiliame, tiek ir grubiame kūne. Šiems tikslams ajurveda rekomenduoja atlikti tam tikras valomąsias procedūras. Dalis iš jų priklauso nuo sezono, kitas pageidautina atlikti kiekvieną dieną. Kokią vietą ajurvedoje užima burnos skalavimas – ganduša kodėl ši procedūra tapo viena iš populiariausių ir dažniausiai atliekamų ir ar galima daryti šią praktiką savarankiškai – apie tai pakalbėsime šiame straipsnyje.

Ganduša: nauda ir žala

Jeigu jūs pažįstami su joga, tai tikriausiai žinote apie tai, kokį kruopštų dėmesį praktikuojantys skiria asmeninei higienai.… skaityti daugiau


Dinačarija. Dienos rėžimas. Namų procedūros

Žmonės siekia gyventi ilgai ir džiaugsmingai. Žmogui, kuris nori realizuoti savo paskirtį ir būti naudingu kitiems, verta išstudijuoti ir per patirtį patikrinti praeities išminčių paliktą mokslą apie gyvenimą – ajurvedą. Žinios apie šiuos raštus (jų amžius priskaičiuojamas daugiau nei 5 000 metų) gali pasirodyti būtinos ir aktualios, praktiškai pritaikomos kiekvienam.

Kūno priežiūra dinačarijoje

Išminčius ir gydytojasVagbhata Muni traktate „Aštanga–hridaja–samhita” aprašo ajurvedos medicinos koncepciją. Antroji dalis vadinasi „Dinačarija” (verčiant iš sanskrito – ‘kasdienė rutina’). Čia nagrinėjami gamtos paros ciklai ir jų ryšys su kasdiene žmogaus veikla, kitaip tariant, dienos rėžimas.

Ajurvedoje svarbus principas Deša–Kala–Patra – ‘vieta–laikas–aplinkybė’. Šias kategorijas verta žinoti gyvenime, tik tuomet žmogus bus laimingas ir harmoningas, fiziškai ir psichiškai sveikas.… skaityti daugiau


Kasdienis aliejaus lašinimas į nosį

Kuo daugiau pozityvių įpročių žmogaus gyvenime, tuo ilgiau organizmas pasilieka sveikas ir energingas. Darydami kasdienį pasirinkimą mityboje, fiziniame krūvyje, poilsyje ir dienos rėžime kiekvienas formuoja įpročius, kurie vėliau nustato jo kūno ir sąmonės būseną. Sistematiškas vienų ir tų pačių veiksmų atlikimas, nukreiptas į susirgimų profilaktiką ir imuniteto sustiprinimą, leidžia palaikyti kūną sveiku ir padidinti jo darbingumą. Viena iš tokių kasdienių procedūrų yra nasja – priemonių (preparatų) įvedimas per nosį.

Kasdienis aliejaus naudojimas nosiai: nauda ir kontraindikacijos

Aliejaus medžiagų įvedimas per nosį ajurvedoje turi pavadinimą: „nasja” (nasjam), „nasja karma”, „širovirečana” arba „navana”. Nasja gali būti naudojama kaip pančakarmos sudėtis, kaip vienas iš penkių valomųjų veiksmų, o taip pat naudojamas kasdieną dienos rėžime dinačarija.… skaityti daugiau


Rakta mokšana – terapinis kraujo nuleidimas ajurvedoje

Ajurveda – tai ne tik taisyklių rinkinys, kuris leidžia žmogui palaikyti savo sveikatą. Visų pirma, tai mokymas apie gyvenimą. Tam, kad palaikyti fizinį kūną, ajurveda mums siūlo eilę valomųjų procedūrų, kurių viena vadinama „rakta mokšana”. Ką numato ši procedūra? Koks jos tikslas? Ar tai yra Viduramžiais naudojamas kraujo nuleidimo metodas ar tai visiškai kita technika? Į šiuos ir kitus klausimus atsakysime šiame straipsnyje.

Rakta mokšana. Kas tai?

Kaip jau buvo paminėta anksčiau, ajurvedoje plačiai naudojamos penkios valomosios procedūros – pančakarmos. Joms priskiriama: vamana–karma, nasja–karma, virečana–karma, basti–karma ir rakta mokšana–karma.

Keturios technikos buvo aprašytos išminčiaus Čarakos tekste „Čaraka–samhita”. Dauguma ajurvedos metodų nesiūlė invazinio įsikišimo. Čarakos pratęsėju tapo Sušruta, kuris atlikdavo pirmas chirurgines operacijas.… skaityti daugiau


Abhjanga – ajurvedinis masažas

Kaip valomoji procedūra ajurvedoje rekomenduojama Abhjanga. Abhjanga – tai aliejaus masažas arba aliejaus įtrinimas, kurio teigiamas efektas žinomas ajurvedos gydytojams jau tūkstančius metų. Pažodžiui Abhjanga – aliejaus „įmušimas”, „įtrinimas” į kūną. Abhjangos tikslas ne atpalaiduoti kūną, o įtrinti aliejų į odą.

Pasak ajurvedos, toksinai, kurie kaupiasi kūne, turi riebaluose tirpią prigimtį, todėl aliejus padeda išvesti sukauptą amą (šlakus ir toksinus). Tai neatsitiktinai, juk oda – tai į išorę išverstas žarnynas ir viskas, kas vyksta per odą, sugeriama į kūną.

Aliejus ištirpina toksinus ir tuomet grąžina juos ten, iš kur jie atėjo – į žarnyną. Iš žarnyno toksinų pašalinimo procesas vyksta įprastu būdu: per defekaciją ir šlapinimąsi. Švarus organizmas padeda mums būti jauniems ir aktyviems, kaip galima ilgiau, sulaikyti senėjimo procesus ir būti pilnais energijos: tai yra daugelio iš mūsų tikslas.… skaityti daugiau


Virečana – pančakarmos procedūra. Žarnyno valymas

Virečana, kai kuriuose šaltiniuose virečan – tai viena iš pančakarmų procedūrų, kurios paskirtis išvalyti plonąjį žarnyną, kepenis, tulžį ir, kaip pasekmę, kraują ir taip pat inkstus ir blužnį. Pavadinimas egzotiškas, tačiau esmė pakankamai paprasta: pacientas naudoja laisvinamuosius ir leidžia organizmui išvesti susikaupusius toksinus natūraliu būdu.

Tam, kad gauti maksimalų efektą, reikia atlikti kaip minimui dvi sąlygas. isų pirma, būtina pasiruošti šiai, atrodytų, paprastai procedūrai. Visų antra, reikia tinkamai parinkti priemones valymui. Taip pat, kas liečia bet kokį klausimą susijusį su sveikata, negalima būti nerūpestingais ir geriau kreiptis pas specialistą.

Kada rekomenduojama atlikti virečana ir kokios yra kontraindikacijos

Virečana rekomenduojama esant susirgimams, kurie atsiranda kaip pittos disbalanso rezultatas. Esant odos susirgimams, alergijoms, skrandžio–žarnyno trakto ligoms (ypač kai mažas įsisavinimas), hemorojus, podagra, taip pat jeigu yra pastovūs galvos skausmai.… skaityti daugiau


Nasja – pančakarmos procedūra. Vaistų įvedimas per nosį

Ajurvedoje žinomas milžiniškas kiekis priemonių ir procedūrų, kurios palaiko ir sustiprina žmogaus sveikatą. Viena iš jų – nasja, susijusi su vienu iš svarbiausiu mūsų kūno organu – nosimi. Kas yra nasja? Kam ir kodėl naudoti šį senovės mokslo apie gydymą metodą? Ar galime savarankiškai atlikti nurodytą procedūrą ir kas tam reikalinga.

Kas yra nasja?

Ajurveda teigia, jog egzistuoja penkios valomosios procedūros (pančakarmos): vamana karma, virečana karma, basti karma, raktamokšana karma ir nasja karma.

Apibūdinti nasja karmą naudoja ir kitą terminą – širovirečana arba „galvos valymas”. Pačiame procedūros pavadinime yra nuslėpta jos prasmė. Pagrindinė nasjos užduotis – atjauninimas ir kaklo, galvos išvalymas. Tam, kad gauti norimą efektą, gydomosios priemonės įvedamos pacientui per nosį – to priežastis yra tame, kad nosis turi patį artimiausią priėjimo tašką prie galvos organų.… skaityti daugiau


Basti pančakarmos procedūra. Valomosios klizmos

Sudedamoji ajurvedos dalis, senovinio mokslo apie gyvenimo, yra pančakarma. Pančakarma yra įvairių metodų derinys, kurio tikslas yra išvalyti organizmą nuo šlakų ir toksinų. Žmonėms, kurie praktikuoja jogą, pažįstamas toks suvokimas, kaip basti – organizmo valymas. Ar egzistuoja skirtumas tarp metodų, kurie naudojami jogoje ir ajurvedoje Ar galima savarankiškai atlikti nurodytą procedūrą? Kam ji rekomenduojama ir ar yra kontraindikacijos – išsiaiškinkime kartu.

Kas yra basti?

Ir joga, ir ajurveda sutampa nuomonėse, kad žmogaus sveikata tiesiogiai susijusi su jo žarnynu. Vienas iš seniausių jogos šaltinių „Hatha–joga Pradipika” 26 šlokoje aprašo ant tiek intymią procedūrą tokiu būdu: „Sėdint Utkatasanoje iki bambos vandenyje, į anusą įvesk vamzdelį ir suspausk jį. Tai basi karma – išvalymas vandeniu.” Iš sanskrito „basti” dažnai verčiamas, kad „pasilikti vietoje” – būtent metodas su vandens užlaikymu organizmo viduje, aprašytas „Pradipikoje”.… skaityti daugiau


Galvos ir veido masažas ajurvedoje

Šiuolaikiniame pasaulyje labai paplitusi grožio industrija, ypatingą populiarumą šiandieną įgavo kosmetologijos sritis. Masažiniai ir kosmetologijos kabinetai, grožio salonai siūlo visas įmanomas atjauninimo procedūras, įskaitant veido ir galvos masažą, pristatant jo naudą išskirtinai iš estetinio požiūrio taško. Kartu su tuo žinoma, jog atpalaiduojantis galvos ir veido masažas turi gerokai platesnę reikšmę ir neša naudą ne tik išvaizdai, tačiau ir sveikatai, emocionaliai pusiausvyrai. Jis taip pat naudojamas kaip pasiruošimas kitoms, gerokai rimtesnėms procedūroms. Šiame straipsnyje papasakosime apie jo naudą ir kontraindikacijas, apie tokio masažo reikšmę ajurvedoje ir apie aliejus, kurie naudojami šioje procedūroje.

Galvos ir veido masažas, kaip pančakarmos dalis

Pančakarma ajurvedoje žinoma, kaip gili valomoji terapija, ne tik balansuojanti došas, tačiau atnaujinanti, grąžinanti sveikatą ir tvirtumą kūnui.… skaityti daugiau