Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Skyrius:

Sąmoningumas

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Svamio Šivanandos pamokymai

1. Paaukokite savo gyvenimą tarnystei kitiems.

2. Troškimų nebuvimas padarys tave nemirtingu. Troškimų nebuvimas yra kelias į amžiną ramybę ir išmintį.

3. Atitrauk jutimus nuo objektų. Kontroliuok protą. Sėdėk vienumoje ir nepertraukiamai medituok į Save ar Absoliutą, kuris yra tavo širdyje.

4. Tu patekai į savo pačio sukurtus spąstus per norus, prisirišimus, egoizmą ir troškimus ir verki dėl išsilaisvinimo. Tu esi kaip voras, kuris nuaudžia tinklą ir pats patenka į jį.

5. Žmogus kuris užsideda gražų kostiumą, kuris rūko cigaretes, vaikšto į kino teatrą ir klubus yra vadinamas kultūringas žmogus! Ne.

6. Iš tiesų kultūringas žmogus yra tas, kuris etiškai tobulas. Kultūra yra procesas, kai gyvuliška žmogaus prigimtis transformuojama į dieviškąją.… skaityti daugiau


Sąlygotų reiškinių kančios

Mums niekada nepavyks užbaigti visų savo darbų ir reikalų, kad ir kaip besistengtume. Pas mus pasilieka begalinis nerimo pojūtis, kad turime dar kažką padaryti ir mes pastoviai randame priežastis, kad save kažkuo užimti. Mes jaučiame, kad negalime sustoti, nežiūrint į tai, kad netgi negauname malonumo nuo mūsų atliekamų reikalų. Viskas sąlygota, tačiau nesuvokiant to, mes tampame savo begalinių planų aukomis. Nepriklausomai nuo to atneša mūsų veiksmai pasitenkinimą ar ne, mes tampame nesustojančio biznio ir įprastų pomėgių vergais. Tai vienas iš pagrindinių kančių sąlygotų reiškinių aspektas.

Kad suprasti tai, svarbu susimąstyti apie kančias, kurias sukelia užimtumas, kai protas pastoviai užsiėmęs įvairiomis užduotimis. Žmonėms iš principo aišku, kad nėra tokio laiko, kai jų pastangos atneša pasitenkinimą ir pojūtį, kad viskas užbaigta.… skaityti daugiau


Patirti vienovę su visa žmonija

1. Pasaulietis žmogus apsvaigęs nuo geismo ir puikybės. Todėl jis aklas.

2. Tas įgauna tikrą stiprybę, kuris pažįsta Save arba Atmą. Tas pasiekia nemirtingumą su savirealizacija.

3. Brahmačarija yra kelias į fizinę stiprybę ir dvasinius pasiekimus, ji aprūpina protą aukščiausiomis gyvenimo vertybėmis.

4. Venk daryti blogį ir įgauk nuopelnus.

5. Tu negali pakenkti kitam, nepakenkęs sau. Tai nekintantis dieviškas dėsnis.

6. Žinok, kad tu esi nemirtingas Atmanas su begaline vidine jėga.

7. Nėra didesnės Dharmos už Tiesą.

8. Būk šventųjų kompanijoje. Sunaikink troškimus. Studijuok šventraščius. Lengvai kontroliuosi protą.

9. Kai mažasis “Aš”, ego miršta, tu tampi Aukščiausiąja būtybe. Tu tampi identiškas Brahmanui ar Absoliutui.

10. Išminčius patiria vienovę su viskuo. Jis randa visas būtybes savyje ir save visose būtybėse.… skaityti daugiau


Sutra. Aštuoni didingieji žmogaus praregėjimai

q5zqfmwm26e483u8r1g7jltm7ei3xi2p

Visi Buddos mokiniai dieną ir naktį turi prisiminti apie žmogaus praregėjimus ir kartoti juos balsu:

+ Pirmas praregėjimas: Visi šio pasaulio reiškiniai nepastovūs. Visos valstybės ir šalys pastoviai yra veikiami [įvairių] pavojų. Keturi didingieji elementai turi savyje [daugybę] kančių. Penkios skandhos neturi individualaus “aš”. Gimimas ir sunaikinimas pastoviai mainosi vienas su kitu. Jie klaidingi, falšyvi ir neturi jokio valdovo. Sąmonė yra blogio šaltinis. Kūnas yra ligų maišas [sankaupa]. Žiūrėdamas į pasaulį tokiu būdu, palaipsniui paliksi sansarą.

+ Antras praregėjimas: Daugybė įvairių norų sukelia [begalines] kančias. Godumas ir troškimai gimdo gyvenimus ir mirtis, iškankinančius visus, kas gimsta ir miršta. Mažink norus ir atsisakyk nuo veikimo. Pristatyk kūną ir protą patiems sau.… skaityti daugiau


Milarepos daina apie tai, kaip pamatyti dievus

milarepa-jogas

Iš knygos Didžiojo Jogo Milarepos gyvenimas “Dainuojantis apie laisvę”. Cang Njon Heruka

Tarp dievų yra daugelis “tų, kurie daugiau nebegrįš” ir išsilaisvinusių bodhisattvų. Jų nemato įprasta žmogaus akis. Reikia visomis jėgomis siekti privesti iki tobulumo du sukaupimus – nuopelnus ir aukščiausias žinias ir pašalinti dvi uždangas – trukdančias emocijas ir žiaurius [grubius] požiūrius. Tas, kuris geba suvokti aukščiausius dievus, taip pat pamatys jų palydą. Todėl uoliai siekite sukaupti tai, kas pozityvu ir išsivalyti nuo negatyvaus. Jeigu praktikuosite tokiu būdu, tai pažinsite aukščiausiąjį ir tikrąjį dievą – savo asmeninį protą.

Ir mokytojas sudainavo dainą apie tai, kaip pamatyti dievus:

Pagarba tau, atjaučiantis Marpa!
Duok palaiminimą tavo geroviniams sūnums!

O dangiškieji klausytojai
Spindinčio dievų pasaulio!… skaityti daugiau


Kailas – Dievų kalnas

kailas-dievu-kalnas-piligrimine-kelione

Šiaurinis Kailaso veidas… Būtent prie jo papėdės atvyksta žmonės, ieškantys gerokai gilesnės sąveikos su didingąja šventenybe. Kelias čia ne to jau paprastas. Apie 4000 metrų aukštyje reikia įveikti pakankamai rimtą pakilimą palei upelius besileidžiančius žemyn, o paskui – keletas šimtų metrų per ledyną ir sniegą. Tibetiečiai, pripratę prie aukščio, čia juda kalnų elnių greičiu, tačiau europiečiams tenka sustoti, atgauti kvapą. Viskas dėl to, kad keletai sekundžių prisiliesti prie Šiaurinio veido pagrindo, patirti ant savęs paslaptingąjį Kailaso poveikį.

Daugelis piligrimų pastebi: kai kurie išlinkimai arba, tikriausiai, geriau pasakyti Kailaso veido dalys, atrodo taip, lyg jas specialiai poliravo. Šiaurinis veidas – labai lygus paviršius, ant kurio netgi nėra už ko užsikabinti žvilgsniu. Tyrėjai tokius lygius, tačiau tam tikru būdu išlenktus paviršius vadina veidrodžiais.… skaityti daugiau


Švara namuose

svara-namuose

Kažkam padeda smilkalai. Yra toks požiūrio taškas, kad subtilios materialios būtybės nemėgsta gerovinių kvapų. Trečia – švara. Švarioje vietoje niekada jokios lervos neužsiveisia. Ketvirta – reguliari praktika sadhana. Tai yra, jeigu jūs reguliariai praktikuojate (jogą, meditaciją), lervos taip pat neužsilaikys šioje erdvėje. Lervos mėgsta purvą, geismus, kažkokius iškrypimus, apsirijimą (kai daug valgoma) ir negatyvias mintis, kai žmogus savo vidiniame pasaulyje prasukinėja negatyvias mintis. Štai tai jos tikrai mėgsta.

Andrejus Verba

Jogoje sakoma, kad švara (šaučia) būna dviejų rūšių: fizinė ir subtili. Fiziniame plane – tai švarūs indai, išplautos grindys, šviežias kvapas ir taip toliau. Subtiliame plane tai susiję su mintimis ir ta atmosfera, kuri yra namuose. Pavyzdžiui, ginčai, kivirčai, apkalbos – visa tai užteršia namų erdvę.… skaityti daugiau


Kodėl svarbu įvaldyti protą

Įsivaizduokite laivą jūroje. Laivas turi nuplaukti nuo taško A iki taško B. Tam reikalingas kapitonas, kuris tvirtai laiko vairą savo rankose. Jeigu kapitonas atsakingai veda laivą, laivas pasiekia kelionės tikslą. Jeigu kapitono nėra, tai pakilus vėjui laivas bus nuneštas visai kita kryptymi, o gal net ir neišplauks iš uosto.

Tas pats vyksta ir su mūsų protu. Jeigu mes nesekame to, kas vyksta mūsų galvoje, t.y. nesilaikome proto higienos, gyvename “kaip papuola”, tai tuomet skirtingos mintys, emocijos, energijos jos kiaurą dieną išnaudoja mus savo asmeniniais tikslais. Kaip jūra mėto laivą be kapitono, taip ir žmogus, nemokantis valdyti savo proto, yra blaškomas ir išnaudojamas pačių įvairiausių minčių, potraukių, troškimų, ketinimų, kurie lyg nežinia iš kur atsiranda jo galvoje.… skaityti daugiau


Master Sheng Yen

master-sheng-yen

Meistras Sheng Yen – budizmo vienuolis, kuris paskyrė savo gyvenimą dalintis Buddos mokymu. Meistras atsidavusiai dalinosi Buddos dharma su šiuolaikiniais žmonėmis.

English

Master Sheng Yen – buddhist monk who dedicated his life to sharing, writing about, and lecturing on Buddhist teachings. Master Sheng Yen was devoted to spread the Buddha dharma with a language and perspective accessible to a broad audience in modern time.

Master Sheng Yen Youtube:
https://www.youtube.com/@DDMTV05

Vaizdo įrašai su angliškais titrais / Videos with English subtitles

Reinkarnacija – Reincarnation

Kaip namų šeimininkai dvasiškai tobulėja – How do householders practice spiritually

Kaip santuokoje porai tvarkytis su pinigais – How should married couples manage their money

Vegetariškos mitybos esmė. 1 dalis – The meaning of eating a vegetarian diet.skaityti daugiau


Kas aš esu

Jeigu žmogus neteisingai atsako į klausimą „kas aš esu?“ tai visa jo veikla gaunasi beprasmiška. Kaip jis gali atnešti sau gerovę, jeigu jis nežino kas jis yra.

Tu sakai: mano ranka, mano galva, mano smegenys, mano mintys, mano kūnas. Kieno mano? Kam visa tai priklauso ir nuo kieno vardo tu sakai „mano“?

Čelovek (žmogus) – tai sudurtinis žodis. „Čelo“ – kakta/galva, „Vek“ – išduota amžiui.

Kaip apranga išduodama tam tikram laikui, taip ir šis kūnas – kaip apranga išduodamas tam tikram laikui. Nusidėvėjo apranga – išmetame. Nusidėvėjo šis žmogaus kūnas – taip pat išmetame. Aš nesu žmogus (kūnas). Todėl svarbu išsiaiškinti kas aš esu iš tiesų.

Pasak vedinių raštų Aš – tai dživatma.… skaityti daugiau