Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Skyrius:

Sąmoningumas

Joga, meditacija ir paskaitos įvairiuose Lietuvos miestuose birželio 1 - 30 dienomis

Meditacijos technikos. Kokią išsirinkti?

Sveikas gyvenimo būdas. Nuo ko pradėti?

Kodėl žmonės tampa vegetarais?

Jogos filosofija

Jogos mokytojų kursai 2021 metais

Sveikas gyvenimo būdas. Nuo ko pradėti?

Paskutiniais metais vis daugiau žmonių susimąsto kaip gyventi sveikai. Kažkas bando pradėti naują gyvenimą nuo pirmadienio, kiti atidedinėja iki sausio 1, tačiau nustatyta data ateina, o gyvenimas pasilieka toks, koks buvo. Kažkam trūksta motyvacijos, kažkas negalėjo sudėti perėjimo plano į naujus, teigiamus įpročius. Šio straipsnio tikslas padėti tiems, kas nusprendė pradėti gyventi sveiką gyvenimo būdą dabar, neieškant savyje pasiteisinimų ir atsikalbinėjimų. Jūs sužinosite kaip pradėti gyventi naują gyvenimą ir nenuklysti nuo šio kelio, taip pat panagrinėsime sveiko gyvenimo būdo pliusus ir preliminarų planą, kuris palaipsniui prie to priveda.

Kelias į sveiką gyvenimo būdą

Iš karto pasakysime, kad egzistuoja daugybė priežasčių, kodėl žmogus nori gyventi sveiką gyvenimo būdą. Kažkam tai tapo būtinybė dėl medicininių problemų, kažką įkvėpė draugų arba artimųjų pavyzdys, kažkas suvokė, kad gyventi taip, kaip dabar daugiau negalima.… skaityti daugiau


Kas yra siela?

Pradėsime straipsnį nuo klasikinio “sielos” suvokimo apibrėžimo. Mums padės Didžioji Sovietinė Enciklopedija. Čia siela – tai ypatinga nemateriali substancija, nepriklausoma nuo kūno. Iš tiesų, sielos kaip tam tikros jėgos, neturinčios kūno, kuri slepiasi žmogaus kūne, suvokimo šaknys slepiasi gilioje senovėje. Dar archaiškų civilizacijų aušroje sielos suvokimas buvo glaudžiai susijęs su dvasių pasauliu, įvairiais ritualais, įskaitant ir pomirtiniais. Būtent archeologiniai kasinėjimai mums gali duoti suvokimą to, kada žmogus pradėjo susimąstyti apie tai, kas nematerialu, kada “atsirado” žmogaus siela. Čia verta šiek tiek atsigręžti į istoriją.

“Siela negimsta ir nemiršta. Ji niekada neatsirasdavo, jos nėra dabartyje, ji neatsiras ateityje. Ji nėra gimusi, amžina, visada egzistuojanti ir pirmapradė. Ji nemiršta, kai miršta kūnas.” Bhagavad-Gita.

skaityti daugiau

Žmonių tipai ajurvedoje

Bazinė ajurvedos koncepcija kalba mums apie penkių pagrindinių elementų egzistavimą: eterio, žemės, ugnies, oro ir vandens. Tai materijos pagrindas, atsiradęs dėka dieviškojo sumanymo. Visi šie elementai skirtinguose deriniuose yra žmogaus kūne ir sudaro jo gyvybinės energijos pagrindą.

Pas kiekvieną individą galima išreikšti tam tikrus dominuojančius elementus. Žinant tai, kokios elementų kombinacijos vyrauja, išskirti tris žmogaus konstitucijos tipus. Šie tipai nusakomi sanskrito žodžiu “doša” (išvertus – “tai, kas išveda iš pusiausvyros”). Tai kokie gi žmonių tipai egzistuoja pagal ajurvedą?

Vata – pirma doša, kuri charakterizuojama vyraujančiu eteriu ir oru. Tai judėjimas, vėjo gūsiai viduje kūno. Visų judančių procesų ir pradžių varomoji jėga. Iš fiziologijos požiūrio taško, vata atsako už kvėpavimo sistemą, kraujo judėjimą, nervinius impulsus, vaikščiojimą.… skaityti daugiau


Septyni žmogaus kūnai

Jūs niekada nesusimastėte apie tai, kokia prasmę neša įprasti vaikiški žaislai? Ne, ne šiuolaikiniai “mikimauzai” ir panašūs hibridai, kurie panašūs neaišku į ką, o mūsų tradiciniai, rusiški žaislai? Iš tiesų, visi jie neša savyje gilią filosofinę reikšmę. Esmė tame, kad vaikams žaidimo forma rodyti pasaulio sandaros principus. Mūsų protėviai nieko nedarydavo atsitiktinai, jie į viską įdėdavo gilią prasmę – į pasakas, į žaislus ir taip toliau.

Pavyzdžiui, žaislas linguoliukas (неваляшка. Lėlė, kuri vartosi į šalis, bet nenukrenta). Kokia jo esmė? Tame, kad jeigu visa energija yra apatiniuose energetiniuose centruose, tai žmogui ramybės nebus taip pat, kaip nėra ramybės ir vargšei lėlei, kuri pastoviai lenkiama atkyla. Ne mažiau įdomesnę prasmę turi ir matrioška.… skaityti daugiau


Kodėl traška keliai ir klubo sąnariai?

Neperdedant galima pasakyti, kad problemos su sąnariais jaudina arba praeityje jaudino jeigu ne kiekvieną, tai kas antrą. Beje kartais tai būna net ir paaugliškame amžiuje. Net jeigu to nelydi skaudantys pojūčiai, tai vis tiek nemalonu, nes iššaukia nerimą: ar viskas tvarkoje?

Traškesys ir spragsėjimas sąnariuose, kaip taisyklė, nepriklauso nuo to, kokį gyvenimo būdą gyvena žmogus. Tai atsitinka tiek su žmonėmis, kurie gyvena mažai aktyvų gyvenimą, tiek ir su profesionaliais sportininkais. Visų pirma, galima pasakyti apie psichosomatinę šios problemos priežastį, nes būtent mūsų psichikoje gimsta fizinių ligų šaknys. Kad išgydyti žmogų, reikia, pirmiausia, pakeisti jo mąstymą. Tiksliau, be jo pačio niekas to padaryti negali.

Kodėl traška keliai: nagrinėjame priežastis

Pasak kai kurių daktarų nuomonės, mūsų kūne sąnariai atsako už agresyvių emocijų pasireiškimą – pyktį, neapykantą ir taip toliau.… skaityti daugiau


Dopamininis badavimas. Lūkestis ir realybė

Dopamininis badavimas. Lūkestis ir realybė

Prisiminkite, kaip jūs jaučiatės šventės, ar džiugaus įvykio išvakarėse, kaip su nekantrumu laukiate svarbaus momento. Iš tikrųjų šią euforiją sukelia toks hormonas – dopaminas. Ne veltui internetą užliejo „lūkesčio ir realybės“ stiliaus vaizdeliai. To priežastis – per didelis dopamino kiekis, kuris atsako už lūkestį. Po to, kai tikslas pasiektas į darbą įsijungia hormonas endorfinas (realybė). Esmė tame, kad šie hormonai glaudžiai susiję, ir kuo daugiau gaminasi dopamino, tuo mažiau galvos smegenų neuronai pagamins endorfino. Todėl lūkesčiai taip dažnai nepasiteisina.

Paskutiniu metu interneto platybėse galima sutikti užuominų apie dopamininio badavimo naudą. Daugumoje Kalifornijoje esančių firmų netgi galima gauti išeiginę dieną, skirtą dopamininiam badavimui. Kas tai per badavimas, pasistengsime išsiaiškinti.… skaityti daugiau


Greita mada naikina planetą

Šokiruojantis pranešimas, kurį paskelbė pasaulinė labdaros organizacija „Oxfam“, atskleidė pražūtingus plačiai paplitusios „greitosios mados“ drabužių padarinius.

Jų tyrimas parodė, kad pagal dabartinius drabužių pirkimo modelius kas minutę išmetama apie 50 tonų anglies dioksido. Gaminant drabužius ir juos pristatant galutiniam vartotojui per mėnesį išmetamų teršalų kiekis viršija 900 kartų skrendant lėktuvais visame pasaulyje!

Medvilniniai drabužiai pradeda savo gyvavimą medvilnės laukuose JAV. Iš čia jie keliauja į gamyklas Bangladeše, po to drabužiai keliauja į Vokietiją ir galiausiai pristatomi pirkėjui Jungtinėje Karalystėje. Ir viskas už 25 eurus ar mažiau! Oi, kaip mes visi norėtume, kad žmonėms kelionės lėktuvu būtų tokios prieinamos.

Be to, mažos pirkimo išlaidos atspindi šios pramonės darbuotojų išnaudojimą ir mažą darbo užmokestį, kuris yra žemiau pragyvenimo lygio.… skaityti daugiau


Pediatrai: nepirkite išmaniųjų telefonų vaikams

Vokietijos pediatrų asociacija mėgina įtikinti tėvus nepirkti išmaniųjų telefonų vaikams, kuriems dar nėra 11 metų.

2019 m. Tyrimas parodė, kad kas antras 6–7 metų vaikas jau periodiškai naudojasi išmaniuoju telefonu. Nuo 10 metų kas ketvirtas vaikas jau turi savo išmaniuosius telefonus, kurie dažniausiai naudojami ne skambučiams. O nuo 12 metų beveik visi paaugliai yra aktyvūs interneto vartotojai.

Asociacijos prezidentas Tom Fischbach tokios nepriklausomybės suteikimą laiko labai neapgalvotu tėvų sprendimu. Anot jo, „tai yra baisi tendencija, kuri turi pražūtingų padarinių vaiko vystymuisi“.

Jis griežtai rekomenduoja vaikams nepirkti mobiliųjų telefonų iki vienuolikos metų. „Kuo ilgiau vaikai nenaudoja išmaniųjų telefonų, tuo geriau jiems“, – perspėja jis ir skundžiasi dėl lengvabūdiškumo tėvų, kurie mieliau palieka savo vaikus prie mobiliųjų prietaisų ir „nebemoko jų žaisti ar prasmingai įsitraukti į veiklą “.… skaityti daugiau


Augalinė mityba ir priklausomybių gydymas

Teksase įsikūrusiame reabilitacijos centre žmonėms, priklausomiems nuo narkotikų ir alkoholio, bus išbandyta augalinės mitybos programa, kaip vienas iš gydymo metodų.

Pirmasis tokio pobūdžio tyrimas, tiriantis augalinės mitybos ir priklausomybės gydymo ryšį, prasidėjo 2019 m. lapkritį.

Iki 2020 m. pabaigos 100 vyresnių nei 18 metų pacientų vyrų ir moterų yra suskirstyti į kontrolinę grupę su standartine gydymo centro mityba ir į grupę su augaline mitybą, kurios pagrindą sudaro sveikas maistas. Be to, antroji grupė kartą per savaitę mokosi sveikos gyvensenos ir mitybos pagrindų.

Tyrėjai stebi pacientus skirtingais sveikimo etapais, naudodamiesi protinės ir fizinės sveikatos žymomis, kad nustatytų atstatomąjį atsparumą.

Centro įkūrėjas Adam Court, būdamas 30 metų amžiaus, buvo priklausomas nuo narkotikų ir greito maisto.… skaityti daugiau


Augalinė mityba gydo diabetą

Medicinos mokslų daktarė Janka Ležavova iš Slovakijos, sėkmingai gydo savo II tipo cukriniu diabetu sergančius pacientus augaline mityba.

Pacientai laikėsi Natural Food Interaction (NFI) gydymo metodas – subalansuoto mitybos plano, paremto augaliniais produktais. Pagal šį metodą įvairūs augaliniai produktai yra maišomi ir atrenkami jų deriniai, pritaikyti konkrečiam asmeniui.

Šis gydymo metodas parodė įspūdingus rezultatus: 96,5% 2 tipo diabeto sumažėjimo atvejai pacientams, baigusiems gydymą.

Tarp daktarės sėkmės istorijų buvo 33-ejų Teresa G., kuri trejus metus sirgo diabetu. Po 13 savaičių gydymo ji neteko 15 kg, o gliukozės kiekis kraujyje tapo normalus.

Kitas pacientas Edvardas T. metų metus kovojo, bandė įvairias dietas ir nieko nerado. Po 17 savaičių gydymo šiuo metodu jis prarado 21 kg ir buvo nutrauktas jo gydymas.… skaityti daugiau