Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Skyrius:

Sąmoningumas

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Kalnų liga. Kaip adaptuotis kalnuose

Viskas priklauso nuo mūsų kūno adaptacijos hipoksijai. Todėl tinkamas būdas bus palaipsniui įgauti aukštį. Tiesiog būtinas laikas, o taip pat pasiruošimas panašioms kelionėms.

Svarbu suprasti aukštyje sumažėja ne oro kiekis deguonimi, o sumažėjo atmosferos spaudimas, tiksliau – parcialinis deguonies spaudimas, kurio įkvėpimo metu neužtenka, “spaudžia” deguonį per alveolės sienelę į kraują. Nepakankamas kraujo pripildymas deguonimi daro negatyvią įtaką smegenų ir kitų organizmo sistemų darbui.

Silpnumo buvimas kūne ir nenoras judėti yra normali kūno reakcija aukštumoje ir todėl reikia “įjungti” atsipalaidavimą ir vienu metu valios pastangas. Pasitikėkite jūsų vedliais ir aukščiausiomis jėgomis šioje vietoje.

Būtina išmokti – neskubėti, tolygiai ir ekonomiškai judėti išsaugant koncentraciją į judėjimą ir kvėpavimą. Tai kaip hatha-jogos praktika, kai mes susitelkiame į tuos pačius objektus: kūno padėtį, pojūčius jame ir kvėpavimą.… skaityti daugiau


Bukumo kultyvavimas. Kaip iš žmonių daro vartotojus

vartojimo-kultas

“…Amerikiečiai kolegos paaiškino, kad žemas bendros kultūros ir mokyklos išsilavinimo lygis jų šalyje – sąmoningas pasiekimas vardan ekonominių tikslų. Dalykas tame, kad prisiskaitęs knygų, išsilavinęs žmogus tampa prastas pirkėjas: jis mažiau perka ir skalbimo mašinų, ir automobilių, pradeda teikti pirmenybę Mocartui arba Van Gogui, Šekspyrui arba teoremai. Nuo to kenčia visuomenės vartojimo ekonomika ir, visų pirma, gyvenimo šeimininkų pelnas – štai jie ir siekia nedaleisti kultūringumo ir išsilavinimo (kurie, beje, trukdo jiems manipuliuoti visuomene, kaip neturinčio intelekto banda)”. © V. I. Arnold

Tam, kad žmones būtų lengviau valdyti, juos reikia atmokyti daug galvoti. Vidutinio statistinio piliečio mąstymas turi likti paauglio mąstymo lygyje.

Kaip tai atliekama?

1. Šablonai ir stereotipai reikšmingai palengvina mąstymą.… skaityti daugiau


Ar dovanoti merginai gėles?

ar-dovanoti-merginai-geles

Ryškios, kvepiančios rožės vazoje. Švelnūs lapeliai ir dieviškas aromatas. Kas gali būti geriau už tokią dovaną? Daugeliui tai pilnai akivaizdu. Tačiau ar viskas taip vienareikšmiška šioje situacijoje? Ir ar iš tiesų dovanoti žmogui gėles – tai deramas poelgis, kuris atneš žmogui gerovę?

Kaip dovanos švaisto mūsų energiją

Energija pirminė, o materija antrinė. Šį principą daugelis iš mūsų girdėjo, tačiau suvokia jį tiesiog kaip gražų lozungą nesusimąstant apie jo prasmę. Juk materija – štai ji, ją galima paliesti ir pamatyti. O energija, tas kuris jos poveikio nepatyrė ant savęs, geriausiu atveju tiki į patį jos egzistavimą tik hipotetiškai. Iš tiesų daugelis problemų mūsų gyvenime yra sąlygoti būtent energijos. Jamos ir Nijamos principų pagrindas būtent ant tokių suvokimų, kaip “karma” ir “energija”.… skaityti daugiau


Ar pinigai daro žmogų laimingu

ar-pinigai-daro-zmogu-laimingu

“Ne piniguose laimė” – teigia liaudies išmintis – “…o jų kiekyje” – prideda gudragalviai juokdariai, pabrėždami, kad žmogaus laumė priklauso nuo nulių kiekio banko sąskaitoje. Ar taip yra iš tikrųjų?

Šiandieną pinigai tapo vos ne pasauline religija, kuri vienija įvairių kultūrų, tautų, tautybių ir šalių atstovus. “Auksiniam veršiui” šiandieną lenkiasi visame pasaulyje – ir tie, kam duonos, ir tie, kam briliantai.

“Nėra duonos? Tai tegul valgo pyragaičius” – atsako Anglijos karalienė viename iš populiarių anekdotų, kur ji aptarinėja bado problemą tarp savo pavaldinių. Tačiau šiame juokelyje parodytas išsiskaidymo skirtumas tarp tų, kas vos suveda galus ir tie, kas maudosi turtuose.

Yra plačiai paplitusi nuomonė, kad pinigai – iš tiesų gali padaryti žmogų laimingu.… skaityti daugiau


Parfumerijos ir buitinės chemijos žala

parfumerijos-ir-buitines-chemijos-zala-oro-gaivikliai

Kad buitinė chemija kenksminga – savaime suprantama. Tačiau kai susiduri su eiliniu mokslininkų atradimu šioje srityje, tai galutinai šokiruoja.

Ekologiškos organizacijos Greenpeace europos skyrius publikavo pranešimą, pasak kurios žinomos parfumerijos produkcijos firmų produkcijose yra nuodingi junginiai, kurie pavojingi sveikatai.

Tyrimo rezultatai paskelbti Švento Valentino dienos progai, kaip pastebėjo Helen Perivier, dovanoja mėgstamus nuostabius aromatus, o ne pavojingus toksinus.

36 kvepalų ir tualetinio vandens mėginiai parodė, kad praktiškai visuose jų yra ftalatai – medžiagos, kurios patekusios į organizmą daro negatyvų poveikį kepenims, plaučiams, patenka į spermą, o pas nėščias moteris – pažeidžia vaiko vystymąsi.

Pats nuodingiausias iš jų – dietilftalatas (DEP) randamas 34 iš 36 mėginių.

Be to, populiarioje parfumerijoje rasti sintetiniai muskusai, kurie daro įtaką endokrininei sistemai ir pažeidžia hormonų apykaitą organizme.… skaityti daugiau


Jogos ir asanų nauda sportininkams

Užsiėmimas sportu susijęs su intensyviu fiziniu ir psichiniu krūviu. Joga sportininkams padeda atpalaiduoti kūną ir protą, padidinti sportinių rezultatų efektyvumą, pagerinti lankstumą ir koncentraciją. Hatha joga – puiki traumų profilaktika padedanti greitai atsistatyti po traumų.

Kodėl hatha jogos užsiėmimai yra naudingi sportininkams

Reguliarūs jogos užsiėmimai priveda kūną ir protą į harmoniją, nes judėjimas jogoje (tinkamai prieinant) nepriveda prie įtampos ir disbalanso kūne. Jogos naudą sportininkams patvirtina ne tik senoviniai tekstai, tačiau ir šiuolaikiniai tyrimai.

Judėjimo, balanso ir lankstumo diapazono pagerinimas

Treniruotės (priklausomai nuo sporto rūšių) suteikia reguliarų krūvį tam tikroms raumenų grupėms. Pasikartojantys judesiai priveda prie to, kad dalis raumenų ir sausgyslių tampa stipresni, tuo tarpu kiti raumenys gali tapti silpnesni ir trumpesni.… skaityti daugiau


Tėvai yra svarbiausi žmonės jūsų gyvenime

Nuotraukoje 17 vaikų šeima iš Padmoskovės (Rusijos).

Induizmo tradicijoje tėvai ir vyresni yra garbinami kaip Dievai, kurie suteikia gerovę savo vaikams. Kaip vaikai, mes privalome paklusti savo tėvams, seneliams, mokytojams ir kitiems žmonėms, kurie vyresni už mus. Privalome jų klausyti, tarnauti jiems ir padėti. Jie turi didžiuotis mūsų geru elgesiu. Šventraščiai sako:

“Tėvas, motina, mokytojas, vyresnysis brolis ir maitintojas – šie penki laikomi vyresniaisiais. Tas, kuris trokšta gerovės, turi visą laiką gerbti šiuos vyresniuosius visais įmanomais būdais, net jeigu jis prarastų savo gyvybę. Sūnus turi būti atsidavęs jiems ir padaryti rūpestį jais pirmuoju prioritetu.”

Šventraštyje Taittiriya Upanišadoje sakoma, kad kai mokiniai pabaigia mokymą, jų mokytojas perduoda jiems tokią žinutę:

Garbink motiną, kaip Dievą,
Garbink tėvą, kaip Dievą,
Garbink mokytoją, kaip Dievą,
Garbink svečią, kaip Dievą.… skaityti daugiau


Tatuiruotės. Abejotina mada

tatuiruotes-abejotina-mada

Paskutinius dešimtmečius pastebimas susidomėjimo augimas permanentiniams piešiniams ant kūno – tatuiruotėms. Tatuiruotės dedamos skausmingu būdu įvedant rašalo injekciją po oda. Šie atvaizdai pasilieka visiems laikams ir praktiškai neįmanoma pašalinti pilnai ir grąžinti odai sveiką išvaizdą. Prie to pačio kokybiškos tatuiruočių šalinimo procedūros, kurios neduoda garantuoto rezultato suteikia skausmą, užima ilgą laiką ir kainuoja brangiai. Ar susimąsto tie, kurie nusprendžia “pagrąžinti” savo kūną tuo, kad atvaizdas pasiliks su jais visiems laikams ir prie to pačio pažeis energijos tėkmę subtiliame kūne? Kodėl tatuiruotės staiga tapo tokios populiarios ir ar atsitiktinai Rytų šalyse jos iki šiol yra gėdos ženklu? Išsiaiškinkime kartu.

Viduriniais amžiais tatuiruotės buvo priverstinai dedamos nusikaltėliams. Stebėtina, tačiau jeigu praeityje nusikaltėliai stengėsi visais įmanomais būdais išvengti panašios žymės, slėpdavo ją ir netgi stengėsi atsikratyti nuo pažymėtos odos dalies, tai jau praėjus keletai šimtmečių, situacija pasikeitė į priešingą – iš pradžių tie patys nusikaltėliai, o paskui ir įprasti socialiniai žmonės pradėjo darytis tatuiruotes, kartais “kuo daugiau, tuo geriau”.… skaityti daugiau


Tatuiruotės. Kodėl aš neturiu tatuiruočių ir kaip tai susiję su joga

japa-meditacija-mantros-kartojimas

Šiais laikais tam tikriems žmonėms yra madinga turėti tatuiruotes, ypač jaunystėje. Tačiau retai žmonės žino ir susimąsto, kas yra tatuiruotė ir kokį efektą ji daro jų gyvenimui.

Visų pirma, tatuiruotė tai yra simbolis, kuris pritraukia tam tikrą energiją. Tai gali būti simbolis, paveikslėlis, sakinys, žodis, spalva ir kai žmogus uždeda ant savo kūno tam tikrą simbolį, tai visą laiką traukia specifinę energiją, kurią šis simbolis duoda (nepriklausomai nuo to ar žmogus tai žino ar nežino, tai veikia visą laiką).

Kai vaikui 10 metų, jo norai yra labai vaikiški: jis nori žaisliukų, kamuolio ar mašinėlių ar kažko tokio, kas atspindi jo 10 metų sąmonės lygį. Po 20, 30, 50 metų mes jau nebenorime žaisti su tais pačiais žaisliukais, kurių norėjome dešimties metų, nes mūsų sąmonė išsiplėtė ir mes pamatėme gyvenimą gerokai platesnėje jo perspektyvoje ir kitos sritys pradėjo mus dominti labiau.… skaityti daugiau


Delfinariumas

delfinariumas-gyvunu-isnaudojimas

Orkos iššoka iš vandens, kad gautų saują žuvies, o ant delfinų žmonės jodinėja, kaip ant vandens slidžių. Delfinariumų darbuotojai mėgsta sakyti publikai, kad delfinai neklausytų, jeigu jie nebūtų laimingi. Netgi delfinų išvaizda kalba apie tai, kad jie laimingi – juk nuo jų veido nedingsta šypsena. Tačiau dauguma delfinariumo lankytojų nežino, kad už šios dirbtinės “šypsenos” stovi gyvūnų kančios.

Šeimų sunaikinimai

Orkos priskiriamos delfinų šeimai. Tai patys didžiausi gyvūnai iš tų, kurie laikomi nelaisvėje. Vaikai visą gyvenimą neišsiskiria su motina. Jų šeima sudaryta iš motinos, išaugusių sūnų ir dukrų ir jų palikuonių. Šeimos nariai bendrauja savo “dialektu”, būdingu tik šiai šeimos grupei. Delfinai plaukioja bandomis, kurių gyvūnų skaičius yra nuo trijų iki dešimties.… skaityti daugiau