Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Skyrius:

Sąmoningumas

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Kodėl mes nuolat pavargstame: 4 būdai taupyti energiją

Ar pastebėjote keistą paradoksalią mūsų kūno savybę? Pavyzdžiui, visą dieną gali užsiimti kai kuriais naudingais dalykais, o vakare visai nesijaučiate pavargęs, bet netgi atvirkščiai – kažkoks energijos užtaisas? Ir tuo pačiu galite visą dieną, pavyzdžiui, gulėti ant sofos žiūrėdamas serialą, o vakare jaustis taip, lyg būtume iškrovę bent du vagonus? Kodėl tai vyksta?

Faktas, kad vis tiek vienaip ar kitaip eikvojame energiją. Ir kaip bebūtų keista, psichologiniam ir protiniam darbui išleidžiame daug daugiau energijos nei fiziniam darbui. O bet kokia nenaudinga veikla, pavyzdžiui, televizijos laidų žiūrėjimas, išeikvoja daug energijos.

Neurologai tvirtina, kad bet koks informacijos suvokimas verčia mūsų smegenis ir psichiką būti aktyvias ir nuolat apdoroti šią informaciją. O jei informacija yra „tuščia“, tai yra be kūrybinės ar kažkokios semantinės žinutės, tai ji daro griaunamą poveikį mūsų psichikai.… skaityti daugiau


Godumas – skurdo priežastis

Viskas mūsų pasaulyje turi pabaigą. Viskas praeis, nes viskas laikina. Rožės vazoje nuvys, vaza suduš, net ir namas, kuriame kvepėjo rožės, anksčiau ar vėliau bus sugriautas. Viskas šiame pasaulyje turi savo pabaigą. Išskyrus vieną – žmogaus godumą. Godumas, iš tiesų neturi pabaigos.

Apie žmogaus godumą sklando legendos ir pasakoja liaudies pasakos. Godumas neturi jokios elementarios logikos. Kartais, kai pas žmogų yra nedaug, tai ir godumas jame nepasireiškia – jis džiaugiasi mažu. Tačiau jeigu staiga jo pajamos padidėja, tai auga ir godumas.

Prisiminkite rusų liaudies pasakas. Tie herojai, pas kuriuos pasireikšdavo godumas, kaip taisyklė, blogai pabaigdavo savo istoriją. O tie, kurie atvirkščiai, nesivaikė kažkokios asmeninės gerovės ir egoistiškų tikslų, būdavo dosniai apdovanojami.… skaityti daugiau


Dosnumas. Ką atidavei, tas tavo. Kaip išmokti dalintis

Gyvenimas – tai judėjimas iš netobulumo į tobulumą. Pati prigimtis mums pasakinėja šią kryptį: visos gyvos būtybės vienaip ar kitaip evoliucionuoja ir niekas negali amžinai būti vienoje padėtyje. Žmogiškoji sąmonė – tai tarpinis lygis tarp gyvulinės sąmonės ir dieviškosios sąmonės. Aukščiausioji žmogaus paskirtis – tai transformuoti savo gyvulišką sąmonę, nurimdyti savo gyvulinius instinktus ir siekti įgauti dieviškąją sąmonės būseną. Kuo skiriasi gyvulinė sąmonė nuo dieviškosios sąmonės? Gyvūno sąmonės pagrindas yra instinktai, kurie vienaip ar kitaip yra nukreipti tik į gyvybinės veiklos aprūpinimą konkrečiai būtybei.

Mes, tikriausiai, negalime žinoti kokioje formoje yra pasireiškusi gyvūnų sąmonė, tačiau sprendžiant pagal jų poelgį galima padaryti išvadas, kad jie dažniausiai suinteresuoti tik savo asmeniniais fiziniais poreikiai.… skaityti daugiau


Kodėl reikia dalintis žiniomis ir išmintimi

Jeigu jūs nesidalinsite žiniomis, tai yra labai labai mažai šansų, kad jūs būsimame gyvenime galėsite tobulėti. Tai, ką jūs atiduodate šiam pasauliui, tai grįš jums ateityje. Tačiau jeigu jūs dabar dalinsitės žiniomis, tai net jeigu jūs kitame gyvenime atgimsite pragare (o toks variantas yra pas visus), pas jus bus karma gauti žinias, kurios padės jums pakeisti savo gyvenimą.

Jeigu jūs dabar padedinėsite kitoms gyvoms būtybėms, jeigu jūs dabar įdedinėsite į juos visą savo gyvybinę energiją, jūs palaikys aukščiausios jėgos, kad ir kur jūs vėliau atsidurtumėte.

Pastebėkite, kad jūs ir patys šiame gyvenime gyvenote troškimuose, tikėtina, kad gėrėte, rūkėte, valgėte mėsą, nesusimąstydami, kam reikalingas šis gyvenimas. Ir kažkas „atsitiktinai“ atėjo ir kažką papasakojo.… skaityti daugiau


Apsėdimas. Kas yra apsėdimai, kokios jų atsiradimo priežastys ir kaip juos pašalinti

Daugelyje senovinių pasaulio kultūrų į psichinius sutrikimus buvo žiūrima, kaip į įvairius piktųjų dvasių apsėdimus, kurių pašalinimui būdavo atliekami specialūs išvijimo ritualai. 1970 metais austrų profesorė-antropologė Erika Burginjon atliko didelį tarpkultūrinį tyrimą tarp 488 socialinių bendruomenių iš įvairių pasaulio kraštų ir atrado, kad 360 iš jų (74%) buvo tikima į apsėdimus viena ar kita forma. Šiandieną šio reiškinio egzistavimą pripažįsta daugybė religinių krypčių, o kai kurie jų veikėjai netgi eina už tai, kad cerkvė priimtų aktyvią padėtį išvejant nešvarias dvasias iš žmonių. Šiai problemai skiriamas dėmesys ir ajurvedoje, tačiau čia apsėdimai nagrinėjami per joginių žinių prizmę.

Šumerai, kurie gyveno Mesopotamijoje apie 4000 metų prieš mūsų erą, pirmieji aprašė egzorcizmo atvejį. Tais laikais tai buvo paplitusi praktika ir demonų išvarymas iš žmogaus buvo toks pat įprastas dalykas, kaip šiandieną dantų gydymas.… skaityti daugiau


Geismas. Kodėl atsiranda geismai ir kaip juos pašalinti

Šiuolaikinėje visuomenėje geismas jau seniai nustojo būti problema. Tačiau ne todėl, kad jis įveiktas ir „Mara nusiminęs ir liūdnas išnyko“, o todėl, kad tokia situacija jau seniai tapo norma. Be to, sociume tai plačiai kultyvuojama. Mara – troškimų ir kūniškų norų dievas – toliau tęsia užvaldyti žmonių protus. Kodėl taip vyksta? Dalykas tame, kad seksualiniai malonumai iššvaisto milžinišką gyvybinės energijos kiekį. O žmones, kurie ligoti ir kurių galva silpna, juos gerokai lengviau valdyti. Todėl geismai ir sekso kultas visais įmanomais būdais platinami mūsų visuomenėje per medijos ir kitų valdymo metodų pagalba. Be to, žmonių sąmonę visą laiką kryptingai koncentruoja į lytinių santykių temą, taip pat sukuriant daugybė mitų ir tiesioginio melo aplinkui šią temą.… skaityti daugiau


Dalai Lama. Dvasinių mokytojų išmintis

Tiesioginėje transliacijoje kalbėjome dvasinio mokytojo Dalai Lamos išmintį ir pamokymus, kurie padeda mums pažinti save, tobulėti, ugdo doras savybes, moko valdyti kūną ir protą.

Nagrinėjome tekstą iš knygos Dvasinių mokytojų išmintis.

Galima atsisiųsti ir paklausyti šią transliaciją mp3 formatu:

skaityti daugiau


Buda Šakjamuni. Dvasinių mokytojų išmintis. 2 dalis

Tiesioginėje transliacijoje pratęsėme pokalbį apie didingojo dvasinio mokytojo Budos Šakjamunio išmintį ir pamokymus, kurie padeda mums pažinti save, tobulėti, ugdo doras savybes, moko valdyti kūną ir protą.

Nagrinėjame tekstą iš knygos Dvasinių mokytojų išmintis.

Galima atsisiųsti ir paklausyti šią transliaciją mp3 formatu:

1 dalis:
https://www.hathajoga.lt/samoningumas/buda-sakjamuni-dvasiniu-mokytoju-ismintis/skaityti daugiau


Kodėl svarbu dalintis žiniomis

Norėčiau pasidalinti mintimis šia tema, kuri aktuali daugeliui. Esu įsitikinusi, kad jūs ne kartą uždavėte sau klausimą: Ar verta dalintis žiniomis apie jogą, apie adekvatų gyvenimo būdą (be alkoholio, cigarečių, mėsos ir taip toliau)? Kažkas pasakys, kad vienareikšmiškai verta, kiti atvirkščiai, galvoja, kad gyvenimo būdas – tai asmeninis kiekvieno reikalas ir mes neturime teisės įsimaišyti į svetimą gyvenimą. Kas liečia mane, be abejonių manau, kad dalintis informacija vis tik reikia.

Daugelis iš tų, kieno gyvenimas pasikeitė, kai į jų gyvenimą atėjo joga ir vegetarizmas, stengiasi pasidalinti nauja informacija su savo artimiausia aplinka: šeima, draugais. Būna taip, kad artimieji mus palaiko, keičia savo požiūrį ir įpročius. Būna atvirkščiai, nesupranta, kas su mumis vyksta ir stengiasi grąžinti į jiems įprastą gyvenimo būdą.… skaityti daugiau


14 dienų susilaikymas nuo mėsos, žuvies ir kiaušinių

Kviečiame jus į iššūkį, kurio metu 14 dienų susilaikysime nuo mėsos, žuvies ir kiaušinių valgymo.

Iššūkis vyks nuo kovo 13 iki kovo 26 dienos.

Kodėl verta dalyvauti iššūkyje?

Susilaikymas nuo mėsos, žuvies ir kiaušinių sustiprina žmogaus energetiką, pagerina sveikatą, sustiprina imunitetą, pašalina organizme sukauptus toksinus, šlakus ir parazitus, pagerina virškinimą, sumažina kūno svorį, pagerina odos išvaizdą ir figūrą, normalizuoja spaudimą, sustiprina atmintį ir dėmesio koncentraciją, gerina širdies ir kraujagyslių sistemos darbą, gerina virškinimą.

Norėdami dalyvauti, užsiregistruokite:
https://www.hathajoga.lt/14-dienu-susilaikymas-nuo-mesos-zuvies-ir-kiausiniu-registracija/

Likus kelioms dienoms iki pradžios, į jūsų elektroninį paštą atkeliaus rekomendacijos, padedančios atlikti iššūkį.

Dėmesio! Vienas iš sėkmingai išlaikiusių iššūkį už pastangas gaus knygą Ajurveda: mokslas apie gyvenimą ir sveikatą!

Kviečiame registruotis, pakviesti draugus ir dalyvauti.… skaityti daugiau