Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Skyrius:

Sąmoningumas

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Ajurveda

Tarp daugelio sveikatingumo sistemų, kurios šiandieną siūlo problemų sprendimą, išgydymą ir jaunystę, ajurvedos mokymai išsiskiria pilnavertišku priėjimu prie žmogaus. Kiek ajurvedai metų? Šis mokslas atsirado Indijoje daugiau nei prieš penkis tūkstančius metų ir dažnai vadinamas „visų gydymų motina”. Vakaruose populiarios natūropatijos ir homeopatijos šaknys ajurveda, kas dar kartą patvirtina jos universalumą.

Kuo skiriasi ajurveda ir taip vadinama vakarų medicina

Vakarų medicina susitelkusi pagrinde į jau pasireiškusios ligos simptomatiką. Ajurvedos gydymo menas nėra fokusuojamas į ligas. Jis tvirtina, jog sveikas ir pilnavertis gyvenimas turi būti palaikomas energijos balanso. Jeigu streso poveikis suvestas į minimumą, o energijų srautai žmogaus viduje yra subalansuoti, tai natūralios apsauginės organizmo sistemos saugos jį nuo ligų. Žinoma, ajurveda neatmeta ir nepakeičia oficialios medicinos.… skaityti daugiau


Mehendi: laikinų indiškų raštų paišymas ant kūno

Tikriausiai, daugelis indiško kino mėgėjų atkreipė dėmesį, kad daugumos filmų kulminaciniame momente, būtent per vestuves, indų nuotaką papuošia ne tik nuostabiai pasiūtu sariu, uždeda gėlių girliandą, prie viso to jos rankos ir kojos būna išpaišytos nuostabiais ažūriniais raštais. Tai ir yra mehendi (arba mendi) – chna paišymas ant kūno.

Tradicija gražinti savo kūną paveikslais skaičiuoja ne vieną tūkstantmetį ir atsirado, tikėtina, dar Senovės Egipte. Mehendi paplitęs daugelyje Azijos, Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos šalyse, kiekviename regione yra sava ornamentų specifika ir pastos sudėtis, kuria juos paišo.

Piešti mehendi – plačiai paplitęs įprotis daugumos Indijos švenčių metu, ar tai Karva Čauth, Tidž, Divali ar bet kokia kita. Tačiau Lietuvoje mehendi piešimo ritualas tradiciškai asocijuojamas su indiškomis vestuvėmis.… skaityti daugiau


Kuo skiriasi žmonių mąstymas ir jų priimami sprendimai

Pradėkime nuo to, kad visi žmonės yra skirtingame sąmonės lygyje. Kadangi visi žmonės turi skirtingas patirtis, dėl to pas kiekvieną susidaro unikali mąstymo konfigūracija, per kurią žmogus mato ir gyvena šį gyvenimą.

Jogai teigia, jog žmogus praeityje jau gyveno daugybę praėjusių gyvenimų ir jose kaupė įvairias patirtis. Šios patirtys išsisaugo žmogaus pasąmonės lygyje. Jogoje tai yra paaiškinama, jog pasąmonės tendencijos išsisaugo energetiniame lygmenyje ir būtent ta energetika ir pernešama iš gyvenimo į gyvenimą.

Jeigu žmogus praėjusiuose gyvenimo daug laiko skyrė tam, kad remontuotų automobilius, tai tikėtina, kad ir šiame gyvenime jį trauks būtent ši sritis.

Jeigu žmogus mėgo skraidyti su lėktuvais, tai tikėtina, kad jį trauks ir domins ši sritis.

Jeigu žmogus mėgo kapstytis darže, tai tikėtina, kad jį trauks ir domins šį sritis.… skaityti daugiau


Asanų enciklopedija

Tinklapyje Hathajoga.lt atsirado nauja skiltis: Asanų enciklopedija. Joje rasite išsamius jogos asanų aprašymus, atlikimo techniką, asanų suteikiamą naudą ir kontraindikacijas.

Užėję į puslapį nuspauskite ant norimos asanos ir pamatysite jos detalų aprašymą.

Asanų enciklopedija:
https://www.hathajoga.lt/enciklopedijaskaityti daugiau


14 dienų susilaikymas nuo mėsos, žuvies ir kiaušinių

14 dienų susilaikymas nuo mėsos, žuvies ir kiaušinių

Kviečiame jus į iššūkį, kurio metu 14 dienų susilaikysime nuo mėsos, žuvies ir kiaušinių valgymo.

Iššūkis vyks nuo lapkričio 14 iki lapkričio 27 dienos.

Kodėl verta dalyvauti iššūkyje?

Susilaikymas nuo mėsos, žuvies ir kiaušinių sustiprina žmogaus sveikatą, imunitetą, pašalina organizme sukauptus toksinus, šlakus ir parazitus, pagerina virškinimą, sumažina kūno svorį, pagerina odos išvaizdą ir figūrą, normalizuoja spaudimą, sustiprina atmintį ir dėmesio koncentraciją, gerina širdies ir kraujagyslių sistemos darbą, gerina virškinimą.

Norėdami dalyvauti, užsiregistruokite:
https://www.hathajoga.lt/14-dienu-susilaikymas-nuo-mesos-zuvies-ir-kiausiniu-registracija/

Likus kelioms dienoms iki pradžios, į jūsų elektroninį paštą atkeliaus rekomendacijos, padedančios atlikti iššūkį.

Dėmesio! Vienas iš sėkmingai išlaikiusių iššūkį už pastangas gaus knygą Ajurveda: mokslas apie gyvenimą ir sveikatą!

Kviečiame registruotis, pakviesti draugus ir dalyvauti.… skaityti daugiau


Tirumantiram

Tirumantiram – seniausias tamilų šventraštis, kurį parašė Riši Tirumular. Pagrindinis šventas tekstas tradicijoje Nandinatha-sampradai (Šaiva-sidhanta), turintis savyje mistinę radža-jogos ir siddha-jogos esmę, fundamentalus 28 Agamų mokymas, aukščiausios realybės Šivos pasiekimas. Yra vienas iš Tirumurai tomu. Tirumantiram turi virš 3000 eilių, pasak legendos, prieš rašydamas kiekvieną Tirumularas meditavo po ištisus metus ir tuomet padarydavo savo meditacijos išvadas keturių skiemenų tamilų eilėse.

Tekstas dalinamas į 9 dalis, kurios vadinasi tantromis.

1. Pirma tantra aprašo kūno laikinumą, turtus, jaunystę ir gyvenimą, ahimsą, saikingumo laikymąsi, dharmą ir kitus nurodymus.

2. Antra tantra turi dievybių mitologiją, Induizmo kosmologiją, o taip pat įvairias sielos kategorijas. Paaiškina alegorinę reikšmę svarbių mitologinių šivaitų istorijų ir nagrinėja teologinius klausimus.

3.… skaityti daugiau


Hatha-joga pradipika (hatha-jogos paaiškinimas)

Hatha joga pradipika. Svamis Satyananda Sarasvati ir Svami Muktibodhananda.

Tai unikalus senovinis hatha-jogos tekstas. Jame pateiktas klasikinio jogos traktato vertimas, kurį detaliai ir kruopščiai iš praktinio požiūrio taško pakomentavo pažengę Bihar jogos mokyklos mokytojai.

Čia aprašytos asanos, šatkarmos, pranajamos, mudros, bandhos ir meditatyvinės technikos. O taip pat adepto gyvenimo būdas, jo mityba, klaidos kelyje studijuojant jogą ir praktiniai patarimai gerokai paprastesniam šio didingo mokslo įvaldymui, padedančiam gydyti ir prašviesinti.

Pagal informacijos kiekį ir išdėstymo gilumą, šiandieną Hatha-joga pradipika yra vienas iš geriausių praktinių šaltinių apie jogą. Knygoje išdėstomas jogos mokslas tokiu būdu, kaip jis buvo taikomas Senovės Indijoje – ne tik sveikatos ir fizinės formos palaikymui, tačiau pirmiausia dvasiniam prabudimui.

Šią knygą galima rasti originalo anglų kalba, rusų kalba.… skaityti daugiau


4 švaros principai

4 švaros principai

1) Ahimsa, neprievartos principas

Dvasinė praktika neįmanoma, jeigu mūsų sąmonė užteršta prievarta. Tiek santykyje į save, tiek ir santykyje į aplinkinius. Būtent todėl vedinė tradicija nevartoja maistui nužudyto maisto – mėsos, žuvies ir kiaušinių. Vedose sakoma, jog tol, kol mes valgome mėsą, mes tiesiog negebame suvokti dvasinių žinių: užsiteršimas nuo nužudyto maisto ant tiek didelis, kad mes negalime matyti dalykų jų tikroje šviesoje ir atskirti kur tiesa, o kur melas. Žmogaus širdis grubėja ir užsidaro nuo meilės ir geraširdiškumo. Ir atvirkščiai, suvokiant kiekvieną gyvą būtybę, kaip Dievo dalelę, mūsų sąmonė tampa dvasinga ir vystosi, mums tampa prieinami gerokai subtilesni, dvasiniai dalykai.

2) Atsisakymas vartoti bukinančias ir nuodijančias medžiagas: alkoholį, narkotikus, tabaką, taip pat arbatą ir kavą

Visi šie produktai nėra būtini žmogui, tačiau jie daro rimtą poveikį ne tik sveikatai, kas visiems žinoma, tačiau ir protui.… skaityti daugiau


Kaip išmokti matyti aurą

kaip-ismokti-matyti-aura-zmogus

Egzistuoja klaidinga nuomonė, kad aurą gali matyti tik ekstrasensai. Tai nėra taip. Aurą gali matyti visi. Tiesiog ekstrasensai ją mato ryškiai ir spalvotai. Skirtumas tame, kad ekstrasensai naudoja trečiąją akį, o įprasti žmonės – arba neleidžia sau to, arba evoliuciškai dar nepribrendo iki trečios akies atvėrimo.

Bet kuris žmogus gali išmokti matyti aurą įprastomis akimis. Tiesiog matymas nebus ryškus ir spalvotas, tačiau jis bus! Sukaupus patirtį matyti aurą įprastomis akimis, jūs leisite sau eiti toliau ir pradėti vystyti savo Navji kūną (subtilų kūną), palaipsniui plėsdami spektrini fizinio regėjimo diapazoną ir mokydamiesi „įjungti” Navji regėjimą, t.y. aktyvuoti trečiąją akį. Kiek laiko reikės tam – priklauso nuo jūsų Varnos, sukauptos evoliucijos patirties ir pasiruošimo dvasiniam tobulėjimui.… skaityti daugiau


Ištraukos iš Aleksandro Chakimovo knygos: Karma

chakimov

Siela amžina, o kūnas laikinas. Jie visada skirsis. Ir kartais mūsų norų pasaulis įeina į priešpriešą su tais dėsniais, pagal kuriuos gyvena mūsų fizinis kūnas. Su kiekvienais metais kūnas sensta, tačiau tas, kuris mato savo senatvę, visiškai to nenori. Lygiai kaip ir ligos: kam patinka sirgti? O mirtis ant tiek nepageidautina, kad žmogus visiškai nenori apie tai galvoti. […]

Kūną galima sulyginti su mašina, kurios vairuotojas yra siela. Įsivaizduokite, kad jūs važiuojate automobilyje. Kas juda – jūs ar mašina? Atsakymas akivaizdus – mašina. Jūs tiesiog vairuojate. Kadangi ji paklūsta jūsų valiai, jums atrodo, kad važiuojate jūs. […]

Poelgis – tai sėkla. Su laiku ji duoda daigus, kurie taps medžiu. O medis, savo ruožtu, žydės ir duos vaisius.… skaityti daugiau