Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus
Tarp žmonių, kurie užsiima savirealizacija, tobulėjimu, dažnai galima išgirsti pokalbius apie praėjusius gyvenimus. Ši tema iššaukia tikrą susidomėjimą pas daugelį nepriklausomai nuo amžiaus, statuso ir kitų charakteristikų. Žmonės užsiduoda šį klausimą dėl to, nes neranda objektyvių paaiškinimų tam, kas vyksta gyvenime. Susidūrę su tokiomis keistenybėmis, sunkumais ir problemomis, kurios, atrodo, nesusijusios su matoma praeitimi. Ir įdomiausia, kad iš tiesų, daugelis randa atsakymus ir išsprendžia savo problemas, gavę (prisiminę) savo praėjusių gyvenimų patirtį. Kaip įgauti šią patirtį, mes ir išnagrinėsime šiame straipsnyje.
Prieš kalbant apie konkrečius metodus, reikia paaiškinti vieną labai svarbų momentą. Praėję gyvenimai niekaip nesusiję su dabartine žmogaus asmenybe, jie susiję išskirtinai su jo siela. Tam, kad suvokti šį punktą, būtina kiekvienam įsivaizduoti ir dėl savęs aprašyti, kas dėl jūsų yra žmogus su siela ir kas besielis. Akivaizdu, kai pasineri į apmąstymus apie žmogų iš šio požiūrio, visiškai negalvoji apie tai, kaip jis atrodo, kalba, tačiau aiškiai išplaukia moralinės charakteristikos, jo savybę. Ypatingai, kai galvoji apie besielį. Todėl, pasikartosiu, praėjusių gyvenimų neverta žiūrėti ir „pritempinėti“ prie savo esamos asmenybės. Asmenybė (личность) nuo žodžio „личина“ (kaukė) – tai yra asmenybė gali reikštis išskirtinai sąveikaujant su kažkuo, tačiau kai žmogus pasilieka vienas, jis nuima visas šias kaukes ir tampa savimi. Ir tuo momentu galima suvokti, kokia iš tiesų yra siela. Tai pirminis savęs pažinimo etapas.
Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus: metodai
Taigi, yra keletas būdų prisiminti praėjusius gyvenimus. Pas kai kuriuos žmones būna spontaniški tokių prisiminimų atvejai. Tai gali įvykti sapne, po sunkaus sukrėtimo, praradus sąmonę. Tačiau šio straipsnio tikslas, žinoma, papasakoti apie sąmoningus metodus, tarp kurių išskiria: regresyvią hipnozę ir jogų praktikas, tokias kaip retrytai (atsiskyrimai).
Regresyvinė hipnozė iš tiesų duoda rezultatą, tačiau čia yra vienas esminis niuansas – pasinėrimas vyksta per tarpininką. Kuo tai blogai? Tuo, kad gana sunku trečiam asmeniui pasilikti nedalyvaujančiam procese (neįsitraukti ir neįtakoti proceso). Ir mūsų santykis į tą, kuris veda seansą, o svarbiausia – jo santykį į mus. Tai gali uždėti savo įspaudą mūsų rezultato gavimui. Todėl detaliau panagrinėsime labiau efektyvų ir prieinamą būdą – retrytą. Retrytas – tai atsiskyrimo praktika su tikslu pasinerti į save. Labiausiai žinomas yra Vipasanos retrytos. Šiuo momentu pats žinomiausias metodas yra Vipasana pagal Goenko, taip pat egzistuoja Vipasana pagal Mahasi Sajado ir trečia metodika, vis labiau plintanti Rusijoje – Vipasana „Pasinėrimas į tylą“, kurias veda klubas OUM.RU. Visose trijuose praktikose yra bendra tai, kad tylima 10-ties dienų laikotarpyje, tai yra maksimalus atsijungimas nuo išorinių poveikių. Dabar panagrinėkime, kuo gi jos skiriasi?
Retrytas pagal Goenko numato maksimaliai ilgą buvimą nejudinamoje būsenoje, apie penkias sesijas po 2 valandas per dieną. Dalyviams duodamos rekomendacijos dėmesio koncentracijai, pasinėrimui į save, savo būsenos, minčių, pergyvenimų atsekimui.
Retryto pagal Mahasi Sajadu metodo pagrindas yra statikos ir dinamikos kaita. Sąmoningas sėdėjimas keičiasi sąmoningu vaikščiojimu, prie viso to viena iš rekomendacijų yra kaip galima ilgiau nemiegoti. Jeigu vis tik praktikas užmigo, tai miego trukmė neturi viršyti keturių valandų per parą.
Vipasana „Pasinėrimas į tylą“ su klubu OUM.RU sujungė viską, kas geriausia iš šių dviejų metodų ir pridėjo prie jų hathą-jogą ir mantrą Om. Meditacija keičiasi su sąmoningais pasivaikščiojimais, hatha-jogos užsiėmimais, pranajama ir mantros kartojimu (giedojimu). Šios praktikos leidžia išvalyti kanalus, nuraminti protą ir pasinerti gilyn į save, kas sudaro palankias sąlygas prisiminti praėjusius gyvenimus ir gauti subtilias patirtis. Be to, meditacijos lieka raktinis dalykas, o visos kitos praktikos – padedančios, papildančios.
Reikia pasakyti, kad esant aukštame praktikos lygyje, žmogus gali atsiskirti (vienas) retryte, su tikslu pažinti savo praėjusius gyvenimus. Tačiau tam iš tiesų reikalinga gera, stabili praktika ir aukštas sąmoningumo lygis.
Ką mums duoda praėjusių gyvenimų žinojimas?
Kai žmogus gauna subtilią patirtį, jo sąmonė išsiplečia, realybės suvokimas keičiasi, tampa aiškiau, pakyla sąmoningumas, pavyksta nulipti nuo mirties taško ir pakeisti savo gyvenimą į geresnį.
Pirmiausia, praėjusių gyvenimų žinojimas duoda suvokimą to, kad jeigu buvo praėję gyvenimas, tai bus ir ateinantis. Visų pirma, tai tokio reiškinio, kaip reinkarnacija, egzistavimo patvirtinimas. Visų antra, tai,kad praėjęs gyvenimas daro įtaką šiam, o tai reiškia, kad šis darys įtaką ateinančiam gyvenimui. Gana dažnas atvejis, kai žmones retrytuose aplanko ne patys maloniausi prisiminimai apie praėjusius gyvenimus. Kita vertus tai atneša suvokimą, kad tam buvo priežastys, kurias sukūrė pats žmogus ir išeidami iš retryto, jie keičia savo santykį į pasaulį taip, kad nesukurti atgimimo panašiose situacijose iš naujo. Arba atsiranda aiškus suvokimas, kodėl šiame gyvenime sutinkami tam tikri sunkumai kažkokioje veikloje ar su kažkokiu žmogumi.
Be to prisiminimai apie praėjusius gyvenimus iš tiesų paaiškina kodėl žmogus šiame gimime turi tam tikras savybes, nekontroliuojamus troškimus (aistras, įnorius) arba charakterio ypatybes. Ir čia kiekvienas pats sprendžia ar keisti ateinančių savo poelgių strategiją, ar atvirkščiai, kad reikia kažką savyje priimti.
Praėję gyvenimai gali priminti žmogui seniai juo išsirinktą kelią, kuriuo jis eina daugybę-daugybę gyvenimų. Šiuo atveju išsisprendžia problema su gyvenimo pašaukimo atradimu.
Neabejotinai, išskirtinai svarbus ketinimas, su kuriuo žmogus pasineria į savo vidų. Būtent tai ir nustato gautą rezultatą, nes dauguma iš mūsų pragyveno neįtikėtiną kiekį skirtingų gyvenimų skirtingose planetose, skirtingose epochose, skirtinguose pasauliuose ir kūnuose, ir kokį gyvenimą iš tos daugybės mes pamatysime, tai, visumoje, priklauso nuo ketinimo.
Apie specialų pasiruošimą, kad prisiminti praėjusius gyvenimus
Jeigu žmogus nusprendė rimtai prieiti prie savo praėjusių gyvenimų pažinimo, tai pasiruošimas nesutrukdys. Yra vystymas ilgas, gilus, sąmoningas susikoncentravimas į vidinius procesus. Iš pirmo žvilgsnio, tai nesudėtinga, kita vertus, bandant prasėdėti nors keletą minučių mes suvokiame, kad kūnas gali būti visiškai tam nepasiruošęs. Dažniausia problema yra skausmai kojose sėdint Lotoso, Pusiau lotoso, turkiškoje pozose (energetišku požiūriu, šios pozos geriausiai, dėkingiausiai veikia, kad panirti į save ir gauti būtiną rezultatą). Taip pat daugeliui pasirodo sunku sėdėti su tiesia nugara ir nesijudinti. Dalykas tame, kad kiekvienas kūno judesys provokuoja proto judėjimą, o tai stipriai trukdo gauti subtilią patirtį, todėl tai grąžina į dabartinį momentą. Ir, žinoma, pati didžiausia problema pasirodo žmogaus negebėjimas ilgai laikyti koncentraciją į vieną objektą, ypatingai vidinį. Raktas yra lėtas kvėpavimas, kuo ilgesnis įkvėpimas ir iškvėpimas, tuo lėčiau teka mintys, tuo lengviau laikyti dėmesį ir prisiartinti prie subtilios patirties gavimo.
Tam, kad pasiruošti praktikai su tikslu prisiminti praėjusius gyvenimus, yra vertinga pradėti užsiiminėti hatha-joga. Joga leidžia pagerinti kūno būklę ir išlavinti gebėjimą ilgai laikyti kūną nepajudinamoje būsenoje. Stenkitės buityje kaip galima dažniau sėdėti su sukryžiuotomis kojomis ir tiesia nugara, tai labai veiksminga praktika. Paraleliai gerai būtų pradėti praktikuoti anapanasati (apanasati) pranajamą. Palengvintas technikos atlikimo variantas. Visą dėmesį pernešame į kvėpavimą, galima į nosies galiuką, jaučiant, kaip vėsus oras įeina, o šiltas išeina ir palaipsnius giliname kvėpavimą. Pradedame nuo įkvėpimo, pavyzdžiui, su skaičiumi keturi, toliau iškvėpimas jau skaičius 5, tada įkvėpimas 5 skaičiavimai ir iškvėpimas 6, ir taip toliau. Randame savo ribą, kurioje jaučiame diskomfortą, tačiau galime laikyti tą lygį, pavyzdžiui 15 skaičiavimų įkvėpimas ir 15 – iškvėpimas ir kaip galima ilgiau pasiliekame šiame lygyje. Kai nusprendėte pabaigti, einame atbuline tvarka, tai yra mažiname diapazoną, kad ne staigiai pereiti į įprastinį kvėpavimo tempą. Įkvėpimas 15 – iškvėpimas 14, įkvėpimas 14 – iškvėpimas 13 ir toliau kažkur iki 6 – 5 skaičiavimų, po ko pereinam į įprastinį kvėpavimą. Nuostabi praktika proto ramybės ir koncentravimo ugdymui. Taip pat yra nuostabi galimybė praktikuoti meditaciją ir pranajamą su Andrejumi Verba, neišeinant iš namų, online-užsiėmimuose. Galimai, užsiimant namuose, jums jau pavyks gauti tam tikrą patirtį, tokie atvejai taip pat sutinkami.
Verta paminėti, kad šiuolaikiniame pasaulyje dažna problema daugeliui yra įprotis gyventi nenutraukiamą socialinį gyvenimą, tai yra būti 24 valandas per parą ryšyje, gauti dėmesį per socialinius tinklus, pranešimus. Tokiems žmonėms gali būti sunku sustabdyti savo gyvenimą, atsekti svetimą ir nesustabdomą ryšį ir bendravimą. Todėl savęs atskyrimas tylos dienoms turi prasmę, atjungus visas komunikacijos priemones ir leidžiant laiką su savimi pačiu, nesistengiant apie tai kažkam papasakoti.
Tačiau jeigu jums nepavyko pasiruošti, tai ne priežastis nesudalyvauti Vipasanoje. Pavyzdžiui, aš neužsiiminėjau joga ir pranajama, kol neaplankiau retryto „Pasinėrimas į tyla“ klube oum.ru. Klubo siūloma programa leido man gauti labai svarbią patirtį, daug kas atsivėrė ir gavosi. Todėl su švaria sąžine galiu rekomenduoti šį kursą, jis iš tiesų padeda prisiminti praėjusius gyvenimus.
Praėjusių gyvenimų pažinimas paaiškina daugybė egzistuojančių skirtingų požiūrių ir santykių į gyvenimą, į sunkumus, su kuriais gali susidurti netgi labai maži vaikai. Suvokiama didžiulė atsakomybė už savo veiksmus, mintis, žodžius, o tai, žinoma, atsispindi tolimesniame žmogaus gyvenime.
Straipsnio autorė Varvara Gagarina
Straipsnis išverstas iš tinklapio oum.ru
Originalus straipsnis rusų kalba