Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Skyrius:

Prasmingi filmai

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Filmas. Džiuzeppe Moscati: Viską gydanti meilė

Moscati visą gyvenimą tvirtino, kad pagrindinė jėga yra meilė. Jis pastoviai tai įrodinėjo tobulai tarnaudamas gydant žmones ir išreikšdamas meilę artimiesiems. Moscati tvirtino, kad netgi paprasta atjauta išgydys ligonį greičiau, nei abejingumas. Šis gydytojas buvo savo srities profesionalas, labai mylimas žmonių ir profesionalus mokytojas.

Tokie žmonės, kaip Moscati, tikriausiai, gimsta kartą per keletą šimtmečių. Toks žmogus ateina į mūsų nuodėmingą pasaulį ir nušviečia mūsų kasdienybę savo buvimu, pagalba, darbais, savo žvilgsniu ir šypsena. Būtent tokie žmonės suteikia viltį ir tikėjimą į gėrį, ant kurio laikosi pasaulis.

Laiške viename iš kolegų Moscati rašė: “Palaiminti mes, gydytojai, jeigu prisimename, kad be kūnų esančių prieš mus – nemirtingos sielos, kurias turime mylėti kaip pačius save.”

Kviečiu pažiūrėti šį puikų filmą, kuriame atskleidžiama kaip gerumas ir gebėjimas dalintis keičia aplinkinių žmonių gyvenimus.… skaityti daugiau


Filmas. Samsara (2001)

18+

Filmas Samsara pasakoja apie nelengvą budistų vienuolio gyvenimą, kuris ieško Budos nurodyto kelio siekiant išsilaisvinti iš kančių ir materialaus pasaulio pančių. Praleidęs ilgą laiką atsiskyrusioje meditacijoje, toli nuo žmonių, vienuolis pasiekia aukštą dvasinio tobulėjimo lygį ir grįžęs į vienuolyną gauna pagarbą ir aukštą titulą. Tačiau nežiūrint į gilius dvasinius pažinimus ir šio kelio sėkmę, jis nusivilia vienuolišku gyvenimu ir padaro išvadas, kad dar nieko nebandė pasaulietiškame gyvenime, nes nuo vaikystės gyveno vienuolyne. Vienuolis Taši palieka vienuolyną, kad pasisotintų pasaulietišku gyvenimu. Kas laukia jauno vienuolio, kurį apėmė pasaulietiški troškimai ir pagundos? Ar jis sugebės grįžti į dvasinį kelią, ar jo laukia kritimas?

Režisieriaus Pan Nalin filmo pavadinimas Samsara puikiai atspindi pačią filmo esmę.… skaityti daugiau


Filmas. Joganandos gyvenimas. Prabudimas

Dokumentinis filmas apie Paramahansa Joganandos gyvenimą.

Paramahansa Jogananda – vienas iš žinomiausių jogos meistrų, kuris vakaruose skleidė senovines dvasines Krija jogos praktikos žinias. Jogananda buvo didingas dvasinis įkvėpimas, kuris nukreipdavo žmones į Dievo ir asmeninio savęs pažinimą. Dėka jo, žinios apie jogą pasklido po visą pasaulį.

Paramahansa Jogananda parašė knygą Jogo Autobiografija, kurioje detaliai aprašomos nepaprastos jo gyvenimo istorijos, nukeliančios į šventųjų ir jogų, mokslo ir stebuklų, mirties ir prisikėlimo pasaulį. Džiugindamas sielą išmintimi ir žavėdamas sąmoju, mokytojas atskleidžia sudėtingiausias gyvenimo ir visatos paslaptis, atveria mūsų širdis ir protus, kviesdamas patirti džiaugsmą, grožį, suvokti beribes dvasines galimybes, kurios yra kiekvieno žmogaus gyvenime. Knygą galima įsigyti ir lietuvių kalba.

Atsisiųsti filmą:
https://www.hathajoga.lt/joganandos-gyvenimas-prabudimas.mp4
skaityti daugiau


Filmas. B.K.S. Ajengar. Įveikti save

Dokumentinis filmas apie Bellur Krišnamačar Sundararadža Ajengar gyvenimą, nufilmuotas jo 90 metų proga.

B.K.S. Ajengar – vienas iš pačių žinomiausių šiuolaikinių jogos meistrų, asmeninio stiliaus įkūrėjas, turintis milijonus pasekėjų. Jogos praktikai ir mokymui jis paskyrė daugiau, nei 75 metus. Daugybės bestselerių autorius, įskaitant ir „Joga Dipika“, „Pranajamos paaiškinimas“, „Gyvenimo šviesa: joga“, „Patandžalio Jogos sutros“. 2004 metais žurnalas „Times“ įtraukė jį į 100 įtakingiausių pasaulio žmonių sąrašą.

Turintis aiškų tikslą, su milžiniška valia, žmogus, kuris dideliu ir pastoviu darbu su savimi pasiekė sėkmę jogoje ir gyvenime. Jis yra jėgos ir stabilumo pavyzdys, kuris motyvuoja judėti toliau pasirinktu Keliu.

Atsisiųsti filmą:
https://www.hathajoga.lt/bks-ajengar-iveikti-save.mp4
skaityti daugiau


Filmas. Trumano šou

 

Įsivaizduokite, kad staiga jūs pradedate suprasti, kad viskas aplink jus – dekoracijos, o žmonės – aktoriai, apsimetantys tuo, kuo jums jie atrodo. Visas jūsų pasaulis pasirodo dideliu televizijos serialu, kur jūs atliekate pagrindinį vaidmenį, netgi neįtardami apie tai. Visas jūsų gyvenimas – televizijos šou autoriaus darbo pasirinkimas, kurį jau trisdešimt metų stebi visa planeta, pradedant nuo jūsų gimimo momento.

Tokioje situacijoje atsidūrė Trumanas, pagrindinis filmo herojus. Ar jis tęs gyvenimą saugiame gyvenime, kuriame kaip jis dabar žino, praktiškai nėra pasirinkimo laisvės ar vis tik išeis iš „žaidimo“ ir pats taps savo likimo šeimininku, kuriame jo laukia scenarijuje nesuplanuota mergina?… skaityti daugiau


Filmas. Fenomenas

 

Džordžas Melis – draugiškas automechanikas, kurio gyvenimas, kaip paprasto žmogaus, pasikeičia po keisto šviesos sprogimo, kurį jis stebi per savo 37-ą gimtadienį.

Kitų dienų eigoje jis pradeda prognozuoti žemės drebėjimus, parodo ekstraordinarinę genijaus intelekto lygio formą, lengvai įsisavina didelį kiekį informacijos, kuria naujas revoliucines idėjas ir netgi demonstruoja telekinezės sugebėjimus. Džordžas stengiasi visuomenės gerovei išnaudoti savo naują intelektą.… skaityti daugiau


Filmas. Tas nuostabus gyvenimas

 

Pagrindinis herojus – Džodžas Beilis, kredito kompanijos savininkas, amerikietiškame provincijos miestelyje. Sąžiningas, paslaugus, mylintis vyras ir tėvas, sugniuždytas užgriuvusių jį negandų ir pagalvojantis apie savižudybę.

Akivaizdu, kad žmogui, atsisakančiam nuo pačios didžiausios Dievo dovanos – gyvenimo, reikalinga angelo sargo pagalba. Ir Dangus jo išgelbėjimui atsiunčia Klarensą, vienintelį tuo metu laisvą Antros Klasės Angelą. Malonų, gerą, bet nepatyrusį, dar net neužsitarnavusį sparnų. Jeigu jis gerai padarys savo darbą ir sugebės atkalbėti Džordžą nuo mirtinos nuodėmės, jis gaus sparnus. Dėl to Klarensas randa vienintelį sprendimą – parodyti Džordžui pasaulį, kurio jis niekuomet nematė.… skaityti daugiau


Filmas. Švilpiko diena

 

Sena Amerikos tradicija – kiekvienais metais vasario 2 pažymėti Švilpiko dienos šventę. Kada šis žvėrelis išlenda iš urvo, visi seka jo elgesį, tokiu būdu prognozuojamas pavasario atėjimas. Čia šią dieną į festivalį suvažiuoja daugybė žmonių, tame tarpe ir Filas Konorsas, dirbantis orų apžvalgininku televizijoje. Jis čia atvažiuoja kiekvienais metais. Jam visa tai įkyrėjo ir jis jau nekenčia šito miesto ir pačios šventės.

Nieko naujo jis čia nepamatys ir nesužinos. Taip jis galvojo, kol kitą dieną po šventės nenubudo tame pačiame viešbutyje vasario 2. Žadintuve buvo ta pati daina ir viskas kartojosi taip, kaip išvakarėse. Filas papuolė į tam tikrą laiko kilpą ir dabar priverstas kiekvieną kartą išgyventi vieną ir tą pačią nekenčiamą švilpiko dieną.… skaityti daugiau


Filmas. Pi gyvenimas

 

14+

Šis filmas pasakoja jauno vaikino istoriją su neįprastu vardu Pi, kurio tėvas valdo zoologijos sodą. Pagrindinis herojus – žavus jaunas žmogus, praktiškai gyvena taip, kaip ir visi kiti paaugliai. Jis pastoviai sužino kažką naujo, susipažįsta su žmonėmis, įsimyli, bando surasti savo kelią šiame ganėtinai sunkiame pasaulyje.

Jo gyvenimas taip ir būtų mažai pastebimas, jei tėvas neturėtų problemų, dėl kurių visai šeima skubiai teko palikti Indiją ir keliauti į tolimą šalį, kartu su daugybe įvairiausių gyvūnų. Tačiau pakeliui nutinka baisus įvykis –  sudužta laivas. Pagrindiniam herojui pavyksta išsigelbėti, įlipus į valtį. Bet pasirodo, jis ne vienas, nes valtyje, pasirodo, yra dar keletas gyvūnų, tarp kurių stambus ir žiaurus tigras. Dabar išlikusiems gyvūnams ir žmogui tenka įveikti gerokai sunkų, pilną pavojų kelią.… skaityti daugiau


Filmas. Kiekvienas 88

 

Jaunas tarybinis kareivis žūsta mūšio lauke. Jis norėjo gyventi, bet pakliuvo į kitą pasaulį, apie kurį neparašyta nė vienoje knygoje. Viskas, kuo jis gyveno, visos jo vertybės ir atsiminimai praeityje. Jam belieka tiktai laukti bilieto į naują gyvenimą ir tikėtis, kad jis bus laimingas.… skaityti daugiau