Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Skyrius:

Meditacija

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Gongai: Meditacija

Kaip veikia gongai

Rytų traktuotėje gongų meditacija susijusi su Kundalini-joga, tačiau gongų naudojimo istorija, įskaitant ir dvasinei praktikai, skaičiuojama daugiau, nei 5000 metų. Gongas – tai skambantis muzikos instrumentas arba idiofonas. Idiofonams taip pat priskiriami varpai, vargonai, skambantys dubenys, būgnai ir kiti instrumentai, kurie sukuria akustines bangas asmeniniu kūnu.

Skambanti gongo medžiaga, sukurianti vibraciją, vienu metu gauna ir perduoda akustinę energiją. Gaunasi obertoninis garsas – keleto tonų skambėjimas vienu metu. Vienas pereina į kitą, susijungia, išsiskaido, kuria naujus atspalvius. Šiame chaotiškame garsų sraute, kurie perteka iš vieno į kitą, sukuriamas pirmapradis Visatos garsas, iš kurio atsirado pasauliai, planetos ir viskas, kas gyva.

Gongo garsų srautas panašus, kaip bangos poveikis, kuri krenta, o tuomet grįžta, trenkdama su padidinta jėga.… skaityti daugiau


Analitinė meditacija

Joga siūlo kompleksišką priėjimą prie asmeninio tobulėjimo. Tam, kad pasiekti joje rezultato, reikia skirti dėmesį darbui su kūnu ir kontroliuoti emocijas. Žinoma ir praktikoms, leidžiančioms įvaldyti protą, tai yra leidžiančioms žmogui pavirsti iš buvimo proto vergu į buvimą proto šeimininku. Šis straipsnis paskirtas vienos iš praktikų aprašymui, kuri nukreipta į tų minčių procesų atsekimui ir kontrolei, kurie įprastai savaime prateka viršutiniuose sąmonės sluoksniuose – analitinė meditacija.

Mes išnagrinėsime analitinę meditaciją, kaip būdą dirbti su motyvaciniu žmogaus lygiu. Kaip praktiką, leidžiančią pažvelgti į asmeninius norus ir siekius, suvokti jų pasekmes ir pasirinkti arba pridėti tas, kurios veda į gerovines, o ne pražūtingas pasekmes.

Kaip rašo Geše Džampa Tinlei, Dharmos praktika vadinasi “ne paprastas mantrų kartojimas ir nuopelnų kaupimas”, o “savo nuostatų, savo mąstymo išplėtimas”.… skaityti daugiau


Kas yra vipassana, kokia jos nauda ir kaip atlikti

Dvasinės Rytų praktikos, tarp kurių yra meditacija “Vipassana” vis daugiau domina vakarų visuomenės žmones. Meditacija originaliame jos atlikime ir suvokime – praktika nėra paprasta ir kažkam netgi ypač sudėtinga. Todėl, o taip pat dėl komercinių priežasčių, po žodžiu meditacija gali būti duodamos technikos, neturinčios su ja nieko bendro, arba meditatyvinės praktikos, kurios naudojamos ne pagal paskirtį – kad būtų pritrauktos materialios gerovės, norų išpildymas, meilės įgavimas ir panašūs.

Straipsnyje pateikiama informacija apie meditaciją “Vipassaną” tokiu pavidalu, kokia ją pristatydavo ir praktikuodavo nuo pat pradžių.

Kas yra meditacija “Vipassana”

Vipassana – tai žodis pali kalba, o sanskrite – vipašjana. Sanskrito žodis verčiamas, kaip ‘teisingas supratimas’, taip pat yra kitos interpretacijos:

+ matyti realybę tokią, kokia ji yra,
+ persmelkiantis matymas,
+ matymas kaip yra,
+ aukščiausias realybės praregėjimas,
+ esminis (tikrasis) suvokimas,
+ pilnavertis matymas ir kiti.… skaityti daugiau


Kaip pasiruošti vidinėms jogos praktikoms

Joga – tai ne tik asanos. Verčiant iš sanskrito žodis “joga” reiškia ryšys. Kalba eina apie ryšį su aukščiausiomis jėgomis arba su savo vidiniu Aš. Ir tam, kad atverti savo tikrąjį Aš, o ne tai, ką mes pripratome laikyti savimi, būtina susipažinti su vidinėmis jogos praktikomis, kurios leidžia pažinti patį save. Kam tai reikalinga?

Dalykas tame, kad iš jogos požiūrio taško, mūsų siela jau pradėjo milžinišką atgimimų [reinkarnacijų] kelią ir tai reiškia, sukaupė labai didelę patirtį ir turi labai dideles žinias ir visa tai mums gali praversti mūsų dabartiniame gyvenime. Tiesiog įsivaizduokite save, kad žiūrėsite į pasaulį ne iš konkrečios asmenybės pozicijos, o turint daugybės praėjusių gyvenimų patirtį – tai leis, visų pirma, išvengti daugelio klaidų, o visų antra, atverti savyje kažkokius įgūdžius, kuriuose mes jau įgavome praeituose gyvenimuose.… skaityti daugiau


Drišti – dėmesio koncentracijos lavinimo technika jogoje

dristi-koncentracijos-lavinimas-meditacija

“Jogah čitta-vritti-nirodhah” – šis išminčiaus Patandžalio pasakymas, kurį randame “Jogos sūtrose”, turi savyje visą jogos praktikos esmę.

Jis verčiamas, kaip: “Joga – tai sąmonės judėjimo sustojimas”.

Būtent šios būsenos galutiniame taške siekia visi praktikai ir todėl jeigu jūs užsiimate joga vadovaujant mokytojui, jūs dažnai galite girdėti užsiėmimuose tokius nurodymus: “susitelkite į praktiką”, “išlaikykite sąmoningumą”, “kontroliuokite protą” ir panašius.

Tačiau kaip galima susitelkti, kai galvoje tiek minčių!

Viena keičia kitą su vėjo greičiu. O čia dar reikia prisiminti apie kvėpavimą. Ir stebėti pojūčius kūne, kad praktika būtų naudinga. Kokia jau ten koncentracija.

O sąmoningumas: kas tai per naujas madingas žodis? Kaip tai “atrodo” pats tas sąmoningumas?

Būtent sąmoningumas – raktas į aukščiau paminėtos būsenos pasiekimas.… skaityti daugiau


Kas yra meditacija

Copy of Copy of Copy of Copy of Copy of Copy of Grey and Black Minimalist Japan Travel Tips Youtube Thumbnail

Angliškas žodis “meditation” kyla iš lotyniško žodžio meditārī, kas reiškia “apmąstyti, stebėti, atspindėti, suvokti”, kuris savo ruožtu kyla iš protoindoeuropiečių “med” (“išmatuoti”,”atverti”, “gydyti”).

Senoviniuose europietiškuose tekstuose žodis “meditacija” naudojamas išreikšti procesui ir būsenai “gilus apmąstymas”, “stebėjimas”, “proto sutelkimo sulaikymas kažkame”, “protingas darymas” ir paaiškinti poetapinį procesą, vedantį į stebėjimą ir atveriantį pirmines pasaulio pažinimo priežastis.

Šiuolaikinėje mokslinėje ir populiarioje literatūroje terminas “meditacija” naudojamas praktikai, priskiriamai susitelkimo praktikoms, dėmesio valdymui, metakognityvinių būsenų vystymui, o taip pat stebėjimo praktikoms skirtingose išminties tradicijose.

Terminas “meditacija” naudojamas verčiant iš sanskrito termino “dhyana”, kuris reiškia susitelkimas, stebimas apmąstymas, stebėjimas, žodžio “bhavana” reiškiančio vystymas, kultyvavimas, proto kultūra, o taip pat termino “sami/smriti”, reiškiančio dėmesingumą, sąmoningumą.

Meditacijos apibrėžimas šiuolaikinėje mokslinėje literatūroje

Nacionalinis sveikatos institutas JAV siūlo tokį meditacijos apibrėžimą:

Meditacija – proto ir kūno praktika, kurioje žmogus sutelkia savo dėmesį į kažką, pavyzdžiui į daiktą, žodį, frazę arba kvėpavimą, kad minimalizuotų blaškančias arba stresines mintis arba pojūčius.… skaityti daugiau


Kam reikalinga meditacija

kam-reikalinga-meditacija

Jeigu išanalizuoti mūsų gyvenimą ir tuos įvykius, kurie jame vyksta, tai galima prieiti prie išvados, kad visi įvykiai ir reiškiniai – absoliučiai neutralūs pagal savo prigimtį. Kodėl taip? Galima duoti patį paprasčiausią ir ryškiausią pavyzdį su oru. Vieniems žmonėms patinka saulėtos dienos, kitiems – apsiniaukusios. Vieni mėgsta vėsą, kiti – karštį. Ir štai, pavyzdžiui, ateina karšta diena. Ir vieniems žmonėms ji sukelia kančias, o kitiems – laimę ir džiaugsmą. Taip gaunasi, kad įvykis įvyko vienas ir tas pats – atėjo karšta diena, o štai reakcija pas skirtingus žmones skirtinga. Ir kas gi rezultate tapo kančių priežastimi dėl tų, kas nemėgsta karščio?

Kančių priežastimi tapo ne pati karšta diena, o šių žmonių santykis į karštą orą.… skaityti daugiau


Kobe Bryant’as apie meditaciją

Vienas iš geriausių pasaulio krepšinio žaidėjų Kobe Bryant’as pasakoja apie tai, kad kiekvieną dieną medituodavo ir tai padėdavo jam krepšinio karjeroje pasiekti aukštų rezultatų.

Kobe Bryant’as yra daugkartinis NBA čempionas ir su Los Andželo Lakers komanda yra pelnęs daugybę apdovanojimų.… skaityti daugiau


Pakvietimas į 10 dienų meditacijos kursą online

Daugiau informacijos ir registracija:
https://www.hathajoga.lt/renginiai/10-dienu-meditacijos-kursas-online-nuo-balandzio-15/skaityti daugiau


Meditacijos pozos pradedantiems

Meditacija įvairiose pozose

Jeigu atkreipsite dėmesį į Budos ir kitų nušvitusių mokytojų atvaizdus, tai pamatysite, kad šiuos mokytojus visuomet vaizduodavo padėtyje su sukryžiuotomis kojomis ir tiesiu kūnu. Tai iliustracija to, kokioje pozoje geriausia medituoti žmonėms, kurie nori įvaldyti savęs pažinimo ir realybės suvokimo išplėtimo praktiką – meditacijos praktiką.

Jūs galite sutikti įvairius teorinius pagrindimus to, kokiose pozose galima medituoti. Šios pozos – instrumentai tam, subtiliuose žmogaus kanaluose energija cirkuliuotų tam tikru būdu. Žinios apie tai, kaip energija cirkuliuoja kūne išsisaugojo senoviniuose tekstuose, kurie aprašo galimus siūlomų padėčių efektus.

Šias padėtis būtina išstudijuoti detaliau: suvokiant pozų prasmę meditacijai, jūs galėsite geriau jas atstatyti ir tokiu būdu sukurti gerovines sąlygas asmeninei arba kolektyvinei praktikai.

Padmasana – lotoso poza

Jeigu žmogus nori pažinti patį save ir atnešti gerovę pasauliui, tai yra būtent ta padėtis, kurią reikia siekti įvaldyti.… skaityti daugiau