Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Skyrius:

Meditacija

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Meditacija ir darbas su pykčiu ir agresija. Specialios meditatyvinės technikos valdyti pyktį, sumažinti agresyumą ir lavinti konstruktyvius konfliktų išsprendimo būdus

Nekontroliuojama agresija griauna santykius, trukdo karjeros augimui ir daro negatyvų poveikį fizinei sveikatai. Pykčio valdymui reikalingas sąmoningas priėjimas. Meditacija tam siūlo veiksmingus instrumentus.

Sąmoningumas padeda laiku identifikuoti dirglumą ir persijungti į gerokai konstruktyvesnį poelgį.

Pykčio ir agresijos problemos aktualumas šiuolaikiniame pasaulyje

Pyktis ir agresija lydi žmogų nuo seniausių laikų. Šie reiškiniai, kurių pagrindas yra savisaugos ir išgyvenimo instinktai, turėjo svarbią rolę kovoje už egzistavimą sąlygose.

Mūsų laikais pyktis ir agresija nustojo būti išgyvenimo instrumentais ir pavirto į rimtas socialines problemas.

Šiandieną agresija pasireiškia visuose lygiuose – nuo buitinių konfliktų iki tarptautinių ginčų. Skaitmeninių technologijų įtaka, greitas gyvenimo ritmas, socialinė nelygybė ir informacijos perteklius sukuria palankią aplinką jos augimui.

Kokia yra meditacijos nauda

1.skaityti daugiau


Meditacija nėščiosioms: nauda ir privalumai

Nėščiai moteriai ypač svarbu būti geroje dvasioje, pastebėti savijautos pokyčius, reikiamu metu koreguoti jų pokyčius.

Efektyvus būdas harmonizuoti būseną šiuo svarbiu periodu – meditacija nėščiosioms. Medituojant, būsima mama palaiko aiškią sąmonę ir minčių švarą. Tai padeda subalansuoti emocijas, dėmesingai elgtis su savo poelgiais ir būti giliame kontakte su mažyliu.

Yra net tokia versija, jog praktika ankstyvuoju nėštumo metu padeda pritraukti gerokai labiau išsivysčiusią sielą.

Meditacija nėščiosioms: privalumai ir nauda

Streso ir įtampos sumažinimas nėštumo metu

Pas nėščias moteris, ypač tas, kurios išnešioja pirmąjį kūdikį, būna daug baimių: skausmo baimė, vaiko vystymosi anomalijų baimės, kurios sukeliamos perfekcionizmo ir socialinių nuostatų (nepateisinti lūkesčio, nebūti idealia mama).

Gąsdina nežinomybė, vykstančių procesų kontrolės nebuvimas.

Kaip reakcija į chronišką nerimą, išskiriamas kortizolis – hormonas, kuris prasismelkia per placentą ir daro negatyvų poveikį vaikui.… skaityti daugiau


Kaip pradėti medituoti

Daugelis naujokų meditaciją suvokia, kaip palaimingą skrajojimą danguje su užmerktomis akimis. Tačiau tikros meditacijos tikslas – ne malonių proto “filmukų” peržiūra, o vystymasis ir sąmoningumo palaikymas. Būtent jis leidžia nustoti būti aptemimų vergu, ištrūkti iš negatyvių tendencijų pančių, įgauti vidinės harmonijos jausmą, išplėsti savo suvokimo ribas ir pajausti tikros laimės skonį.

Šiame straipsnyje surinkti atsakymai į pačius dažniausius klausimus: nuo ko pradėti medituoti ir kaip nemesti, kodėl verta tam skirti laiko, kaip įvertinti sėkmingą praktiką, o taip pat padarėme naujokams tinkamų 10 klasikinių meditacijų apžvalgą.

Dėl ko reikalinga meditacija

Nežiūrint į šiuolaikinio gyvenimo komforto lygį, vis daugiau žmonių patiria nepasitenkinimo pojūtį. Mūsų protėviai galėtų mums pavydėti: yra stogas virš galvos, darbas, pakankamai maisto.… skaityti daugiau


Meditacijos nauda. Šri Šri Ravi Šankaras

Šri Šri Ravi Šankaras pasakoja apie meditacijos naudą šiuolaikiniame gyvenime.

Plačiau apie Šri Šri Ravi Šankarą:
https://www.hathajoga.lt/ivairus/sri-sri-ravi-sankaras-gyvenimo-meno-asramas-indijoje/

Šri Šri Ravi Šankaro Youtube kanalas:
https://www.youtube.com/@Gurudevskaityti daugiau


Meditacija Vipassana: tylos kursai

Vipassana meditacija leidžia pažinti tikrąjį save, rasti Kelią kuriuo judate ne vieną gyvenimą! Pamatyti savo priklausomybes ir potraukius, o taip pat rasti būdą susitvarkyti su jais.

Vipassana – tai 10-dienų grupinio retryto kursas toli nuo miesto tiems, kas domisi savęs pažinimu. Vipassanos metu dalyviai intensyviai praktikuoja koncentraciją ir meditaciją, hatha-jogą, mantrą Om ir vaikščiojimą. Visi sutinka laikytis tylos, išjungti telefonus, gadžetus ir atsijungti nuo Interneto.

Tokį renginio formatą pasirenka tiek naujokai jogoje, tiek ir patyrę praktikai. Daugelis vėl ir vėl atvyksta gerokai gilesnių būsenų, atradimų ir įkvėpimų tobulėjimui. Norint dalyvauti retryte, patirtis jogoje nėra būtina, svarbu noras pažinti save.

Daugiau informacijos apie organizuojamus retrytus rasite: oum.ru/vipassana

Prisijunkite pagal galimybes!… skaityti daugiau


Gongai: Meditacija

Kaip veikia gongai

Rytų traktuotėje gongų meditacija susijusi su Kundalini-joga, tačiau gongų naudojimo istorija, įskaitant ir dvasinei praktikai, skaičiuojama daugiau, nei 5000 metų. Gongas – tai skambantis muzikos instrumentas arba idiofonas. Idiofonams taip pat priskiriami varpai, vargonai, skambantys dubenys, būgnai ir kiti instrumentai, kurie sukuria akustines bangas asmeniniu kūnu.

Skambanti gongo medžiaga, sukurianti vibraciją, vienu metu gauna ir perduoda akustinę energiją. Gaunasi obertoninis garsas – keleto tonų skambėjimas vienu metu. Vienas pereina į kitą, susijungia, išsiskaido, kuria naujus atspalvius. Šiame chaotiškame garsų sraute, kurie perteka iš vieno į kitą, sukuriamas pirmapradis Visatos garsas, iš kurio atsirado pasauliai, planetos ir viskas, kas gyva.

Gongo garsų srautas panašus, kaip bangos poveikis, kuri krenta, o tuomet grįžta, trenkdama su padidinta jėga.… skaityti daugiau


Analitinė meditacija

Joga siūlo kompleksišką priėjimą prie asmeninio tobulėjimo. Tam, kad pasiekti joje rezultato, reikia skirti dėmesį darbui su kūnu ir kontroliuoti emocijas. Žinoma ir praktikoms, leidžiančioms įvaldyti protą, tai yra leidžiančioms žmogui pavirsti iš buvimo proto vergu į buvimą proto šeimininku. Šis straipsnis paskirtas vienos iš praktikų aprašymui, kuri nukreipta į tų minčių procesų atsekimui ir kontrolei, kurie įprastai savaime prateka viršutiniuose sąmonės sluoksniuose – analitinė meditacija.

Mes išnagrinėsime analitinę meditaciją, kaip būdą dirbti su motyvaciniu žmogaus lygiu. Kaip praktiką, leidžiančią pažvelgti į asmeninius norus ir siekius, suvokti jų pasekmes ir pasirinkti arba pridėti tas, kurios veda į gerovines, o ne pražūtingas pasekmes.

Kaip rašo Geše Džampa Tinlei, Dharmos praktika vadinasi “ne paprastas mantrų kartojimas ir nuopelnų kaupimas”, o “savo nuostatų, savo mąstymo išplėtimas”.… skaityti daugiau


Kas yra vipassana, kokia jos nauda ir kaip atlikti

Dvasinės Rytų praktikos, tarp kurių yra meditacija “Vipassana” vis daugiau domina vakarų visuomenės žmones. Meditacija originaliame jos atlikime ir suvokime – praktika nėra paprasta ir kažkam netgi ypač sudėtinga. Todėl, o taip pat dėl komercinių priežasčių, po žodžiu meditacija gali būti duodamos technikos, neturinčios su ja nieko bendro, arba meditatyvinės praktikos, kurios naudojamos ne pagal paskirtį – kad būtų pritrauktos materialios gerovės, norų išpildymas, meilės įgavimas ir panašūs.

Straipsnyje pateikiama informacija apie meditaciją “Vipassaną” tokiu pavidalu, kokia ją pristatydavo ir praktikuodavo nuo pat pradžių.

Kas yra meditacija “Vipassana”

Vipassana – tai žodis pali kalba, o sanskrite – vipašjana. Sanskrito žodis verčiamas, kaip ‘teisingas supratimas’, taip pat yra kitos interpretacijos:

+ matyti realybę tokią, kokia ji yra,
+ persmelkiantis matymas,
+ matymas kaip yra,
+ aukščiausias realybės praregėjimas,
+ esminis (tikrasis) suvokimas,
+ pilnavertis matymas ir kiti.… skaityti daugiau


Kaip pasiruošti vidinėms jogos praktikoms

Joga – tai ne tik asanos. Verčiant iš sanskrito žodis “joga” reiškia ryšys. Kalba eina apie ryšį su aukščiausiomis jėgomis arba su savo vidiniu Aš. Ir tam, kad atverti savo tikrąjį Aš, o ne tai, ką mes pripratome laikyti savimi, būtina susipažinti su vidinėmis jogos praktikomis, kurios leidžia pažinti patį save. Kam tai reikalinga?

Dalykas tame, kad iš jogos požiūrio taško, mūsų siela jau pradėjo milžinišką atgimimų [reinkarnacijų] kelią ir tai reiškia, sukaupė labai didelę patirtį ir turi labai dideles žinias ir visa tai mums gali praversti mūsų dabartiniame gyvenime. Tiesiog įsivaizduokite save, kad žiūrėsite į pasaulį ne iš konkrečios asmenybės pozicijos, o turint daugybės praėjusių gyvenimų patirtį – tai leis, visų pirma, išvengti daugelio klaidų, o visų antra, atverti savyje kažkokius įgūdžius, kuriuose mes jau įgavome praeituose gyvenimuose.… skaityti daugiau


Drišti – dėmesio koncentracijos lavinimo technika jogoje

dristi-koncentracijos-lavinimas-meditacija

“Jogah čitta-vritti-nirodhah” – šis išminčiaus Patandžalio pasakymas, kurį randame “Jogos sūtrose”, turi savyje visą jogos praktikos esmę.

Jis verčiamas, kaip: “Joga – tai sąmonės judėjimo sustojimas”.

Būtent šios būsenos galutiniame taške siekia visi praktikai ir todėl jeigu jūs užsiimate joga vadovaujant mokytojui, jūs dažnai galite girdėti užsiėmimuose tokius nurodymus: “susitelkite į praktiką”, “išlaikykite sąmoningumą”, “kontroliuokite protą” ir panašius.

Tačiau kaip galima susitelkti, kai galvoje tiek minčių!

Viena keičia kitą su vėjo greičiu. O čia dar reikia prisiminti apie kvėpavimą. Ir stebėti pojūčius kūne, kad praktika būtų naudinga. Kokia jau ten koncentracija.

O sąmoningumas: kas tai per naujas madingas žodis? Kaip tai “atrodo” pats tas sąmoningumas?

Būtent sąmoningumas – raktas į aukščiau paminėtos būsenos pasiekimas.… skaityti daugiau