Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Skyrius:

Meditacija

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Meditacijos pagrindai. Kaip pradėti medituoti

Šiame straipsnyje mes išnagrinėsime įvairius klausimus, susijusius su meditacijos pagrindais.

Meditacija – tai senovinė metodika, kurią naudoja praeities ir dabarties praktikai dvasiniam tobulėjimui, asmeniniam tobulėjimu, ieškant atsakymų į tokius svarbius klausimus, kaip: „Kas aš?“, „Kokia mano paskirtis ir užduotys?“. Gyvenimo tempas greitėja, vis daugiau informacijos patenka į mus iš išorės ir tam, kad „nepaskęsti“ šiuolaikinio pasaulio šurmulyje, tampa vis svarbiau įvaldyti meditacijos technikas.

Kažkam nepajudinamas sėdėjimas meditacijos pozoje ir bandymas susitelkti gali pasirodyti tiesiog laiko švaistymas, kai gyvenime reikia visko tiek daug suspėti. Kiti galvoja, kad ir be meditacijos geba išsaugoti koncentraciją be atsitraukimo ir pilnai kontroliuoti savo protą. Tačiau, kaip dažnai praktikos metu išaiškėja, žmonėms sunku išlaikyti dėmesį į kažkokį objektą netgi 1 minutę.… skaityti daugiau


Kodėl žmonės pradeda medituoti?

Pagal klasikinius jogos šaltinius, meditacijos tikslas – sustabdyti minčių procesą ir patirti pirminį sąmonės aiškumą, kuris yra kiekviename iš mūsų.

Gyvename laikais, kai esame perpildyti informacija ir įprastai į daugelį situacijų žmogus reaguoja impulsyviai, spontaniškai, emocijos valdo žmogaus veiksmus.

Kai žmogus pradeda medituoti, jis pradeda suvokti procesus, kurie vyksta jo viduje ir išorėje.

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad išoriniai objektai yra atskiri, esantys kažkur, tačiau jūs užmerkite akis ir pabandykite įsiklausyti į garsus: iš kur jie sklinda? Iš išorės ar iš vidaus?

Tai, ką mes matome išorėje, tai yra mūsų vidinio pasaulio atspindys.

Yra daugybė sąmonės lygmenų ir darydamas meditacijos praktiką, tu prieini prie gilesnio savo paties sąmonės lygio.

Įsivaizduokite, yra purvinas langas, per kurį nieko nesimato.… skaityti daugiau


10 dienų meditacijos kursas online [gegužės 1-10]

Šiuolaikinis pasaulis žmogui diktuoja neprastus įššūkius – mums ne visada pavyksta susitvarkyti su stresu, o vidinė įtampa pasireiškia dirglumu, pykčiu ir nuoskaudomis mūsų artimiesiems ir visiems aplinkiniams.

Vis daugiau žmonių visame pasaulyje atranda senovinį metodą darbui su protu ir vidine energija – meditaciją. Meditacija – tai labai logiškas, nuoseklus ir praktiškas darbas su mūsų asmeniniu protu, kuris pastoviai blaškosi, pergyvena, trokšta, abejoja, vertina, teisia, analizuoja. Netgi pradedantys praktikai gauna puikius rezultatus kurie šiame gyvenimo etape padeda keisti savo vidinę būseną, tuo pačiu pakeičiant ir realybę, esančią aplinkui.

Jeigu jūs skaitote šias eilutes, galbūt ir jums atėjo laikas pabandyti. Prisijunkite prie 10 dienų meditacijos kurso gegužės mėnesį ir kartu praktikuodami geriau pažinsime save ir savo gilesnius sąmonės lygmenis.… skaityti daugiau


Meditacija pradedantiems kiekvienai dienai. Penkios meditacijos technikos

Meditacija arba dhyana (kaip ją vadina sanskritu) – tai metodas, kuris supančioja neramų protą. Kam tai reikalinga? Kaip sakė pats Buda Šakjamuni: “Nėra laimės lygios ramybei”. Sunku dar kažką prie to pridėti. Iš tiesų, proto ramybė – tai laimės pagrindas. Nes visi mūsų pergyvenimai – rūpesčiai, baimės, dirglumas, neapykanta, pyktis ir taip toliau – yra būtent mūsų proto nerimas. Ir meditacija padeda supančioti mūsų protą ir padaryti jį mūsų tarnu, o ne valdovu.

Egzistuoja daugybė meditacijos praktikų: tiek visiškai paprastų, prieinamų kiekvienam, taip ir labai sudėtingų, kurių įvaldymui reikalingi metų metai. Tačiau tarp daugybės meditacijos praktikų kiekvienas galės rasti sau kažką savo. Ir negalima pasakyti, kad kažkokia sunki praktika bus labiau efektyvi, nei paprasta.… skaityti daugiau


Kaip išmokti medituoti: informacija pradedantiems

Jūs jau seniai girdėjote apie meditaciją, o, galbūt, net skaitėte knygą apie meditaciją, tačiau kol kas teorinės žinios dar nepavirto į praktiką. Šis straipsnis skirtas jums – tiems, kurie nori nuraminti savo protą ir pradėti eiti nauju keliu.

Kaip išmokti medituoti pradedantiems

Pradedantiems meditacija gali pasirodyti neįprasta, mažai suprantama, tačiau tai tik iki tol, kol jūs suprasite, kokia meditacijos esmė. Meditacijos tikslas – sustabdyti mąstymo procesą. Žinoma, tai aukščiausias meditacijos tikslas, pasiekiamas gerokai labiau pažengusiuose praktikos lygiuose. Patyrę meditacijos praktikai prieina prie tokio etapo, kai jie tampa vieningi su viskuo, kas yra. Jiems nustoja egzistuoti jų Ego, individualumo suvokimas nueina į antrą planą, o atliekant pačią meditaciją, individualumo visiškai nėra – medituojantis susilieju su meditacijos objektu, tapo su juo vienu.… skaityti daugiau


Meditacijos technikos: nuo ko pradėti medituoti

Šiame straipsnyje mes išnagrinėsime meditacijos technikas. Pasaulyje egzistuoja daugybė meditacijų, kurios yra ne tik senovinės, kaip mes pripratome galvoti, tačiau ir sukurtos XX amžiuje. Šiuolaikinės meditacijos technikos taip pat remiasi senovinėmis praeities žiniomis.

Meditacijos technikos ir metodai įvairiose kultūrose

Norime pabrėžti, kad technikų pasirinkimas yra labai didelis. Galima pasirinkti rytų meditacijos technikas, kurios praktikuojamos Tibete, Indijoje, Tailande, Vietname, Japonijoje ir Kinijoje. Joms priskiriama:

– dzen meditacija,
– meditacija į mantrą,
– sąmoningumo meditacija,
– meditacija į kvėpavimą,
– meditacija į žvakės liepsną arba trataka,
– meditacija į garsą,
Vipasanos kursas,
– cigun meditacija,
– daosų meditacija.

Šį sąrašą galima pratęsti. Vien budizme priskaičiuojama virš 40 meditacijos technikų, einančių iš senovės laikų, neskaitant tų, kurios buvo pridėtos budizmo pasekėjų gerokai vėlesniais laikais.… skaityti daugiau


Nušvitimo kelias. 6 sansaros pasauliai

Budizme išskiriami šeši pasauliai, kuriuos vadina “šešios lokos”. Pasak budizmo doktrinos, šios šešios realybės yra žemiausios realybės, kuriose gali atgimti siela.

Aukščiausias iš šešių sansaros pasaulių yra devų pasaulis, kuris taip pat žinomas kaip dievų pasaulis. Jį vadina devaloka. Kitas yra asurų pasaulis – pasaulis, kuriame gyvena demonai ir pusdieviai, vadinamas asura-loka. Pasaulis, kuriame gyvena žmonės, vadina manaka-loka. Gyvūnai gyvena tirjaka-lokoje. Alkanų sielų pasaulis – preta-loka, o pragariški sutvėrimai gyvena pragarų pasauliuose, vadinamuose nara-loka.

Visi šeši sansaros pasauliai yra glaudžiai susiję tarpusavyje. Siela gali reinkarnuojantis patekti į bet kurį iš jų. Tai priklauso nuo to, kokius poelgius darė žmogus, tai yra nuo jo karmos, o taip pat nuo to, kur yra sąmonė mirties metu.… skaityti daugiau


Meditacijos etapai, kurie išvalo neigiamus proto pasireiškimus

Vaizdo įraše parodomi meditacijos etapai, kurių metu įvyksta nušvitimas.

Žmogaus protas – tai ta mūsų dalis, kuri atsako už informacijos perdirbimą, analizavimą, saugojimą. Informacija – tai mintys, atvaizdai, garsai, emocijos, pojūčiai, reakcijos ir kiti.

Protą galima sulyginti su žirgais, kurie neturi vairininko ir laksto visur, kur tik nori. Vairininkas yra sąmonė. Vairininkas tvirtai paima į rankas pavadžius ir pradeda nukreipinėti žirgus (protą) ten, kur tai yra reikalinga, tam, kad jie veiktų harmonijoje.

Sąmonė (tikrasis Aš) – yra tai, kas gali suvokti proto signalus, informaciją. Sąmonė ir protas yra du skirtingi dalykai. Protas yra tai kas analizuoja. Sąmonė yra tai, kas suvokia analizuojantį. Beje, protas ir sąmonė kartu padeda vienas kitam (idealiu atveju turi padedinėti).… skaityti daugiau


Medituokime kartu. Pirmi žingsniai. Valentina Uljankina

Kviečiame jus pradėti naują dieną su meditacija, kurios metu atliksime dėmesio koncentraciją į kvėpavimą. Praktika ugdo ramybę, harmoniją ir suteikia aiškią sąmonę.

Trukmė: 13 minučių.

Meditaciją veda klubo OUM.RU jogos mokytoja Valentina Uliankina… skaityti daugiau


Meditacija pradedantiesiems. Paskaita. Ekaterina Androsova

Meditacija pradedantiesiems. Jogos klubo OUM.RU mokytojos Ekaterinos Androsovos paskaita.

Kalbame apie kvėpavimo užlaikymus, pagrindinius meditacijos suvokimus ir terminus, apie kuriuos svarbu žinoti žmonėms, kurie pradeda užsiiminėti meditacijos praktika: sansaros ratas, klešos, trys nuodai, Bodhisatvos, meditacijos tikslai. Nagrinėjame tokias meditacijos rūšis, kaip šamatha ir vipašjana (vipasana).… skaityti daugiau