Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Skyrius:

Reinkarnacija

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Kokie procesai vyksta mirties metu

Tam, kad suprasti kas vyksta mirties metu, būtina šį tą žinoti apie žmogaus sandarą. Jogoje mes nagrinėjame visą organizmą, kaip kūną. Kūnas – tai penkių apvalkalų derinys, arba taip vadinamų košų: annamaja koša, manojama koša, pranamaja koša, vignianamaja koša. Pas kiekvieną košą yra savo tikslas ir savo veikimo sferos.

Išorinis žmogaus apvalkalas – tai fizinis kūnas arba annamaja koša. “Anna” reiškia “maistas” ir todėl mes vadiname šį kūną “maisto” kūnu. Kai jūs gimėte, jūs svėrėte viso 3-4 kilogramus, o dabar dėka jūsų įsisavinto maisto sveriate apie dvidešimt kartų daugiau. Tai, ką jūs vadinate kūnu, viso tik sukauptas maisto kalnas. Iš čia ir kyla pavadinimas.

Kitas apvalkalas – manomaja koša. “Mana” reiškia “protas”.… skaityti daugiau


Paco Rabanne: Man jau 78 tūkstančiai metų ir aš prisimenu visus savo praėjusius gyvenimus

Programos fragmentas “Svečiuose pas Dmitrijų Gordoną” su dizaineriu Paco Rabanne.… skaityti daugiau


Mirtis pagal Vedas. Pasiruošimas, mirties momentas ir būsimas gyvenimas

reinkarnacija-vedos

Vedinėje kultūroje mirties momentas laikomas paskutiniu išbandymu. Mokykloje mes lankome pamokas, atliekame užduotis ir rašome bandomuosius egzaminus, nuo to ar išlaikysime juos priklauso mūsų galutinis egzaminas, priklauso ar mes užbaigsime mokslus ar ne. Lygiai taip pat gyvenime mirties momentas laikomas paskutiniu įsikūnijimo egzaminu šiame materialiame kūne.

Žmogus turi suvokti save, kaip nemirtingą sielą. Tai svarbiausias mokslas. Tai svarbiausios Žinios.

Vedos tvirtina, kad mirtis – tai nėra egzistavimo pabaiga, o tiesiog siela palieka grubų fizinį kūną, kuris daugiau nebegali atlikti svarbių gyvybinių funkcijų. Siela, tai yra individuali sąmonė, kuri yra kūne, nepriklauso nuo kūno būsenos, tačiau patiria visus kūniškus ir protinius pojūčius.

Kūnas laikinas ir jo gyvenimo trukmė, pagal Vedas, nustatomas dar pastojimo momentu.… skaityti daugiau


Mirtis ir Reinkarnacija. Ištraukos iš Šri Činmojaus knygos

sri-chinmoy-istraukos-is-knygos-mirtis-ir-reinkarnacija-nuotrauka

Gimęs 1931 metais Bengalijoje, Šri Činmojus atyko į Ameriką 1964 metais, kad galėtų tarnauti dvasingumo ieškantiems visame pasaulyje. Nuo vaikystės išpažindamas induizmą, išmoko gerbti ir toleruoti visas religijas bei visus kelius Dievop. Į Vakarus iš tikrųjų atvažiavo ne induizmo kaip tokio platinti, bet veikiau meilės Dievui, tarnavimo žmonijai, santarvės Žemėje idealams pasitarnauti – puoselėjant vidinę ramybę žmoguje.

Šri Činmojus atviras viso pasaulio ieškantiesiems. Savo gyvenimą pašventė žmonijos dvasiniam augimui. Tiki, kad tinkamiausias kelias tolesnei planetos dvasinei evoliucijai esąs vienas – įkvėpti ir remti žmones tame tikėjime, kurio jie laikosi. O netikintiems siūlo meditacijos kelią, kuriame kiekvienas išgyvens gilias ir įkvepiančias dvasines patirtis, kurios galiausiai suformuos glaudų ryšį su Dievu. Įvairių tikėjimų žmonės patyrė, kad meditacijos būdai pagal Šri Činmojų sustiprina ir pagilina jų patirtis, gaunamas išpažįstamose religijose.… skaityti daugiau


Kas vyksta mirties valandą?

Paramahansa Jogananda

Kai paprastas žmogus stovi ant mirties slenksčio, tai įprastai visą jo kūną sukausto paralyžius, nutirpsta galūnės ir jis lyg panyra į sapną. Kai nutirpsta kojos, jūs matote jas ir žinote, kad tai jūsų kojos, tačiau jūs negalite nei pajudinti jų, nei žengti pirmyn. Taigi, su besiartinančia mirtimi dauguma žmonių jaučia, kad kūnas tampa pilnai paralyžuotas arba nutirpsta kaip prieš sapną – galūnės, raumenys ir netgi vidiniai organai, įskaitant širdį, plaučius ir diafragmą.

Iš pradžių mirštantysis suvokia lėtai nutirpstančius raumenis ir galūnes. Kai tirpsta širdis, prasideda dusimo priepuolis, todėl, kad plaučiai negali funkcionuoti be širdies veiklos. Šis dusimo jausmas šiek tiek ligotas, nes trunka vienos-trijų sekundžių bėgyje ir iššaukia stiprią mirties baimę.… skaityti daugiau


Apie reinkarnaciją. Ištrauka iš serialo Mahabharata (1988)

„Mahabharata“ (sanskr. महाभारत, mahābhārata) – tai senovinis indų epas, apie didingiuosius karaliaus Bharatos palikuonis. Šioje serialo ištraukoje pasakojama apie reinkarnaciją.

Visą serialą galima pažiūrėti čia:
https://oum.video/categories/mahabharata/skaityti daugiau


Kas yra reinkarnacija

Kas yra reinkarnacija

Ar yra gyvenimas po mirties?

Šis esminis klausimas daro milžinišką įtaką žmonių gyvenimui. Būtent nuo jo priklauso tai, kuo žmogus vadovausis savo gyvenime: ar „ims iš gyvenimo viską“, ar susimąstys apie savo veiksmų pasekmes.

Ar egzistuoja gyvenimas po mirties? Ar siela geba atgimti iš naujo? Ilgą laiką atsakymus į šiuos klausimus atsakydavo religijos ir tik nedaugelis žmonių patirdavo asmeninę patirtį. Dažniausiai tai būdavo aukšto dvasingumo žmonės. Vieni yra bendravę su šventa dvasia, kiti keliavo po tarpinę būseną tarp gyvenimo ir mirties, kažkas buvo pragare arba rojuje, kažkas gyvūno kūne ir taip toliau, tačiau visi jie sutapdavo ties vienu dalyku, kad mes – tai ne mūsų kūnas kurį paskirtą valandą visi palieka.… skaityti daugiau


Ką apie mirtį pasakoja vienas iš žinomiausių jogos meistrų Svamis Šivananda

Mirtis. Ištrauka iš Svamio Šivanandos knygos Dieviškoji palaima

Mirtis. Ištrauka iš Svamio Šivanandos knygos Dieviškoji palaima

Įvadas

Puikūs mokslininkai, įvairių nuostabių dalykų atradėjai, galingi imperatoriai, kurie darė didžiulius darbus, įkvėpti poetai, nuostabūs menininkai, daugybė rišių, jogų atėjo ir išėjo. Jūs labai trokštate sužinoti, kas su jais nutiko. Ar jie vis dar egzistuoja? Kas yra kitoje mirties pusėje? Ar jie pavirto į neegzistuojančius, ar jie pavirto į nieką ore? Tokie klausimai spontaniškai kyla visų širdyse. Šiandieną kyla tas pats klausimas, kaip ir prieš tūkstančius metų. Niekas negali to sustabdyti, nes tai neatskiriamai susiję su mūsų prigimtimi.

Mirties idėja visuomet buvo stipriausias religijos ir religinio gyvenimo varomoji jėga. Mirtis skatina žmogų ieškoti nemirtingumo.

Žmogus bijo mirties. Žmogus nenori mirti. Jis nori gyventi amžinai.… skaityti daugiau


O jeigu rytoj mirtis? Andrejus Verba

Jūsų dėmesiui pristatome vaizdo įrašą, kuriame Andrejus Verba papasakojo, kodėl pati efektyviausia mantra – tai mantra Om ir kaip ji gali padėti ne tik gyvenimo metu, tačiau ir mirties (reinkarnacijos) metu. Taip pat apie reguliarios praktikos svarbą, kuri daro stebuklus.

„Kas skiemenį Om vieningą, kas yra brahmanas, tardamas ir mane prisimindamas išeina palikdamas kūną, tas eina aukščiausiuoju keliu. Visus kūno vartus uždaręs, užlaikydamas sąmonę širdyje, nukreipk gyvybinę jėgą [energiją] į savo viršugalvį, įsitvirtinęs susijungime [vienovėje].“ Iš knygos „Mahabharata“, 6 tomas „Bhišmaparva“.

Nurodyta citata yra 19 puslapyje.… skaityti daugiau


Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Tiesioginėje transliacijoje kalbėjome apie tai, kokiais metodais galima prisiminti praėjusius gyvenimus, kam tai reikalinga, kas gali juos prisiminti, nagrinėjome ką apie šį klausimą teigia kompetetingi praeities šaltiniai ir mokytojai.… skaityti daugiau