Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Skyrius:

Jogos pagrindai

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Kas yra Askezė. 3 dalis

Askezės rūšių yra daugybė, priklausomai nuo praktikuojančio tradicijos, kultūros, pasaulėžiūros. Panagrinėsime pagrindines rūšis.

Kūno askezės:

– Mityba, kuri skatina dvasinį tobulėjimą (sattvinis maistas, be skerdienos, be intoksikantų),
– Saikingas fizinis krūvis,
– Piligrimystė,
– Skaistybė (susituokus ištikimybė šeimoje),
– Kūno ir aprangos švara.

Atliekant askezes dėl kūno, svarbu prisiminti, kad tikslas ne tam, kad sužaloti kūną ir kentėti, o per askezę išmokti kontroliuoti savo norus ir jusles.… skaityti daugiau


Kas yra Askezė. 2 dalis

Asketizmas – ypač nepopuliarus šiuolaikiniame vartotojų pasaulyje. Įprastai prie asketizmo praktikos prieina žmonės jau pasiekę vidinę brandą, kurie supranta, kad didžioji materialių daiktų dalis nesuteikia jums jokios laimės. Perteklius nedaro jūsų laimingais. Todėl nėra prasmės siekti iliuzinės morkos, jeigu supranti, jog niekada negausi jos ta forma, kurią tau rodo tai aplinka.

Askezė gali būti pritaikoma bet kurioje žmogaus gyvenimo sferoje. Kažkas atsisako nuo lytinių santykių su moterimis, kad išvystytų savo dvasingumą, užsiima asmeniniu tobulėjimu. Šioje savidisciplinoje yra daug naudos. Žmogus nepatiria daugybės erotinio charakterio dirgiklių, dėmesio fokusas nueina į naudingus darbus.

Askezė mityboje geba pakelti jus į naują sveikatos lygį. Paprastas ir naudingas maistas tapo retenybė žmogaus racione. Žmogus maitinasi kenksmingais saldėsiais, tuo pačiu ne tik gadina sveikatą, tačiau ir praranda pasitenkinimą skoniu netgi nuo pačio skaniausio maisto.… skaityti daugiau


Kodėl mes praktikuojame Ahimsą

Jogos praktika natūraliai skatina mus praktikuoti Ahimsą (nekenkimo principą). Matydami Dievą viskame, mes jaučiame artumą ir prisirišimą prie visų gyvų būtybių. Mes nekada nenorime sukelti žalos tam, ką mes mylime ir gerbiame. Žinios apie tai, jog Dievas yra kiekviename žmoguje, kiekvienoje būtybėje, kiekviename dalyke, sukelia pakylėtą kantrybę ir gerovinį pojūtį. Mes atmetame idėją, kad kai kurie žmonės yra blogis ir užsitarnauja tik blogo santykio. Žmonės atlieka blogus poelgius, tačiau giliai viduje jie visi – dieviškosios būtybės, jie tik praeina sunkią savo vystymosi kelio dalį.

Antra priežastis, tai karmos dėsnis. Mes žinome, jog bet koks skausmas kuris padaromas kitiems, kažkada grįš mums atgal. Žinant šį pagrindinį principą, mes tyrai praktikuojame ahimsą – susilaikymą ne tik nuo fizinės žalos ir prievartos atlikimo, tačiau ir nuo žalos darymo kitiems savo žodžiais ir mintimis.… skaityti daugiau


Kas yra sadhana

Egzistuoja tris būties lygiai: fizinis, emocinis-intelektualus ir dvasinis. Geros sveikatos pasiekimui būtina skirti dėmesį visiems trims. Pratimai stiprina mūsų fizinį kūną. Savikontrolė ir jos praktika išplečia ir padidina mūsų emocinius, psichinius gebėjimus. Per sadhaną, dvasinę praktiką, mes treniruojame savo dvasinę esybę, tuo pačiu skirdami laiko jos pažinimui. Didelę laiko dalį mes ant tiek įsitrauke į savo išorinę būtį kad vargu ar suvokiame gilią, nuostabią vidinę realybę. Tai gali tęstis daugybę gyvenimų, nes daugelis pradeda susimąstyti apie gerokai aukštesnę prasmę tik būdami ant mirties slenksčio.

Mes skiriame laiko savo dvasiniam lavinimui atliekant praktiką. Tam geriausia – kasdieniai dvasiniai pratimai. Tai laikas tyloje ir vienatvėje. Susimąstome apie gyvenimo prasmę, kuri yra dvasinis tobulėjimas.… skaityti daugiau


Kas yra Askezė. 1 dalis

Askezė – tai dvasinių tikslų pasiekimo metodika treniruojant savidiscipliną, savęs apribojimą, savęs atsižadėjimą, atliekant sunkius įžadus. Asketiškos praktikos sutinkamos įvairiose dvasinėse tradicijose, nacionalinėse tradicijose ir kultūrose.

Plačia prasme asketizmas – tai gyvenimo būdas, kuriam būdingas ypatingas kuklumas ir susilaikymas, savęs apribojimas, visų pirma malonumuose ir prabangoje. Verta atskirti nuo priverstinių apribojimų, susijusių su apsunkintomis aplinkybėmis.

Askezė – tai savanoriškas diskomforto priėmimas (fizinio, psichologinio arba bet kokio kito), taip pat tam tikros pastangos, kurias mes į tai dedame. Svarbus akcentas į žodžius savanoriškas priėjimas. Be to, mes ramiai ir nuolankiai tai priimame.

Asketizmas – tai asmeninio tobulėjimo instrumentas. Teisingam jo atlikimui svarbu suvokti, kaip jis veikia, kokia askezės nauda ir kada praktikuoti, kad rezultatas duotų gerovę.… skaityti daugiau


Jogos mokytojo kelias ir vidinis balansas

Verta pradėti nuo to, dėl ko žmogus renkasi jogos mokytojo kelią. Kodėl šis kelias tampa svarbus jam? Žmonės gimsta kiekvienas su savo likimu, su savo asmeniniu gyvenimo keliu, su savo užduotimis, klausimais ir kažko paieškomis, kažko nematomo, tačiau pagal pojūčius, kažko labai svarbaus, be ko gyvenimas nepripildytas ypatingos prasmės. Trokštantis žinoti, kaip sudarytas pasaulis, trokštantis gauti atsakymus į savo klausimus, kurie, galbūt, nuo pat pradžių vertė susimąstyti apie gyvenimą, žmogus pradeda ieškoti ir niekas materialiame pasaulyje nesusilpnina jo troškulio.

Klausimas tame, kaip atsirado gyvenimas, dėl ko duotas šis gyvenimas, kodėl aš tai aš, o ne kažkas kitas, kas viduje tavęs taria šiuos žodžius „aš”, iš kur atsirado ši visata ir ta tuštuma, iš kurios ji kilo, nejaugi po mirties manęs niekada nebus, jaudina tūkstančių žmonių protus.… skaityti daugiau


Kundalini. Dieviškoji šviesa

Kundalini – gyvenimo jėga, dieviškoji šviesa ir motina, kuriamoji jėga ir Visatos meilė – štai tas trumpas pavadinimų sąrašas, esantis už šio suvokimo.

Kalbant apie Kundalini, mes neišvengiamai asocijuojame vaizdinį su gyvate, susisukusia žiedu. Beje, tai ir yra žodžio „Kundalini” reikšmė sanskritu.

Paslaptingoji mistinė jėga – Kundalini ugnis gali ištrūkti į viršų, kad per vieną akimirką pakeisti iš esmės visą jūsų gyvenimą. Tai ne modifikacija arba tobulumas, tačiau totalios būties realizacija, kurią aktyvuoja ugninė Kundalini jėga.

Kundalini energija įvairiose tradicijose ir mokyklose

Apie Kundalini energiją sklando daug legendų. O kaip dažnai įkvėpti neofitai, įsimylėję rytus ir viską, kas su tuo susiję, skaito jogų ir panditų darbus apie šią didingą gyvybinę jėgą, esančią kiekviename žmoguje.… skaityti daugiau


Čandra Namaskar – Mėnulio pasveikinimas

Dinaminis pratimų kompleksas Čandra Namaskar įgavo populiarumą Vakaruose praėjusio šimtmečio pabaigoje, tarp žmonių, kurie užsiiminėja joga. Atitinkantis Mėnulio pasveikinimą – gerokai žinomesnis kompleksas Surya Namaskar arba Saulės Pasveikinimas. Šios asanų sekos įtraukiamos kaip apšilimas užsiėmimo pradžioje, arba kaip atskiros praktikos. Egzistuoja daug Mėnulio Pasveikinimo atlikimo kompleksų, nepanašių vienas į kitą. Komplekso įvairumas nepriskiriamas tradicinei jogai arba sukurtas jau mūsų dienomis. Tačiau tai nesumažina šios praktikos naudos.

„Čandra Namaskar” žodis „čandra” reiškia ‘mėnulis’, o „namaskar” – ‘pasveikinimas’. Mėnulis – nakties šviesulys, todėl praktika atliekama dienos pabaigoje. Saulės nusileidimas nuneša su savimi dienos energiją ir atspindi gamtos užmigimą. Jis būtinas kito ryto pasaulio atgijimui ir atjauninimui. Naktį keičia diena, tuomet diena keičia naktį.… skaityti daugiau


Trys gunos: sattva, radžas, tamas

Žodis Guna verčiant iš sanskrito reiškia „savybė”. Taip pat viena iš šio žodžio reikšmių yra „virvė”. Tokiu būdu, gunų suvokimas priskiriamas prie vieno ar kito objekto charakteristikų, kurios suriša arba sukausto šį objektą, neleidžiant jam pilnai išreikšti savo paskirtį.

Verta iš karto pastebėti, kad kadangi dvasiniame pasaulyje visi objektai absoliučiu lygiu išreiškia savo pirminę prigimtį, gunos yra išskirtinai materialaus pasaulio atributas.

Taip pat gunos – tai vienas iš pagrindinių suvokimų Ajurvedoje, aprašantis pagrindines Gamtos savybes.

Jų trys:

1) Sattva – subalansuojanti, harmonizuojanti ir įkvepianti jėga,
2) Radžas – troškimai, geismai, veikianti ir skatinanti jėga, griaunantį prieš tai buvusią pusiausvyrą,
3) Tamas – neveikli, stabdanti ir negatyvi jėga, kuri tempia žemyn į neišmanymą.… skaityti daugiau


Žmogaus energijos sukaupimo ir praradimo būdai

Detaliai apie tai, kas yra fizinis, praninis, astralinis ir mentalinis kūnas – jūs galite perskaityti šiame straipsnyje.

Pagrindinės fizinio kūno energijos praradimo priežastys

• Energiją atimančios pozos: susikūprinimas arba per didelis atsipalaidavimas kūno padėtyje.
• Ligos, ypač chroniškos ir lydimos skausmų ir kažkokių kitų negatyvių efektų.
• Nesąmoningi raumenų užsispaudimai.
• Staigūs ir chaotiški judesiai, nesąmoningai kopijuojantys šalia esantį energetinį vampyrą: dauguma diskotekos šokėjų, nesąmoningas kito žmogaus eisenos ir kūno pozos kopijavimas.

Pagrindinės praninio kūno energijos praradimo priežastys

• Neteisingas kvėpavimas: ne ritmiškas kvėpavimas, įkvėpimas ilgesnis už iškvėpimą (normoje turi būti atvirkščiai), kvėpavimas burna ir taip toliau.
• Kontakto nebuvimas su gamta ir šviežiu oru.
• Susitapatinimas su sumažinto energetinio tonuso būsena ir įspūdžiu, kad silpnumas truks amžinai.… skaityti daugiau