Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Skyrius:

Jogos pagrindai

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Astėja. Kaip nustoti vogti

Astėja – tai vienas iš etinių ir moralinių jogos principų, kurio reikšmė: atsisakyti vogti, nesisavinti to, kas mums nepriklauso, sąžiningumas.

Iš sanskrito išvertus žodis „asteja“ sudarytas iš priešdelio „a“ (neigimas, prieš) ir šaknies „steja“ (vagystė, pavogti), kas tiesiogiai verčiama, kaip ‘nevogimas’. Astėja – tai trečiasis Jamos principas, aprašytas Patandžalio jogos sutrose.

Patandžalio jogos sutrose sakoma, kad visos brangenybės ateina pas tą, kuris įsitvirtino sąžiningume.

Kaip praktikuoti astėjos principą – atsisakymą vogti?

Visais įmanomais atvejais vengti tokių poelgių, kaip: vagystė, skolų negrąžinimas, gudrumu ir apgaule svetimo turto užvaldymas. Taip pat vengti minčių, kurios skatina norėti ar turėti kitų žmonių daiktus, nevogti svetimų idėjų ar intelektualinių vertybių, nemanipuliuoti žodžiais, siekiant įgauti asmeninę naudą.… skaityti daugiau


Kaip tapti jogos mokytoju

Tam, kad gautumėte jogos instruktoriaus sertifikatą, reikia baigti jogos instruktorių kursus. Klubas OUM.RU jums suteikia tokią galimybę.

Priimami žmonės, turintys aukštąjį, nebaigtą aukštąjį, aukštesnį, vidurinį, vidurinį specialų išsilavinimą, o taip pat instruktoriai, turintys jogos užsiėmimų vedimo darbo stažą.

Jogos mokytojų kurso mokymo programa sudaryta iš 200 užsiėmimo valandų.

Pirmieji metai paskirti pažinčiai su dideliu kiekiu įvairių asanų ir pranajamų. Jogos instruktorių mokymo pagrindas yra kūno lavinimas ir užsiėmimų vedimo įgūdžių įgijimas, atstatant asanas, parenkami individualūs programų blokai asmeninei praktikai, vyksta susipažinimas su pirminiais jogos šaltiniais.

Programa sudaryta iš paskaitų ir praktinių užsiėmimų – 200 akademinių valandų per 16 dienų. Ypatingas dėmesys skiriamas išmokti jogos pagrindus, pirminius šaltinius, specializuotų grupių mokymo metodikas pradedantiems praktikams.… skaityti daugiau


Kodėl verta užsiiminėti joga

Kiekvienais metais joga tampa vis populiaresnė. Atsidaro nauji jogos centrai, nufilmuojami nauji įrašai, internete vis daugiau žmonių dalinasi jogos praktikomis. Jau ir tarp Jūsų pažįstamų arba giminaičių yra tie, kurie užsiiminėja joga, o Jūs vis dar nepasirįžtate… Išsiaiškinkime kas skatina žmogų užsiiminėti joga ir kokią naudą galima gauti šių užsiėmimų dėka?

Pas skirtingus žmones, tikslai ir motyvacijos yra skirtingi. Kažkas ateina į salę, kad išsigydytų eilinį susirgimą ir palaikytų sveikatą arba atsikratytų nuo per didelio svorio, kažkas ateina ieškodamas būdo tapti kantriu, ramiu ir atsikratyti streso, kažkam tai harmonijos ir pusiausvyros su savimi ir aplinkiniu pasauliu klausimas. Tikslų gali būti daug. Įdomiausia tai, kad daugumą iš jų joga tikrai gali padėti pasiekti.… skaityti daugiau


Jogos pagrindai: filosofija, tikslai, stiliai, rekomendacijos pradedantiems

Mūsų laikais joga įgavo milžinišką populiarumą. Šiam procesui pasitarnavo daugelis šiuolaikinių visuomenės tendencijų, o interneto tobulėjimas ištrynė ribas dalinantis informacija. Tai padėjo padaryti jogą iš tiesų pasiekiamą kiekvienam ieškančiajam.

Pabandykime išsiaiškinti: kokie yra jogos pagrindai, koks jogos tikslas, kaip jogą suvokia dauguma šiuolaikinių žmonių, ką apie šį savęs pažinimo mokslą kalbėjo praeities išminčiai, kokios knygos pasiliko, kaip pagrindas praktikoje ir ką reikia žinoti pradedančiam savo kelią.

Dauguma šiuolaikinių žmonių galvoja, kad joga – tai efektyvi gimnastika, kuri padeda pagerinti sveikatą ir atjauninti organizmą, užsiėmimai nuimantys stresą ir suteikiantys harmoniją.

Kai kurie eina sporto klubuose į jogos užsiėmimus, nes nori pataisyti figūrą, atsipalaiduoti po sunkių žygdarbių arba pagydyti nugarą.

Tačiau jeigu mes su Jumis susipažinsime su jogos pagrindais ir paimsime į rankas jogos knygas, kurios mums pasiliko nuo praeities išminčių, tai atrasime, kad joga suvokiama gerokai plačiau ir jogos nauda, kurios ieško mūsų šiuolaikiniai žmonės, greičiau yra šalutinis efektas nuo reguliarių jogos užsiėmimų.… skaityti daugiau


Susilaikymas

Šiais seksualinio pasileidimo laikais, kai žmonės ant tiek apsinuoginimą ir geismus suvokia, kaip normą ir patį įprasčiausią dalyką, pakankamai nelengva kalbėti apie tokią svarbią temą, kaip susilaikymą. Taip pat sunku rasti šiuo klausimu objektyvią, teisingą ir nesiekiančią naudos informaciją. Tai ir paskatino mus parašyti šį straipsnį.

Lytinio susilaikymo klausimą mes nagrinėsime iš kelių požiūrio taškų: poveikis fizinei, protinei, dvasinei ir energetiniai žmogaus būsenai. Pasistengsime sustiprinti jį ne tik blaiviu požiūrio tašku, tačiau ir moksliniais duomenimis.

Iš jogos praktikos požiūrio taško, susilaikymas yra tam tikrame lygyje būtinas, ypač pradiniame etape. Tai susiję su bendro energijos lygio pakėlimu ir jo konvertacija. Po suvokimu konvertacija mes suprantame ne tik sąmoningą energijos nukreipimą, tačiau ir jos panaudojimą geroviniams tikslams aukščiausiuose centruose.… skaityti daugiau


Nuo ko pradėti užsiiminėti joga

Šiandieną, turbūt, nėra nei vieno žmogaus šioje žemėje, kuris būtų negirdėjęs apie jogą. Atėjusi pas mus iš Indijos, joga įgavo didelį populiarumą, o daugeliui žmonių tapo gyvenimo būdu.

Joga – tai fizinių pratimų ir vidinės koncentracijos kompleksas. Įvaldę asanas jūs galėsite pereiti į sunkesnį lygį – meditacijas ir pranajamos technikas, kurios išvalo mintis ir protą, atpalaiduoja kūną.

Pirmieji žingsniai

Pradėti reikia nuo šatkarmų išstudijavimo (jų yra šešios). Naujokams tiks savo kūno išvalymas su vegetarizmo pagalba, Jamos ir Nijamos įvaldymas (pagrindiniai dvasiniai ir moraliniai laiptai).

Jama mus moko:

– Atsisakyti nuo bet kokios prievartos, taip pat atsisakyti nuo mėsos valgymo (ahimsa).
– Sąžiningumas prieš save ir aplinkinius (satja).
– Atsisakyti savintis svetimą turtą (asteja).… skaityti daugiau


Kaip rasti savo dvasinį mokytoją (guru)

Guru – tai dvasinis mokytojas, vedantis savęs pažinimo keliu. Daugelyje tradicijų mokytojo paieškų klausimas yra itin svarbus. Ar šis klausimas aktualus šiuolaikiniame pasaulyje? Ar galima tobulėti savarankiškai be dvasinio mokytojo? Pagal kokius kriterijus derėtų vertinti jo kompetencijas? Kokie sunkumai gali kilti ieškant dvasinio mokytojo? Ir kaip jį rasti?

– Suvokti savo protą kaip atramą dvasinio tobulėjimo kelyje.
– Įsiklausyti į sąžinės balsą.
– Suvokti save, kaip nemirtingą sielą.
– Išmokti priimti aplinkinius žmones, kaip mokytojus.
– Suvokti pasaulį kaip idealų tobulėjimo instrumentą.
– Renkantis mokytoją vadovautis zdravomyslije principu.
– Imti pavyzdį iš gerokai kompetetingesnių žmonių, kurie jau seniai eina dvasinio tobulėjimo keliu.
– Priėmus sprendimą vadovautis trimis zdravomyslije principais – asmenine patirti, informacija iš raštų ir kompetetingo žmogaus nuomone.… skaityti daugiau


Kaip išmokti stovėti ant galvos. Širšasana. 2 dalis. Ekaterina Androsova

Klubo OUM.RU jogos mokytoja Ekaterina Androsova pasakoja, kaip išmokti atlikti širšasaną – stovėseną ant galvos.

Stovėjimo ant galvos nauda:

– Atjaunina ir stiprina organizmą.
– Stimuliuoja skydliaukę ir kankorėžinę liauką.
– Skatina melatonino gamybą.
– Aprūpina kraujo tekėjimą nuo kojų į viršų, kas padeda greitai nuimti nuovargį ir palengvinti situaciją esant varikozei.
– Perverstos kūno padėtys duoda širdžiai pailsėti.
– Kraujo tėkmė galvoje sveikatina akis ir su laiku netgi pašalina žilus plaukus.
– Kraujo tekėjimas į galvos sritį gerina smegenų kraujo apytaką.
– Kūno laikymas perverstoje padėtyje vysto koncentraciją ir padidina gebėjimą užsiimti meditatyvinėmis praktikomis.
– Energetiniame lygyje – leidžia pakelti energiją iš žemų čakrų į aukštus, kas padeda asmenybei vystytis harmoningiau.… skaityti daugiau


Kaip išmokti stovėti ant galvos. Širšasana. 1 dalis. Ekaterina Androsova

Klubo OUM.RU jogos mokytoja Ekaterina Androsova pasakoja, kaip išmokti atlikti širšasaną – stovėseną ant galvos.

Stovėjimo ant galvos nauda:

– Atjaunina ir stiprina organizmą.
– Stimuliuoja skydliaukę ir kankorėžinę liauką.
– Skatina melatonino gamybą.
– Aprūpina kraujo tekėjimą nuo kojų į viršų, kas padeda greitai nuimti nuovargį ir palengvinti situaciją esant varikozei.
– Perverstos kūno padėtys duoda širdžiai pailsėti.
– Kraujo tėkmė galvoje sveikatina akis ir su laiku netgi pašalina žilus plaukus.
– Kraujo tekėjimas į galvos sritį gerina smegenų kraujo apytaką.
– Kūno laikymas perverstoje padėtyje vysto koncentraciją ir padidina gebėjimą užsiimti meditatyvinėmis praktikomis.
– Energetiniame lygyje – leidžia pakelti energiją iš žemų čakrų į aukštus, kas padeda asmenybei vystytis harmoningiau.… skaityti daugiau


Liežuvio valymas. Kaip išvalyti liežuvį nuo apnašų

Liežuvio valymas – tai higienos procedūra, kurios metu nuo liežuvio nuvalomos apnašos, toksinai ir nešvarumai, kurie susikaupia organizmo valymosi metu.

Įprastai liežuvio valymas atliekamas su liežuvio valikliu (grandikliu), kuris lengvai ir efektyviai pašalina susikaupusias apnašas. Rekomenduojama valyti liežuvį kiekvieną dieną.

Jogoje ir ajurvedoje liežvio valymas vadinasi jihva moola dhauti.

Daugiau informacijos:
https://www.hathajoga.lt/samoningumas/liezuvio-valymas-kaip-valyti-liezuvi-ir-kam-tai-daryti/

На русском языке:
Чистка языка. Как чистить язык от налёта
https://youtu.be/9BD8w2N2SMs

English language:
Tongue cleaning. How to clean your tongue with scraper
https://youtu.be/Xvi6JTOawn4skaityti daugiau