Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Skyrius:

Jogos pagrindai

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Ar jogoje egzistuoja asanos ar kvėpavimo pratimai, kurie skirti malšinti skausmą?

Taip. Dauguma asanų, kurias atliekame hatha jogos užsiėmimuose, jos gerina mūsų kūno funkcionavimą, ko rezultate organizmo sistemos veikia gerokai kokybiškiau. Skirtingos asanos teigiamai veikia skirtingus vidinius organus ir kūno sistemas. Kadangi darome įvairias kūno padėtis, jos padeda gerinti viso kūno funkcionavimą ir atjaunina organizmą.

Jogos kvėpavimo pratimai padeda atstatyti gyvybinės energijos atsargas, todėl įprastai pranajamą rekomenduojama atlikti kiekvieną dieną (pavyzdžiui, pilnas jogų kvėpavimas, nadi šodhana pranajama)

Visa jogos sistema (asanos, pranajamos, jama nijama, juslių įvaldymas, dėmesio koncentracija, meditacija, šatkarmos, mantrų kartojimas, vegetarizmas ir kitos sudedamosios jogos dalys) yra orientuotos į tai, kad pašalintų skausmus, kurie atsiranda nesilaikant šių principų. Pavyzdžiui, žmogus užteršia savo organizmą iš vidaus, jeigu jis reguliariai nevalys jo – bus skausmas.… skaityti daugiau


Kas yra karma

Šiandieną kalbame apie tai, kas yra karmos dėsnis. Sutra apie karmos dėsnį sako: “Viskas, ką jūs bepadarytumėte, viskas grįš jums atgal. Viskas, kas nutinka su jumis, tai sąžininga grąža”.

Žmogus, kuris galvoja apie savo poelgių pasekmes, gyvena gerokai atsakingiau, o tai padeda jam pačiam ir jį supantiems žmonėms.

– Įvadas. Kas yra karma
– Kodėl naudinga žinoti apie karmos dėsnį
– Kas yra karmos dėsnis
– Karma ir reinkarnacija
– Kaip karma veikia gyvenime
– 3 proto būsenos, kurios daro įtaką tam, kaip greitai karma grįžta atgal
– Kaip sukurti daugiau teigiamos karmos
– Kaip galima pašalinti neigiamą karmą
– Jogos praktikams… skaityti daugiau


Stuburas yra fizinio ir energetinio kūno pagrindas. Darja Čudina

Klubo OUM.RU jogos mokytoja Darja Čudina pasakoja apie stuburo reikšmę gyvenime ir jogos praktikoje.

– Energetiniai kanalai (nadi) pagal klasikinius jogos tekstus.
– Jogos tikslas.
– Sušumna – centrinis energetinis kanalas.
– Užteršti nadi kanalai ir jų valymas.
– Stuburo reikšmė fiziniam kūnui.
– Kompensacijos taisyklė jogos praktikoje.
– Bhudžangasana, Uštrasana, Dhanurasana, Čakrasana – detalus asanų atlikimas, įvairūs sunkumo lygiai ir asanų atlikimo efektai.
– Konkretūs metodai, palaikantys sveiką stuburą.

Darja Čudina Facebook:
https://www.facebook.com/chudina.daria

Darja Čudina VK:
https://vk.com/daria_chudina

Daugiau Darjos Čudinos paskaitų ir praktikų:
https://oum.video/categories/darya-chudina/

Daugiau informacijos apie jogą ir asmeninį tobulėjimą rusų kalba rasite:
https://www.oum.ru

Originalus vaizdo įrašas:
https://oum.video/videos/pozvonochnik-centralnaya-os-fizicheskogo-i-energeticheskogo-tela/skaityti daugiau


Kas yra hatha joga

Pakvietimas į hatha jogos online užsiėmimus:
https://www.hathajoga.lt/renginiai/hatha-jogos-online-uzsiemimai-prasideda-nuo-rugpjucio-31-dienos/

Pakvietimas į meditacijos pamokas online:
https://www.hathajoga.lt/renginiai/meditacijos-pamokos-online-prasideda-nuo-rugpjucio-31-dienos/

Šiandieną panagrinėsime kas yra hatha joga, kokie jos tikslai, kaip jogą supranta dauguma šiuolaikinių žmonių, ką apie tai sakė praeities išminčiai, kokios knygos pasiliko praktikams ir ką reikia žinoti pradedančiam savo kelią.

Dauguma šiuolaikinių žmonių mano, kad joga – tai efektyvi gimnastika, gebanti sveikatinti ir atjauninti organizmą, tai užsiėmimai, nuimantys stresą ir suteikiantys harmoniją.

Kai kurie eina fitneso klubuose į jogos pamokas, nes nori pagerinti savo figūrą, atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos ar pagydyti nugarą.

Tačiau jeigu mes su Jumis susipažinsime su jogos pagrindais ir paimsime į rankas jogos knygas, kurios pasiliko iki mūsų nuo praeities išminčių, tai atrasime, kad jogą supranta gerokai plačiau ir jogos nauda, kurios ieško šiuolaikiniai žmonės, greičiau yra šalutinis efektas nuo reguliarių jogos užsiėmimų.… skaityti daugiau


Joga suaugusiai. Teisingas gyvenimas. Kas formuoja ateitį. Andrejus Verba

Jūsų dėmesiui pristatome nauja Andrejaus Verbos paskaitą, kuri buvo skirta jogos mokytojams ir įrašyta jogos turo į Kaukazą metu.

Jogos mokytojų kursai klube OUM.RU: https://www.oum.ru/study/kursy-prepodavatelej-yogi/

Paskaitoje nagrinėjami klausimai:

– Arja aštanga marga
– Kas yra „Gerovinis aštuonlypis kelias“
– Kodėl mes atgimstame taip, kad pas mus yra kančios
– Kaip meditacija padeda išspręsti esminius klausimus
– Kas yra teisingas požiūris
– Ką reikia daryti, kad atsikratyti nuo klešų
– Kodėl užsiiminėjantiems įdomu tik hatha joga ir jie „neina“ į meditaciją
– Ar galima Surja Namaskar praktika priskirti prie dinaminės meditacijos
– Prie ko priveda neteisingas požiūris ir kaip jį išvalyti
– Kaip veikia reklama
– Kas formuoja ateitį
– Apie tuštumą
– Ką daryti su tais proto aptemimais, kurie jau yra
– Kas gali padėti žmogui įgauti teisingą požiūrį
– Ar gali raštų skaitymas privesti prie „dulkių“ formavimo būsimuose gyvenimuose
– Kodėl žmogus, žinodamas apie reinkarnaciją, toliau tęsia gyventi, kaip anksčiau
– Ar verta „griauti“ kitų aptemimus
– Kodėl tikri praktikai vertina tą energiją, kurioje yra

Galite paklausyti ir parsisiųsti šį įrašą mp3 formatu:

Andrejus Verba yra profesionalus jogos mokytojas, klubo OUM.RU įkūrėjas, įvairių tobulėjimo projektų autorius, moko jogos nuo 1990-ųjų.… skaityti daugiau


Šiva samhita [knyga jogos praktikams]

Šiva samhita – tai vienas iš trijų klasikinių hatha jogos traktatų kartu su „Hatha joga pradipika“ ir „Gheranda samhita“. Kaip ir visuose hatha jogos tekstuose, Šiva samhitoje aprašytos praktikos ir technikos, kurios padeda pasiekti asmeninio pažinimo aukštumas.

Penkiuose skyriuose yra aprašytos žinios apie amžiną išmintį, karmos pasireiškimą, įvairius išsilaisvinimo metodus, detaliai aprašomas subtilių energetinių Nadi kanalų ir nervinių centrų veikimas kūne, duodamos praktinės rekomendacijos jogos praktikoms, įvardinama 10 pranos rūšių, mudrų ir bandhų panaudojimas, aprašomi 4 mokinių tipai, dėmesio sutelkimo metodai, čakrų sistema, mantrų praktika.

Joga dirba su visais žmogaus lygmenimis: fiziniu, mentaliniu, emociniu, psichiniu ir dvasiniu. Šiva samhita yra reikšmingas tekstas jogos mokymo rinkinyje, kuris mokina mus įveikti subtilius Karmos sluoksnius ir realizuoti prigimtines sielos galimybes.… skaityti daugiau


Jogos mokytojų kursai online

www.oum.ru/study/kursy-prepodavatelej-yogi/

Klubas OUM.RU organizuoja online jogos mokytojų kursus nuo liepos 4 iki 19 dienos. Kurso metu jūs galėsite ženkliai padidinti asmeninės praktikos lygį, įgausite svarbias teorines žinias, užsiėmimo vedimo patirtį grupėje ir įsisavinsite asmeninės praktikos metodikas

Jogos mokytojų kursai. 1 metai. Express kursas

Pirmi mokymo metai sudaryti iš 200 užsiėmimų valandų.

Šie metai paskirti susipažinimui su dideliu asanų kiekiu ir jų atlikimu. Jogos instruktorių mokymas pagrinde nukreiptas į kūno lavinimą ir užsiėmimo vedimo įgūdžius atstatant asanas, taip pat parenkami individualūs programos blokai asmeninei praktikai, susipažįstama su pirminiais jogos šaltiniais.

Programa sudaryta iš paskaitų ir praktinių užsiėmimų – 200 akademinių valandų per 16 dienų (bendras valandų kiekis sudaro praktines žinias, paskaitų dalį, tačiau neįtraukia įskaitų ir egzamino laikymo baziniame pasiruošime), ypatingas dėmesys skiriamas jogos pagrindų, pirminių šaltinių studijavimui, o taip pat joga terapijos vedimo metodika, pradedančių praktikų specializuotų grupių vedimuose.… skaityti daugiau


Patandžalio jogos sūtros [knyga jogos praktikams]

Patandžalio jogos sūtros – tai didingiausias kūrinys jogos praktikams, kuris mūsų laikais skaitosi klasikinis ir aprašantis aštuoniapakopį jogos kelią. Sūtros buvo sistematizuotos ir parašytos Patandžalio, todėl jos kartais vadinasi „Patandžalio jogos sūtromis“. Verta paminėti, kad visos šios žinios nebuvo sugalvotos ar išrastos autoriaus, jis viso labo sudėjo jas į formą, kuri būtų suprantama praktikui Kali-jugos epochoje.

Jogos sūtros – tai žinios apie ryšį su Absoliutu, kurios pateikiamos per įvairius pamokymus apie proto kontrolę.

Knyga orientuota į pažengusius jogos praktikus, kuri paskirta padėti jiems išsaugoti pasiektą aukštą energijos ir sąmonės lygmenį. Tačiau ji bus taip pat naudinga ir tiems, kurie tik daro pirmus žingsnius šiame kelyje. Teksto struktūra išmintingai atveria jogos esmę: iš pradžių į praktiką sudedamos etikos ir moralės, dharmos sėklos.… skaityti daugiau


Jogos žodynas. Avidja – visų kančių priežastis

Kančia. Visos gyvos būtybės vienaip ar kitaip ją patiria. Egzistuoja grubiosios ir subtiliosios kančių formos, bet kančia yra neatskiriama persikūnijimų rato dalis. Pagal Patandžalio Joga-sutras, egzistuoja penkios kančių priežastys, arba penkios klešos: neišmanymas, egoizmas, prisirišimas, bjaurėjimasis, troškimas gyventi. „Kleša“ išvertus iš sanskrito kalbos reiškia „kančia“. Todėl, kad kančios priežastis yra neatsiejamai susijusi su pačia kančia ir yra neatskiriama nuo jos.  Priežastis yra ankstesnė už pasekmę, o pasekmė neįmanoma be priežasties. Tad norint pašalinti kančią, reikia šalinti jos priežastį.

Avidją, arba neišmanymą galima palyginti su šaknimi, tai yra pirmine visų kančių priežastimi. O jau neišmanymas, savo ruožtu, pagimdo kitas kančias. Apie tai II-osios dalies 4-oje sutroje parašė pats Patandžalis. Pagal Svamio Satjanandos Sarasvačio vertimo versiją šioje sutroje neišmanymas vadinamas „lauku, kuriame auga ir kitos klešos“, kokioje būsenoje jos bebūtų.… skaityti daugiau


Joga suaugusiai. Patandžalis po 2200 metų. Andrejus Verba

Andrejus Verba pasakoja kaip padaryti, kad jūsų tobulėjimas jogoje būtų maksimaliai efektyvus tiek jums, tiek ir visuomenei. Nagrinėjami aštuoni jogos laiptai: jama, nijama, asana, pranajama, pratjahara, dharana, dhyana, samadhi. Paskaitoje nurodomi esminiai jogos praktikos momentai ir paaiškinami proto ir energijos įvaldymo principai.

Galite paklausyti ir parsisiųsti šį įrašą mp3 formatu:

Andrejus Verba yra profesionalus jogos mokytojas, klubo OUM.RU įkūrėjas, įvairių tobulėjimo projektų autorius, moko jogos nuo 1990-ųjų. … skaityti daugiau