Egoizmas – XXI amžiaus maras
ŽIV, vėžys, paukščių gripas – mus visą laiką kažkuo gąsdina. Kiekvieną dieną mums pasakoja baisybes ir iš televizoriaus ekrano rodo: “Štai! Štai jūsų kančių priežastis”. Tačiau visų kančių ir viso blogio žemėje priežastis – egoizmas. Tik egoistiški norai skatina žmones daryti blogį. Tas, kuris užsisukęs tik ant asmeninės laimės arba netgi išskirtinai ant savo šeimos laimės, viena ar kita forma darys žalą aplinkiniams, nes savo arba savo šeimos interesus stato aukščiau jį supančių žmonių intereso.
Egzistuoja nuomonė, kad vėžinis auglys – tai egoistų liga. kai žmogus gyvena išskirtinai asmeniniais interesais ir pozicionuoja save santykyje į pasaulį lygiai taip pat, kaip pozicionuoja save vėžinė ląstelė santykyje į organizmą, tai jo kūne ląstelių lygyje pradeda vykti pokyčiai, kurie priveda prie vėžinio auglio išsivystymo. Oficialiai medicinai žinoma nemažai nepaaiškinamų staigaus išgijimo atvejų netgi paskutinėse vėžinių susirgimų stadijose. Visas dalykas tame, kad kai žmogus sužino apie siaubingą diagnozę, kaip taisyklė, jis pradeda peržiūrinėti savo santykį į pasaulį ir į gyvenimą. Ir jo pasaulėžiūra dažniausiai keičiasi į gerąją pusę. Žmogus suvokia, kad tos motyvacijos, kuriomis jis gyveno, tuščios ir beprasmiškos. Ir įvyksta stebuklas – žmogus išgyja.
Savo knygoje “Karmos diagnostika” Sergėjus Lazarevas nagrinėja įvairių destruktyvių nuostatų ryšį žmogaus sąmonėje su jo fiziniais susirgimais arba kitomis problemomis gyvenime – asmeninėmis, socialinėmis, finansinėmis ir šeimyninėmis. Empyriniu būdu knygos autorius priėjo prie išvados, kad praktiškai visų ligų ir gyvenimo problemų priežastis vyksta išskirtinai dėl destruktyvių nuostatų sąmonėje. Pagrindinė fizinių susirgimų priežastimi, pasak autoriaus nuomonės, yra egoizmas, išskirtinai didelis prisirišimas prie kažko ir aplinkinių teisimas. Sergejus Lazarevas taip pat paminėjo, kad savo tyrimų ir darbo eigoje su žmonių problemomis jis pastebėjo – jeigu žmogus keičia savo pasaulėžiūrą į gerąją pusę ir atsikrato nuo negatyvių asmenybės savybių, kurios išprovokavo susirgimą, tai liga išeina be jokio išorinio įsimaišymo. Iš oficialios medicinos požiūrio taško praeidavo netgi sunkūs ir neišgydomi susirgimai.
Vaizdo įrašas. Kaip atsikratyti egoizmo. Andrejus Verba (rusų kalba)
Tokiu būdu mes galime numanyti, kad daugumos mūsų problemų su sveikata, finansais ir santykio su aplinkiniais priežastis yra mūsų viduje. Aplinkinis pasaulis nėra priešiškas santykyje į mus, o greičiau atvirkščiai – sukuria idealias sąlygas tam, kad mes vystytumes. Būtent todėl jis grąžina mums lygiai tai, ką mes jam transliuojame. Ir ne tam, kad mus “nubaustų”, o tam, kad mes susimąstytume, kad galbūt mes elgiamės neteisingai.
Nei vieno žmogaus nepadarė laimingo jo egoistinių norų realizaciją. To pavyzdys gali būti turtingi ir žinomi žmonės, kurie kiekvieną dieną triūsia, didindami savo kapitalą, užimdami pardavimo rinkas ir atidirbinėdami naujas praturtėjimo strategijas. Jeigu žmogus pakelinėja kažkokį produktą dėl savo asmeninių interesų patenkinimo arba kažkokios apribotos žmonių grupės interesų, jis niekada nebus laimingas, nes egoistiškų norų patenkinti neįmanoma taip pat, kaip neįmanoma, priėjus prie šaltinio, pašalinti troškulį visam gyvenimui. Ir tik tas, kuris kiekvieną dieną daro kažką šviesaus šiam pasauliui, jaučiasi laimingas. Tik tas, kuris, kaip menininkas, kiekvieną dieną uždeda bent vieną štrichą šio pasaulio paveikslui, kuris daro šį paveikslą gerokai harmoningesniu, tas jaučiasi iš tiesų laimingas. Tik tas, kuris geba esmės šviesa pripildyti gyvenančių neišmanyme širdis, tas jaučiasi laimingas.
Idėja apie asmeninės laimės pasiekimą yra utopiška. Neįmanoma kančių vandenyne sukurti laimės salos – bangos vis tiek anksčiau ar vėliau apsems jį. Beprasmiška teisti pasaulį už jo netobulumą – jis netobulas lygiai tiek, ant kiek tai būtina mūsų tobulėjimui. Mes negalime pakeisti pasaulio, tačiau mes galime pakeisti save ir tuomet pasikeis pasaulis aplinkui. Viskas, ką mes galime padaryti – tai tapti geresniais ir rodyti pavyzdį kitiems. Tas, kas pažino esmę, stipresnis už tūkstančius neįveikiamų karių. Tas, kuris paėmė į rankas kardą, nuo kardo ir mirs, o gebantys aplinkinius įkvėpti asmeniniu pavyzdžiu, geba įveikti Visatą. Ne ginklų jėga, tačiau esmės [tiesos] jėga. Ir visų gyvų būtybių gerovei.