Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Skyrius:

Įvairūs

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Mano pirmas gimdymas namuose. Anastasia Bellone

Šiame vaizdo įraše dalinuosi savo patirtimi kaip praėjo mano pirmas solo gimdymas namuose. Solo reiškia, kad gimdymo metu buvome tik aš ir mano vyras. Mes planavome gimdyti namuose su akušere, tačiau viskas išėjo šiek tiek kitaip. Akušerė nespėjo atvažiuoti. Tačiau mes dėl to tik apsidžiaugėme. Tai mūsų pirmas vaikas ir mes net negalėjome įsivaizduoti, kad viskas praeis taip nuostabiai!

Vaizdo įraše taip pat dalinuosi priežastimis, dėl kurių pasirinkome gimdyti namuose, detaliai pasakoju apie savo pasiruošimą, pačią gimdymo dieną ir mano pojūčius proceso metu.

Malonios peržiūros!

Originalus vaizdo įrašas:
https://youtu.be/DI_yRrwtFNIskaityti daugiau


Free English PDF books about Yoga, Meditation, Vedic culture, Health, Yoga Masters, Buddhism

Free PDF books about Yoga, Meditation, Vedic culture, Health, Yoga Masters, Buddhism in English

Hello. I collected in one place a lot of books about yoga, meditation, Vedic culture, healthy and conscious lifestyle, yoga masters, spiritual teachers, gurus, Buddhism.

All books in English, PDF format, you can read online and download.

Digital library:
https://www.hathajoga.lt/books/

I hope it will be helpful for your yoga practice.… skaityti daugiau


Šventos ir piligriminės vietos Indijoje

sventos-ir-piligrimines-vietos-indijoje

Indijoje yra daugybė piligriminių vietų, į kuriais kiekvienais metais važiuoja daugybė žmonių. Tai gali būti šventyklos, gali būti šventos vietos, kur praktikuodavo senovės praktikai, šventi kalnai, šventos upės, taip pat vietos, kur gyvendavo dvasiniai mokytojai. Kai kurios vietos susijusios su senovės Indijos epais Mahabharata, Ramayana.

Kartais šventos vietos būna sunkiai pasiekiamos, piligrimams tenka praeiti fiziškai nelengvą kelią, kad pasiektų norimą tikslą. Po tokių kelionių kūnas ir protas tampa stipresnis, ištvermingesnis, o tai padeda tobulėti jogos praktikoje. Skaitosi, kad šventų vietų lankymas padeda išvalyti mūsų vidinį pasaulį.

Piligriminėse vietose, kur praktikuodavo didingi jogai ir didingi senovės išminčiai, iki šiol yra išlikusi kitokia energija, kuri padeda tobulėti praktikuojantiems žmonėms. Tokiose vietose labai palanku daryti jogą, pranajamas, meditaciją, kartoti mantras, nes tai sustiprina praktikos efektą.… skaityti daugiau


Pasibaigė penktieji jogos mokslo metai

Pasibaigė jau penktieji jogos mokslo metai

Laba diena.

Noriu pasveikinti jus su dar vienais pasibaigusiais hatha jogos mokslo metais.

Nuo pat rugpjūčio mėnesio paskutinės dienos iki gegužės pabaigos reguliariai dirbome online formatu tris kartus per savaitę pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais.

Šių metų pirmąjį pusmetį turėjome penkias skirtingas grupes – trys hatha jogos ir dvi meditacijos grupės.

Antrajį pusmetį turėjome dvi hatha jogos grupes, rytinę ir vakarinę.

Reguliarių jogos užsiėmimų dalyviai visų metų bėgyje kruopščiai ir nuosekliai stengėsi, dėjo pastangas ir darė įvairias jogos asanas, pranajamas (kvėpavimo pratimus), gilino žinias paskaitose, meditacijos kursuose ir papildomose veiklose.

Šiais metais, dėl tam palankaus online formato, kartu su mumis užsiiminėdavo žmonės, gyvenantys net ir užsienio šalyse. Kai kuriems buvo patogu savarankiškai atlikti užsiėmimus su įrašais jiems aktualiu laiku.… skaityti daugiau


Kodėl verta dalyvauti jogos mokytojų kurse. Marija Kistaykina

Marija Kistaykina

Dalyvauti jogos mokytojų kurse verta, nes kursas yra aiškiai sudėliota žinių sistema, kurios dėka jūs galėsite kardinaliai pakeisti savo gyvenimą, o taip pat ir kitų žmonių gyvenimus. Pas jus atsiras vertingos žinios apie taip, kaip tapti harmoningais gyvenime ir sieloje. Jūs galėsite pakeisti save į gerą pusę, o taip pat ir pasaulį esantį aplinkui jus.

Jogos mokytojų kurso žinios labai padeda man gyvenime. Padeda palaikyti fizinę ir psichologinę sveikatą. Aš pradėjau daugiau džiaugtis gyvenimu. Supratau, kas iš tiesų yra svarbu, o kas ne. Pas mane atsirado veikla, kurios dėka galiu padedinėti žmonėms, daryti jų gyvenimus geresniais.

Kai pradedi vesti jogos užsiėmimus, gyvenime daug kas keičiasi. Pirma, tu jauti, kad su užsiėmimų pagalba gali realiai pakeisti žmonių energiją.… skaityti daugiau


Knygos už paaukojimą: Dvasinių mokytojų išmintis ir Sąmoninga mityba

Dvi knygos pristatymas

Laba diena. Noriu pasidalinti su jumis dviemis knygomis, kurios padeda tobulėjimo kelyje.

Pirmoji knyga. Dvasinių mokytojų išmintis.

Šioje knygoje rasite įvairių dvasinių mokytojų, jogos meistrų išmintį, kuri per amžius padeda žmonėms pažinti save, tobulėti, ugdo doras savybes, moko valdyti kūną ir protą.

Antroji knyga. Sąmoninga mityba.

Šioje knygoje pasakojama apie sveikos ir sąmoningos mitybos principus, vegetarizmą, gerai visame pasaulyje žinomus vegetarus, organizmo valymosi technikų svarbą ir kitas naudingas žinias, kurios tobulina mūsų mitybos įpročius.

Šios knygos atspausdintos lengvu susegtu formatu (be kieto viršelio).

Pavyzdys. Dvasinių mokytojų išmintis:
https://www.hathajoga.lt/dvasiniu-mokytoju-ismintis-knyga-pavyzdys.mp4

Pavyzdys. Sąmoninga mityba:
https://www.hathajoga.lt/samoninga-mityba-knyga-pavyzdys.mp4

Knygos dalinamos už paaukojimą.

Knygos siunčiamos per paštomatą. Gyvenantiems užsienyje knygos siunčiamos paštu.

Kaip gauti knygą?

1) Parašykite el.… skaityti daugiau


Išgelbėti Ralfą

Susipažinkite su Ralfu.

Triušis Ralfas yra testeris – vienas iš tūkstančio triušių ir kitų gyvūnų, kurie kiekvienais metais yra chemiškai nuodijami kosmetikos bandymuose.

Šis trumpametražis animacinis filmas prestižiniame tarptautiniame Kanų liūtų festivalyje gavo Grand Prix apdovanojimą, taip pat laimėjo aukso apdovanojimą pelno nesiekiančių filmų kategorijoje. Filmas Išgelbėti Ralfą buvo sukurtas siekiant uždrausti kosmetikos bandymus su gyvūnais visame pasaulyje.

Originali nuoroda:
https://youtu.be/G393z8s8nFYskaityti daugiau


Norintiems gyventi sveikiau

Polis Bregas Sveikai Gyventi

Laba diena. Mano rankose atsidūrė nemažas kiekis Polio Brego knygų Sveikai gyventi.

Tai knyga, kurioje paprasta kalba paaiškinami patys svarbiausi teoriniai ir praktiniai sveiko gyvenimo principai, kuriais naudodamasis kiekvienas žmogus gali būti sveikesnis ir sąmoningesnis.

Pats Polis Bregas buvo Amerikos sveikos gyvensenos pionierius, įkvėpęs milijonus žmonių gyvenimo pokyčiams.
Man pačiam viena iš Polio Brego knygų savo laiku atvėrė labai daug naujų suvokimų, kurie iki dabar teigiamai veikia mano gyvenimą.

Dalinuosi šia knyga su jumis. Nemokamai.

Jums tereikia sumokėti knygos pristatymo išlaidas. Knygą siunčiu per paštomatą.

Kaip gauti knygą?

1) Parašykite el. paštu: rimantas@hathajoga.lt žinutę, kad norite gauti knygą ir nurodykite savo vardą, telefono numerį ir LPexpress paštomato adresą, kuriuo norėtumėte gauti siuntą.… skaityti daugiau


Užsisakykite ir skaitykite pirminius jogos tekstus

Patandžalio jogos sūtros, Šiva Samhita, Gheranda Samhita, Aštavakra Gita

Laba diena. Noriu pasidalinti su jumis pirminiais jogos šaltiniais, kuriuos skaitydami pagilinsite savo jogos praktiką ir plačiau susipažinsite su tuo, kaip senovės išminčiai nusakė jogą.

– Patandžalio jogos sutros.
– Šiva Samhita.
– Gheranda Samhita.

Papildomai Aštavakra Gita – išminčiaus ir karaliaus pokalbis apie sielos prigimtį.

Tekstai išversti į lietuvių kalbą.

Šventraščiai gali padėti mums suprasti savo gyvenimo kelią, padėdami prisiminti praėjusių gyvenimų patirtį. Žmogus, einantis kažkokios dvasinės tradicijos keliu jau daugelį gyvenimų, vienareikšmiškai yra pažįstamas su tai tradicijai priklausančiais pagrindiniais tekstais. Jie yra jo vidiniame pasaulyje ir yra saugojami ten iš praėjusių gimimų laiko.

Kodėl verta studijuoti jogos pirminius šaltinius ir vedinius raštus:

– Jie duoda aukštos moralės ir etikos standartų pavyzdžius, sveikas ir sąmoningas vertybes, gyvenimo orientyrus.… skaityti daugiau


Kaip groti mantras su gitara

Kaip groti mantras ir badžanas su gitara

Laba diena. Jeigu jums patinka klausyti įvairių mantrų, badžanų ir jūs norėtumėte išmokti jas groti gitara, kviečiu pažiūrėti pamokas, kuriose rodau ir pasakoju, kaip galite atlikti šias gražias ir gerai žinomas giesmes.

Šiuo metu yra įrašyta dvidešimt pamokų anglų kalba. Tarp jų yra ir gerai žinomų atlikėjų Krishna Das ir Deva Premal atliekamos mantrų melodijos.

Mantrų grojimo pamokos su gitara anglų kalba:

Om Namah Shivaya by Krishna Das
https://youtu.be/BabqbwAa8E8

Gayatri Mantra by Deva Premal & Miten
https://youtu.be/4qhDamrhK8Q

Anandamayi Chaitanyamayi Satyamayi Parame
https://youtu.be/1NrrbSq5RGg

Om Mani Padme Hum
https://youtu.be/FQltYMeSU1U

Asatoma Sadgamaya
https://youtu.be/3-pH99Y0PUcskaityti daugiau