Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

4 įprasti produktai, kurių verta vengti

Sadhguru

Nr. 1 Gumbinės daržovės (bulvės, batatai, kitos)

Jeigu jūs valgote per daug gumbinių daržovių, pavyzdžiui bulvių ir kitų, žemiau bambos pas jus susidarys dujos. Kai ten susidaro dujos, jūsų prana tarp bambos ir kaklo pagrindo nefunkcionuos taip, kaip turėtų ir jūsų sistemos aktyvumas sumažės. Tarp daržovių yra tokios, kurios auga po žeme, tačiau jos naudingos, pavyzdžiui morkos ir ridikai. Visos kitos šakninės, pavyzdžiui, bulvės ir jai giminingos daržovės neša nulinę praną, tačiau iššaukia tai, kas vadinama tamasu. Tamasas reiškia tam tikrą inertiškumą jūsų viduje. Įprastai mes rekomenduojame studentams ir medituojantiems nevalgyti bulvių ir joms giminingų daržovių, nes jos padidina miego poreikį. Studentams ir medituojantiems pats didžiausias priešas yra miegas. Daleiskime, jūs sėdite su užmerktomis akimis arba skaitote vadovėlį. Vadovėlis gerai migdo, teisybė? O jeigu jūs ir ant bulvių dietos, tai užmigsite labai greitai.

Nr. 2 Pieno produktai suaugusiems

Pieno produktai turi tam tikrus fermentus, kurie naudojami kai kurių tekstilinių klijų gamybai. Šie klijai netirpsta vandenyje. Jeigu jūs vartojate daug pieno produktų, jie kaupiasi storajame žarnyne. Todėl atliekos, kurios turi būti lengvai išvedamos, pasilieka organizme. Kūno žvalumas ir proto gyvumas mažės dėl pieno produktų vartojimo. Bent jau tiems, kas iš pietų Indijos, netgi mokykloje sakydavo, jeigu jie suvalgys ryžius su varške, tai juos lenks miegui. Jeigu kažkas atrodo apsnūdęs, tai Indijos pietuose įprastai sako: Jūs ką, valgėte ryžius su varške? Visi žino, kad nuo jų tampa vangūs, tačiau mokytojai taip pat juos valgo ir tai problema.

Nr. 3 Mėsos produktai

Mediciniškai nustatyta ir įrodyta, kad jeigu suvalgyti žalią (neapdorotą) mėsą, tai jai reikės nuo 70 iki 72 valandų, kad praeitų per organizmą. Pagaminta mėsa praeis organizmą per 50-54 valandas. Pagamintas vegetariškas maistas praeina organizmą per 24-30 valandų. Neapdorotos daržovės praeina šį kelią per 12-15 valandų. Jeigu valgote vaisius, jie paliks jūsų organizmą po 1,5-3 valandų. Kodėl tai užima tiek daug laiko? Nes žmogaus virškinimo trakto ilgį sudaro nuo 7 iki 11 metrų. Tai visas kanalas nuo lūpų iki išangės. Visų žoliavalgių gyvūnų ypatumas yra tame, kad jų virškinimo traktas panašiai 5-6 kartus ilgesnis už kūną. Pas plėšrūnus jis viso labo 2,5-3 kartus ilgesnis už kūną. Arba kitais žodžiais, pas visus mėsėdžius labai trumpas žarnynas. Pas visus žoliavalgius ilgas žarnynas. Kadangi vegetariškas maistas praeina per organizmą greitai, išsivystė būtent toks žarnyno ilgio santykis. Jeigu suvalgyta mėsa pasilieka organizme ilgam, ji tampa susirgimų priežastimi, kurias daugumoje jūs sukuriate. Mėsos valgymas tapo dalimi mūsų pasaulinės kultūros, nes praeityje daugeliui bendruomenių pagrindinis klausimas buvo išgyvenimas. Išgyvenimas – tai visiškai kitas reikalas, reikia valgyti viską, kas būtina. Kai išgyvenimas nueina į antrą planą, pas jus atsiranda pasirinkimas. Dabar jūs renkatės kokį kūną jūs norite turėti, kokius įgūdžius jūs norite turėti ir atitinkamai prieinate prie mitybos. Kalba eina ne apie mėsos draudimą. Kalba apie tai, kad maitintis gerokai sąmoningiau. Tai mitybos pasirinkimas.

Nr. 4 Maistas pagamintas daugiau nei prieš pusantros valandos

Joginėje tradicijoje jeigu jūs kažką pagaminote, jūs turite suvalgyti tai maksimaliai pusantros valandos bėgyje. Kai kuriuos patiekalus daleidžiama laikyti 4 valandas, tačiau po to jūs jų neliečiate. Nesvarbu ant kiek skanu ir kelia apetitą. Jūs neliečiate jų, kitaip sistemoje susidaro dujos. Ne tik jaučiamos dujos skrandyje, jūs išvystysite organizme tokius vaju, kurie dirbs prieš jūsų prana-vaju. Tai reiškia, kad kvėpavimas, mąstymo procesai ir uoslė su laiku nusilps. Šie 3 procesai labai svarbūs tam, kad pasilikti energingu žmogumi.

Sadhguru