Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Kas yra hatha joga

Pakvietimas į hatha jogos online užsiėmimus:
https://www.hathajoga.lt/renginiai/hatha-jogos-online-uzsiemimai-prasideda-nuo-rugpjucio-31-dienos/

Pakvietimas į meditacijos pamokas online:
https://www.hathajoga.lt/renginiai/meditacijos-pamokos-online-prasideda-nuo-rugpjucio-31-dienos/

Šiandieną panagrinėsime kas yra hatha joga, kokie jos tikslai, kaip jogą supranta dauguma šiuolaikinių žmonių, ką apie tai sakė praeities išminčiai, kokios knygos pasiliko praktikams ir ką reikia žinoti pradedančiam savo kelią.

Dauguma šiuolaikinių žmonių mano, kad joga – tai efektyvi gimnastika, gebanti sveikatinti ir atjauninti organizmą, tai užsiėmimai, nuimantys stresą ir suteikiantys harmoniją.

Kai kurie eina fitneso klubuose į jogos pamokas, nes nori pagerinti savo figūrą, atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos ar pagydyti nugarą.

Tačiau jeigu mes su Jumis susipažinsime su jogos pagrindais ir paimsime į rankas jogos knygas, kurios pasiliko iki mūsų nuo praeities išminčių, tai atrasime, kad jogą supranta gerokai plačiau ir jogos nauda, kurios ieško šiuolaikiniai žmonės, greičiau yra šalutinis efektas nuo reguliarių jogos užsiėmimų.

Pats žodis joga kyla nuo sanskrito žodžio „judžin“, reiškiantis susijungimą, ryšį, sąjungą arba bendrumą.

Tai yra, jogos tikslas – suvienyti mūsų „aš“, šią suformuotą asmenybę, su kuria mes asocijuojame save, dažniausiai su savo kūnu, su gerokai tobulesne mūsų būties dalimi.

Tobula ir išmintingoji mūsų pačių dalis skirtingose koncepcijose, kultūrose, religijose vadinasi skirtingai, tačiau nuo to jos esmė nesikeičia.

Tai dieviškoji energija, dvasia, Dievas, Atmanas, Absoliutas, Vidinis išminčius, Visata arba Aukštesnysis protas. Epitetų išreiškimui labai daug, tačiau pagrindas pasilieka vienas – joga nurodo kelią, kuris gali privesti nuo išorinio į vidinį, leisti geriau suprasti absoliučius dėsnius ir tapus iš tiesų naudingam šiam pasauliui, rasti savo vietą juose.

Vienas iš jogos tikslų yra gebėjimas valdyti savo protą ir naudoti šį puikų instrumentą pagal paskirtį. Jeigu protas nekontroliuojamas, tai daro mus egoistiškais, pripildytais baimėmis ir nerimu, neduoda galimybės būti laimingais, ramiais ir harmoningais.

Jogos pagrindai aprašyti knygose, kurios paliktos mums iš praeities.

Štai keletas iš jogos knygų, kurios, iš mūsų požiūrio taško, pačios autoritetingiausios ir aprašančios jogos pagrindus ir principus tiek iš praktinio, tiek iš teorinio požiūrio taško.

– Patandžalio jogos sutros su komentarais:
https://www.hathajoga.lt/jogos-pagrindai/patandzalio-jogos-sutros/

– Hatha joga Pradipika
– Bihar jogos mokyklos trys tomai
– Hatha joga Dipika (B. K. S. Ajengar)

– Šiva Samhita:
https://www.hathajoga.lt/jogos-pagrindai/siva-samhita-knyga-jogos-praktikams/

– Gheranda Samhita:
https://www.hathajoga.lt/jogos-pagrindai/knyga-gheranda-samhita-isminciaus-gherandos-mokymas/

Sėkmės praktikoje!