Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Šiva samhita [knyga jogos praktikams]

Šiva samhita – tai vienas iš trijų klasikinių hatha jogos traktatų kartu su „Hatha joga pradipika“ ir „Gheranda samhita“. Kaip ir visuose hatha jogos tekstuose, Šiva samhitoje aprašytos praktikos ir technikos, kurios padeda pasiekti asmeninio pažinimo aukštumas.

Penkiuose skyriuose yra aprašytos žinios apie amžiną išmintį, karmos pasireiškimą, įvairius išsilaisvinimo metodus, detaliai aprašomas subtilių energetinių Nadi kanalų ir nervinių centrų veikimas kūne, duodamos praktinės rekomendacijos jogos praktikoms, įvardinama 10 pranos rūšių, mudrų ir bandhų panaudojimas, aprašomi 4 mokinių tipai, dėmesio sutelkimo metodai, čakrų sistema, mantrų praktika.

Joga dirba su visais žmogaus lygmenimis: fiziniu, mentaliniu, emociniu, psichiniu ir dvasiniu. Šiva samhita yra reikšmingas tekstas jogos mokymo rinkinyje, kuris mokina mus įveikti subtilius Karmos sluoksnius ir realizuoti prigimtines sielos galimybes.

Nėra tiksliai žinoma kas ir kada parašė Šiva samhitą. Pirmasis žinomas vertimas į anglų kalbą buvo atliktas Shri Chandra Vasu 1884 metais.

Šis tekstas bus naudingas visiems jogos praktikams, siekiantiems pagilinti savo asmeninės praktikos lygį ir pasitarnaus jų vidinei transformacijai, dvasiniam prabudimui, fizinei bei mentalinei gerovei.

Šiva samhita buvo išversta iš jogos klubo OUM.RU tinklapio.

Iš rusų kalbos išvertė Rimantas Genys.

Šiva samhita. Skaityti:
https://www.hathajoga.lt/shiva-samhita/

Šiva samhita. Atsisiųsti:
https://hathajoga.lt/shiva-samhita.pdf