Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Patandžalio jogos sūtros [knyga jogos praktikams]

Patandžalio jogos sūtros – tai didingiausias kūrinys jogos praktikams, kuris mūsų laikais skaitosi klasikinis ir aprašantis aštuoniapakopį jogos kelią. Sūtros buvo sistematizuotos ir parašytos Patandžalio, todėl jos kartais vadinasi „Patandžalio jogos sūtromis“. Verta paminėti, kad visos šios žinios nebuvo sugalvotos ar išrastos autoriaus, jis viso labo sudėjo jas į formą, kuri būtų suprantama praktikui Kali-jugos epochoje.

Jogos sūtros – tai žinios apie ryšį su Absoliutu, kurios pateikiamos per įvairius pamokymus apie proto kontrolę.

Knyga orientuota į pažengusius jogos praktikus, kuri paskirta padėti jiems išsaugoti pasiektą aukštą energijos ir sąmonės lygmenį. Tačiau ji bus taip pat naudinga ir tiems, kurie tik daro pirmus žingsnius šiame kelyje. Teksto struktūra išmintingai atveria jogos esmę: iš pradžių į praktiką sudedamos etikos ir moralės, dharmos sėklos. Tuomet aprašomos sistemos, kurios nukreiptos į išsivalymą nuo aptemimų. Trečioje dalyje atveriamas potencialas ir duodamas giluminis mokymas apie įgavusius sidhas (viršžmogiškas galimybes, kurios bando nuvesti praktiką nuo teisingo kelio). Knyga užbaigiama jogos praktikų subrandintu rezultatu – mokymu apie išsilaisvinimą.

Šioje knygoje pristatomi 3 gerai žinomi Patandžalio jogos sūtrų vertimai (A. Beili, Svami Vivekananda ir Svami Satjananda Sarasvati), kurie buvo išversti iš rusų kalbos. Kiekvienas iš vertimų turi savo subjektyvų vertimą ir vertėjo požiūrį, kad skaitytojas galėtų pajausti skirtumą, pamatytų skirtingų vertimų interpretaciją ir finale savarankiškai suformuotų asmeninį šio teksto suvokimą.

Knygos tekstas dalinai išverstas iš jogos klubo OUM.RU knygos Йога-сутры Патанджали (11 синхронных переводов).

Iš rusų kalbos į lietuvių išvertė Rimantas Genys.

Patandžalio jogos sūtros. Skaityti:
https://www.hathajoga.lt/patandzalio-jogos-sutros/

Patandžalio jogos sūtros. Atsisiųsti:
https://www.hathajoga.lt/patandzalio-jogos-sutros.pdf