Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Satja Sai Baba ašramas Indijoje

sri-sathya-sai-baba-ashram-puttaparti-prasanthi-nilayam

1926 lapkričio 26 dieną mažame kaimelyje Puttaparti Indijos pietuose gimė berniukas, kurio gimimas buvo lydimas ženklais ir stebuklais. Pavyzdžiui, kuris laikas iki jo gimimo namuose savaime pradėjo groti muzikiniai instrumentai. Kartą tėvai pastebėjo, kad berniuko lopšys supasi aukštyn žemyn, kai pakėlė patalynę, rado po ja kobra, kuri supavo mažylį. Dar vienas stebėtinas faktas: kitą dieną po Sai Babos gimimo 1926 lapkričio 24 dieną – Šri Aurobindo surinko Pondičerri (apie 500 kilometrų nuo Puttaparti) visus savo mokinius ir paskelbė jiems, kad į žemę nusileido Aukščiausiasis. Po to Aurobindo sustabdė aktyvią išorišką veiklą ir paniro į save, nes pats Dievas nusileido į šį pasaulį.

Šis berniukas buvo ketvirtuoju vaiku paprastoje ir gerovinėje šeimoje. Jį pavadino Satja Narajana Radžu. Satjos vaikystė buvo pilna stebuklų, kurie vyko daugelio žmonių akyse. Penkių metų kaimo gyventojai pavadino jį brahmadžniani – pažinusių išmintį. Ir dar daugelis iš jo bendraamžių liudija apie neįprastą mažojo Satjos meilę ir atjautą viskam, kas gyva. Žinoma, kad dar būdamas vaikas Satja gebėjo materializuoti maistą, saldėsius ir netgi gydomąsias žoleles, augančias Himalajų kalnuose.

1940 metų būdamas 14 metų amžiaus Satja Narajana Radžu pareiškė, ka palieka tėvus ir brolį, nes jo pasekėjai laukia jo: „Aš išeinu. Aš daugiau jums nepriklausau. Maja (iliuzija) nukrito. Mano pasekėjai kviečia mane. Mano darbas laukia manęs. Aš negaliu daugiau čia pasilikti.“ Kol jis sakė šiuos žodžius, aplinkui jo galvą pradėjo šviesti milžiniška aureolė.

Kai kurie Šri Satja Sai babos gyvenimo įvykiai

1950 metais lapkričio 23 dieną būdamas 25 metų Bhagavanas oficialiai atidaro ašramą Prašanti Nilajam – „Aukščiausios ramybės vietą“.

1957 metais Venkatagiri įvyko 9 visos Indijos Dieviškojo gyvenimo Konvencija, kurioje Svamidžis pareiškė delegatams, kad žmogus turi transformuotis iš religinio arba dvasinio gyvenimo į Dieviškąjį gyvenimą.

1958 metais ašrame pradėjo leisti žurnalą Sanatana Sarathi, kuris dabar leidžiamas daugelyje kalbų.

1965 metais buvo įkurta Tarptautinė Satjos Sai organizacija, kurios centrai šiandieną atidaryti 155 pasaulio šalyse.

Prašanti Nilajam Ašramas

Atvykus į Ašramą būtina iš pradžių kreiptis į ofisą registracijai, o tuomet į apgyvendinimo ofisą. Abu ofisai yra pirmame aukšte. Po registracijos galima gauti leidimą gyventi ašrame ir raktus nuo kambario. Kaip taisyklė, jeigu jūs pasiliekate ilgesniam laikui, mokestis už pragyvenimą imamas kas 10 dienų. Kambarys įprastai skirtas 2-4 žmonėms, jame yra praustuvas, dušas, tualetas, dvi lovos, stalas, kėdės, o taip pat ventiliatorius. Taip pat galima gyventi šede – didelėje salėje 100-150 žmonių. Ašrame neleidžiama gyventi ilgiau, nei 60 dienų.

Jeigu ašrame neišeina apsigyventi (taip gali būti pačių svarbiausių švenčių metu), išsinuomokite kambarį viename iš nakvynės namų netoli ašramo. Ašrame yra daug piligrimų ir jeigu bus neįprasta situacija, jums visada padės reikalinga informacija.

Mityba

Ašrame veikia trys valgyklos – viena europietiška ir dvi indiškos su nacionaline virtuve. Maistas vegetariškas. Indiškos valgyklos meniu tradicinis – ryžiai su aštriais prieskoniais ir čapati. Šiaurės-Indijos arba „pendžabo“ valgyklos meniu gerokai įvairesnis, šią valgyklą labai mėgsta europiečiai. Čia įprastos salotos, sriubos, soja, bulvės, spagečiai ir netgi pyragaičiai. Valgyklose galima imti geriamą vandenį, o šalia jų – pirkti sultis, įskaitant kokoso riešutų sultis, kurios turi gydomąsias savybes.

Verta paminėti, kad visą darbą valgyklose, įskaitant ir europietišką, atlieka savanoriai. Todėl jūsų rankos gali praversti tiek maisto gaminimo metu, taip ir maisto dalinimo, patalpų valymo metu.

Parduotuvės

Ašramo prekybos centre galima įsigyti viską, kas būtina: maisto produktus (vaisius, daržoves, duoną, bandeles, sūrį, ledus, sultis, vandenį buteliukuose), aprangą, galanteriją, tekstilę, higienos priemones, indus ir buitines priemones, vaistus, o taip pat vibhuti, smilkalus, kalendorius, fotografijas ir daugelį kitų dalykų.

Knygyne parduodamos knygos, audio ir video kasetės ir kita Satjos Sai medžiaga – jo knygos, paskaitos, kalbos, bhadžanų tekstai ir kita. Taip pat čia yra žurnalo „Sanatana Sarathi“ redakcija, galima užprenumeruoti žurnalą, kuris leidžiamas anglų kalba.

Pinigai

Iškeisti pinigus galima banke Prekybos centro teritorijoje, bet kurią dieną, išskyrus sekmadienius. Pinigus, paliktus kelionei atgal, skrydžio bilietus ir pasą geriau saugoti su savimi piniginėje ant juosmens arba ant tašytėje šalia krūtinės, tačiau galima ir nedideliame seife, kurį suteikia Ašramo ofisas.

Apranga

Indijoje iš viso nepriimta vaikščioti su šortais, maikėmis, berankovėmis. Ašramo taisyklės tokios: moterys rengiasi pendžabi iš medvilnės arba natūralaus šilko (tai ilgi laisvi marškiniai) arba sari, pečiai būtinai uždaryti plonu šaliu. Išskirtiniu atveju galia nešioti ilgą šviesią suknelę, megztinį, šaliką. Vyrai nešioja baltus kostiumus (kelnės ir marškiniai su rankovėmis). Iš aprangos patogiausia paprasti „šliopancai“ arba sandalai.

Sveikatos problemos

Visų pirma nepergyvenkite, nes viskas, kas vyksta su jumis gyvenime ir ašrame – tai Viešpaties valia. Dažniausiai paplitusios problemos – skrandžio sutrikimai ir peršalimai. Esant būtinybei visada galima kreiptis į gydytoją – poliklinika yra kairėje nuo pagrindinių ašramo vartų. Gydymas nemokamas, europiečius priima be eilės. Jus gali paguldyti į stacionarą, kur suteiks kvalifikuotą pagalbą. Poliklinikoje yra gimdymo skyrius ir dantų gydymo kabinetas. Su rimtesnėmis problemomis verta kreiptis į Superhospitalį, kuris yra netoli ašramo.

Saugumas

Tvarką ašramo teritorijoje, svečių korpusuose, valgyklose ir daršanuose palaiko dešimtys sevadalų (savanorių pagalbininkų. Sevadalai padeda atvykstantiems į Ašramą žmonėms, budi korpusuose, palaiko švarą, tvarką, saugumą ir discipliną, dalina prasadą, tvarko mandirą ir kitką). Be to, prie ašramo įvažiavimo yra saugumo tarnyba. Į šį ofisą galima kreiptis iškilus bet kokiai problemai.

Taksi užsakinėja už ašramo ribų. Autorikšoms įvažiavimas į ašramo teritoriją uždraustas, o taksi gali įvažiuoti tik paimti, iškrauti bagažą ir keleivius.

Ašramo tvarkaraštis

5:10 Aumkar, Meditacija ir Suprabhatham

5:40 Vedinių mantrų kartojimas

6:30 – 7:30 Pudža
8:00 – 9:00 Vedų giedojimas
9:00 – 9:30 Bhadžanos
9:30 – 10:30 Babos Mahasamadhi Daršanas
16:30 – 17:15 Vedų giedojimas
17:15 – 18:00 Bhadžanos
18:00 – 19:00 Babos Mahasamadhi Daršanas
18:00 – 18:20 Meditacija maldų salėje

Aumkar – tai Aum giedojimas, pirmapradžio garso, kuris taip pat vadinamas Pranava. Vibracijos kylančios nuo Aum giedojimo geba valyti vidinį žmogaus pasaulį, o taip pat aplinkinę erdvę. Štai kodėl diena Prašanti Nilajame prasideda nuo 21 Aumkaro giedojimo.

Suprabhatham – Su reiškia gėris, gerovinis, o Prabhat reiškia rytas. Suprabhatham priskiriamas rytinėms maldoms, kurios giedamos Viešpaties šlovei, kad prabudinti dieviškumą kiekvieno žmogaus viduje. Tai savęs pašventimo aktas Viešpačiui ir maldos Jo palaiminimams naujos dienos pradžioje.

Vedų giedojimas – Vedos tai senoviniai dvasiniai raštai, kuriuos atvėrė didingieji išminčiai ir pranašai bendravimo su Dievais metu. Šių himnų giedojimas arba klausymas suteikia tiek dvasinę, tiek ir fizinę naudą. Štai kodėl Baba suteikia didelę reikšmę Vedoms ir kviečia visus kartoti šiuos himnus ir suvokti jų prasmę. Babos mokiniai gieda šiuos himnus anksti ryte apeidinėdami mandiro kompleksą, o taip pat daršano valandomis rytinių ir dieninių užsiėmimų metu.

Nagar Sankirtan – Nagar reiškia miestas arba vietovė, o Sankirtan reiškia religinis giedojimas. Po Suprabhatama atsidavę apeina mandiro kompleksą giedodami religines giesmes ir plodami į ritmą. Tai pripildo atmosferą šventomis vibracijomis ir žmogus pradeda dieną su Viešpaties vardu lūpose.

Bhadžanos – reiškia „Giedojimas Dievo šlovei“. Bhadžanos esant Šri Satja Sai Babai unikalios, nes jos universalios ir pabrėžia tikėjimų vienovę.

Arati – tai ritualas, kuoet su uždegta kamfara atliekamas nusilenkimas. Arati etu atsidavusieji gieda religines giesmes Viešpaties šlovei ir užbaigia su visuotinės ramybės (taikos) malda.

Ašramo etiketas ir disciplina

1. Vyrai ir moterys neturi bendrauti ir lankytis vieni kitų kambariuose, kad šventiškai bendrautų arba apkalbinėtų ašramo viduje. Bet koks viešas prisirišimo išreiškimas yra nepageidaujamas. Nerekomenduojami vienas kito apkabinimai arba laikymasis už rankų pasivaikščiojimo metu.

2. Prašome laikytis tvarkos, o kai būtina kažką pasakyti, kalbėkite tyliai. Nejunkite garsiai muzikos. Prašome nebendraukite ir nekalbėkite, nesijuokite garsiai viešuose vietose (ypač Ganešoje arba kituose Ašramo šventyklose) ir nekelkite nerimo kitiems. Garsiai nekalbėkite telefonu pasivaikščiojimo po Ašramą metu. Ramybės laikas Ašrame – 21:30, po ko atsidavusiems nerekomenduojama judėti Ašramo viduje arba už jų ribų. Ašramo vartai taip pat užsidaro 21:30.

3. Elgesys su mobiliuoju telefonu. Mobilių telefonų naudojimas Kulvant Hall uždraustas. Tačiau naudodami juos Ašramo patalpose, prašome, nejunkite muzikos ir nežiūrėkite garsiai video per savo mobiliuosius telefonus. Naudokite ausines. Laikykite skambučio melodiją begarsiame rėžime, netrukdykite kitiems atsidavusiesiems iš neterškite dieviškosios Ašramo atmosferos.

4. Griežtai draudžiamas vartojimas arba laikymas tabako, tabako gaminių, narkotikų, alkoholinių gėrimų ir nevegetariško maisto, įskaitant kiaušinius – tai yra griežtai uždrausta. Taip pat Azartiniai žaidimai Ašrame yra griežtai uždrausti.

5. Šunų, gyvūnų maitinimas Ašramo teritorijoje kategoriškai nerekomenduojamas.

6. Prašome būkite atsakingi už savo vaikų discipliną Ašrame. Įsitikinkite, kad jie netrukdys tylos Sai Kulvant Hall ir netrukdys kitiems atsidavusiems bet kokiais kitais būdais. Prašome būkite atsakingi už jų elgesį Ašrame.

7. Apranga pageidaujama kukli, švari ir susilaikanti, kaip ir pageidaujama garbinimo vietoje. Šortai, marškiniai be rankovių, apranga virš bambos arba aptempianti ir permatoma apranga neleidžiama.

8. Švara – Dievas vaikščiojo šiame Ašrame, todėl, prašome, palaikykime jį švaroje. Po viešų tualetų lankymo palaikykite juos švaroje ir tvarkoje, kad visiems būtų patogu jais naudotis. Nešiukšlinkite šalia maitinimo vietų ir naudokitės pastatytomis šiukšlių dėžėmis. Tai bus jūsų įnašas į Ašramą.

9. Kameros – naudoti mobiliuosius telefonus ir kameras pagal veikiančias Ašramo taisykles (Sai Kulvant Hall uždrausta).

10. Apgyvendinimas. Jeigu jūs naudojatės ašramo nakvyne, tai prašome įsitikinti, kad visi pinigai sumokėti, kambario raktai atiduoti į ofisą, o kambarys pasilieka švarus ir tvarkingas išvykimo metu.

11. Prašome laikytis Ašramo taisyklių parkuojantis automobilius arba dviratį transportą. Signalizuoti ašramo patalpose draudžiama.

Satja Sai Babos mokymas

Satja Sai Baba sako: „Aš atėjau, kad atstatyčiau tiesų kelią pas Dievą“. Jo užduotis ir misiją – per Tiesą ir Meilę atstatyti žmoguje dvasingumo siekį, o žmonijoje – siekį gyventi meilėje ir bendradarbiavime, o ne neapykantoje ir priešiškume. Jis siūlo 10 principų, kurie padeda palaikyti harmoningą gyvenimą visuomenėje:

1. Tą žemę kurioje jūs gimėte, gerbkite kaip šventą, būkite savo tautos patriotais, tačiau nekritikuokite ir nekalbėkite negerai apie kitas tautas. Netgi mintyse ir sapnuose jūs neturite daryti blogio savo šaliai.

2. Vienodai gerbkite visas religijas.

3. Suvokite žmonių brolybę ir elkitės su visais, kaip su broliais. Mylėkite visus.

4. Laikykite savo gyvenamą vietą švaroje, nes tai palaiko higieną ir sveikatą, padeda jums.

5. Praktikuokite labdarą, tačiau nelepinkite vargšų dalindami pinigus. Aprūpinkite juos maistu, rūbais ir nakvynės vieta. Padedinėkite jiems kitais būdais, tačiau neskatinkite tingumo.

6. Niekada neimkite ir neduokite kyšių. Neleiskite vyrauti korupcijai.

7. Supančiokite pavydą, išplėskite savo pasaulėžiūrą. Bendraukite su visais vienodai, nepriklausomai nuo socialinės ir rasinės padėties ir tikėjimo.

8. Darykite viską patys, kiek tai įmanoma, net jeigu jūs turtingi ir turite tarnus. Tarnaukite visuomenei asmeniškai.

9. Vystykite meilę Dievui, nusigręžkite nuo nuodėmės.

10. Niekada neikite prieš valstybės įstatymus. Kruopščiai laikykitės jų dvasios ir žodžio.

Satja Sai misija ir organizacija

Satja Sai Baba nenuilstančiai dirba. Jo išorinio darbo vaisiai – tai daugybė Indijoje pastatytų nemokamų vidurinių mokyklų, koledžų, institutų ir universitetų. Visi tėvai siekia atiduoti savo vaikus į Satja Sai mokymo įstaigas. Mokymų pagrindas šiose vietose pastatytas ant principų, kuriuos suformulavo Satja Sai Baba: „Išsilavinimas be charakterio, mokslas be žmogiškumo, komercija be moralės – nenaudingi ir pavojingi“.

Satja Sai rūpesčio dėka pastatytos ligoninės ir dvi šiuolaikinės ligoninės Bahgalore ir Puttaparti. Plačiai žinomos jo programos apie didelių žemės plotų drėkinimą ir vandens tiekimą tūkstančiams žmonių Anantapuro rajone.

Dvasiniam žmogaus atgimimui paskirti Satja Sai centrai Indijoje ir įvairiose pasaulio šalyse. Jų programa išskirstyta į tris kryptis: dvasinė veikla, išsilavinimas ir tarnystė. Mokymo programoje mokomi vaikai ir suaugę bendražmogiškų vertybių, kur supažindina su etinėmis, moralinėmis ir dvasinėmis vertybėmis, kurios pastatytos ant TIESOS, TEISINGUMO, RAMYBĖS (TAIKOS), MEILĖS ir NEPRIEVARTOS principų. Tarnystės programos rėmuose besimokantieji mokosi padėti sergantiems, seniems, invalidams, šeimoms iš skurstančių namų.

Sai Babos misija – atvesti žmoniją yra ramybę (taiką) ir gerovę, kad nacionalinės ir religinės žmonių visuomenės gyventų vienovėje ir bendradarbiautų vadovaujantis gera valia ir žmogiškais principais, pastatytais ant tiesos ir eilės. Satja Sai Baba pareiškė, kad būtinai tai pasieks.

Kaip atvykti į Puttaparti

Traukiniu. Traukinys iš New Delio traukinių stoties į Bangalorą (32 valandos kelio).

Lėktuvu. Iš Delio ir iš Bombėjaus į Bangalorą skraido lėktuvai.

Nuo Bangaloro iki Puttaparti galima atvykti autobusu. Nuo centrinės autobusų stoties autobusas važiuoja 4,5 valandas.

Nuo Bangaloro oro uosto arba geležinkelio stoties iki Puttaparti – 3,5 valandos kelio taksi.

Bendra informacija

Pavadinimas: Ašramai „Prašanti Nilajam“ ir „Brindavan“.

Įkūrėjas: Bhagavan Šri Satja Sai Baba (1926-2011)
Vieta: Public Relations Office
Prasanthi Nilayam
Sri Sathya Sai District
Pin Code – 515 134
Andhra Pradesh, INDIA

Satja Sai Tarptautinės organizacijos tinklapis:
https://www.sathyasai.org

Oficialus ašramo Prašanti Nilajam tinklapis:
www.srisathyasai.org.in

Ašramo elektroninis paštas:
pro@sssct.org

Mobilus telefonas:
(0091) 8555-287390. (extn: 209)

Vaizdo įrašas. Kaip atrodo Satja Sai Baba ašramas Prasanthi Nilayam (anglų kalba)