Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Keletas faktų apie tai, kaip socialiniai tinklai įtakoja jūsų elgesį

Socialinių tinklų įtaka

1. Jūs negalite netikrinti savo puslapio

O jeigu atėjo pranešimas? Įdomus užrašas ant ,,sienos“, kurį reikia skubiai ,,palaikinti“? Nauja draugo fotografija? Iš tikrųjų jūs taip negalvojate. Jūs paprasčiausiai tikrinate ,,puslapį“, nes negalite jo netikrinti.
80 % tyrėjų apklaustų socialinių tinklų naudotojų prisipažino, kad negali netikrinti ,,puslapio“ nors kartą per parą. O trečdalis apklaustųjų tuo užsiima reguliariai ir patiria siaubą nuo minties, kad kažkas atsitiks su jų paskyra (mums atrodo, kad žymiai daugiau). Psichologinė priklausomybė nuo socialinių tinklų ne mažiau stipri, negu rūkoriui nuo cigarečių. Amerikiečių psichologai jai netgi sugalvojo pavadinimą – ,,Facebook Addiction Disorder“ (išvertus – priklausomybės nuo feisbuko elgesio sutrikimas).

2. Socialiniai tinklai verčia jus pavyduliauti

Netgi, kai tam nėra jokio pagrindo. Pagal apklausos rezultatus, dauguma žmonių socialiniuose tinkluose mėgsta sekti savo partnerius. Juo labiau, kad tai taip paprasta ir patogu daryti. Pora paspaudimų ir socialiniai tinklai patys išduos tau sąrašą visų potencialių varžovų/varžovių: visų, kurie buvo ,,palaikinti“, visus draugus ir galimus draugus. Galima atlikti įdomiausią tyrimą!

Stop. O jūs įsitikinę, kad neieškote to, ko nėra? 35 % apklaustųjų prisipažino, kad pavyduliavimas, sukeltas socialinių tinklų, galų gale išaiškėjo, kaip neturintis pagrindo. O štai dar liūdna žinia: Feisbukas tapo 1 iš 5 ištuokų priežasčių JAV, o Didžiojoje Britanijoje – 1 iš 3. Sutikite, skaičiai gąsdinantys.

3. Socialiniai tinklai padeda jums darbe

Tuo metu, kai dauguma darbdavių blokuoja prisijungimą darbo kompiuteriuose prie socialinių tinklų, kad darbuotojai nenukreiptų dėmesio nuo darbo, psichologai rekomenduoja to nedaryti. Žmonės, kurie darbe naudoja Feisbuką ar Tviterį dirba 9 % našiau, negu likusieji. Trumpos pertraukos socialiniuose tinkluose duoda galimybę smegenims prasiblaškyti ir pailsėti. Bet tik trumpos!

4. Socialiniai tinklai gali padaryti jus nelaimingais…

Dauguma žmonių naudoja socialinius tinklus, kad papasakoti apie teigiamas savo gyvenimo puses. Pavyzdžiui įkelti nuotrauką iš atostogų, pasigirti kažkokio daikto įsigijimu, pasidalinti juokingu vaizdo įrašu apie katiną. Bet jeigu jūsų reikalai pakrypo į neigiamą pusę, socialiniai tinklai iš draugo akimirksniu pavirsta priešu. Pavydas, liūdesys, negalėjimas pasiskųsti problemomis dėl pasmerkimo baimės – visi šie jausmai tik pagilina prislėgtą nuotaiką ir gali privesti jus prie depresijos. Tyrimai parodė, kad tolimoje perspektyvoje perdėtas naudojimas socialiniais tinklais paverčia jus pavyduoliu ir niurzgliu, netgi jei šios savybės nebūdingos jūsų prigimčiai.

5. …o gali – laimingais!

Jūs galite girtis. Nauja šukuosena, nauju automobiliu, nauja mergina/vaikinu. Jūs galite pasakoti apie savo asmenines pergales ir pasiekimus – ir gauti pritarimą! Pagaliau, jūs galite pakikenti iš juokingo komikso, kurį kažkas įkėlė ,,ant sienos“ ir pakelti sau nuotaiką. Visa tai pakelia jūsų savivertę ir prideda gyvenimui pozityvo. Tik būkite atsargūs! Nesinaudokite socialiniais tinklais, kai esate blogos nuotaikos ir pikti, jie kaip padidinamasis stiklas, pagerina, kas yra gera ir pablogina, kas yra bloga.

6. Jūs prarandate draugus

Šis faktas yra kaip visuma to, kas prieš tai išdėstyta. Pavydas, susierzinimas, perdėti lūkesčiai, pavyduliavimas – socialiniai tinklai suteikia mums per daug galimybių išreikšti blogąsias savo prigimties savybes. Jūs laukiate ,,laikų“ ir pagyrimų, o jus ignoravo. Jūs parašėte draugui kažką, asmeniškai jums svarbaus, o jis neatsakė arba numojo ranka, nes buvo užsiėmęs. Skaudu!

Neverta laukti iš socialinių tinklų, kad jie pakeistų pilnavertį bendravimą. Jus kažkas neramina? Paskirkite susitikimą kavinėje ir pasikalbėkite apie tai. Jus garantuotai išklausys ir, galbūt, paguos. Bent jau gauti iš draugo daugiau dėmesio jūs turėsite daugiau šansų, negu jei jūs, trukdydami jam mokytis ar dirbti, staiga nuspręsite atverti sielą.

7. Socialiniai tinklai priverčia jus jaustis apkūniais arba blogos formos

75 % Feisbuko naudotojų nepatenkinti savo išvaizda. Iš jų 51 % to priežastimi įvardija savo fotografijų palyginimą su kitomis.

Jūs turite pasirinkimą, Draugai!

Verta paminėti, kad tinklalapio OUM.RU redakcija aukščiau išdėstyta medžiaga neragina iš karto atsisakyti socialinių tinklų naudojimo.

Bet kuris techninio progreso produktas tampa instrumentu naudotojo rankose. Svarbu suprasti, kad naudojant vieną ir tą patį instrumentą galima teikti naudą visuomenei, nukreiptą į dvasinį ir moralinį sveikatinimą, o galima tęsti egoistinį, vartotojišką gyvenimo būdą, degraduoti pačiam ir padėti degraduoti aplinkiniams.

Straipsnį išvertė Asta Laurinaitienė.

Straipsnis išverstas iš tinklapio oum.ru

Originalus straipsnis rusų kalba