Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Kaip nustoti valgyti saldumynus

kaip nustoti valgyti saldumynus

“Didžiausia pergalė – pergalė prieš patį save”. Markas Tulijus Ciceronas.

Kiekviena diena mums siūlo vis naujas pamokas ir galimybes kovoti su savo trūkumais. Ir mes kiekvieną dieną stengiamės tapti geresniais. Kažkur pralaimime – tada esame priversti padaryti keletą žingsnių atgal. Kažkur laimime – su džiaugsminga pergale darome šuolį į priekį. Tačiau daugelis iš mūsų, netgi laimėję šimtus gyvenimo arenos mūšių, vis dar negali suprasti, kaip įveikti potraukį saldumynams.

Šis straipsnis skirtas pasiekti pergalę prieš vieną iš pačių sunkiausių mūsų gyvenimo mūšių.

Pradėsime nuo motyvacijos.

Piktnaudžiavimas saldumynais ir žala sveikatai

Įsivaizduokite. Jūs absoliučiai abejingi bandelėms, pyragaičiams, tortams ir panašiems saldėsiams. Vaisiai ant jūsų stalo – pastovūs svečiai. Stipriai saldaus jums ypatingai ir nesinori – rečiau galite suvalgyti datulių arba pačių pagamintų batonėlių iš džiovintų vaisių. Jūs patenkinti savo svoriu, aktyviu gyvenimo būdu, mitybos rėžimu ir miegu.

Na ką, pajautėte savyje jėgą keisti gyvenimo būdą?

Deja, pozityvi motyvacija dirba, kaip taisyklė, blogiau, nei negatyvi. Todėl naudosimės laiko patikrintu metodu – detaliai papasakosime apie šio įpročio kenksmingumą.

”Šiuolaikiniai žmonės nuvargo nuo pastoviai jiems siūlomos gerovės, kai gaunami neprašyti patarimai. Tačiau už naudingą patarimą, kaip nustoti valgyti saldumynus, daugelis iš mūsų bus labai dėkingi. Kaip ten bebūtų, per didelis saldumynų vartojimas yra dažnas reiškinys ir informacijos apie tai vis daugėja.

Keletas svarbių faktų apie saldumynų žalą jūsų organizmui.

1 faktas. Cukrus naikina imuninę sistemą

O kur silpnas imunitetas, ten ne tik infekcinių susirgimų rizika, tačiau ir rimtų chroniškų. Būtent chroniškos ligos sudaro daugumą (80% visų ligų).

Dauguma mokslinių tyrimų parodė neigiamą saldumynų įtaką imunitetui. Pavyzdys vienas iš jų. 2018 metais, mokslo žurnalas Cell publikavo mokslininkų darbą, kuriame jie pareiškė, kad greitųjų angliavandenių pilna vakarų mityba iššaukia “pasikeitusį ir potencialiai patalogišką imuninį atsaką”. Imuninė sistema pilna chroniškų uždegimų, kurie priveda prie daugelio susirgimų.

Taip pat saldus maistas iššaukia žarnyno mikrobiomos balansą. Terpė, kuri formuojasi žarnyne po mūsų “saldžios puotos”, iššaukia patogeninės mikrofloros augimą, ypač grybelių.

Maža to, kad žarnynos mikrofloro disbalansas kenkia visam organizmui, yra žinoma, kad žarnynas yra svarbus imuninės sistemos organas – tačiau dėl grybelių pertekliaus žarnynas daro įtaką mūsų piktybiškam norui valgyti saldumynus. Tai susiję su tuo, kad mums gali norėti saldumynų tik dėl to, kad išmaitinti išaugusią patogeninę mikroflorą.

2 faktas. Cukrus iššaukia priklausomybę, kuri lygi narkotikams

Pagal daktaro-dietologo, medicinos mokslų RAEN daktarą Aleksejų Kovalkovą “cukrus – pats mirtingiausias narkotikas”. Šios medžiagos narkotinis poveikis buvo patvirtintas daugelyje eksperimentų.

Pavyzdžiui, 2018 metais žurnalas British Journal of Sports Medicine publikavo tyrimą, kuriame cukraus poveikis buvo sulyginamas su narkotikais.

Pagal mokslininkų tvirtinimus, cukraus priklausomybė yra ne kas kitas, kaip “priklausomybė nuo natūralių endogeninių opioidų, kurie išsiskiria cukraus vartojimo metu”. Moksliniai duomenys, iš smegenų neurochemijos požiūrio ir poelgio taško, parodo ženklią paralelę ir dalinius sutapimus tarp narkotikų vartojimo ir cukraus – tokią išvadą daro amerikiečių mokslininkai.

3 faktas. Cukraus perteklius kenkia fizinei formai

Gliukozė mūsų kūne – tai medžiaga, patenkanti su saldžiais produktais ir išsiskirianti skaidantis angliavandeniams virškinimo procese – arba naudojama protinei ir fizinei veiklai, arba atidedama atsargai į riebalų audinius.

Skaitosi, kad 90% riebalų audinio susidaro iš angliavandenių, kurie nebuvo panaudoti organizmo. Todėl neretai stiprus potraukis saldumynas turi šalutinį efektą – antsvorį.



4 faktas. Cukrus priveda prie kalcio praradimo

Tai įvyksta todėl, kad cukrui patenkant į organizmą, jis turi savybę keisti fosforo ir kalcio santykį. Kalcio trūkumo rezultate blogėja nagų, plaukų ir dantų būklė, atsiranda chroniškas nuovargis, gali vystytis rimtos ligos, pirmiausiai susijusios su kaulais.

5 faktas. Saldumynų vartojimas blogina odos būklę

Moksliškai įrodyta, kad cukrų poveikis daro neigiamą įtaką grožiui ir odos jaunumui.

Gliukozė ir fruktozė suriša aminorūgštis, esančias kolagene ir elastine, kurie padeda būti odai stangriai ir elastingai. Formuojasi galutinis glikavimas arba AGEs. Skaitosi, kad AGEs pagreitina senatvės procesą ir gali iššaukti rimtus susirgimų pasunkinimus.

6 faktas. Priklausomybė nuo saldumynų priveda prie depresijų

Moksliniai darbai tai patvirtina. Pavyzdžiui, 2004 metų tyrimas, publikuotas žurnale BR J Psychiatry.

Iš vienos pusės, cukrus priveda prie laimės hormonų išsiskyrimo – seratonino ir endorfino – tiesa, su trumpalaikiu efektu, nes dėl biocheminių poelgių (cukrus greitai pašalinamas organizme), gana greitai jūsų ranka norės naujos dozės. Tačiau iš kitos pusės, ilgalaikėje perspektyvoje “sėdėti ant saldžios adatos”, nedėkinga dėl psichinės sveikatos.

Kitame tyrime 52 savaites žiurkes maitino medumi ir sacharoze. Finale “sacharozinė” grupė parodė pavojaus lygį ženkliai didesnį, už “medaus”.

7 faktas. Piktnaudžiaujant saldumynais didėja cukrinio diabeto ir onkologijos rizika

Angliavandenių mityba išvargina kasą. Šis organas išskiria hormoną insuliną, su kurio pagalba įvyksta gliukozės įsisavinimas į organizmo ląsteles. Pastovus kasos stimuliavimas gali privesti prie sutrikimų, o tai priveda prie diabeto išsivystymo.

Tyrimai, publikuoti online-žurnale Science Signaling, parodė įrodymus to, kad jeigu vėžinės ląstelės netenka cukraus, jos iššaukia reakciją, kurios priveda jas prie mirties. Šis tyrimas pagrįstas gerokai ankstesniais darbais, rodančiais tai, kad vėžinės ląstelės, kurios greitai dauginasi, turi poreikį aukštesniam cukraus lygiui, nei normalios ląstelės.

Žinoma, tai toli gražu ne pilnas visų kenksmingų efektų sąrašas, atsirandantis dėl nekontroliuojamo saldumynų valgymo. Tačiau jeigu jūs rimtai priimsite šią informaciją, o taip pat jeigu jūs jau seniai norite įveikti šią priklausomybę, tai motyvacija tolimesniems veiksmams pas jus bus.

Priklausomybė nuo saldumynų. Simptomai

Kaip ir bet kuri priklausomybė, priklausomybė nuo cukraus turi savo simptomus. Net jeigu neaptiksite savyje visų 5 požymių, tačiau rasite bent kelis, tai turi jums tapti rimtu pavojaus signalu.

Taigi, priklausomybės nuo cukraus požymiai:

1. Jūs valgote saldumynus net ir tada, kai nesate alkani.
2. Jūs negalite sustoti, pasiruošę suvalgyti daugiau saldumynų, nei buvo suplanuota.
3. Saldumynų valgymas jus nuramina.
4. Jums norisi būtent paprastų angliavandenių.
5. Jūs suvokiate, kad cukraus priklausomybė – “blogis”, tačiau nieko su tuo negalite padaryti.

Gera naujiena tame, kad kiekvienas gali rasti savyje jėgų tam, kad įveikti potraukį saldumynams. Tačiau reikės dėl to pasistengti.

”Nėra nieko to, ko nebūtų galima pasiekti intensyviomis pastangomis”. Joga Vasištha.



Potraukis saldumynams: priežastys

Visas šios “saldžios” istorijos priežastis galima išskirstyti į dvi grupes: fiziologines ir psichologines.

Fiziologinės priežastys, kodėl norisi saldumynų.

– Smegenims trūksta gliukozės, kas gali būti iššaukta, pavyzdžiui, žemo kraujo spaudimo, smegenų sutrenkimo ar kitomis nesveikomis būsenomis.

– Skydliaukės darbo sutrikimai. Šis organas atsako ir už medžiagų apykaitą, dalyvaujant angliavandenių įsisavinime. Todėl skydliaukės darbo sutrikimai neretai gali sukurti potraukį valgyti saldumynus ir miltinius produktus. Visų pirma svarbu pašalinti šias dvi priežastis, ypat jeigu pas jus yra tokie pasireiškimai, kaip pastovus alkio jausmas, chroniškas nuovargis, galvos svaigimas ir taip toliau. Tam jums būtina kreiptis pas kompetetingą daktarą.

– Atsparumas insulinui arba ląstelių atsparumas insulinui. Tai atrodo taip: pakilus cukraus lygiui kraujyje, įvyksta insulino išsiskyrimas, tačiau savo darbo jis pilnavertiškai atlikti negali – pilnas gliukozės įsisavinimas nevyksta. Rezultate cukraus kiekis kraujyje didelis, tačiau organizmui nepavyksta užpildyti reikalingo poreikio kiekio, net nežiūrint į kasos pastangas, kuri gamins naujas insulino dozes bandydama aprūpinti ląsteles energija. Tuo metu mes galime jausti stiprų apetitą ir dažnai – būtent greitiesiems angliavandeniams.

– Hormonų pokyčiai pas moteris. Kiekviename mėnesyje yra periodas, kai moteriškas organizmas ruošiasi pastojimui, nepriklausomai nuo norų ir šeimininkės planų. Taip sukurta gamtos. Su tuo tikslu kūnas didina energijos suvartojimą iki 500 kalorijų per dieną. Jas nugesinti lengviau ir greičiau būtent paprastais angliavandeniais, todėl gali kilti noras saldumynams. Pas moteris priežastys taip pat gali būti ir lytiniuose hormonuose, dalyvaujančiuose kasmėnesiniame menstruaciniame cikle. Progesteronas ir estrogenas daro įtaką gliukozės lygiui kraujyje, o jie taip pat susiję su virškinimo hormonais, kurie atsako už sotumo jausmą.

– prastai arba chaotiškai sudarytas mitybos racionas. Jeigu jūsų meniu nepakankamai baltymų, sunkių angliavandenių ir augalinio audinio, jeigu jūs tai apribojate save nevalgydami, tai nutrūkstate ir persivalgote, jeigu nepakankamai geriate vandens… Vienas šis strateginis netikslumas gali daryti stiprią įtaką jūsų maistinei priklausomybei.

– Chromo ir grupės B vitaminų trūkumas – svarbiausios medžiagos organizmui. Apačioje mes papasakosime apie chromo trūkumą detaliau.

Psichosomatika. Noras valgyti saldumynus

”Priklausomybė prasideda nuo skausmo ir skausmu pasibaigia. Nuo ko bebūtum priklausomas, prie ko būtum prisirišęs – prie žmogaus, gėrimo, maisto, legalių arba draudžiamų narkotikų – jūs naudosite tai tam, kad prislopinti skausmą”. Ekhart Tolle.

Kai mes paminime psichosomatiką, mes kalbame apie mūsų sielos įtaką mūsų kūnui (“psicho” – “siela”, “soma” – “kūnas”). Jeigu nagrinėti iš požiūrio taško, kad mūsų kūnas yra sielos tobulinimo instrumentas, tai bet koks negalavimas jame yra ne kas kita, kaip galimybė augti.

Žiūrint iš šios pozicijos, kad ir kokia fiziologinė priežastis bekamuotų, žvilgsnis į psichosomatiką visada bus pilnavertiškesnis.

Galima išskirti šias psichologines priežastis, kodėl norisi valgyti saldumynus.

– Stresas ir emocinė įtampa. Pastovaus streso būsena dabar jau nieko nebenustebinsi, ypač miesto žmonių. Organizmas išskiria hormoną kortizolį bet kokioje stresinėje situacijoje – nesvarbu ar susitikote su realiu pavojumi, pavyzdžiui, su meška miške ar pergyvenate dėl neatlikto darbo.

Kortizolio perteklius kenksmingas kūnui, todėl jis stengiasi išspręsti šį klausimą. Pagal gamtos planą, kūnas turi fiziškai išmetinėti šią įtampą – “kovoti arba bėgti”, tačiau kadangi “meškas” mes sutinkame retai ir gyvename mažai judėdami, tas išmetimas neįvyksta. Todėl organizmas gali prašyti saldumynų, nes jis sumažina šio hormono lygį kraujyje.

– Liūdesys, bendravimo trūkumas, tuštuma, gyvenimas be džiaugsmo. Kai gyvenimas atrodo pilkas, tai skaniame maiste mes galime matyti, tegul ir trumpalaikį, tačiau palengvėjimą. Tačiau sunku protui paaiškinti, kad ne maistinių šaltinų jėgoms padaryti gyvenimą “skanų” ir “gyvą”. Todėl tokioje situacijoje, mes įprastai esame nuvedami savo proto.

– Per didelis kiekis askezių (savęs apribojimų). Šios askezės nebūtinai turi būti susijusios su mityba. Galbūt jūs praktikuojate ankstyvą atsikėlimą, tačiau dėl vienų ar kitų priežasčių jums tai labai sunku. Arba “nuėjote” į badavimą, kuris labai nelengvas psichologiškai. Tokios “sūpynės” duos dėsningas pasekmes – balansas turi būti atstatytas bet kokia kaina.

– Savo pareigų neatlikimas. Girdėjote posakį: “daryk ką privalai ir bus taip, kaip bus”? Rytų filosofijoje šio posakio esmė yra svadharmos suvokimas ir savo poelgių pasekmių priėmimas su nuolankumu. Pas kiekvieną būtybę yra sąrašas užduočių konkrečiam gyvenimui. Mes turime atlikti visas savo užduotis ir gautas/išsirinktas roles.

Praktiškai kiekvienas iš mūsų – ir sūnus, ir brolis, ir vyras, ir tėvas, ir kolega, ir darbuotojas, ir mokinys ir taip toliau. Gyvenimas mums visada siūlo geriausias sąlygas augti ir jeigu mes bandome jas ignoruoti, mes taip pat nueiname nuo savo pareigų šiame gimime. Protu, sąmone mes galime to nepastebėti, tačiau mūsų siela, mūsų sąžine žino visą tai, ko nepadarome iki galo. Tam, kad nuslopinti šį balsą, mes galime ieškoti nusiraminimo stimuliantuose.

Chromas padeda nuo priklausomybės saldumynams

Chromas – gyvyibiškai svarbus mikroelementas. Jis dalyvauja lipidų apykaitoje, o taip pat padeda organizmo ląstelėms įsisavinti gliukozę dėl padidėjusio patenkamumo per membraną, chromas stiprina insulino hormono funkciją.

Tokiu atveju, esant chromo nepakankamumui, gali suprastėti gliukozės įsisavinimas, o tai reiškia ir atsirasti jos trūkumas, kas pasireiškia kaip stiprus noras valgyti saldumynus. Kokio mikroelemento trūksta organizme, geriau nespėlioti, o išsiaiškinti su laboratorijos tyrimais.

Dienos chromo norma suaugusiajam – nuo 50 iki 200 mkg. Šios medžiagos trūkumo metu rekomenduojama pripildyti savo mitybos racioną įvairiais pilnagrūdžiais produktais, brokoliais, žaliosiomis pupelėmis, burokėliais.

Deja, dėl labai žemo jo įsisavinimo į virškinimo traktą (iki 5 % nuo bendro kiekio) – chromo trūkumas mažai tikėtinas. Todėl chromo papildas pikolinato formoje čia bus aktualus. Kadangi per didelis kiekis chromo organizmui toksiškas, šį papildą vartoti be laboratorinių tyrimų kategoriškai nerekomenduojama, būtinai pasikonsultuokite su specialistais!

Žinoma puiku, jeigu jūsų atsakymas į klausimą: “kaip nustoti valgyti saldumynus?” taps elementarus mitybos medžiagų trūkumo pripildymas. Tačiau kol jūs nagrinėsite savo chromo lygį, rekomenduojame pradėti veikti kitomis kryptimis.



Kodėl sunku atsisakyti saldumynų?

Viso straipsnio metu, mes stengėmės įvardinti dažniausiai sutinkamas priklausomybių priežastis nuo saldumynų. Jūs dabar žinote, kad cukrus – tai savotiškas narkotikas, ne tik fiziologiniame lygyje, tačiau ir psichologiniame. Ar daug žmonių žinote, kurie lengvai gali atsisakyti nuo narkotinės priklausomybės? Tai pirma.

Antra
– mes ne visada suvokiame, kiek tas potraukis mums kenkia, o tai reiškia – nelabai stengiamės išsiaiškinti su tuo.

Trečia – kad įveikti norą valgyti saldumynus, nesvarbu, kuo jis iššauktas, reikia pasistengti. Tačiau tokios pastangos mūsų laikais nelabai madingos. Dabar madinga gyventi pasitenkinime, o jeigu jo trūksta, tai siūloma pasistengti, kad rasti kitą. Nuolaidžiavimo savo silpnybėms epocha veda į dėsningus ir nemalonius šalutinius efektus. Tačiau savo pastangomis kiekvienas iš mūsų gali savo gyvenime pakeisti labai daug ką. Pasiruošę?

Kaip įveikti norą valgyti saldumynus

Išsirinkite tai, ką galite padaryti jau šiandieną ir padarykite. Taip, daugeliui iš jūsų bus reikalinga kantrybė ir pastangos atliekant tam tikrus punktus. Tačiau tarp jų yra ir tokie, kuriuos galima pakankamai greitai atlikti. Pradėkite nuo pačių paprasčiausių variantų dėl jūsų, neforsuokite įvykių.

1. Subalansuota mityba.

Jūsų racione turi būti pakankamai baltymų ir sudėtingų angliavandenių. Atkreipkite dėmesį į ankštinius ir pilno grūdo javus. Taip pat būtina kasdieną valgyti šviežius vaisius ir daržoves. Per dieną pageidautina suvalgyti 300-500 gramų daržovių ir vaisių, kartu sudėjus.

Pasistenkite vengti pusfabrikačių ir jau paruoštų produktų, juk juose, kaip taisyklė, pridėtinis cukrus, o taip pat daugelis kitų kenksmingų komponentų. Minimalizuokite perdirbto maisto vartojimą, stenkitės dažniau pirkti pilnaverčius produktus ir savarankiškai gaminti. Taip pat labai svarbu prisivalgyti. Jeigu jūs to nedarote, o reguliariai apribojate savo kūną, tai nutrūkimai saldumynams nevers ilgai laukti savęs. Nepersivalgykite, tačiau ir negyvenkite pusiau badaudami.

2. Vandens rėžimas.

Mes sudaryti panašiai iš 80 % vandens. Tam, kad organizmas dirbtų tinkamai, jam būtina pastoviai pripildyti jo atsargas. Pasistenkite gerti pakankamai vandens (1,5 – 2,5 litrai per dieną), tačiau laikykitės intervalų – gerkite dvi valandos po maisto ir 30 minučių prieš.

Mūsų galvos smegenų nerviniai centrai, kurie reguliuoja alkio ir troškulio jausmą, yra šalia vienas kito. Tai priveda prie to, kad kartais mes maišome alkį su troškuliu. Todėl pabandykite pusė valandos iki maisto visada išgerti po stiklinę – dvi vandens.

3. Daugiau augalinio audinio (ląstelienos).

Ląsteliena reguliuoja cukraus lygį kraujyje, labai gerai valo žarnyną nuo šlakų ir toksinų. Rekomenduojama paros ląstelienos dozė nuo 40 iki 50 gramų. Jeigu jūsų mityba gausi vaisiais, daržovėmis, pilno grūdo kruopomis ir ankštiniais, tai ląstelienos jums pridėti nereikės. Tačiau jeigu tai ne taip, tai pabandykite atskirai pridėti, pavyzdžiui, sėlenas arba psiliumą – gysločio čija sėklas.

4. Probiotikai.

Žarnyno mikrofloros balanso atstatymui jums padės probiotikai. Jais turtingi fermentiniai produktai, tokie, kaip rauginti kopūstai, rytietiškas kimči ir tempe. Linų sėmenys, pilnas grūdas, taip pat jų yra obuoliuose ir bananuose, tačiau toli gražu ne tokiame kiekyje, kaip, pavyzdžiui raugintuose kopūstuose.

5. Sąmoningas maisto valgymas.

Jeigu valgydami žvalgotės į išmanųjį, knygą, filmą arba emocinius pokalbius, jūs, greičiausiai, suvalgysite daugiau. Taip pat gali būti problemos su būtinų maistinių fermentų išskyrimu – juk virškinimas prasideda burnoje, kai mes kramtymo metu suvokiame maisto skonį, kai jis mums patinka.

6. Kenksmingų saldumynų pakeitimas į naudingus.

Tam reikia laiko, tačiau tai to verta. Palaipsniui jūs galite pakeisti žalingus produktus į daug kartų naudingesnius. Pavyzdžiui, vietoj saldainio pabandykite valgyti datules, razinas ir kitus džiovintus vaisius. Suridenkite iš datulių, kokoso drožlių ir kakavos naminius saldainius, padarykite batonėlius iš džiovintų vaisių ir sausų uogų.

Saldūs vaisiai – apelsinai, bananai, vynuogės – taip pat gali pašalinti jūsų norą valgyti saldžiai. Vaisių kokteiliai (smuziai) su linų sėmenimis, sezamu, čija sėklomis ir medumi puikiai pritaps prie mūsų užduočių atlikimo. Jeigu jūs dar nebandėte gaminti naminių ledų iš sušaldytų bananų ir uogų, pats laikas tai padaryti.

7. Maisto atsargų revizija.

Kenksmingi saldumynai – toliau, naudingi – į akių matymo erdvę. Sudarykite sau sąrašą iš naudingų saldumynų ir pasiruoškite juos. Iš karto nesigaus, būkite kantrūs ir nekeikite savęs už nutrūkimus. Taip pat svarbu nepradėti sėsti ant naudingų skanumynų. Ypač, džiovintų vaisių, riešutų ir įvairių daugiakomponenčių maisto patiekalų. Prisiminkite, kad vaistas nuo nuodo skiriasi tik dozės kiekiu.

8. Pašalinkite maistinių medžiagų trūkumą.

Padarykite tyrimus ir jeigu yra medžiagų trūkumas, pasikonsultuokite su kompetetingu daktaru dėl papildų pasirinkimo ir galimų trūkumo pašalinimo būdų (ne visada medžiagų trūkumas susijęs su maistu).

9. Reguliarus fizinis aktyvumas.

Mokslininkai iš JAV padarė tyrimą, kurio rezultatas nustatė: intensyvūs pratimai (treniruotės) sumažina norą valgyti šokoladą pas žmones su normaliu svoriu. Be to, reguliarios treniruotės padeda susitvarkyti su stresu, pagerina nuotaiką, sustabdo daugelį negalavimų ir prailgina jums gyvenimą. O jūs šiandieną darėte rytinę praktiką/mankštą?

10. Pakankamas ir sveikas miegas.

Jeigu jūs neišsimiegate, gulatės miegoti po 23 valandos, prieš miegą žiūrite į telefoną, prisivalgote prieš miegą, miegate su įjungta šviesa – nuovargis, chroniškas stresas ir hormonų sutrikimai gali tapti jūsų pastoviais pakeleiviais. O tai gali stipriai patraukti prie noro valgyti saldumynus.

Sveikas miegas ypatingai svarbus. Nemažiau svarbus pasiruošimas jam per keletą valandų. Išbraukite dopingus-stimuliantus (kava, alkoholis ir panašūs), ekranus, neramias veiklas.

11. Pasivaikščiojimai gryname ore.

Didžiosios Britanijos Eksterio Universiteto tyrėjai nustatė, kad 15 minučių pasivaikščiojimo per dieną gali sumažinti polinkį valgyti šokoladą. Pasivaikščiojimai mums tiesiog gyvybiškai būtini sveikatai. Jeigu pas jus yra galimybės vaikščioti gamtoje ar parkuose, būtinai išnaudokite šią galimybę.

12. Reguliarus organizmo valymas.

Periodinis badavimas, lengvas vidinis valymas, iškrovos dienos ir kiti pakankamai žinomi detoksikacijos metodai jums padės palaikyti savo fizinį kūną daugiau mažiau švarioje būsenoje. Dalykas tame, kad toksinai iš šlakai, kuriuos mes valgome su maistu, o taip pat kiti gyvybiniai mūsų organizmo produktai užsilaiko kūne ir kenkia sveikatai, savijautai. Noras valgyti saldumynus gali būti užsiteršusio šlakais ir toksinais organizmo simptomas.

13. Dalinkite į mažus gabaliukus.

Viena iš pačių lengviausių rekomendacijų, kaip sumažinti norą valgyti saldumynus – išskaidykite jūsų saldumynus į mažas dalis. Tai padės apgauti mūsų smegenis. Mėgaukitės kiekvienu mažu gabaliuku ir jūs pajausite, kad pasisotinsite gerokai anksčiau.

14. Mokykitės susitvarkyti su stresu be saldumynu.

Fiziniai pratimai, joga, meditacija, dienoraščio rašymas, savo laiko organizavimas gali iš tiesų kurti stebuklus. Pridėkite į savo gyvenimą daugiau sąmoningumo ir užsiėmimų, vedančių jus į sveikatą ir vidinę ramybę.

15. Prisiminkite apie mažų žingsnių meną.

Nešokite iš laivo denio iš karto į balių, pradėkite palaipsniui. Pavyzdžiui, jeigu darote pratimus, pradžiai tiesiog kas dieną darykite 5-10 minučių mankštą lovoje. Tai padaryti gali kiekvienas. Jeigu jūs vienu metu įvesite daug naujovių ir prievartausite save, kad jų laikytis, tai greitai jūs užmesite tai. Pas jus atsiras savigraužos jausmas ir prarasite tikėjimą savimi, o tai trukdys jums įnešti teigiamus pokyčius į savo gyvenimą.

16. Būkite nuoseklūs ir reguliarūs.

Reguliarumas – sėkmės garantas. Net jeigu jūs labai pavargote arba esate priversti praleisti savo kasdienį meditacijos seansą, raskite 5 minutes dienos bėgyje arba prieš miegą ir būtinai padarykite tai, kad ir neidealiai. Pasistenkite įveikti perfekcionizmą ir tingumą. Be reguliarumo panašiuose dalykuose košės neišvirsi.

17. Tarnystė.

Raskite būdą negaudami naudos tarnauti šiam pasauliui. Tai jums padės sustiprinti pasitenkinimo jausmą ir pasitikėjimą savimi, kurio trūkumas gali būti priklausomybių nuo saldumynų priežastis. Tačiau pasistenkite aukoti laiką/energiją/daiktus/pinigus tinkamai – nesitikėdami nieko atgal, iš meilės būsenos ir suvokiant pasekmes tiems, dėl kurių aukojame. Vaizdo įrašo nuoroda paaiškina, ką reiškia aukoti trijose gunose.

Vaizdo įrašas. Aukojimas trijose gunose. Anton Čudin (rusų kalba)

Bonusas. 18 būdas. Rasti “nevalgomus” pasitenkinimo šaltinius arba kaip pagerinti savo gyvenimą iš visų pusių.

Jeigu jūsų noro valgyti saldumynus ir miltinius produktus priežastis yra psichologinė priklausomybė, tai šis būdas jums gali tapti tikru išsigelbėjimu.

Tai gali būti malonus hobis, mylima darbinė veikla, bendravimas su šviesiais žmonėmis – žodžiu tuo, kas jus įkvepia ir apdovanoja džiaugsmo ir pasitenkinimo jausmu.

Tačiau pats veiksmingiausias ir svarbiausias šiame punkte bus – atlikti neužbaigtus darbus iki galo.

Tokie “kabantys” darbai daro mums du nemalonius dalykus:

– Jie valgo jūsų energiją, nes periodiškai (ir dažnai nesąmoningai) jūsų protas priverstas grįžti prie šių neužbaigtų užduočių.

– Panaši neužbaigta veikla apdovanoja mus nepasitenkinimo, nepasitikėjimo jausmu. Tam yra kelios priežastys. Visų pirma, tokia smegenų savybė yra iš gamtos – kol darbas neatliktas, jis negali nusiraminti. Galimai jūs pastebėjote tai savyje. Pavyzdžiui, kai žiūrėdavote filmą, skaitydavote knygą ir jau suprasdavote, kad tai neverta jūsų dėmesio, tačiau vis tiek užbaigdavote darbą iki galo.

Visų antra, šis jausmas gimsta todėl, kad mūsų Aukštesnysis Aš, mūsų siela viską apie mus žino – kur mes būnam, kai save apgaudinėjame. Ir siela pastoviai primins nepasitikėjimo, nepasitenkinimo savimi jausmu. O sąmonės lygyje mes jausime norą save nuraminti, gauti malonumą, pavyzdžiui, nuo aromatinės šokolado plytelės. Tai daug maloniau, nei aiškintis su savimi.



Darbų neatlikimas iki galo gali pasireikšti pačiais įvairiausiais aspektais. Seniai norėjote užsiimti reguliaria jogos praktika arba mankšta rytais? Tai, taip jūsų “kabantis” dalykas. Keletą dienų atidedate svarbų, tačiau nelabai malonų skambutį? Tai taip pat bus kankins pasąmonėje. Kiekvieną dieną planuojate įvairias užduotis, tačiau jų neatliekate? Gaukite – susimokėkite už nuslėptą pasalą prieš patį save.

Jeigu jūs neišreiškėte dėkingumo, jeigu pas jus neužtenka vidinės stiprybėęs pastatyti taškus ant i santykiuose, jeigu jūs seniai žadate vaikui pažaisti su juo, o sau – pradėti mokytis anglų kalbą… visa tai jūsų neužbaigti darbai. Pradėkite tai taisyti ir ne už kalnų laikas, kai jūsų psichologinis potraukis saldumynams pamojuos jums ranka.

Tiesiai dabar jūs galite sudaryti sąrašą to, ko jūs nesate užbaigę iki galo. Kažkokius iš šių punktų jūs galėsite padaryti jau šiandieną ir jūs iš karto pajausite energijos išsilaisvinimą.

Tikėtina, kad pažiūrėję į savo įtikinamą sąrašą, jūs blaiviai įvertinsite savo jėgas, sudėliosite prioritetus ir išbrauksite darbus su abejotinu aktualumu. Tokios užduotys gali padėti ne tik susitvarkyti su noru valgyti saldumynus, tačiau ir pakeisti visą jūsų gyvenimą į geresnę pusę.

”Yra du norai, kurių išpildymas sudaro tikrąją žmogaus laimę – būti naudingam ir turėti ramią sąžinę”. Levas Tolstojus.

Stenkitės būti naudingi kitiems ir leiskite sau eiti į sandorius su sąžine, tikėkite į save ir tai tik laiko klausimas, kai jūsų gyvenimas pradės keistis į pačią geriausią pusę!

Vaizdo įrašas. Priklausomybės. Kaip susitvarkyti su jogos pagalba. Darja Čudina (rusų kalba)

Straipsnis išverstas iš tinklapio oum.ru

Originalus straipsnis rusų kalba