Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Ar vegetarai valgo kiaušinius?

Ar vegetarai valgo kiaušinius

Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų tiems, kas perėjo į augalinę mitybą: “Ar galima vegetarams valgyti kiaušinius?” Mūsų šalyje (ir ne tik mūsų), vištų kiaušiniai yra gana populiarūs. Jeigu jums yra tekę (senesniais laikais) keliauti traukiniais, tai jūs sutikdavote pakeleivius, kurie kelionės metu su malonumu vartojo šį produktą. Vyriška auditorija, turbūt, prisimins ne vieną ir ne du pavyzdžius, kai veiksmo filmų herojai, siekdami didelių raumenų gerdavo kiaušinių kokteilius. Tačiau ar iš tiesų kiaušiniai naudingi? Kas slepiasi po lukštu? Ar vartoja vegetarai kiaušinius? Panagrinėkime.

Ar galima vegetarams valgyti kiaušinius

Egzistuoja keletas augalinės mitybos rūšių. Detaliau apie tai galite rasti mūsų tinklapyje. Čia mes trumpai paminėsime, kad pats iš savęs vegetarizmo suvokimas kaip ir leidžia galimybę vartoti kiaušinius maiste. Tai susiję su tuo, kad parduotuvėje jūsų įsigytas kiaušinis nėra apvaisintas gaidžio, viščiukas iš jo atsirasti negali ir todėl, teoriškai, toks produktas saugus. Tačiau ne viskas taip paprasta ir apie tai mes netrukus pakalbėsime. Augalinės mitybos rūšis, kai žmogus vartoja kiaušinius, vadinasi “ovovegetarizmas”.

Priežastys, kodėl vegetarai nevalgo kiaušinių

Kyla klausimas: kodėl vegetarams valgyti kiaušinius galima, tačiau jie vis tiek jų atsisako? Egzistuoja keletas rimtų priežasčių.

1. Pagal senovinį šaltinį – Rigvedą, kiaušiniai yra naujos gyvybės simbolis. Vartodami kiaušinius, pagal Vedas, jūs verčiate kentėti negimusias būtybes. Naikindami gyvos būtybės embrioną, jūs darote žalą savo karmai. Toks žmogus, pagal raštus, negali pilnumoje pašvęsti savęs asmeniniam pažinimui ir pasilieka neišmanymo būsenoje.

2. Daugelis žino posakį “mes esame tai, ką valgome”. Šis principas buvo žinomas jau senais laikais. Ajurvedos daktarai kalbėjo ir kalba apie tai, kad maistas prisipildo virėjo energijos ir skatina žmogų gaminti tik būnant geroje, ramioje, švarioje vidinėje būsenoje. Gyvos būtybės ir maistas prisipildo tos vietos energijos, kur jie būna. Dažniausiai paukščiai laikomi siaubinguose paukščių fermose. Gyvūnai ir paukščiai būna pastovioje baimėje ir strese, taip pat jiems daro įvairių hormonų injekcijas – visa tai pasilieka kiaušiniuose. Vartodamas juos žmogus įsileidžia kančių, baimės ir siaubo energiją į savo gyvenimą.

3. Yra dar viena priežastis, kodėl vegetarai nevalgo kiaušinių – rūpestis sveikata. Žinoma, kad kiaušinių tryniuose yra cholesterolis, kuris daro neigiamą įtaką širdies ir kraujagyslių sistemai. Be to, negalima atmesti galimybės susirgti salmonelioze.

Kiaušinių žala organizmui

Žinoma, kad per mėsos ir kiaušinių vartojimą perduodama tokia liga, kaip salmoneliozė. Vien per praėjusius 15 metų, šis susirgimas Rusijos Federacijoje padidėjo 7 kartus.

Ši žarnyno infekcijos rūšis perduodama per vištų kiaušinius. Deja, vyrauja nuomonė, kad pakanka juos išplauti prieš gaminimą arba vartojimą ir tuomet bėdos galima išvengti. Tačiau lukštas neturi vientisos struktūros, kas suteikia galimybę salmonelėms patekti į kiaušinio vidų, ypač jeigu jis įskilo. Jeigu jūs vis dar vartojate kiaušinius, tai jokiu būdu nevalgykite jo neapdoroto.

Šiaurės vakarų Amerikos universiteto mokslininkai įrodė, kad kiaušinių vartojimas 3% didina širdies susirgimų atsiradimo riziką ir 4% ankstyvios mirties. Tai susiję su aukštu cholesterolio kiekiu trynyje.

Naujuose Oksforde atliktuose tyrimuose kalbama: “Dėl aukštos širdies ir kraujagyslių ligų susirgimo rizikos, vieninteliai, kurie gyvenimo metu gali vartoti kiaušinių trynius tai tie, kurie žino, kad mirs jauni ir dėl kitos priežasties”. Tiesioginė Daktaro Dž. Spenso citata, kuri aiškiai pabrėžia mokslo pasaulio santykį į klausimą ar verta vartoti kiaušinius.

Žiaurus santykis su gyvūnais

Keliant klausimą apie kiaušinių vartojimą, verta pagalvoti ne tik apie savo sveikatą, tačiau ir apie etinę pusę – apie paukščių sveikatą. 2016 metais Latvių gyvūnų apsaugos organizacijoje buvo atliktas tyrimas, pavadinimu Dzivnieku briviba. Aktyvistams pavyko patekti į vištų laikymo vietą, kuri skaitėsi pavyzdinė.

Gyvūnų apsaugos specialistai užfiksavo ir publikavo savo tinklapyje siaubingus kadrus apie tai, kaip laikomi paukščiai. Nebeturintys plunksnų, su parazitais, o dažnai ir be snapų paukščiai būdavo ankštuose narvuose, beje kartu su jau mirusiais paukščiais. Fermeriai pažeidinėjo netgi minimalius reikalavimus gyvūnų laikymui.

Deja, nėra ir negali būti pasitikėjimo tuo, kad po 5 metų kažkas toje srityje pasikeitė, nes gamyba nukreipta į maksimalų pelno išgavimą su minimaliomis išlaidomis. Paukščių ir gyvūnų eksploatacija visiškai nesuderinama su etika. Gyvūnai visame pasaulyje laikomi siaubingose sąlygose. Pirkdami fermų produkciją, jūs palaikote prievartą prieš gyvas būtybes, skatindami savininkus ir toliau tęsti nežmogišką poelgį.

Vištos kaime ir pas privačius ūkininkus

”Ką gi, pirksiu kiaušinius pas tuos, kas rūpinasi gyvūnais ir augina savo privačiose ūkiuose” – gali pasakyti skaitytojas, kuris susimąstė apie tai, kaip suderinti kiaušinius ir vegetarizmą. Tačiau prieš tai, kaip padaryti tai, atkreipkite dėmesį į faktus, kurie aprašyti žemiau.

Egzistuoja žemės ūkio sritis, kuri vadinasi “fermos su laisvu gyvūnų pasivaikščiojimu laike”. Patekti į tokią teritoriją sunku, o tai padaryti su kamera praktiškai neįmanoma. Žinoma, kad kai pas vištą atima kiaušinį, ji bando sudėti naują, kompensuodamą praradimą ir taip tęsis, kol paukščio organizmas neišseks. Per tą laiką višta atneš vidutiniškai 200 kiaušinių, sužalos savo reproduktyvinę funkciją ir taps fermeriui nebereikalinga. Šiuo ypatumu naudojasi ir malonios močiutės, parduodančios “savo, kaimiškus”, tik skirtumas kiekyje.

Ar jūs žinote, kad višta gali gyventi penkiolika ar net dvidešimt metų? Kai vištą įveda į stresą, atima kiaušinius, gyvenimo trukmė krenta iki penkių metų. Ką vėliau daro su paukščiu? Kaip taisyklė, žudo ir vartoja maistui arba palieka “mirčiai“. Nusilpusi višta pradeda sirgti, kartais ji būna puldinėjama jaunesnių paukščių ir leidžia savo paskutines dienas kančiose. Pagalvokite, prašau, apie tai kitą kartą, kai stovėsite prie prekystalio su kiaušiniais.

Augalinė alternatyva kiaušiniams

21 amžiuje, kai vis didesnis žmonių kiekis keičia savo mitybos racioną į augalinį, Internete arba specializuotuose parduotuvėse vegetarams jūs lengvai galėsite nusipirkti kiaušinių pakaitalus. Vakaruose, pavyzdžiui, atsirado vegetariški kiaušiniai, pagaminti iš mung pupelių.

Produktą rekomenduoja vartoti kaušinienės ir omletų gamybai. Tačiau ką daryti tiems, pas ką šalia nėra vegetariškų parduotuvių? Pasidaryti alternatyvų produktą savarankiškai!

Kuo pakeisti kiaušinį kepiniuose vegetarui

Įvairūs kulinarijos variantai, kuriuose pakeičiami kiaušiniai:

1. Sumaišyti linų sėmenų sėklas su vandeniu. Vieną įprastą šaukštą sėmenų sumaišykite su trimis įprastais šaukštais vandens, kruopščiai išmaišykite. Tai bus lygu vienam vištos kiaušiniui. Linų sėmenis, esant būtinybei, galite pakeisti čija sėklomis. Ingredientų proporcija ta pati.

2. Pakeiskite kiaušinį į bananą. Vienas gerai išminkytas bananas lengvai pakeičia vieną kiaušinį.

3. Puiki alternatyva bus avižos. Užmerkite du įprastus šaukštus avižų su dviem įprastais šaukštais vandens, palikite 30 minučių ir gausite vieno kiaušinio atitikmenį.

Ar vegetarai valgo kiaušiniu, ar nevalgo, priklauso nuo mitybos tipo, žinių apie kiaušinių žalą ir etinio klausimo suvokimo. Tie, kurie priskiria save prie griežtų vegetarų, vengia tokių produktų vartojimo, kaip kiaušiniai ir medus. Jeigu jūs vis tik nusprendėte atsisakyti nuo skerdienos ir kiaušinių, darykite tai palaipsniui, pradėkite nuo iškrovos dienų.

Tegul pradžiai viena diena per savaitę bus laisva nuo mėsos ir žuvies vartojimo, tuomet padidinkite dienų kiekį iki dviejų. Taip palaipsniui, žingsnis po žingsnio, jūs pereisite prie teisingos ir sveikos mitybos. Būkite sveiki!

Vaizdo įrašas. Tiesa apie kiaušinių industriją. Rusų kalba.

Straipsnio autorius Nikita Zotov.

Straipsnis išverstas iš tinklapio oum.ru

Originalus straipsnis rusų kalba