Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Energetinių gėrimų žalą

Energetinių gėrimų žala

Šiandieną parduotuvių lentynos lūžta nuo gausos: ir produktai, ir kulinariniai šedevrai, ir netgi gėrimai, stimuliuojantys žmogaus energijos potencialą, bent jau, tai mums žada gražios etiketės. O štai kokią reakciją mūsų organizmas iš tiesų duoda į panašaus tipo stimuliatorius? Panagrinėkime tai kartu!

Įprastas žmogus su nedidelėmis pertraukomis geba dirbti aštuonias valandas, o su miego pagalba, po intensyvios darbinės dienos, įprastai atsistato po šešių valandų. Tačiau svarbūs ir skubūs reikalai gali priversti mus pakeisti savo rėžimą ir ieškoti papildomų jėgų arba, kaip tai įprasta vadinti, antro kvėpavimo. Deja, tačiau ne visi apsiriboja bėgiojimu ar kontrastiniu dušu, tendencija tokia, kad suaugę žmonės ir paaugliai vis dažniau pradeda vartoti energetinius gėrimus.

Energetinių gėrimų žala. Istorija

Būtina paminėti, kad energetiniai gėrimai, kurie stimuliuoja smegenų ir fizinį aktyvumą – tai ne mūsų laikų pasiekimo inovacija, žmogus pirmą kartą su jais susipažino tolimame XII amžiuje Vokietijoje, tačiau tuomet gėrimas populiarumo neįgavo. XX šimtmečio pradžioje anglų tyrėjas Smitas Kleinas Bičmonas, su tikslu padidinti regbio komandos žaidėjų ištvermę ir fizines galimybes, paruošė ir davė sportininkams energetinius gėrimus. Rezultatas buvo gana liūdnas: komanda visiškai iškrito iš varžybų, nes žaidėjai sunkiai apsinuodijo. Stebėtina, tačiau britai ir toliau vartojo energetinius gėrimus, netgi nežiūrint į akivaizdžią žalą sveikatai. To pačio šimtmečio, 60-ųjų viduryje, japonų mokslininkai, panaudodami Bičmono idėjas, sukūrė savo energetinį gėrimą ir nuo to laiko Japonija užima lyderiaujančias šio produkto gamybos pozicijas.

Nuo praėjusio šimtmečio 80-ųjų, energetinių gėrimų gamyba tapo masiška, tam pasitarnavo visame pasaulyje žinomas energetinių gėrimų gamintojas austras R. V. Ditrihas Matešicas. Netgi suvokdami visą energetinių gėrimų žalą, daugelis žmonių pradėjo aktyviai juos vartoti, pasaulyje atsirado šių gėrimų analogų.
Dabar pabandykime išsiaiškinti, kas yra tipinis energetinis gėrimas, tiksliau, kokios sudedamosios dalys įeina į jo sudėtį.

Taigi, energetinis gėrimas – tai produktas, kurio gamybai naudojami skirtingi stimuliatoriai, o taip pat padedantys ingredientai, tokie kaip: dažikliai, aromatizatoriai ir taip toliau. Galima pasakyti, kad energetiniai gėrimai turi savyje ir vitaminų, tačiau šis faktas jų naudingais nedaro. Netgi viena tokio gėrimo stiklinė slopina nuovargį, padeda susikoncentruoti, padidina smegenų aktyvumą, tokiu būdu žmogus dar keletą valandų gali pasilikti koncentruotas ir žvalus. Pragariškas išbandymas centrinei nervų sistemai ar ne?

Visame pasaulyje gamintojai stengiasi įnešti kažką naujo į energetinius gėrimus, kad pritraukti kaip įmanoma daugiau vartotojų, tačiau iš esmės visų energetinių gėrimų sudėtis viena ir ta pati, visi jie sudaryti iš didelio kiekio:

  1. Kofeino – medžiagos, kuri stimuliuoja smegenų darbą. Veikiant kofeinui, širdies raumens susitraukimai padidėja daugelį kartų;
  2. Taurino – medžiagos, kuri yra galingas antioksidantas, nukreiptas į organizmo medžiagų mitybos procesų pagreitinimą;
  3. Ženšenio ir guaranos – natūralių ekstraktų, kurie valo kepenis ir padeda iš ląstelių išplauti pieno rūgštį;
  4. Melatonino – antioksidanto, kuris dirba kaip žmogaus paros ritmo reguliatorius;
  5. Mateino – medžiagos, kuri nukreipta į svorio mažinimą ir alkio jausmo slopinimą;
  6. L-karnitino – medžiagos, kuri ypatingu būdu rūgština ląstelėse esančius perteklinius riebalus;
  7. Grupės B vitaminai – būtent jie ir paskirti stabilizuoti nervinę sistemą;
  8. Fenilaninas – medžiaga, kuri ženkliai pagerina gėrimo skonį;
  9. Gliukozė, fruktozė ir sacharozė – angliavandeniai, kurie taip pat stimuliuoja smegenis ir neleidžia joms užmigti.

Iš pirmo žvilgsnio, vien tik nauda. Tačiau šių medžiagų junginys daro neigiamą įtaką skirtingiems mūsų organizmo sistemos organams, o taip pat įvyksta negrįžtami pokyčiai centrinės nervų sistemos lygyje.

Be to, energetinių gėrimų žala yra tame, kad kaip tokios energijos jie neduoda, jie tik geba išlaisvinti žmogaus gyvybinę energiją, su kuria jis atėjo į šį pasaulį. Šiuo atveju, išlaisvinimas lygu iššvaistymui. Paprasčiau tariant, vartodami energetinius gėrimu, mes švaistome savo gyvybinę energiją, kurią atstatyti paskui bus ypatingai sunku. Puikiu ir neišsenkamu gyvybinės energijos šaltiniu yra praktiniai jogos užsiėmimai, čia žmogus sutvarkys savo vidinį pasaulį ir atvers savyje slypintį potencialą. Tokiu būdu kaupsis teigiama energija, o patyręs jogos mokytojas išmokys jus naudoti energiją protingais kiekiais ir iš tiesų tinkama kryptimi. Švaistydamas save asmeninių troškimų ir žalingų norų patenkinimui, žmogus gadina savo karmą. Iš tikrųjų, žmonėms, kurių tikslai žemi (nedori, blogi, nesąžiningi, neteisingi, linkintys blogo) ir kurie jų įgyvendinimui vartoja energetinius gėrimus, geriau iš viso tokios energijos nekaupti. Jeigu reguliariai lankyti jogos užsiėmimus ir rasti mokytoją tinkantį sau sielai, jūs greičiau pajausite, kaip pas jus atsivėrė antrasis kvėpavimas ir laiko tam, kad išsimiegoti, reikės vis mažiau. Vietoj priklausomų 7 valandų, jums užteks viso penkių valandų, tačiau jausite minčių aiškumą, būsite kupini jėgų ir noro pasiekti naujas viršūnes. Sutikite, kad tokiu atveju energetinių gėrimų vartojimas atkrenta savaime.

Energetinių gėrimų žala paaugliams

Energetinių gėrimų žala paaugliams – milžinišką! Įvairiose šalyse atlikti mokslininkų tyrimai įrodė, kad pagrindinis pavojus paauglio nesustiprėjusio organizmui – tai šimtaprocentinis pripratimas ir būsima priklausomybė. Su laiku, kad pasiekti norimą efektą, jaunam žmogui teks dvigubinti energetinio gėrimo kiekį. Tokio tipo priklausomybės niekuo nesiskiria nuo alkoholinės arba narkotinės, gydytis teks atitinkamos įstaigose. Nukentės ir nervinė sistema: dažnos depresijos, nepasitenkinimas, dirglumas, asmeninių emocijų kontrolės praradimas, socialinis statusas. Narkologinio dispanserio įskaita garantuoja tam tikrus kasdienio gyvenimo sunkumus: problemas gaunant vairuotojo pažymėjimą, negalėjimą užsiimti valstybine veikla, pastovi kontrolė iš priežiūros įstaigų (jeigu suaugęs paauglys sukurs šeima ir augins vaikus) ir daugelį kitų.

Žinoma, iš pradžių pavartojus energetinio gėrimo, paaugliai įeina į euforiją nuo menamo gebėjimo versti kalnus, tačiau šis efektas labai trumpalaikis ir paskui jį ateis prislėgtumas, išsekimas ir sulaužyta būsena. Paaiškinimas labai paprastas – energetinis gėrimas negali tapti energijos šaltiniu, tai tik priemonė, su kuria išlaisvinami ir ištraukiami vidiniai organizmo resursai, kuriuos, beje, gamta saugiai paslėpė ekstriniams (išskirtiniams) variantams. Pasiutęs aktyvumas rezultate būtinai nukris, nes organizmas turi kažkokiu būdu atstatyti iš savęs paimtą energiją.

Būtina paminėti, kad mokslininkų nuomonė sutapo, kad energetinis gėrimas energijos neduoda, o verčia organizmą išnaudoti vidinę jėgų atsargą, o atvejyje su paauglių organizmu, tai prives prie bemiegių naktų, dirglumo, depresijos, centrinės nervų sistemos sutrikimų. Iš esmės, energetinis gėrimas – tai tas pats narkotikas! Patekęs į organizmą, jo medžiagos sukuria ypatingai agresyvią aplinką viduje, griauna ląsteles, naikina ląsteles, audinius ir gleivinę, o taip pat sunaikina imuninę sistemą. Jeigu laiku nebus priimtos atitinkamos priemonės, galima netgi prieiti prie tokio baisaus susirgimo, kaip encefalopatija.

Energetinių gėrimų žala žmogaus organizmui

Vartodamas energetinius gėrimus, žmogus privalo žinoti, kad taurinas, kuris yra gėrimuose, keletą kartų, o tai ir šimtą kartų, viršija dienos normą, su kuria organizmas geba susitvarkyti. Be to, energetinis gėrimas turi savyje didelį kiekį kitų žalingų komponentų, kurie kartu su taurinu priveda prie perdozavimo, kuris tampa priežastimi:

  • Stipriausių pilvo skausmų;
  • Staigių kūno temperatūros šuolių;
  • Gastrito priepuolių;
  • Aritmijos (širdies ritmo dažnumo sutrikimų);
  • Širdies ir kraujagyslių sistemos darbo sutrikimų;
  • Opų paaštrėjimo;
  • Dažnų šlapimo ir šlapimo sistemos sutrikimų;
  • Vėmimo;
  • Diarėjos (viduriavimo);
  • Aptemusios (nedarnios) sąmonės;
  • Supainiotų būsenų;
  • Garsinių ir vizualinių haliucinacijų.

Žinoma, iš žydrų ekranų mums pastoviai pasakoja apie stebuklingą gėrimą, kurio dėka bet kuri, netgi pati sudėtingiausia užduotis tampa įveikiama, todėl tai, kad žmogus nori pabandyti energetinį gėrimą pamatęs tokią reklamą – tai natūralu. O mes mokame už gražią bonkutę (skardinę) ir spalvingą etiketę, sąmoningai ir už savo pinigus žudome save iš vidaus. Iš tiesų, reali bet kokio energetinio gėrimo kaina – tai 15 % nuo tos sumos, kuri parduodama gamintojo, nes į jo sudėtį įeina medžiagos, kurios praktiškai nieko nekainuoja. Vartotojai taip pat apmoka marketingo darbą ir aprūpina stabilias gamintojo pajamas. Energetinių gėrimų technologija visiškai baugina tuo, kiek šlamšto finale pateks į mūsų organizmą. Tik susimąstykite, 0,25 l gėrimo sudaryta iš:

  1. 1) 55,5 % tai sirupas, kuris sudarytas iš aukščiau nurodytų komponentų;
  2. 2) 44,5 % – tai vanduo.

Vien jau tai, kad energetinis gėrimas – tai sirupo ir vandens mišinys, turi atstumti pirkėją. Toks mišinys lėtai žudo žmogaus organizmo ląsteles, užpildo jas, kas neišvengiamai veda prie nutukimo ir onkologinių susirgimų. Be to, energetinių gėrimų žala žmogaus organizmui atsispindi pačių įvairiausių sutrikimų vystymu:

  • Centrinės nervinės sistemos funkcionavimo sutrikimai;
  • Virškinimo trakto susirgimai, įskaitant ir onkologiją;
  • Trombų atsiradimas;
  • Cukrinio diabeto atsiradimas;
  • Psichinių sutrikimų pasireiškimas;
  • Sumažėjęs produktyvumas širdies ir kraujagyslių sistemoje;
  • Epilepsijos, o taip pat anafilaksijos vystymas;
  • Prarandama galimybė susitelkti ir sukoncentruoti dėmesį;
  • Jėgų nukritimas ir sumažėjęs gebėjimas dirbti;
  • Sumažėja susidomėjimas aplinkiniam pasauliui, įskaitant ir priešingai lyčiai (sumažėjęs libido ir potencija);
  • Jeigu kalba eina apie nesutvirtėjusį paauglio organizmą, tai dažni letalinio išsekimo atvejai;
  • Žmogus pradeda vis stipriau jausti pripratimo simptomus.

Tai, kad energetinis gėrimas – tas pats narkotikas – moksliškai įrodytas faktas, o reiškia laikytis nuo jų reikia kaip įmanoma toliau, nepasiduodant klastingiems gamintojų pažadams, nebandant netgi vieno „dėl kompanijos“, nes organizmo reakcija neprivers ilgai laukti:

  1. Sąmonės praradimas, netikėti nualpimai, ko rezultate neretai gali įvykti nelaimingi nutikimai, ypatingai tai liečia tuos, kas už vairo;
  2. Atsiranda kraujavimas, traukuliai, klausos praradimas arba sumažėjimas;
  3. Kategoriškai uždrausta vartoti energetinius gėrimus moterims, kurios yra nėščios;
  4. Pasireiškia noro žudytis polinkis;
  5. Dažna migrena;
  6. Pasireiškia manijų fobijos, psichiniai nukrypimai ir sutrikimai.

Dažniausiai, apleistais atvejais, tokie pasireiškimai turi negrįžtamą charakterį, energetinių gėrimų vartotojai tampa psichiatrinių ir narkologinių klinikų pacientais.

Energetinių gėrimų žala organizmui

Energetiniai gėrimai teigiamai veikia žmogų tik pradinėje jų vartojimo stadijoje, žmogui atrodo, kad jo energijos resursai pripildyti, fizinis ir protinis darbingumas padidėja ir niekas nesusimąsto, kas bus toliau. O toliau prasideda: euforija ir hiperaktyvumas keičiasi išsekimu: žmogus jaučiasi pavargęs ir bejėgis. Energetinių gėrimų žala pasireiškia, visų pirma, tame, kad žmogus negali normaliai miegoti. Sapnas tampa labai jautrus: bet koks mažiausias judėjimas tampa staigaus prabudimo priežastimi, reikalinga daug laiko, kad užmigti. Greičiausiai, to miegu jau ir nepavadinsi, dabar pilnavertis miegas panašesnis į būdravimą, į kurį patekus žmogui sapnuojasi košmarai.

Be to, verta priminti ir apie tai, kad žmogui tampa sunku orientuotis aplinkoje, ypatingai sunku priimti sprendimus nenumatytose situacijose. Kaip jau buvo paminėta aukščiau, gali įvykti ir letalinis išsekimas. Netgi suvokus problemą, tiesiog nustoti vartoti energetinių gėrimų neužtenka, reikalinga rimta ir kvalifikuota medicininė pagalba ir reabilitacija, prižiūrima specialisto.

Darant išvadas verta paminėti, kad atvejyje su energetiniais gėrimai, kokie bebūtų geri žmogaus siekiai – uždirbti kaip įmanoma daugiau pinigų, išlaikyti sesiją, išmokti milžinišką kiekį medžiagos – tai nepateisina šios priemonės! Be to, jeigu iš tiesų reikia padidinti savo aktyvumą arba atlikti didžiulį susikaupusių darbų kiekį, pažvelkite į liaudies medicinos priemones: padarykite spanguolių morsą (gėrimą) arba vandenį su citrina ir vartokite juos reguliariai, sudarykite savo racioną tokiu būdu, kad jis sudarytų daugiau nei pusę vaisių.

Jeigu vieną kartą jūs suvokėte tai, kad jums reikia daugiau laiko būti aktyviems, o atitinkamai ir daugiau energijos, peržiūrėkite savo gyvenimo būdą iš šaknų: išsirinkite sau vieną iš jogos stilių, pradžiai tai gali būti hatha-joga ir pereikite į vegetarišką mitybos būdą. Energijos atsargas labai padeda padidinti meditatyvinės praktikos: raskite nuošalią vietą švariame ore, pavyzdžiui, sode, pasinerkite pilnai į save ir savo pasaulį. Pasistenkite daugiau skaityti knygų, atsiskyrimas su mylima knyga duos galimybę pilnavertiškai pailsėti,o paskui ir produktyviai padirbti. Tai nuostabi alternatyva energetiniams gėrimams, kuri neša sveikatą ir gerą (teigiamą) energiją jūsų organizmui.

Vaizdo įrašas. Druska ir cukrus. Mirtis skonyje (rusų kalba)

Straipsnio autorė: Jana Ramonenko

Straipsnis išverstas iš tinklapio oum.ru

Originalus straipsnis rusų kalba