Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Hatha joga, meditacija, joga nidra ONLINE nuo sausio 4 dienos, kviečiame registruotis

Vegetarizmas. Filosofija ir rūšių įvairovė

Kaip pradėti medituoti

Dvasinis mokytojas - kas tai?

Jama ir Nijama. Nuo ko prasideda joga?

Kuo skiriasi Surya ir Čandra Namaskar

Vienos dienos badavimas su vandeniu: taisyklės

Jogos mokytojų kursai

Žmonių atsiliepimai, pabaigus 10 dienų meditacijos kursą

Ketvirtadienį, 2020.12.10, oficialiai pasibaigė 10 dienų meditacijos kursas, kurio metu 10 dienų iš eilės medituodavome po 30 minučių rytais ir vakarais. Buvo galima pasirinkti rytinė, vakarinę grupę arba abi. Keldavomės anksti, rytiniai užsiėmimai prasidėdavo lygiai 6:00, vakariniai: 21:00 valandą.

Kviečiu paskaityti, kokiais įspūdžiais dalinasi keli žmonės, dalyvavę šiame meditacijos kurse:

“Meditacijos kurso metu pastebėjau tai, kad kasdieniam gyvenime atsirado ramuma, pradėjau nebesibaiminti dėl to kas bus, o tiesiog kažkaip savaime pavyksta mėgautis tuo, kas vyksta DABAR. Tai nuostabu. Pačios meditacijos metu daugiausia kovoti reikėjo su savo mintimis, tačiau kai pavykdavo susikaupus jas nugalėti, potyriai taip pat nepakartojami ir žodžiais sunkiai nusakomi: palaima, begalinė šiluma ir suvokimas jog aš tai kažkas daugiau… Pačios meditacijos metu fiziniai skausmeliai liko kažkur antram plane ir sugebėjau nuo jų atsiriboti ir juos ignoruoti. Teorinė medžiaga po praktikos taip pat naudinga: dauguma dalykų buvo girdėta nuotrupomis ir abstrakčiai, o jūs praplėtėte ir apjungėte turėtas žinias į vieną visumą.  Laikas kartu tikrai buvo nuostabus ir naudingas. Ačiū Jums už tai.”

Asta

 

“Meditacija buvo mano priežastis eiti anksčiau miegoti ir motyvavo keltis 5.55 (kai įprastai keliuosi 8.00). Meditacijos metu protas aprimdavo, galėjau stebėti kvėpavimo pokyčius, kaip su praktika iškvėpimas ir įkvepimas vienodėja ir ilgėja. Būdavo įvairių patirčių: nuo prabėgančių minčių apie dienos darbus ir nuklydimo į jas iki malonaus virpuliuko einančio per kūną ir užpildančio jį malonia šiluma ir palaima. Kiekviena diena buvo skirtinga patirtis. Įsitraukus į praktiką vizualizacijas koncentruotis buvo lengviau, galbūt dėl to, kad protas matė vaizdinį.

Dienos eigoje pajutau, kad esu ramesnė, ūmiai nebereaguoju. Prailgėjus dienai, papildomas ryto valandas galėjau skirti sau – neskubant prasimankštinti, išeiti pasivaikščioti, paskaityti knygą ar tiesiog sustoti ir pagalvoti.

Šios 10 dienų buvo lyg gilesnis žvilgsnis į save, koncentravausi ties savo mintimis, poreikiais, idėjomis, energija. Lyg būtų kas davę papildomo laiko išnaudoti jį sau. Tikiuosi, kad išsiugdysiu įprotį sąmoningai keltis anksti ir tęsti praktiką. Ačiū už mokymus ir parodytą kelią.“

Eglė

 

”Dalinuosi Meditacijos patirtimi…

Dar paauglystėje, prieš gerus 40 metų, sovietmečio pabaigoje, į rankas papuolė nedidelė knygelė “Meditacija”. Iki tol apie tai nieko nebuvau girdėjęs. Mane ji sudomino, ir tai paskatino Meditacijos mintį nešiotis lig šiolei.

Ne karta vis pabandydavau prie Meditacijos labiau prisiliesti, bet pajusdavau, kad nieko nesigauna. Bet vis ir vis tos minties neišmesdavau. Pastaruoju metu vis dažniau stebiu Kūrėjo man siunčiamus ženklus per įvykius, žmones, patirtis ir pan.

Pastebėjau, kad Meditacija vėl pradėjo prie manęs artėti. Ir net nenustebau, kai, po vieno dvasingo pažintinio filmo, ieškodamas papildomos informacijos, netyčia pastebėjau informaciją, kad tą dieną prasideda Meditacijos mokymai. Net nesudvejojęs užsiregistravau.

Pajutau magišką – vietoje ir laiku buvimą, bei pasidavimą Kūrėjo Vedimui. Rodos pati Meditacija mane pasitiko.

Rimanto vedamos praktikos buvo labai subtiliai sudozuotos. O tai yra didelė dovana pradedančiajam. Per nuotolį vesti užsiėmimą, kai gyvai nematai praktikuojančių reakcijų, nėra taip paprasta. Bet Rimantas, lyg jausdamas vis užbėgdavo į priekį ir nuramindavo tuos, kuriems dar sunkoka, bei padrąsindavo tuos, kuriuos ši praktika jau nešė ant savo bangų.

Per visus 10 užsiėmimų lydėjo įvairūs pojūčiai. Ypatingai greitai keitėsi pojūčiai kūne. Pradžioje užsiėmimų kamavęs pėdų tirpimas paskutiniuose užsiėmimuose jau taip stipriai nevargino. Taip pat beveik dingo ir tempimas tarp menčių, kuris buvo atsiradęs į Meditaciją įvedus Vizualizacijos elementus.

Gera buvo stebėti Vizualizacijos stebuklus. Kurie nelydėjo kiekvieną užsiėmimą, ir apie tai Rimantas jau buvo užsiminęs, kad mes nenusiviltume laikinai dingus ar sumažėjus potyriams.
Ypatinga dovana buvo Rimanto papildomos paskaitos po Meditacijos užsiėmimo. Tai suteikė galimybę giliau pajusti Dvasinį kelią, pajausti tas kryptis, kuriomis galime toliau eiti, kuriomis galime praturtinti Meditaciją ir ką Meditacija praturtins ir sustiprins.
Jaučiu, kad susitikimas su Rimantu man buvo Laiku ir Vietoje, bei labai reikiama apimtimi.

Jaučiu, kad tam jau buvau pasiruošęs ir trūko tik paskutinio “stumtelėjimo” 🙂

Ačiū Rimantui už darnų ir subtilų palydėjimą į Meditacijos Pasaulį, į dar vieną kelią link mano Tikrojo AŠ.”

Audrius

“Iki šio kurso nežinojau nuo ko pradėti meditaciją, tad šis kursas man buvo geras startas. Prasidėjus užsiėmimams pradėjau labiau kontroliuoti savo mintis ir veiksmus. Diena praeidavo ramiau, su vaikais bendravime atsirado daugiau ramumo, daugiau kantrybės. Dėl nugaros skoliozės galėjau medituoti tik atsisėdus ant kojų (taip, kaip jūs rodėte), tai kojų tirpimas trukdydavo visiškai pilnai atsipalaiduoti, vis reikdavo ar norėdavosi pakeisti padėtį. Jūsų dėka daug naudingos patirties įgavau su šiuo kursu ir esu jums labai dėkinga, nors oficialiai minėjot, jog meditacijos truks po 30 min, jos trukdavo valandą su virš ir tiek neįkainojamos informacijos gavom prie viso to :)”

Ieva

 

“Meditaciją šiek tiek praktikuodavau ir anksčiau, tačiau šito kurso metu gavau galimybę ją gerokai pagilinti ir taip pat sužinoti plačiau apie tai, kas yra meditacija, iš kur ji kilusi ir kaip ji įsilieja į bendrą mūsų augimą. Labai vertinu žinias, pertkeiktas kurso metu. Per 10 dienų spėji įsivažiuoti į malonų ir produktyvų ritmą, tai ir anksti atsikelti nebebuvo sunku. Ačiū už prasmingą laiką!”

Robert

 

“Labai patiko jūsų vedamos meditacijos ir po jų einanti teorinė dalis.
Tiek naudingos informacijos sužinojau! Tikrai prasiplėtė akiratis!
Jaučiuosi labiau išlaikyta ir ramesnė po meditacijos kurso, tikrai tęsiu ir toliau savarankiškai ją.
Ačiū ir iki kitų susitikimų.”

Vilma

 

“Ačiū už naują patirtį. Tiesa, nebūdavo lengva kas vakarą eiti į meditaciją, bet po to labai gerai jausdavausi. Meditacijos metu dažnai prikibdavo visokios mintys, bet dažniausiai vėl medituodavau. Retai kada sekdavosi tolygiai kvėpuoti, kažkaip kvėpuodavau su trūkčiojimais, dažnai spausdavo krūtinės duobutę. Ypač buvo sunku iki galo daryti iškvėpimus – tarsi nepabaigdavau – sulaikydavau kvėpavimą. Bet labai stengiausi – nors gal kiša koją 62 metai. Tačiau patiko – darbe mažiau kibdavo mintys, būdavau ramesnė, namie taip pat – net norėdavosi pabėgti nuo pykimosi. Tai man būdavo labai teigiama būsena. Tiesa, rytais apie 6 valandą darydavau meditaciją apie 10 minučių – tiesiog traukdavo tai padaryti. Nežinau kaip ateityje seksis, bet tikiuosi, medituosiu. Labai jums ačiū ir už meditaciją ir už pasakojimus – viskas patiko, praplėtė supratimą. Gal niekada nebūčiau pabandžiusi, jei ne dukros dovana. Ji rinkosi atidžiai ir pasirinko šią meditaciją ir džiaugiuosi – jus.
Labai ačiū.”

Rita

 

“Ačiū labai už meditacijos kursą. Labai džiaugiuosi, kad jus radau. Iš karto atsakau į klausimą dėl papildomos medžiagos po praktikos. Labai labai gerai ir labai naudinga. Ačiū, kad dalinatės šiomis žiniomis. Svarbu ne tik daryti, bet ir žinoti kaip, kas, kodėl. Ką man davė šios dešimt dienų? Deja negaliu pasakyti, kad tapau ramybės oaze, bet džiaugiuosi, kad radau laiko ir jėgų. Ir kojos tirpo, ir nugara skaudėjo, o ir keltis prieš 6 ne taip jau man ir lengva. Man tai buvo dar viena savęs pažinimo kelionė. Energijos sukaupti gal ir nepavyko, tačiau praktikos ir teorijos žinių dėka sugebu save stebėti ir pastebėti: kada peržengiu ribą, kada kantrybė išsenka, o kada pyktis aplanko. Taip, tos emocijos niekur nedingo, bet sugebu jas pastebėti ir savęs paklausti, o kodėl? Karma, praeiti gyvenimai, mūsų visų skleidžiama energija. Na viskas, apie ką jūs kalbėjote. Ir tada viskas stoja į savo vietas.

Viskas turi paaiškinimą. Tobulų sprendimų ar pasirinkimų kurie man vienu metu atneštų ir ramybę, ir laimę, neatradau, tačiau tai ir yra gyvenimas. O kad jį gyventi būtų lengviau, tam ir reikalingos tokios praktikos. Mažais žingsneliais sąmoningumo link. O jogą atradau ieškodama savęs, ieškodama būdų susidraugauti su savimi. Ir viskas vyko savaime: tiek mokymai, tiek mokytojai patys atėjo. Kaip sakoma:” Prašykite, ir jums bus duota; ieškokite, ir rasite; belskite, ir jums bus atidaryta. Kiekvienas, kas prašo, gauna, kas ieško, randa, ir beldžiančiam atidaroma”. Tiesiog mano jogos kelyje viskas taip ir buvo. Bandžiau ir kitokias praktikas, tačiau tiksliai žinau, kad joga yra mano “medicina”, tas pilnatvės, ramybės jausmas, kuris tave aplanko, buvimas čia ir dabar yra taip svarbu lėkimo rėžimu gyvenantiems.

“Yoga chitta vritti nirodha” mano mėgstamiausia frazė. Kada praktikos metu pasiekiama visiška proto ramybė. Ir visai nesvarbu, jeigu tu nestovi ant galvos, ar neužsikeli kojos už jos, svarbu, kad esi čia ir dabar. Kiekvienas gyvename savo istoriją ir judame savo ritmu. Mokomės save mylėti tokius, kokie esame. P.S. medituoti žadu ir toliau 🙂

P.P.S. sunkumų buvo ištempinėjant kvėpavimą: įkvėpti norėjosi staigiai ir giliai, tarsi panika apimdavo. Manau su praktika tas pasikeis.“

Laura