Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Hatha jogos online užsiėmimai prasideda nuo rugpjūčio 31 dienos

Hatha joga online nuo rugpjūčio 31 dienos-naujas-sezonas

Laba diena. Kviečiame jus į reguliarius Hatha jogos online užsiėmimus, kurie prasideda nuo rugpjūčio 31 dienos!

Hatha joga – tai viena iš labiausiai paplitusių jogos tradicijos krypčių. Būtent nuo jos ir prasideda pažintis su senovine jogos sistema, kuri buvo sudaryta prieš šimtus, o gal ir tūkstančius metų. Toli gražu ne visi žino, kad joga – tai ne tik fiziniai pratimai (asanos), kurios nukreiptos į sveikatos pagerinimą. Bet kokia joga – tai visų pirma dvasinė praktika, kurios tikslas – nušvitimas, susiliejimas su Aukščiausiuoju, o kelias į tai eina per asmeninį savęs pažinimą.

Hatha joga – tai aštuoniapakopės jogos sistemos (Radža jogos) dalis, kuri yra aprašyta išminčiaus Patandžalio jogos sūtrose prieš maždaug 2400 metų.

Hatha joga sudaro pirmus keturis Radža jogos laiptus:

1) Jama – tai moralinių ir etinių normų laikymasis: prievartos atsisakymas (atsisakymas kenkti), tiesos sakymas ir darymas, atsisakymas vogti (neimti to, kas tau nepriklauso), nekaupimo principas, susilaikymas nuo juslinių malonumų, geidulių, troškimų.

2) Nijama – tai savidisciplinos principai, kurie rekomenduojami jogos praktikams: minčių, proto ir kūno švara, pasitenkinimas savo padėtimi (pakankamumas, pozityvus mąstymas), askezė, savišvieta nagrinėjant dvasinę literatūrą, savo nuopelnų paskyrimas Aukščiausiam (altruistiškų savybių lavinimas savyje).

3) Asanos – tai statinės pozos, kurios laikomos tam tikrą laiką, kad būtų perskirstyta kūne esanti energija. Dauguma atliekamų jogos asanų padeda sustiprinti praktiškai visas raumenų grupes ir pagerina vidinių organų darbą, koordinaciją. Dauguma iš asanų atliekamos dinaminiu rėžimu sklandžiai pereinant iš vienos padėties į kitą.

4) Pranajama – tai kvėpavimo kontrolė (pranos – gyvybinės energijos įvaldymas), kurios metu išmokstama teisingai kvėpuoti ir atlikti pratimus, gerinančius kūno ir proto veiklą. Atliekant kvėpavimo pratimus kraujas gauna daugiau deguonies, pagerėja visų vidinių organų veikla. Harmonizuodami kvėpavimą, subalansuojame gyvybinę energiją ir tuomet atsiranda kūno, proto ir sielos harmonija.

Būtent šie 4 laiptai yra pagrindas tolimesnei jogos praktikai, kuri palaipsniui pereina į vidinio pasaulio pažinimą: gebėjimą įvaldyti savo jusles, gebėjimą susitelkti (koncentruotis) ir gebėjimą medituoti.

Hatha jogoje yra svarbu reguliarumas. Reguliariai praktikuodami grupėje jūs pasieksite gerokai aukštesnį rezultatą, nei užsiiminėdami savarankiškai. Bendra grupės energija padeda išlaikyti motyvaciją ir skatina dirbti net ir esant sunkesniems gyvenimo periodams.

Hatha jogos online privalumai

1) Jūs neišleidžiate laiko ir resursų važiuodami į salę iš pačio ryto, jūs galite užsiiminėti fiziškai būdami įvairiose pasaulio vietose.

2) Namuose jūs jaučiatės komfortiškai ir saugiai, todėl galite pasinerti į praktiką gerokai giliau, ji tampa efektyvesnė, nei salėje.

3) Pilnai jausdami bendrą grupės energiją ir palaikymą, jūs praktikuojate nesiblaškydami į kitus žmones, nesiblaškote žiūrėdami ir klausydami, kas svarbu tam, kad panirtumėte į savo vidinį pasaulį ir gautumėte geresnį rezultatą praktikoje.

4) Hatha jogos online užsiėmimai – pats efektyviausias ir prieinamiausias būdas susitvarkyti su psichologiniu spaudimu, stresu, kurį patiria šiuolaikinis žmogus ir pagerinti savo fizinio kūno veiklą.

Užsiėmimo programa

1) Įvadas į užsiėmimą.
2) Nusiteikimas praktikai.
3) Papildomos technikos, naudojamos užsiėmimuose (kvėpavimo pratimas, užraktai).
4) Apšilimas.
5) Lengvesnės asanos su perėjimu į sunkesnes (stovimos, balansinės, sėdimos, išsilenkimai, pasilenkimai, susisukimai).
6) Perverstos asanos.
7) Šavasana.

Užsiėmime būna papildomai pateikiama ir teorinė dalis. Programa gali varijuoti, priklausomai nuo grupės lygio.

Hatha jogos online užsiėmimų rezultatai

– Harmonizuojamas fizinis, mentalinis ir dvasinis lygmuo.
– Pagerėja fizinė sveikata ir savijauta.
– Pagerėja vidinių organų darbas.
– Išmokstama atsipalaiduoti, nusiraminti ir nuimti įtampą.
– Išmokstama pažinti negatyvas emocijas ir neutralizuoti jas.
– Išmokstama plačiau suvokti jogos sistemą ir įvaldyti skirtingas jos dalis.
– Išmokstama savarankiškai atlikti įvairias jogos asanas.
– Išmokstama savarankiškai atlikti bazines pranajamas.
– Išmokstama bazinius užraktus (bandhų).

Tvarkaraštis

Hatha jogos online užsiėmimai prasidės nuo 2022 rugpjūčio 31 dienos ir vyks 3 kartus per savaitę pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais trimis grupėmis.

6:00 – 7:30 rytinė grupė
18:00 – 19:00 vakarinė pradedančiųjų grupė (nuo 2023 metų sausio mėnesio ši grupė prisijungia prie vakarinės pagrindinės grupės)
19:30 – 21:00 vakarinė pagrindinė grupė

Kaina

Rytinės grupės abonementas: 45 eurai / mėnesiui
Vakarinės pagrindinės grupės abonementas: 55 eurų / mėnesiui

Daugiau informacijos:
https://www.hathajoga.lt/nauja-grupe/

Hatha jogos online užsiėmimus veda jogos klubo OUM.RU mokytojas Rimantas Genys.