Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Avadhuta-gita. Laisvos sielos daina [knyga]

Avadhuta-gita. Knyga apie amžinai laisvą sielą

Avadhuta-gita (Avadhūta-gītā) yra vienas iš pagrindinių advaita-vedantos tekstų, išreiškiantis nedualumo mokymą. Šio nedidelio kūrinio autoriumi tradiciškai laikomas Dattatreja.

Dattatreja garbinamas įvairiuose induizmo mokymuose kaip Brahmos, Višku ir Šivos atgimimas, kaip Maha-Višnu avataras ir kaip pirmasis jogos mokytojas. Jis taip pat laikomas Tripura-rahasja, Dattatreja-tantros, Avadhuta-upanišados ir kitų kūrinių autoriumi. Dattatreja minimas tokiuose tekstuose, kaip Bhagavata-purana, Garuda-purana, Mahabharata, Ramajana, Šandilja-upanišada, Džabala-upanišada ir daugelyje kitų. Kai kurios mokyklos jį laiko Patandžalio mokytoju.

Kūrinio pavadinimas susidaro iš žodžių „avadhuta“, kuris dažnai verčiamas kaip „išlaisvintas, laisvas, laisvės įsikūnijimas“, ir „gita“ – „daina“. Tekstas taip pat žinomas pavadinimu Avadhuta-grantha, Dattatreja-gita, Datta-gita ir Joga-šastra.

Faktiška Avadhuta-gitos sukūrimo data nėra žinoma, kaip ir daugelio induizmo raštų data. Įvairūs komentatoriai nustatinėja jos sukūrimo laiką nuo 8 amžiaus iki mūsų eros ir iki 9 mūsų eros amžiaus. Avadhuta Dattatreja išreiškė šią dainą savo mokiniams Svami ir Kartikai. Ji ilgą laiką buvo perduodama iš lūpų į lūpas.

Avadhuta-gita, kaip ir Aštavakra-gita, bekompromisiškai ir džiaugsmingai dekonstruoja tikėjimą, visų įmanomų praktikų vertingumą ir metafizines koncepcijas, kylančias dėl dualumo iliuzijos. Netgi nedualumas, išsilaisvinimas ir tokios aukščiausios būsenos, kaip samadhi, yra neturinčios prasmės Aš, kuris yra Tai, kas už būties ir nebūties [ribų], ne vienovėje ir išsiskaidyme, ne žinojime ir aptemime.

Avadhuta-gita daug kartų buvo verčiama į įvairias europietiškas kalbas, iš jų geriausiai žinomi vertimai – Svamio Četanandos, Svamio Abhajanandos ir Hari P. Šastri.

Tekstas iš rusų į lietuvių kalbą išverstas remiantis S. M. Neapolitanskio vertimu.

Tekstą išvertė Rimantas Genys.

Avadhuta-gita. Skaityti:
https://www.hathajoga.lt/avadhutagita/

Avadhuta-gita. Atsisiųsti:
https://www.hathajoga.lt/avadhutagita.pdf