Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Keturiolika Radža Jogos pamokų. Svamis Šivananda [knyga jogos praktikams]

Vienas iš žinomiausių jogos meistrų Svamis Šivananda knygoje Keturiolika Radža Jogos pamokų išsamiai, suprantamai ir glaustai paaiškina Radža Jogos sistemą ir dalinasi naudingais praktiniais patarimais, kurie žingsnis po žingsnio padeda tobulėti jogos praktikams.

Joga – tai metodas, kuris tobulina visus esminius žmogaus asmenybės aspektus. Tai ugdymo sistema, lavinanti kūną, protą, intelektą ir dvasią.

Šioje knygoje jūs rasite aštuoniapakopės Patandžalio sistemos kvintesenciją, kuri prasideda nuo etinės disciplinos ir pasibaigia galutiniu individualaus suvokimo ištirpimu vieningoje viską apimančioje kosminėje sąmonėje. Čia įėjo papildomi konkretus požymiai apie jogos mokinio savybes, apie mitybos racioną, kurio jis turi prisilaikyti, apie mentalinių modifikacijų harmonizavimo procesus. Be to, čia pristatyta Om filosofija, sudarantį koncentracijos ir meditacijos pagrindą.

Svami Šivananda Sarasvati buvo jogas, dvasinis mokytojas, guru, kuris gyveno XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje. Jis buvo visiška priešingybė bendrai priimtam suvokimui apie išminčius-atsiskyrėlius. Filosofas, reformatas ir humanistas, jis manė, kad religijos neprieštarauja viena kitai, o atvirkščiai, papildo viena kitą. Jis buvo puikus Rytų išminties ramybės ir aktyvaus Vakarų dinamizmo derinys. Skatino kelti dvasinius gyvenimo orientyrus, pajausti, kad visas pasaulis – tai mūsų asmeniniai namai, o visos gyvos būtybės yra Dievo dalis.

Keturiolika Radža Jogos pamokų. Svamis Šivananda. Skaityti:
https://www.hathajoga.lt/keturiolika-radza-jogos-pamoku-svami-sivananda/

Keturiolika Radža Jogos pamokų. Svamis Šivananda. Atsisiųsti:
https://www.hathajoga.lt/keturiolika-radza-jogos-pamoku-svami-sivananda.pdf