Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Vegetarizmas: nuo ko pradėti

Vegetarizmas. Nuo ko pradėti

Kiekvienas žmogus, pradėjęs eiti savęs pažinimo ir sveiko gyvenimo būdo keliu, susiduria su tuo, kad senas mitybos būdas jau jam nebetinka šiame vystymosi etape, tuomet jis kreipiasi į vegetarizmo idėją. Ir čia, kaip taisyklė, kyla klausimas: nuo ko pradėti vegetariškai maitintis. Pas kiekvieną savas kelias. Kažkas staigiai nustoja vartoti gyvulinį maistą, kažkam reikalingas laikas ir laipsniškas perėjimas, dėl įsitvirtinusių įpročių tam tikriems skoniams. Norime pasiūlyti jums keletą patarimų, kurie padės labiau įsitvirtinti pereinant į vegetarišką mitybos būdą.

1. Aiškiai suvokite savo motyvus. Priminkite sau apie priežastį, kurios dėka jūs nusprendėte atsisakyti nuo mėsos ir pereiti prie vegetarizmo. Tai pagrindas, kuris palaikys jus visada. Ir jeigu gudrus protas pradės nuvedinėti jus nuo priimto sprendimo, tai prisiminkite, dėl ko jūs pradėjote šį kelią.

2. Koncentruokitės ne į tai, ko atsisakote, o į tai, ką įgausite. Nesilaikykite už minties, nuo ko jums reikia atsisakyti, o sudarykite tų produktų sąrašą, kurie ateis į jūsų gyvenimą. Tik pažiūrėkite, kokia egzistuoja daržovių, vaisių, riešutų, javų įvairovė!

3. Vegetariškas“ ne visada reiškia „naudingas“. Nepasimeskite. „Viskas, kas vegetariška yra naudinga“. Būtinai parduotuvėse skaitykite maisto produktų sudėtį.

4. Nesukurkite sau klaidingų apribojimų. Kai kurie žmonės pirmu metu, pasirinkę vegetarišką mitybą, atsisako susitikimų su draugais kavinėse. Tai įvyksta dėl įsitikinimo, kad nebus ko užsisakyti ir susitikimas bus ne toks džiaugsmingas. Tačiau mūsų laiku praktiškai kiekviena įstaiga pasiruošusi pasiūlyti praktiškai bet kokį meniu variantą, nesidrovėkite paklausti.

5. Subalansuokite savo mitybą. Stebėkite, kad jūs gautumėte visas būtinas medžiagas. Įveskite į savo racioną vaisius ir visų įmanomų spalvų daržoves, pilno grūdo produktus, neapdirbtas kruopas (rudieji ryžiai arba Bolivinė balanda), naudingi riebalai (alyvuogių aliejus ir riešutai), baltymai (tofu), ankštiniai (lęšiai). Praturtinti racioną geležimi padės tokie produktai kaip pupelės, špinatai, avinžirniai, razinos, grikiai.

6. Stenkitės vartoti sezoninius produktus. Daržovės ir vaisiai, užaugę natūraliu būdu, atneš maksimalią naudą jūsų organizmui, pripildys jį būtinomis mineralinėmis medžiagomis ir vitaminais. Be to, sezoniniai produktai turi natūralų skonį skirtingai nuo tų daržovių ir vaisių, kurie brendo veikiami kažkokių dirbtinų stimuliatorių. Atkreipkite dėmesį į sezoninį daržovių ir vaisių kalendorių, kad orientuotumėtės, kokie produktai būdingi vienam ar kitam laiko periodui.

7. Nepamirškite apie porcijos dydį. Pereinant į augalinę mitybą, pirmu laiku, jeigu mityba dar nevisiškai subalansuota, gali pasirodyti, kad jųs neprivalgote ir čia būtina vengti persivalgymo. Prisiminkite, kad tai ne paskutinis maisto valgymas! Pamilkite lengvumą ir pajauskite, kad organizmas dėkingas ir kaip jis nešvaisto energijos sunkių produktų virškinimo procesui.

8. Būkite sudominti. Mūsų aukštų technologijų amžiuje neegzistuoja kliūtys ir ribos, kad rastume būtiną informaciją. Jeigu įrašytumėte į paiešką žodį „vegetarizmas“, tai atsiras apie 2 mln nuorodų. Skaitykite knygas, susipažinkite su tyrimais, žiūrėkite dokumentinius filmus – realūs žmonės ir jų istorijos dažnai duoda gerokai daugiau suvokimo, nei sausa teorija.

9. Klauskite patarimų. Dažnai būna sunku išsiaiškinti su visu informacijos kiekiu, kuris liečia vegetarizmą. Uždavinėkite klausimus specialistams ir žmonėms, kurie ne pirmus metus gyvena vegetarišką gyvenimo būdą, domėkitės kitų patirtimi – ten daug atsakymų. Taip pat vystytis tarp bendraminčių gerokai lengviau.

10. Eksperimentuokite virtuvėje. Pereinant į vegetarišką mitybą, pas žmogų atsiranda suvokimas, kad galima įvairinti ir kurti patiekalus. Nupirkite sau naują maisto gaminimo knygą, pavyzdžiui „Vedinis kulinarinis menas“, kuri ne tik atvers jums daugybę išskirtinių patiekalų, tačiau ir supažindins su senovės filosofine tradicija.

Tam, kad apriboti save nuo įvairių kuriozų, panagrinėsime paplitusias klaidas, kurios gali atsirasti pirmu laiku pakeitus mitybos būdą.

Rafinuotų angliavandenių vartojimas. Tokie „tušti“ angliavandeniai yra baltuose miltuose, cukruje. Kai kurie žmonės, atsisakę mėsos produktų, pereina į vegetariškus kepinius, sausainius, cukraus turinčias sultis, vartodami tai tik dėl to, kad juose nėra mėsos. Tačiau tokie angliavandeniai neduoda organizmui jokios naudos, o atvirkščiai, suteikia neigiamą efektą – padidina cukraus kiekį kraujyje. Mėsos atsisakymas turi būti dar vienas žingsnis jūsų tobulėjime, tačiau neturėtų kurti naujus aptemimus. Būkite sąmoningi renkantis produktus.

Naudingų riebalų trūkumas racione. Klaida tame, kad pereinant į vegetarišką mitybą žmonės nenumato organizmo poreikio maitintis įvairiai, kas aprūpina visą kūną visais būtinais elementais. Nustatykite ar jūsų racione yra naudingi augaliniai riebalai, kuriuos galima rasti tokiuose produktuose, kaip riešutai, avokadas, augaliniai aliejai, saulėgrąžos. Nesotieji riebalai pagerina odos ir plaukų būklę, daro teigiamą įtaką širdžiai ir kraujagyslėms. Jie ištirpina ir išveda cholesterolio sankaupas, kurios kaupiasi ant kraujagyslių sienelių.

Per didelis baltyminių produktų vartojimas. Įsitikinkite, kad jūsų racione egzistuoja pakankamas produktų kiekis, kuriuose yra baltymas, kuris mūsų organizmui yra pagrindinė statybinė medžiaga. Ant jūsų stalo turi atsirasti tofu, ankštiniai, grūdai ir riešutai.

Jeigu jūs tik pradedate savo perėjimą į vegetarišką mitybą, pasižymėkite keletą paprastų, tačiau skanių receptų.

Basmati ryžiai su morkomis

Ingredientai:

– 1 stiklinė Basmati ryžių
– 2 stiklinės vandens
– ¼ stiklinės virtų avinžirnių
– 1 arbatinis šaukštas trintos imbiero šaknies
– ¾ stiklinės trintų morkų
– Druska, karis, malti pipirai arba kiti prieskoniai pagal skonį

1. Užvirus vandeniui, supilame ryžius ir verdame 20 minučių ant vidutiniškos ugnies.

2. Tol, kol gaminami ryžiai, pašildome keptuvę, įpylę šaukštą aliejaus. Apkepame morkas. Sumažiname ugnį, sudedame imbierą ir prieskonius. Troškiname po dangčiu, morkos turi tapti švelnios, pridedame avinžirnius.

3. Išvirtus ryžius sudedame į bendrą masę ir troškiname 5 minutes.

Keptos pupos

Ingredientai:

– 25 g raudonųjų pupų
– 1 kg bulvių
– 1 arbatinis šaukštas augalinio aliejaus
– 250 g šviežių pomidorų (galima naudoti pomidorų pastą)
– 2 sutrintos morkos
– 200 ml vandens/daržovių buljono
– Druska ir prieskoniai pagal skonį

1. Išverdame pupas.

2. Sušildome keptuvę, įdėję šaukštą aliejaus ir apkepame morkas. Pridedame pomidorus, troškiname 5 minutes.

3. Pridedame į keptuvę išvirtas pupas, kubeliais supjaustytas bulves, pomidorus, užpilame 200 ml vandens/daržovių buljono. Dedame prieskonius, druską, pagal skonį. Ir dar troškiname 5-7 minutes.

4. Sušildome orkaitę iki 175 laipsnių. Įdedame mūsų masę į formą ir įdedame kepti 25-30 minučių.

Desertas iš linų sėmenų

Ingredientai:

– 0,5 stiklinės linų sėmenų
– 1 stiklinė vandens
– 1 bananas
– Šviežios arba sušaldytos uogos pagal skonį
– 1 arbatinis šaukštelis medaus

1. Užpilti linų sėmenis vandeniu ir palikti 3 valandoms.

2. Suplakti blenderyje užmirkytas sėklas, bananą, uogas ir medaus šaukštą. Desertas paruoštas.

Linkime sėkmės ir laimės jūs kelyje!

Straipsnio autorė Diana Serova

Straipsnis išverstas iš tinklapio oum.ru

Originalus straipsnis rusų kalba