Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Jogos mokytojų kursai 2022 metais

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Vegetarizmo nauda

Vegetarizmo nauda kepenims

Vegetariškas racionas padeda valyti kepenis iš vidaus ir iš išorės. Dažnai netinkamos mitybos metu atsiranda tokie susirgimai, kaip suriebėjusios kepenys, tačiau vegetarams tas negresia.

Vegetarizmo nauda skrandžiui ir žarnynui

Augaliniuose produktuose esantis didelis ląstelienos kiekis normalizuoja virškinimo trakto darbą ir stabilizuoja visus apykaitos procesus. Būtent dėl šios priežasties pas vegetarus praktiškai niekada nebūna vidurių užkietėjimo. Taip pat ląsteliena padeda valyti organizmą nuo šlakų, toksinų ir nuodų, kas puikiai pakelia bendrą organizmo imunitetą ir išlaiko atsparumą įvairioms sezoninėms ligoms.

Vegetarizmo nauda inkstams

Žmonės, kurie maitinasi vegetariška mityba, turi mažesnį polinkį į inkstų susirgimus. Kuo ankstesnis perėjimas į vegetarizmą, tuo mažesnė tikimybė susidaryti inkstų akmenims.

Vegetarizmo nauda nervinei sistemai

Kai gyvūną žudo, tai į jo kraują išskiriami taip vadinami mirties, baimės, skausmo ir agresijos hormonai. Šie hormonai nepranyksta terminio apdorojimo metu, kaip kai kurie gelmintai (kirminai) ir jų kiaušiniai, o aktyvuojasi ir įjungia žmogiško organizmo ir psichikos naikinimo programą. Ne veltui mokslininkai pažymi faktą, kad žmonės, kurie vartoja mėsą, turi gerokai didesnį polinkį į stresą ir agresiją, nei vegetarai.

Vegetarizmo nauda grožiui

Grožio ir sveikatos suvokimas yra tiesiogiai susiję vienas su kitu. Galima kiek norite tepti ant savęs brangiai kainuojančius kremus ir kaukes, vaikščioti pas kosmetologes ir kirpėjas, tačiau kol jūs „nepataisysite“ savo organizmo, efektas nuo kosmetinių procedūrų bus trumpalaikis ir neišspręs tikros plaukų lūžinėjimo priežasties arba veido bėrimo. Vegetarizmas leidžia subalansuoti visų organizmo sistemų darbą taip, kad išvaizdos problemos su laiku nustos jus kankinti. Kūnas taps lieknesnis, lengvesnis ir lankstesnis.

Vegetarizmo nauda protui

Panagrinėkime didingus vegetarus, kurių pasiekimai žinomi visam pasauliui: Buda Šakjamunis, Mahatma gandis, Pitagoras, Konfucijus, Sokratas, Hipokratas, Plutarchas, Sergejus Radonežskis, Leonardas da Vinčis, Levas Tolstojus, Izaokas Niutonas, Volteras, Bernardas Šou, Bendžaminas Franklinas, Žanas-Žakas Ruso, Serafimas Sarovskis, Šopenhaueris, Čarlzas Darbinas, Nikolajus Fiodorovas, Nikolajus Leskovas, Markas Tvenas, Vincentas Van Gogas, Nikola Tesla, Henris Fordas, Vasilijus Šulginas, Albertas Einšteinas, Sergejus Jeseninas… Ir tai dar ne pilnas praeities vegetarų sąrašas. Jį galima dar ilgai tęsti, papildant daugeliu rusų ir užsienio vegetarų vardais, kurie laikosi šios mitybos mūsų laikais.

Šie žmonės įnešė reikšmingą rezultatą į mokslo, filosofijos, meno, kultūros ir politikos vystymą. Vegetarais tampa labiau išsilavinę žmonės su aukštesniu IQ lygiu. Vaikai-vegetarai nuo gimimo arba nuo ankstyvų gyvenimo metų ženkliai greičiau ir lengviau įsisavina mokyklos programą, lyginant su savi bendraamžiais, rečiau serga ir yra gerokai aktyvesni ir ištvermingesni. Taip pat vaikai-vegetarai, kaip taisyklė, neturi nutukimo, viršsvorio ir išblaškyto dėmesio sindromo.

Vegetarizmo nauda energijai

Kai ant jūsų stalo guli skerdiena, tai kartu su ja ateina ir jos energetinis svoris. Pradžioje ant jūsų stalo arba šaldytuve, o paskui ir jūsų kūne atsiranda nužudymo, kančių, baimės, siaubo, beviltiškumo, nevilties energija. Tai yra visa tai, ką gyvūnas jaučia prieš mirtį. Pažiūrėkime tiesai į akis: bet kokia gyva būtybė, netgi pati primityviausia, patiria skausmą ir kančias, jeigu susižeidžia arba patenka į gyvenimui nedėkingą aplinką. Būtent tuo ir yra pripildytas jūsų bifšteksas arba nugarinė ir visiškai ne vitaminais, baltymais ir mikroelementais. Dėdamas į save visas išvardintas emocijas ir pojūčius, žmogus pats tampa jausti tą patį, tampa bailus, prislėgtas, kyla depresinės ir suicidinės būsenos. Žmogus ir pats nesupranta iš kur tai kyla, juk objektyvių priežasčių tokioms priežastims nėra. O štai energetinės priežastys yra. Per vegetarišką mitybą mes gauname švarią energiją, kuri neapsunkusi kažkieno kančiomis ir skausmu.

Vegetarizmo nauda karmai

Bet koks veiksmas turi pasekmę (rezultatą). Karma kaupiasi gyvenimo eigoje (praėjusių gyvenimų ir šio) ir gali būti teigiama ir neigiama. Tai iš karmos požiūrio taško, atliekant amoralius poelgius, pavyzdžiui, žudant arba kenkiant gyvoms būtybėms, mes kaupiame neigiamą karmą. Neigiamos karmos turėjimas yra visų mūsų nelaimių priežastis gyvenime, tiek dabartiniame gimime, tiek ir būsimuose.

Tačiau šią situaciją galima pakeisti. Kai jūs pereinate į vegetarizmą, tai jūs nustojate kaupti neigiamą karmą šioje savo gyvenimo srityje. O padedant pereiti į vegetarizmą kitiems žmonėms, yra sukaupiama teigiama karma, kuri atsispindės teigiamuose jūsų gyvenimo įvykiuose.

Taip pat norisi pridėti, kad mes neturime teisės atiminėti gyvybės kitoms gyvoms būtybėms, nes nesame šių gyvybių kūrėjais. Pagalvokite apie tai.

Prisiminkite, kad vegetarų yra daug ir su kiekviena diena jų kiekis tik didėja. Kas žino, galbūt jau po metų jūsų aplinkiniai draugai taip pat užsinorės peržiūrėti savo mitybą.

Perėjimas į vegetarišką mitybą padeda pasijausti geriau, žvaliau ir energingiau. Netgi mokslininkų tyrimai patvirtina, kad vegetarai turi du kartus didesnę ištvermę, lyginant su mėsavalgiais. Taip pat verta paminėti, kad augalinė mityba turi didelį kolageno kiekį, kuris sulėtina senėjimo procesus ir leidžia organizmui ilgiau pasilikti jaunu.

Išversta iš tinklapio https://www.oum.ru