Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Jogos mokytojų kursai 2022 metais

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Kodėl svarbu valytis organizmą

Gamta sukūrė mūsų kūną tobulu. Tai yra sudėtinga biologinė sistema, ji idealiai sukurta gyvenimui mūsų Visatos sąlygoms. Tačiau konkretus ir sklandus svarbių procesų darbas mūsų organizme priklauso nuo to, kiek jis yra švarus iš vidaus, tiek ir iš išorės. Dienos rėžimo sutrikdymas, mityba, neteisingos mintys ir poelgiai, užterštas vidinis pasaulis informacinėmis šiukšlėmis, visa tai priveda prie liūdnų pasekmių.

Fizinis kūnas užterštas šlakais netinkamu maistu, o neigiamos mintys ir neetiški poelgiai griauna energetinį kūną. Žmogus sunkėja grubėja, jo pomėgiai tampa apriboti ir primityvus. Efektyviam gyvenimui būtina sąlyga yra sveiko ir švaraus organizmo sukūrimas.

Vegetarizmas – tai ne tik mityba, tai, visų pirma, sielos ir kūno švara.

Ar mes susimąstome, kas yra mėsa? Tai nužudyto gyvūno raumenys. Viskas, iš ko išeina gyvybė, šiame pasaulyje iš karto pradeda irti. Kažkam tai gali pasirodyti siaubinga, tačiau šis mechanizmas yra visuose kūnuose ir šios planetos dalykuose. Viskas, kas gyvena arba auga, nėra amžina ir po kažkurio laiko paliks savo materialų apvalkalą.

Kenksmingiausi nuodai ir toksinai, su kuriais mėsavalgiai norom nenorom nuodija savo kūną, yra šlapimo rūgštis ir kiti azoto junginiai. Rūgštiniai mėsos irimo produktai susijungia, neutralizuojami su organines medžiagos iš kaulų pagalba, padidindami jų trapumą (osteoporozė) ir padeda atsirasti sąnarių ligoms (reumatizmui, artritui) ir dangų. Pavyzdžiui, viename funte (beveik pusėje kilogramo) bifštekso yra 14 gramų šlapimo rūgšties.

Amerikos daktarai, ištyrę mėsavalgių ir vegetarų inkstų veiklą, atrado, kad tam, jog išvalytų organizmą nuo azoto junginių, esančių mėsoje, inkstai turi atlikti 3 kartus didesnį darbą, nei vegetarų inkstai. Kol žmonės jauni, jie įprastai nepastebi šio pernelyg didelio krūvio, tačiau su metais, organizmas nusilpsta ir pasireiškia įvairūs susirgimai.

Priemonės, kurios parenkamos valymui, gali būti įvairios. Nuo visiems žinomų higienos procedūrų (dušas, dantų valymas, apsiplovimas rytais) iki organizmo išvalymo metodų, atėjusių iš liaudies medicinos (pavyzdžiui, įvairūs kepenų valymo būdai) arba šatkarmos (šešios valomosios praktikos, atėjusios iš jogos).

Išversta iš knygos Sąmoninga mityba. Išmintingas pasirinkimas.