Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Jogos mokytojų kursai 2022 metais

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Levas Tolstojus apie vegetarizmą

Dar nuo pačių seniausių laikų išminčiai mokino, kad nereikia valgyti gyvūnų mėsos, o maitintis augalais, tačiau išminčiais netikėjo ir visi valgė mėsą. Tačiau mūsų laikais, su kiekvienais metais atsiranda vis daugiau ir daugiau žmonių, kurie mėsos valgymą laiko nuodėme ir nevalgo jos.

Mes stebimės tuo, kad buvo žmonės, kurie valgė nužudytų žmonių mėsą, kad Afrikoje ir dabar yra tokių. Tačiau artėja laikas, kai taip pat stebėsis tuo, kaip žmonės galėjo žudyti gyvūnus ir juos valgyti.

Dešimt metu karvė maitino tave ir tavo vaikus, avis rengė ir šildė tave savo vilna. Koks jai už tai apdovanojimas? Gerklės perpjovimas ir suvalgymas.

Graikų išminčius Pitagoras nevalgė mėsos. Kai pas Graikų rašytoją Plutarchą, kuris rašė Pitagoro gyvenimą, klausdavo, kodėl ir dėl ko Pitagoras nevalgė mėsos, Plutarchas atsakydavo, kad jį stebina ne tai, kad Pitagoras nevalgė mėsos, o stebina tai, kad dar dabar žmonės, kurie gali sočiai maitintis grūdais, daržovėmis ir vaisiais, gaudo gyvas būtybes, pjauna jas ir valgo.

Buvo laikai, kai žmonės valgė vienas kitą. Atėjo laikas, kai jie nustojo tai daryti, tačiau toliau tęsia valgyti gyvūnus. Dabar atėjo laikas, kai žmonės vis daugiau ir daugiau meta šį siaubingą įprotį.

Nužudymas ir gyvūnų valgymas pagrinde kyla dėl to, kad žmonės patikėjo, jog gyvūnai Dievo paskirti žmonių vartojimui ir nėra nieko kvailo gyvūnų nužudyme. Tačiau tai melas. Kokiose knygos bebūtų tai parašyta, kad tai ne nuodėmė žudyti gyvūnus, visų mūsų širdyse parašyta aiškiau nei knygose, kad gyvūnų reikia gailėti taip pat, kaip ir žmogaus ir mes visi žinome tai, jeigu nenuslopiname savyje sąžinės.

Nenustebkite, kad jums atsisakius mėsos, visi jūsų artimieji namiškiai užpuls jus, teis jus, juoksis iš jūsų. Jeigu mėsavalgystė būtų bereikšmis dalykas, mėsavalgiai nepultų vegetarizmo. Jie susierzina todėl, kad mūsų laikais jau suvokia savo nuodėmę, tačiau dar neturi jėgų išsilaisvinti nuo jos.

Atjauta gyvūnams yra mums tokia natūrali, kad mes tik per įprotį, išdavystę, įtaigą galime būti privesti prie negailestingumo gyvūnų kančioms ir mirčiai.

Tie džiaugsmai, kuriuos duoda žmogui gailesčio ir atjautos jausmas gyvūnams, jam daug kartų atperka tuos pasitenkinimus, kuriuos jis praranda atsisakydamas medžioklės ir mėsos vartojimo.Jeigu jūs pamatysite vaikus savo pasilinksminimui kankinančius kačiuką ar paukštelį, jūs sustabdote juos ir mokinate gailesčio gyvoms būtybėms, o patys einate į medžioklę, į žvirblių šaudymą ir sėdate už stalo, kurio patiekimui buvo užmušta keletas gyvų būtybių, t. y. Darote tą patį, nuo ko sulaikote vaikus.

Nustojau valgyti mėsą prieš 25 metus, nejaučiu jokio nusilpimo nustojus maitintis mėsa ir niekada nejaučiau nei mažiausio trūkumo, nei noro valgyti mėsą. Lyginant su žmonėmis (įprastu žmogumi) savo amžiuje jaučiuosi gerokai stipresnis ir sveikesnis… Galvoju, kad mėsos atsisakymas yra naudingas sveikatai ar, greičiausiai, mėsos vartojimas kenksmingas sveikatai, nes tokia mityba griauna moralę. Viskas, kas neturi moralinio pagrindo, visuomet yra kenksminga tiek sielai, tiek ir kūnui.

Rusų rašytojas Levas Nikolajevičius Tolstojus (1828 – 1910)