Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Žirgai: Žirgų lenktynės ir žirgų sportas

Mes pripratome prie įvairių rūšių varžybų, kuriuose dalyvauja gyvūnai. Jeigu seniau tokiose rungtyse nebuvo matoma nieko stebinančio, tai šiuolaikiniame pasaulyje tai pavirto į pasibjaurėtiną komercinį monstrą, kuris iš vienos pusės maitinasi sirgalių azartu, o iš kitos – pasityčiojimu iš pačių gyvūnų.

Gimę su vieninteliu tikslu – praturtinti veisėją, užkariauti šlovę šeimininkui, milijonai šunų kurtų, žirgų, balandžių, jaučių ir kitų gyvūnų rūšių, kurie neilgų savo gyvenimo metų pasmerkti apgailėtinam žiauriam egzistavimui. Praėję fizinio vystymosi piką, dalyvaudami keliuose iškankinančiuose konkursuose, jie užbaigia gyvenimo kelią skerdykloje.

Visą tai galima iliustruoti įvairių sporto varžybų pavyzdžiu. Pasirinkau žirgų lenktynes – seną “aristokratišką” sporto rūšį.

Žirgų lenktynės: pergalė bet kokia kaina? Pagal reglamentą, jaunus žirgus ruošia du metus. Tai reiškia, kad žirgą jau rudenį atskiria nuo grupės ir treniruoja pirmiems bėgimams. Tačiau gyvūno organizmas dar nesubrendo panašiems krūviams. Skeleto ūgis, sąnariai, sausgyslės ir raiščiai pabaigia bręsti tik prie 3-4 metų. Varžybose gyvūno organizmas reikšmingai pertempiamas ir žalojamas – faktorius, kuris nėra labai svarbu įkvėptiems sportininkams – žirgai turi įrodyti, ko verti už juos sumokėti pinigai.

Žirgų lenktynėse treneriai pilnai išlaisvinti nuo kažkokių nuostatų. Pergalės pasiekimui čia atviri visi būdai. Svarbus tik vienas tikslas – priversti gyvūnus bėgti greičiau. Kad sustiprinti kamanų spaudimą, žirgams žiauriai pririša liežuvį prie apatinio žandikaulio. Tam naudoja šlapius neilonines riemones. Pasekmės nuo to siaubingos.

Profesorius Urs Šacman, Berno universiteto veterinarijos klinikos direktorius sako: “Mes neretai matome žirgus, pas kuriuos priekinė liežuvio dalis atmirusi arba visiškai nutraukta”.

Tam, kad būtų sustiprintas poveikis žirgui, taip pat stengiasi “efektyviai” aprūpinti jos kanimą. TOdėl naudojamos papildomos specialios priemonės, kad sukelti tęstinį skausmo pojūtį viršutinei gyvūno žandikaulio daliai.

Švininiai žiedai ir girės ant kojų daro įtaką žirgo jojimui: su jų pagalba jojimas gali būti sulėtintas arba pagreitintas.

Botagų naudojimas, ypač artėjant tikslui, iššaukia gyvūnui didžiulį skausmą. Tai, kad be to galima apsieiti, įrodo švedai ir norvegai, pas kuriuos botago naudojimas stipriai apribotas.

Varžybos vyksta triukšmingoje aplinkoje. Jojimas komentuojamas per garsiakalbius. Žirgai bijo triukšmo. Todėl daugelis žirgų šeimininkų naudoja ypatingą priemonę, kad vis tik išvesti bailius gyvūnus į startą: ausų kimštukai. Iš žirgų reakcijų aiškiai matoma, kad jiems tai ypač nepatinka. Be to, ekstremalioje situacijoje, kai gyvūnai orientacijai instinktyviai pasitiki savo jutimo organais, jų klausa stipriai dirbtinai sumažinama. Iš tiesų varodai eina toliau – paskutiniuose varžybų metruose jie staigiai išrauna kištukus. Skaitosi, kad toks garso šokas duoda žirgui daugiau jėgų tam, kad būtų įveikti paskutiniai metrai.