Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Joga, meditacija ir paskaitos įvairiuose Lietuvos miestuose birželio 1 - 30 dienomis

Meditacijos technikos. Kokią išsirinkti?

Sveikas gyvenimo būdas. Nuo ko pradėti?

Kodėl žmonės tampa vegetarais?

Jogos filosofija

Jogos mokytojų kursai 2021 metais

Vienos dienos badavimas su vandeniu: taisyklės

Šiame straipsnyje norisi pasidalinti savo patirtimi apie vienos dienos badavimą su vandeniu, papasakoti apie pagrindines taisykles, kaip tai atliekama. Visų pirma, pilnas vienos dienos badavimas su vandeniu – tai reiškia 36 badavimo valandos, o dienos badavimas – tai 12 valandų. Iš tiesų atlikimo taisyklių nėra daug. Svarbiausia – tai ryžtingas ketinimas pradėti ir tęsti. Visa kita ateis. Pas kiekvieną žmogų bus savo asmeninė badavimo patirtis, kuri nėra panaši į jokią kitą. Grįžkime prie vienos dienos badavimo taisyklių.

1 taisyklė. 36 valandų vienos dienos badavimą su vandeniu rekomenduojama pradėti iš vakaro, tai yra lengva vakarienė iki 18:00 ir viskas… Tada visą ateinančią dieną NIEKO nevalgome. Visiškai nieko. Geriame tik švarų vandenį. Be apribojimų. Kokį vandenį gerti – kompetetingų šaltinių nuomonės išsiskiria. Kažkas rašo, kad tik distiliuotą vandenį, kažkas, kad galima gerti įprastą virintą. Asmeniškai aš geriu bet kokį vandenį, netgi mineralinį (tik ne sūdytą). Dienos (12 valandų) badavimas su vandeniu skiriasi laiko trukme. Iš jo išėjimas įvyksta per 12 valandų.

2 taisyklė. Po to, kai visą dieną mes nieko nevalgėme, o tik gėrėme vandenį, ateina ilgai laukta naktis. Ilgai laukta, nes tuo metu valymo procesas tęsiasi, tačiau apie maistą jūs negalvojate, nes tvirtai miegate. Ir dabar pati taisyklė. Prieš miegą (minimaliai 2 valandas) geriausia vandens negerti, nes ir taip jau daug vandens yra organizme ir kai kurie gali turėti ryte vos patinusią būseną. Iš tiesų tai taip pat ne problema. Viskas labai greitai praeina. Oda po badavimo tampa lyg kažkokia nauja, atsinaujinusi ir graži. Badavimo metu organizmas nesensta, o atvirkščiai – intensyviai atjaunėja. Patikrinkite patys ir jūs maloniai nustebsite. Einame toliau. Užėjo naktis. Tuščiu skrandžiu naktį miegasi tiesiog nuostabiai. Nors, viskas individualu. Kažkam gali būti nemiga. Nebaisu.

3 taisyklė. Ryte, prabudus, primygtinai rekomenduoju (iš savo ir kai kurių žmonių patirties) iš karto nebėgti į virtuvės pusę. Viskam savas laikas. Geriau šiek tiek pagulėti, suvokti save, savo pojūčius. Tik tada, atsikelti ir eiti savais rytiniais reikalais. (Atliekant vienos dienos badavimą su vandeniu, staigiai stojantis, gali pradėti suktis galva).

Išėjimas iš vienos dienos badavimo su vandeniu

Čia pas kiekvieną žmogų bus sava patirtis. Kompetetingi šaltiniai rekomenduoja išeiti iš vienadienio badavimo su salotomis iš šviežių kopūstų ir morkų. Jie kaip šluota praeina per visą organizmą ir išvalo viską, kas nereikalinga. Asmeniškai aš renkuosi suvalgyti skanų obuolį ir po 2 valandų jau galima valgyti kaip įprastai, tik rekomenduojami lengvesni pusryčiai. Mano pažįstama atlieka vienos dienos badavimą penktadienį, kad šeštadienį ryte, dar neatsibudus iš lovos, suvalgyti mandariną ir vėl užmigti dviem valandom. O po to, jos žodžiais, ji jaučia save pasakiškai. Iki bet kurio maisto valgymo prieš 20 minučių galima išgerti stiklinę vandens su arbatiniu šaukšteliu citrinos arba medaus.

Tą dieną, kai išeinama iš vienos dienos badavimo su vandeniu, rekomenduojama lengva vaisių-daržovių mityba. Daržovės gali būti virtos ir troškintos orkaitėje (nekeptos), tuomet jos kartu su rytiniais vaisiais padės palaikyti kūną ir jo pirmapradį švarumą. Polis Bregas rekomenduoja daryti 36 ir 12 valandų badavimus su vandeniu kartą per savaitę. Patvirtinu, kad po metų tokių vienos dienos badavimų, praeina dauguma chroniškų ligų.

Viskas, taisyklės pasibaigė. Dabar norisi parašyti apie kai kuriuos nelabai malonius momentus iki 36 valandų badavimo.

Pirmas momentas – psichologinis. Kaip išsilaikyti? Oi, baisu! O jeigu nepavyks? Nieko nėra baisaus. Nesigavo dabar, būtinai gausis kitą kartą. Jeigu nesigavo, svarbiausia, nekaltinti savęs, nes paskui tiksliai nepavyks. Jūs juk save mylite, o reiškia, mylite ir savo kūną. O jeigu norite, kad kūnas tarnautų jums iki 120 metų, tai jūs būtinai iš naujo pabandykite nuostabų vienos dienos valantį badavimą su vandeniu, kuris padarys jūsų kūną sveiką, stiprų ir gražų, sustiprins jūsų dvasią ir įlies į jus pilną vandenyną energijos. Beje, teisingiau bus pasakyti kitaip: po badavimo energija neįsilieja į jus, o jumyse esanti energija išsilaisvina. Kol žmogus gyvena įprastą gyvenimą (pusryčiauja, pietauja, vakarieniauja), didelė jo asmeninės energijos dalis išeina į maisto perdirbimą. Ne taip sau po sočių įprastinio žmogaus pietų labai norisi prigulti ir atsipūsti. Kodėl? Nes energija išėjo į virškinimo organus, kad greičiau padėtų jiems susitvarkyti ir perdirbti, įsisavinti suvalgytą maistą. Taip pat pastebėta, kad po lengvų pietų mes nejaučiame nuovargio, nes organizmas greitai susitvarko su nedideliu ir lengvai įsisavinamu maisto kiekiu. Ir, galų gale, badavimo metu, žmogaus organai, kurie užimti virškinimu, poilsiauja!!! Ir išlaisvinta vidinė energija dabar gali būti panaudota gerokai rimtesniems tikslams. Pastebėta, kad kitą dieną, po vienos dienos badavimo su vandeniu, energijos lygis pakyla tiek, kad per vieną dieną jūs galite padaryti daugiau, nei per visą praėjusią savaitę.

Antras momentas – kai kurie žmonės vienos dienos badavimo metu šąla, aš prisiskiriu prie jų. Iš pradžių aš labai šiltai apsirengiu šiomis dienomis, o paskui, radau kažkokioje literatūroje informaciją apie tai, kad vandens perteklius organizme veda į jo peršaldymą. Aš išsprendžiau šį klausimą paprastai. Pradėjau gerti šiltą vandenį. Stebėtina, tačiau aš nustojau šalti. Taip kad, ne tik karšta arbata sušildo, tačiau ir paprastas šiltas vanduo.

Trečias momentas vienos dienos badavimo metu su vandeniu – tai tam tikri nemalonūs pojūčiai skirtingose kūno dalyse. Pavyzdžiui, pradeda labai stipriai skaudėti galva. Tačiau visa tai labai individualu ir tai įvyksta ne visiems. Mokslinėje literatūroje apie badavimą pasakyta, kad tokie negalavimai būna pagrinde tik užsiteršusiame organizme. Taip pat tai gali būti netgi visiškai lieknas kūnas. Tačiau su laiku nemalonūs pojūčiai praktiškai dingsta – priklausomai nuo reguliarių badavimų ir kuo švaresnės kasdienės mitybos. Šių pojūčių nereikia bijoti, nereikia gerti jokių tablečių. Viskas normalizuosis, kai tik virškinimo organai pradės dirbti. Nemalonių pojūčių būvimas vienos dienos badavimo metu kaip tik kalba apie tai, kad jūs esate teisingame kelyje, kad badavimas veikia, šlakai (užteršimai) palieka kūną. Tačiau dar kartą noriu pakartoti, kad viskas individualu. Ir vienos dienos (36 arba 12-os valandų) badavimo su vandeniu metu, jūs galite jaustis tiesiog puikiai ir nuostabiai. Tai labai gerai.

Vaizdo įrašas. Badavimo mokslas. (rusų kalba)

Autorė: Aleksandra Abolenceva.

Straipsnis išverstas iš tinklapio oum.ru

Originalus straipsnis rusų kalba