Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Joga ONLINE nuo pirmadienio

Vegetarizmas. Filosofija ir rūšių įvairovė

Kaip pradėti medituoti

Dvasinis mokytojas - kas tai?

Jama ir Nijama. Nuo ko prasideda joga?

Kuo skiriasi Surya ir Čandra Namaskar

Vienos dienos badavimas su vandeniu: taisyklės

Jogos mokytojų kursai

Kaip daryti klizmą

Žmogaus organizmo išvalymą nuo kenksmingų šlakų, žalingų toksinų ir kitų nenaudingų medžiagų galima atlikti keliais būdais. Vienas iš veiksmingų ir efektyvių variantų yra klizma. Naudojant vidutinį arba giluminį žarnyno praplovimą, įvedant tam tikrą vandenį per tiesiąją žarną, galima patikimai pašalinti žalingus elementus, trukdančius išsaugoti organizmo sveikatą. Taip pat klizma yra patikima „greitos pagalbos“ priemonė esant apsinuodijimams ir alergijai (reikalinga konsultacija su daktaru). Tačiau tam, kad pasinaudoti šiuo metodu, svarbu mokėti daryti klizmą savarankiškai. Tai pakankamai paprastas procesas, tačiau jame yra ko pasimokyti. Juk procedūra neturi sukelti diskomforto ir skausmo. Svarbiausia gauti nuo šios priemonės maksimalią naudą organizmui. Todėl verta atkreipti dėmesį į keletą sekančių patarimų ir rekomendacijų.

Kaip savarankiškai daryti klizmą namuose?

Taigi, buvo nuspręsta pabandyti savarankiškai pasinaudoti organizmo valymo metodika su klizmos pagalba? Tuomet svarbu atsižvelgti į keletą svarbių momentų. Prieš tai, kai daryti klizmą namuose, verta keletą kartų perskaityti apie šio proceso subtilybes, kruopščiai išsirinkti priemonę ir išstudijuoti vandens tirpalo pagaminimo taisykles. Tačiau svarbiausia, į ką verta pirmiausia atkreipti dėmesį – tai išsiaiškinti kontraindikacijas. Jeigu pas jus yra nors viena svari priežastis atsisakyti nuo procedūros, geriau tai ir padaryti. Visos kontraindikacijos turi laikiną charakterį (beveik visada, tačiau reikia tikslinti). Todėl geriausia palaukti tam dėkingo momento.

Kontraindikacijos klizmos atlikimui namuose

Klizma namuose turi būti atliekam tik tuo atveju, jeigu nėra toliau išvardintų kontraindikacijų:

 • kūno hipertermija (nuo 37 ir daugiau);
 • galvos skausmai;
 • aukštas/žemas, nestabilus arterinis spaudimas;
 • paūmėję žarnyno ir tiesiosios žarnos negalavimai;
 • virškinimo-skrandžio sutrikimai;
 • nėštumas, žindymas, menstruacijos;
 • skausmas pilve, pykinimas, galvos svaigimas;
 • neseniai įvykę infarktai, insultai;
 • inkstų nepakankamumas, inkstų sutrikimai.

Prieš darant klizmą namuose, svarbu įsitikinti, kad jūsų savijauta gera ir nėra nei vieno iš aukščiau nurodytų punktų. Jeigu yra rimtos abejonės ar galima atlikti procedūrą, verta pasikonsultuoti su specialistu.

Naudojama priemonė

Klizma namų sąlygomis atliekama su specialia medicininės priemonės pagalba, kuri vadinasi „Esmarko indas“. Tai klizma su pakankamai talpia talpa, kurią galima pakabinti (tai palengvina klizmos atlikimą namuose be specialistų pagalbos). Renkantis Esmarko indą, verta pažiūrėti variantus su plastikiniu vamzdeliu. Dalykas tame, kad toks klizmos variantas leidžia kontroliuoti skysčių patekimą atgaline kryptimi. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į specialaus antgalio buvimą. Ši detalė turi būti tinkamos formos, kas ženkliai supaprastina procedūrą ir leidžia ją atlikti komfortiškai. Giluminiam žarnyno valymui bus tinkamas Esmarko indas, turintis papildomą guminį antgalį.

Nupirkti Esmarko indą galima bet kurioje vaistinėje. Ši priemonė parduodama be specialaus recepto.

Kai tik jūs išsirinkote tinkamą Esmarko indo variantą, nuspręskite dėl tinkamo vandens tirpalo.

Skysčių kiekis klizmai

Žarnyno išlaisvinimas klizmos pagalba atliekamas su švariu vandeniu, kuris sumaišytas su druska (1-2 arbatiniai šaukšteliai 1 litrui vandens) arba žolelių nuoviru, sodos tirpalu. Tirpalo koncentracija, sudedamieji komponentai priklauso nuo tikslų, dėl kurių atliekama klizma. Žarnyno valymas įprastai atliekamas su druska.

Vandens tirpalas, darant klizmą namuose, turi būti panašios šilumos, kaip žmogaus kūnas, vos žemesnis. T.y. klizma namuose daroma, kai vandens temperatūra 27-35 laipsniai Celsijaus. Per šaltas arba per karštas vanduo sukels diskomfortą ir gali tapti skausmingų pojūčių priežastimi.

Naudojant aukštesnę temperatūrą (37-40 laipsnių), pavyks atpalaiduoti žarnyno raumenis. Klizma nuo vidurių užkietėjimo daroma su vandens ir druskos tirpalu ir 22-25 laipsnių temperatūra.

Vandens kiekis parenkamas pagal kūno masę. Įprastai, tai nuo 1 iki 2 litrų. Jeigu žmogaus svoris 70-80 kilogramų, pakankama naudoti 1,2 – 1,5 litrus vandens. Esant didesniam nei 85 kilogramų svoriui, galima naudoti iki 2 litrų skysčio žarnyno valymui. Jeigu jūsų kūno masė mažesnė už 47 kilogramus, prieš darant klizmą namuose, verta pasikonsultuoti su specialistu, kad išsiaiškinti kontraindikacijas ir tinkamai parinkti leidžiamą vandens kiekį.

Pasiruošimas klizmai

Po to, kai yra nupirktas Esmarko indas, paruoštas vandens tirpalas, galima atlikti procedūrą. Tačiau, kaip ir bet koks panašus darbas, valančioji klizma reikalauja pasiruošimo.

 • Paruoškite priemonę ir pripildykite ją skysčiu.
 • Užspauskite vamzdelį ir pakabinkite indą reikalingame aukštyje.
 • Paruoškite vietą, užtieskite užklotą.
 • Patepkite antgalį su aliejumi arba vazelinu.
 • Išsirinkite patogią pozą.
 • Atsipalaiduokite ir teigiamai nusiteikite.
 • Įsitikinę, kad viskas paruošta teisingai, pradėkite procedūrą.

Kaip daryti klizmą namuose

Taigi, mes priėjome prie valančiosios klizmos atlikimo su Esmarko indu. Kaip tai padaryti? Viskas labai paprasta. Svarbiausia, laikytis paprastų taisyklių.

* Klizmos atlikimui tinkamos dvi pozos: ant kelių-alkūnių ir ant šono.

Jums reikia išsirinkti tą variantą, kuris jums patogus ir lengvai atliekamas toje vietoje, kur nuspręsta atlikti procedūrą (rekomenduojame vonios kambarį).

* Išsirinkę tinkamą padėtį ir įsitikinę, kad nėra jokio diskomforto, verta atsipalaiduoti ir įvesti klizmos antgalį į tiesiąją žarną sklandžiais sukamaisiais judesiais (įvedimo gylis 10 – 12 cm).

! Antgalis įvedamas: pirmi 4 centimetrai į bambos kryptį, likęs ilgis – paraleliai uodegikauliui.

* Tada reikia paleisti užspaudimą ir atlaisvinti kelią vandeniui.

* Procedūros metu verta kvėpuoti giliai ir tolygiai. Nemalonūs pojūčiai pradingsta, darant paprastus sukamuosius judesius delnu per pilvą. Jeigu atsiranda skausmas, verta sumažinti vandens padavimo spaudimą.

* Po pilno žarnyno užpildymo vandeniu, verta pašalinti antgalį. Tai reikia daryti tvarkingais, tolygiais judesiais, be trūkčiojimų.

* Laikyti vandenį žarnyne pagal galimybes verta iki 15 minučių (ne trumpiau 5 minučių).

* Laukimo metu, galima pabandyti pasivaikščioti, atsigulti ant pilvo arba, jeigu tai nėra įmanoma, pasilikti patogioje padėtyje (ant šono).

* Praėjus 15 minučių, verta išsituštinti.

Jeigu suplanuotos dvi klizmos, intervalas tarp 1 ir 2 procedūros turi būti ne mažiau 60 minučių. Antrą kartą daryti klizmą galima tik su sąlyga, kad žarnynas pilnai ištuštintas nuo praėjusios klizmos. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į savijautą. Jeigu būsena prastėja, tai signalas, kad antros procedūros geriau neatlikti.

Giluminio valymo taisyklės su klizmos pagalba

Jeigu būtina atlikti giluminį žarnyno valymą iki pačios aklosios žarnos, verta procedūrą atlikti šiek tiek kitaip.

* Šiuo atveju klizma atliekama padėtyje ant keturių.

* Antgalis įvedamas apie 15-20 cm.

* Po vandens įvedimo verta gultis ant nugaros ir pakelti dubenį 15-20 centimetrų.

* Geriausias variantas – tai pasikelti ant pečių ir permesti kojas už galvos, užfiksuoti padėtį 40-60 sekundžių.

* Paraleliai verta atlikti pilvo įtraukimą, įtempinėti ir atpalaiduoti presą.

* Tada reikia tolygiai pereiti į pozą „gulint ant dešinio šono“. Šioje padėtyje reikia būti 15 minučių.

* Kai tik sustiprėja noras tuštintis, reiškias atėjo laikas išlaisvinti žarnyną.

* Jeigu noras tuštintis nestiprėja, verta ramiai pasivaikščioti ir sulaukti šio momento.

Gilus išsivalymas daromas tik po natūralaus žarnyno išsituštinimo. Kitu atveju, procedūra yra mažai efektyvi.

Galimos problemos ir jų sprendimai

Prieš darant klizmą namuose, verta keletą kartų įsitikinti, kad jūs viską numatėte. Bet kuriuo atveju, gali atsirasti nenumatytų problemų. Neverta gąsdintis ir tuo labiau panikuoti. Paskaitykite sekančias taisykles, kurios gali padėti vienu ar kitu atveju.

 1. Jeigu jaučiate skausmą, sumažinkite vandens padavimo kiekį.
 2. Prieš pradedant procedūrą įsitikinkite, kad vandens temperatūra yra panaši į žmogaus organizmo temperatūrą.
 3. Neverta naudoti vandens, kurio temperatūra žemesnė 20 laipsnių ir aukštesnė nei 40.
 4. Kruopščiai sutepkite antgalį alyvuogių aliejumi arba vazelinu.
 5. Įvesti klizmos antgalį visada verta švelniais, tolygiais judesiais.
 6. Neverta spausti antgalio ir daryti staigių judesių.
 7. Iš pradžių praktikuokite įprastą skrandžio valymo ir tik įgavus patirties, galima pabandyti giluminį skrandžio valymą.
 8. Proceso metu valdykite savo raumenis. Atpalaiduokite juos, kai tai reikalinga ir laikykite tonuse, reikalingose situacijose.
 9. Svarbu visos procedūros metu išsaugoti ramybę ir pozityvias emocijas.
 10. Sumažinti skausmą padės lengvi masažuojantys judesiai pilvo srityje ir gilus kvėpavimas.
 11. Stiprus skausmas ir diskomfortas nurodo apie tai, kad jūs kažką darote neteisingai arba turite kontraindikacijas procedūrai. Tokiu atveju verta sustoti ir išanalizuoti galimus variantus.
 12. Prieš atliekant žarnyno valymą su klizmos pagalba, verta natūraliai išsituštinti.

Šios ir kitos taisyklės padės atlikti procedūrą be problemų ir pasekmių. Jeigu liko kažkokie klausimai, juos verta užduoti patyrusiems praktikams.

Straipsnis išverstas iš tinklapio oum.ru

Originalus straipsnis rusų kalba