Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Tatuiruotės. Kodėl aš neturiu tatuiruočių ir kaip tai susiję su joga

japa-meditacija-mantros-kartojimas

Šiais laikais tam tikriems žmonėms yra madinga turėti tatuiruotes, ypač jaunystėje. Tačiau retai žmonės žino ir susimąsto, kas yra tatuiruotė ir kokį efektą ji daro jų gyvenimui.

Visų pirma, tatuiruotė tai yra simbolis, kuris pritraukia tam tikrą energiją. Tai gali būti simbolis, paveikslėlis, sakinys, žodis, spalva ir kai žmogus uždeda ant savo kūno tam tikrą simbolį, tai visą laiką traukia specifinę energiją, kurią šis simbolis duoda (nepriklausomai nuo to ar žmogus tai žino ar nežino, tai veikia visą laiką).

Kai vaikui 10 metų, jo norai yra labai vaikiški: jis nori žaisliukų, kamuolio ar mašinėlių ar kažko tokio, kas atspindi jo 10 metų sąmonės lygį. Po 20, 30, 50 metų mes jau nebenorime žaisti su tais pačiais žaisliukais, kurių norėjome dešimties metų, nes mūsų sąmonė išsiplėtė ir mes pamatėme gyvenimą gerokai platesnėje jo perspektyvoje ir kitos sritys pradėjo mus dominti labiau. Todėl jeigu kažkas dabar jums atrodo labai svarbu, tai po kažkiek metų, jeigu jūs vystysitės ir tobulėsite, tai pasikeis (tai nesikeičia tik tuo atveju, jeigu žmogaus sąmonės lygis pasilieka 10 metų vaiko lygyje).

Kaip simboliai išbalansuoja mūsų kūną ir protą

Simboliai būna skirtingi. Vieni simboliai gali pritraukti tam tikrą pozityvią energiją, kiti – negatyvią. Mūsų protėviai labai gerai tai žinojo ir savo apeigose naudodavo laikinus simbolius tam, kad pritrauktų specifines energijas.

Supraskime, kad jeigu jūs uždedate tam tikrą simbolį ant savo kūno, tai gali išbalansuoti jūsų vidinių organų darbą, jūsų psichologinę būseną. Pavyzdžiui, žmogus pasidarė tatuiruotę kaukolę. Ji pastoviai pritraukia specifinę energiją. Ir žmogus pastoviai psichologiškai jaus tam tikrą specifinę būseną susijusią būtent su šios kaukolės atsiradimu. Gali atsirasti baimė, neapykanta, pavojaus pojūtis, agresija ir daug kitų. Arba kitas pavyzdys. Žmogus pasidarė tatuiruotę su ugnies simboliu ir jis visą laiką pritraukia ugnies energiją, tačiau po kurio laiko jam reikalinga vandens energija ir… ši ugnies energija sukuria disbalansą jo energetiniame lauke. Štai kur problema.

Jeigu jūs norite išsiaiškinti su šia tema šiek tiek giliau, pasidomėkite kas yra 3 Ajurvedos Došos: Vata, Pitta, Kapha, nes disbalansas došose sukelia daugybę problemų tiek mūsų fizinio kūno vidinėse sistemose, tiek ir psichikoje.

Kita problema, kad jeigu jūs dabar labai norite pasidaryti tatuiruotę, tai po 20 ar 30 metų jūsų pasaulėžiūra gali būti visiškai skirtinga, nei ji yra dabar ir tai, kas jums svarbu dabar, gali būti visiškai nebeaktualu po 10-30 metų.

Kai kurie žmonės sako, kad jiems nerūpi jų tatuiruotė – jie nežiūri į ją ir ji jų neveikia. Bičiuliai, tai klaidingas požiūris, nes viskas, ką jūs ant savęs dedate, ką matote/jaučiate/liečiate/girdite/uodžiate, tai viskas tiesiogiai jus veikia kiekvieną akimirką fiziniame ir energetiniame lygyje. Paaiškinsiu paprastais žodžiai. Jeigu pas žmogų atsiranda psichologinės problemos, tai gali būti tiesiogiai susiję su tuo, kokias tatuiruotes jis turi ant savęs.

Kaip išmokti pripažinti klaidą

Vieną dieną naršiau Youtube ir radau vaizdo įrašą apie tatuiruotes ir tenais buvo šimtai (rimtai, šimtai) komentarų, kur žmonės apgailestavo, kad jie prieš daugelį metų pasidarė tatuiruotes. Buvau apstulbės. Tai tikrai rodo gerą žmogaus lygį, kai jis suprato, jog padarė klaidą. Čia labai svarbus momentas – suprasti, kad padarei klaidą ir tai pripažinti. Paaiškinsiu kodėl. Kiekvienas tavo sprendimas, pasirinkimas įsispaudžia į tavo pasąmonę. Ir jeigu tu pripažįsti ir supranti, kad padarei klaidą – tu ištaisai savo klaidingas ir ydingas pasąmonės programas ir kai ateityje (arba būsimuose gyvenimuose) pas tave vėl atsiranda panašios situacijos, tu nebekartoji tų klaidų. Čia labai svarbus momentas. T.y. jeigu tu dabar sakysi, kad: “O man dzin, man patinka tos tatuiruotės ir kiek norėsiu tiek ir turėsiu” – tai nuo tau pačiam blogiau, nes ateityje tu vėl jas darysi ir vėl gausi atitinkamas pasekmes nuo to. Todėl gyvenime labai svarbu taisyti savo klaidas ir daryti teisingas išvadas. Sąžinė jums pasakys kas yra teisinga, o kas ne.

Kai kuriems žmonėms tokio pobūdžio tekstai sukelia daug neapykantos, pasipriešinimo – bičiuliai, supraskite, kad visa tai, kuo čia dalinuosi, yra dėl jūsų gerovės, tiesiog kol kas pas jus yra kitoks požiūrio taškas ir jums gali būti sudėtinga tai suprasti. Tai tokiu atveju tiesiog nesipiktinkite, o supraskite, kad yra įvairūs būdai, kaip galima gyventi gyvenimą. Ir vieni būdai jie aptemdo jūsų sąmonę, o kiti būdai – švarina. Čia svarbu atskirti. Ir jūs gyvenime tobulėsite, sieksite keistis į gerą pusę, tai duos jums pozityvų rezultatą. Tai nereiškia, kad bus malonu, patogu. Pokytis dažniausiai nevyksta per patogumą. Jis vyksta per labai nepatogias situacijas.

Tam, kad išmokti pripažinti klaidą, reikia būti nuolankiam. Tai nelengva, nes jūsų protas visais įmanomais būdais priešinsis. Tačiau protas yra ribotas. Pradžiai reikia mokytis klausyti savo sąžinės ir daryti tai, ką ji sako. Tai yra aukštesnis lygis.

Noras išsiskirti, būti unikaliu

Pratęskime toliau apie tatuiruotes. Išoriniai objektai, tatuiruotės nedaro jūsų “kietais”, ar draugiškais, ar kažkokiais ypatingais. Jos gali pritraukti tam tikrus specifinius žmones, kurie turi tokius pačius keistus ornamentus (arba žavisi jais).

Jeigu jūs norite tobulinti save, tai reikia dirbi ne su išoriniais dalykais, o su vidiniais: reikia dirbti su savo charakteriu, įpročiais, tobulinti savo gyvenimą, daryti daugiau gerų darbų kitiems žmonėms, padėti kitiems, skleisti teigiamą energiją aplinkui save – ir žmonės be abejo atreaguos į tai.

Ne daiktai, ne rūbai, ne šukuosena, ne jūsų naujas automobilis, visiškai ne tai traukia žmonės, o jūsų geros vidinės charakterio savybės, kurios yra jūsų viduje. Todėl nėra jokios prasmės dėti ant savo kūno kažkokių papildomų simbolių (nes dirbti reikia su savo vidumi).

(Čia reikia atkreipti dėmesį į vieną momentą. Materialūs daiktai tikrai pritraukia žmones prie jūsų, tačiau pritraukia ne dėl jūsų, kaip žmogaus. Šie žmonės, esantys aplinkui jus yra todėl, nes jie iš jūsų materialios gerovės turi konkrečią naudą kurią jūs jiems duodate. Tai liūdna realybė. Tai reiškia, kad jeigu jūs turite daug pinigų ir daug draugų, tai jūs pabandykite tapti prašančiu išmaldos benamiu, neturinčiu pinigų ir pamatysite, kiek draugų jūs vis dar turite. Nulį arba beveik nulį. Nenoriu jūsų įvedinėti į iliuziją, tačiau materiali energija pritraukia labai specifine auditoriją. Štai kodėl daugybė turtingų žmonių neturi proto ramybės ir jiems pastoviai kažko trūksta (žinoma, yra įvairių pavyzdžių).

Kai mes gimstame, mes neturime tatuiruočių, tai reiškia, kad iš prigimties gamta mums nedavė tatuiruočių, reiškia jos nereikalingos, kitu atveju žmonės gimtų su tatuiruotėmis.

Daugelyje atvejų, jūs nepamatysite jokių rimtų dvasinių mokytojų, kurie turėtų daugybę tatuiruočių, nes jie supranta kas yra vidinė švara ir kaip tai veikia. Tačiau jūs galite pastebėti, kad jie kartais dedasi įvairius laikinus simbolius tam, kad pritrauktų tam tikras energijas.

Skaitosi, kad pirmieji žmonės naudojo tatuiruotes savo gyvuliams, kad atskirtų skirtingus gyvūnus. Taip pat tatuiruotės buvo ir yra populiarios įvairiose kriminalinėse grupuotės, prostitucijoje, kalėjimuose. Ir tai, kas šiandieną jums atrodo kaip nekaltas poelgis (pasidaryti tatuiruotę), rytoj jus gali suvesti su tokiais žmonėmis, per kuriuos jūs turėsite daugybę problemų savo ir savo šeimos gyvenime.

Daugybę metų tatuiruotės turėdavo išskirtinai neigiamą reikšmę žmonių protuose ir tik dabartiniais laikais, kai kurie sako: “daryk ką nori, gyvenk nemąstydamas apie rytojų, gyveni tik vieną kartą, gyvenk be apgailestavimų (yolo, live like no tomorrow, no regrets) – tai masiškai paplito tarp žmonių.

Labai dažnai mes matome įvairiuose filmuose, serialuose aktorius, įžymybes, kurios turi daug tatuiruočių. Ir žmonės nori juos kopijuoti, beždžioniauti, netgi nesusimąstydami apie to pasekmes.

Kaip gauti dėmesio

Jeigu jūs norite gauti dėmesio iš žmonių, tam yra daug įvairių būdų. Jūs galite paskambinti jiems, susitikti su jais, galite padėti jiems, jūs galite dirbti jiems, jūs galite pasisiūlyti pagelbėti jiems įvairiose srityse – ir jūs gausite labai daug dėmesio. Paskambinkite savo draugams ir pasisiūlykite jiems padėti. Ir jūs nustebsite pamatę, kad kai jūs padedate kitiems, jūs natūraliai gaunate gerą energiją ir tuomet nėra laiko depresijoms, jūs visada esate daug geresnėje nuotaikoje, būsenoje. Kai užnešinėji savo draugo sofą laiptais į 4 daugiabučio aukštą, jūs neturite laiko galvoti apie tai, kad jums norisi dėmesio – reikia pilnai atlikti darbą. Kalbėkite gerus dalykus, darykite gerus dalykus, dalinkitės su žmonėmis gerais dalykais, tai padės jų ir jūsų gyvenimui pasikeisti į gerą pusę.

Duosiu dar vieną pavyzdį, kuris jums padės suprasti situaciją su tomis tatuiruotėmis. Įsivaizduokite, kad jūs norite perplaukti upę. Jūs pasiimate valtį, perplaukiate valtį, išlipate iš valties ir einate toliau ten, kur jums reikia. Dabar jeigu jūs pasidarote tatuiruotę, tai tas pats, kas prieinate upę, pasiimate valtį, perplaukiate upę, tuomet perplaukę prisirišate prie savo nugaros valtį ir visur kur einate, tempiate valtį paskui save. Tai labai nepatogu.

Tai ką gi daryti?

Jeigu dar nepasidarėte tatuiruotės – nesidarykite. Geriau parašykite man po 20 metų ir padėkokite už tai, kad galėjote perskaityti šį pranešimą.

Jeigu jau pasidarėte tatuiruotę, rekomenduojama pašalinti ją tam, kad ateityje nebūtų problemų su energija, sąmonės darbu ir gyvenimu. Viskas ką darote, tai daro įtaką jūsų dabartiniams ir būsimiems gyvenimams.

Kartokite mantrą. Tai labai geras būdas išlaikyti protą švarų nuo visokių destruktyvių idėjų. Mantros kartojimui netgi nereikia sudėtingo fizinio pasiruošimo. Taip pat yra šatkarmos – šeši valomieji jogos metodai, kurie gali palaikyti jūsų vidinius organus, kūną, energijos lygį švariais.

Aš neturiu jokių tatuiruočių ir esu visiškai tuo patenkintas. Man yra negražu, kai žmonės darko savo kūną.

Ką daryti, jeigu jūs jau pasidarėte tatuiruotę ir norite ją pašalinti

Raskite medicinos centrą, esantį aplinkui jus, kuriame daro tatuiruočių pašalinimą – yra daugybė vietų, kur pas mus Lietuvoje (ir užsienyje) šalina tatuiruotes. Jie po truputį trina, trina tatuiruotę ir ji blunka. Labai geras, saugus, patikimas būdas pašalinti tatuiruote (paieškokite internete pagal šiuos raktažodžius: kaip pašalinti tatuiruotę, tatuiruočių šalinimo klinika ir panašius).

Ką daryti jeigu labai norisi tatuiruotės ir tiesiog nėra kur dėtis?

Yra labai gera alternatyva – laikina tatuiruotė Chna tatuiruotės (Henna Tattoo). Pažiūrėkite internete kaip tai atrodo ir jūs būsite nustebę, kaip nuostabiai gali atrodyti laikinos tatuiruotės. O dar geriau, kad po kurio laiko galima jas pasikeisti. Henna Tattoo yra labai populiarios Indijoje.

Ką tai turi bendro su joga

Tam tikru jogos praktikos metu, kad galėtumėte pažinti save, jūs turite eiti nuo išorinio pasaulio į vidinį pasaulį, kad pažintumėte savo tikrąją prigimtį ir pamatytumėte ryšį tarp to, kas viduje ir to, kas išorėje. Kuo daugiau laikysite dėmesį išoriniame lygyje, tuo sunkiau jums bus nukreipti dėmesį į vidų, o be to neįmanoma pažinti šios realybės.

Svarbiausia gyventi sąmoningą gyvenimą su altruistinėmis motyvacijomis. Jeigu jūsų darbai padės aplinkiniams žmonėms keistis į gerąją pusę, tapti ramesniais, harmoningais, tai bus labai pozityvi nauda visam pasauliui.

Tegul šis tekstas būna geras priminimas ir prideda jums daugiau sąmoningų metų jūsų gyvenimui.

Sėkmės