Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Nemokama 10 dienų programa

Meditacijos technikos. Kokią išsirinkti?

Sveikas gyvenimo būdas. Nuo ko pradėti?

Kodėl žmonės tampa vegetarais?

Jogos filosofija

Jogos mokytojų kursai 2021 metais

Sveikas žarnynas prisideda prie širdies sveikatos

Ar esate girdėję posakį: „Kelias į žmogaus širdį eina per jo skrandį“? Na, šitame sename posakyje gali būti daugiau tiesos, nei jūs manėte. Juk sveikas žarnynas tiesiogine prasme gali išgelbėti tavo gyvybę.
Remiantis žurnale „The Journal of Physiology“ paskelbtu tyrimu – mūsų žarnyno sveikata vaidina svarbų vaidmenį širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai, švelninimui ir gydymui.

Pastaraisiais metais atsirado daugiau tyrimų, rodančių potencialų ryšį tarp žarnyno mikrofloros ir ligų prevencijos bei ilgaamžiškumo.

Mokslininkas bakteriologas Federico Rey (Viskonsino – Madisono universitetas) tikisi, kad nauji tyrimai padės nustatyti, kurios žarnyno bakterijos yra naudingos bei sukuriančios apsauginius mechanizmus žmonėms, kuriems jų reikia.

Vis dėlto mokslininkas perspėja, kad ši aplinkybė nėra „stebuklinga piliulė“. Ir ne mažiau svarbu yra reguliariai sveikai maitintis.

Daktaras Joel Kahn, kardiologas ir veganas daugiau nei 40 metų, rekomenduoja geriausius maisto produktus, kurie padeda optimizuoti žarnyno mikrofloros veiklą bei širdies ir kraujagyslių sveikatą – tai „sveiki augalai, fermentai (pvz., rauginti kopūstai, granatai ir spanguolės)“.

Straipsnis išverstas iš tinklapio oum.ru

Originalus straipsnis rusų kalba