Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Nemokama 10 dienų programa

Meditacijos technikos. Kokią išsirinkti?

Sveikas gyvenimo būdas. Nuo ko pradėti?

Kodėl žmonės tampa vegetarais?

Jogos filosofija

Jogos mokytojų kursai 2021 metais

Geriausias vaistas nuo depresijos

Epidemiologinių tyrimų centro specialistai padarė išvadą, kad norint kovoti su depresija ir bloga nuotaika, būtina skatinti sveiką ir subalansuotą mitybą.

Stebėdami, kaip žmogus maitinasi, jie priėjo prie išvados, kad įsikišimas į mitybos racioną leis sumažinti žmonių depresijos simptomus. Norėdami sumažinti depresinę būseną, turite bent tris savaites valgyti didelį kiekį šviežių daržovių ir vaisių.

Mokslininkai atliko eksperimentą, kurio dalyviais tapo į depresiją linkę žmonės. 101 dalyvis sutiko „užsikabinti“ ant naujos, jiems skirtos dietos, kurią pavadino „Viduržemio jūros“. 17–35 metų žmonės maistui vartojo riebalus, cukrų, taip pat daug šviežių daržovių ir vaisių. O tada jų psichologinė būklė buvo įvertinta tam tikrą skalę.

Pasibaigus eksperimentui paaiškėjo, kad bloga mityba ir depresija eina koja kojon. Gana aukštą depresinės būsenos rodiklį (57 balai) gavo tie, kurie pagrinde valgydavo riebų ir saldų maistą. Daug mažesnis rodiklis užfiksuotas tiems dalyviams, kurie sutiko vartoti mažai kalorijų turinčius daržovių ir vaisių patiekalus.
Po tyrimo mokslininkai pareiškė, kad mityba, kurioje mažai fermentuotų angliavandenių, pagerina gyvenimo kokybę, sumažina depresijos simptomus ir pakelia nuotaiką.

Straipsnis išverstas iš tinklapio oum.ru

Originalus straipsnis rusų kalba