Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Nemokama 10 dienų programa

Meditacijos technikos. Kokią išsirinkti?

Sveikas gyvenimo būdas. Nuo ko pradėti?

Kodėl žmonės tampa vegetarais?

Jogos filosofija

Jogos mokytojų kursai 2021 metais

Septyni žmogaus kūnai

Jūs niekada nesusimastėte apie tai, kokia prasmę neša įprasti vaikiški žaislai? Ne, ne šiuolaikiniai “mikimauzai” ir panašūs hibridai, kurie panašūs neaišku į ką, o mūsų tradiciniai, rusiški žaislai? Iš tiesų, visi jie neša savyje gilią filosofinę reikšmę. Esmė tame, kad vaikams žaidimo forma rodyti pasaulio sandaros principus. Mūsų protėviai nieko nedarydavo atsitiktinai, jie į viską įdėdavo gilią prasmę – į pasakas, į žaislus ir taip toliau.

Pavyzdžiui, žaislas linguoliukas (неваляшка. Lėlė, kuri vartosi į šalis, bet nenukrenta). Kokia jo esmė? Tame, kad jeigu visa energija yra apatiniuose energetiniuose centruose, tai žmogui ramybės nebus taip pat, kaip nėra ramybės ir vargšei lėlei, kuri pastoviai lenkiama atkyla. Ne mažiau įdomesnę prasmę turi ir matrioška. Juk tai – septynių žmogaus kūnų simbolis. Ir ta pati maža matrioška, kuri sukurta iš medžio gabalo, simbolizuoja fizinį kūną. O visos likusios… o visos likusios kaip tik yra pačios pagrindinės. Fizinis kūnas – tai tiesiog pagrindas, į kurį įsirašo visa likusi informacija. Pabandykime išsiaiškinti kaip tai veikia.

Kiek pas žmogų yra kūnų?

Klausimas, kuris žmogui, nesidominčiam ezoterinėmis temomis atrodo absurdiškas. O iš tiesų, kiek gi yra kūnų pas žmogų, be fizinio? Taigi, egzistuoja 7 subtilūs kūnai:

  • fizinis kūnas,
  • eterinis kūnas,
  • astralinis kūnas,
  • mentalinis kūnas,
  • kauzalinis kūnas,
  • budhi kūnas,
  • atminis kūnas.

Žmogaus subtilių kūnų sandara primena, kaip jau aukščiau paminėta, matriošką. Pats tankiausias ir pats mažiausias yra, kaip bebūtų keista, fizinis kūnas. Ant jo, kaip vaisiaus minkštimas ant kauliuko, auga visi likę kūnai. Deja, šiandiena dauguma žmonių gyvena tik fizinio kūno lygyje ir rūpinasi tik jo poreikiais. Daugumoje atvejų žmogus sąmoningai retai praeina toliau mentalinio kūno lygio. Tačiau apie viską pakalbėsime iš eilės.

Žmogaus subtilaus kūno sandara

Subtilaus žmogaus kūnai – kas tai? Subtilaus žmogaus kūnai – tai septyni apvalkalai (kūnai), iš kurių kiekvienas atsako už savo funkcijas. Be to, kuo stipriau išvystytas aukštesnio lygio apvalkalas (kūnas), tuo stipriau išsivystę ir einantys apvalkalai (kūnai) iki jų.

Fizinis kūnas. Taigi, subtilaus žmogaus kūno struktūra prasideda nuo fizinio lygio. Tai mūsų akimis matomas kūnas. Būtent dėka šio kūno mes gebame veikti materialiame pasaulyje. Visos mūsų motyvacijos ir priežastys veikti atsiranda iš kitų kūnų, tačiau būtent fizinis kūnas yra instrumentas jų realizavimui.

Eterinis kūnas. Subtilesnis kūnas yra eterinis, kuris apsivynioja fizinį kūną ir yra kaip tarpininkas arba ryšys su subtilesniais kūnais. Šio kūno pavadinimas aiškus – nuo penktos stichijos (eteris) pavadinimo, kuris yra pereinanti būsena tarp materialaus ir subtilaus pasaulio. Beje, eterinis žmogaus kūnas parodytas kaip materialus pasireiškimas, o konkrečiai – elektromagnetinės bangos, kurios sklinda nuo žmogaus kūno per 1-2 cm.

Šį subtilų kūną faktiškai galima “pamatyti” – elektromagnetiniai prietaisai geba jį užfiksuoti. Skaitosi, kad būtent dėl to kūnu aktyviai cirkuliuoja prana, sukurdama išorinį žmogaus apvalkalą. Eterinis kūnas laiko savyje informaciją apie fizinį žmogaus kūną – organų darbo ritmą, kraujo sudėtį ir taip toliau. Būtent dėl eterinio kūno analizės gyduolis (tas, kuris gydo kitus, целитель) gali nustatyti ligos buvimą be jokių medicininių priemonių ir analizių.

Astralinis kūnas – štai šiame lygyje jau pilnumoje pasireiškia dvasinis-energetinis žmogaus tobulėjimas. Toli gražu ne pas visus šis kūnas išvystytas ir dirba 100 %. Astralinis kūnas paminimas “Upanišadose”. Paprastai kalbant, galima pasakyti tai tas kūnas, kuris atsako už emocijas, norus ir taip toliau. Astralinis kūnas yra apvalkalas, kuris yra per atstumą nuo 10 centimetrų iki vieno kūno nuo fizinio žmogaus lygio. Būtent dėl astralinio kūno vyksta mūsų energetiniai mainai su kitais žmonėmis ir mus supančiu pasauliu. Ar pastebėdavote, kad pabendravę su kažkuo jūs pradedate periminėti jo pasaulėžiūrą, mintis, įpročius ir taip toliau? Tai sąveikos požymis astralinio kūno lygyje.

Ne veltui sakoma: “Su kuo sutapsi, su tuo ir patapsi”. Būtent astralinis kūnas ir yra tas kūnas, kurį vadina aura ir jis gali keisti spalvas dėl besikeičiančių norų, emocijų ir dvasinio žmogaus lygio. Tai teisinguolį ir nuodėmingąjį visada galima atskirti pagal astralinio kūno spalvą ir pažengę ezoterikai gali tai daryti. Idealiai harmoningas auros laukas šviečia balta šviesa, o pripildytas negatyviomis energijomis – juodas. Tokiu būdu emocijas, mintis ir žmogaus norus tiesiogine to žodžio prasme galima “pamatyti”. Spalva ir astralinio kūno ryškumas taip pat priklauso nuo valios jėgos ir polinkio kryptingai siekti tikslo.

Valingi ir siekiantys tikslo žmonės turi pakankamai grubų ir ryškų astralinį kūną, kas sako apie aukštą jų energetikos išvystymą ir atvirkščiai, depresyvūs, “toksiniai” žmonės turi pakankamai silpną ir išglebusį astralinį kūną, jie šiame lygyje gali “užkrėsti” savo negatyviomis mintimis ir kitų žmonių emocijomis per astralinių kūnų sąveiką. Tačiau galimas ir atvirkščias procesas – jeigu toks žmogus ilgai bus įtakojamas gerokai labiau išvystyto astralinio žmogaus kūno, tai duos jam naudą.

Astralinis kūnas nyksta veikiamas stresų ir kitų stiprių emocinių pergyvenimų, o taip pat alkoholio, nikotino ir kitų narkotikų. Astralinio kūno harmonizavimui rekomenduojama praktikuoti teigiamą mąstymą, taip pat naudingos bus bet kokios dvasinės-energetinės praktikos.

Mentalinis kūnas – čia pavadinimas kalba pats už save. Tai mūsų minčių sfera. Jeigu astralinis kūnas tik priklauso nuo mūsų mąstymo, tai mentalinis būtent šiomis mintimis formuojamas. Mentalinis kūna yra per du metrus nuo fizinio kūno. Tai dar kartą prie klausimo apie tai, kiek savo mintimis mes galime daryti įtaką realybei. Kaip minimum – du metrai aplinkui mus mes galime daryti įtaką išskirtinai savo mintimis. Taip pat galimas ir atvirkštinis procesas: kai aplinka, susilietusi su mūsų mentaliniu kūnu gali transliuoti mums svetimas programas.

Ar buvo pas jus taip, kad netikėtai atsirado kažkokios mintys ir norai, kurie jums nėra būdingi? Tai gali būti mentalinio kūno sąveikos ženklas. Greičiausiai, jūs savo mentaliniu kūnu susilietėte su mentaliniu kito žmogaus kūnu ir jo mintys aplankė jus. Ir svarbu suvokti, kad toliau tik mūsų pasirinkimas – priimti šias mintis, duoti joms valią ar tiesiog praleisti kaip debesis, plaukiančius danguje.

Deja, dažniausiai mes nesuvokiame, kad mūsų mintys ne visada mūsų mintys. Jeigu mes per ilgai bendravome su žmogumi, mes galime tiesiogine to žodžio prasme “įgerti” jo pasaulėžiūrą.

Būtent mentalinio kūno lygyje prasideda “užkratai” įvairiais mentaliniais virusais: skirtingomis destruktyviomis politinėmis, religinėmis, socialinėmis idėjomis, jos papuola į mentalinio kūno erdvę ir paskui, jeigu pas jus nėra imuniteto panašiai į šiukšles informacijai, ta informacija gali tapti ir dalimi mūsų asmenybės. Tam, kad netaptumėte marionete svetimose rankose, reikia sekti mentalinio kūno švarą taip tiksliai, kaip ir fizinio kūno švarą, stebint savo mintis ir atsikratant nuo tų minčių, kurios kenkia mums.

Kuo daugiau bus teigiamų minčių mūsų mentaliniame kūne, tuo stipresnė bus mūsų apsauga nuo įvairaus plauko negatyvo. Taip pat svarbu laikyti miego rėžimo: būtent pilnaverčio miego metu, mentalinis kūnas (beje, kaip ir visi kiti), harmonizuojasi ir išsivalo.

Kauzalinis kūnas – jį dar vadina karminiu kūnu. Čia galima prisiminti filosofą Patandžalį, kuris rašė apie taip vadinamas samskaras – tam tikrus įspaudus, kuriuose saugomos mūsų veiksmų pasekmės, paprasčiau tariant, mūsų karma. Ir yra nesuprantama, kur gi yra tos samskaros. Štai dabar galima atsakyti į šį klausimą: jos saugomos mūsų karminiame kūne, kuris apsupa mūsų mentalinį kūną. Veiksmai fizinio, astralinio ir mentalinio kūno lygyje palieka savo įspaudus karminiame kūne. Ten šie įspaudai laukia savo valandos, kad paskui padarytų įtaką mūsų mentaliniam, astraliniam ir fiziniam kūnui, kad mes galėtume gauti atpildą už savo poelgius. Štai toks informacijos ratas mūsų subtiliuose kūnuose, kur baigiasi mūsų veiksmas ir išsaugoma informacija apie jį. Šis kūnas yra bet kokio veiksmo pradžia, kur saugomos karmos sėklos, iš kurių paskui išauga: pas kažką krapai, pas kažką gėlės.

Karminis kūnas. Apie karminį kūną nieko nežinoma, kas liečia jo dydį ir spalvą. Jis neturi aiškių ribų ir atspalvių. Tiesiogiai daryti įtakos karminiam kūnui mes negalime. Viskas, ką mes galime daryti – tai atlikti gerus poelgius visų kūnų lygyje, kurie aprašyti aukščiau ir tai jau darys įtaką mūsų karminio kūno pasikeitimui.

Budhi kūnas – tai mūsų intuicijos pasireiškimas – subtilaus matymo ir aplinkui supančio pasaulio pajautimas. Pavadinimas “Budhi” yra nuo žodžio “buddhi” – aukščiausias protas (sąmonė, разум), aukščiausias “Aš”. Greičiausiai, būtent budhi kūne ima pradžią visi žmogaus talentai, atradimai, genialios idėjos, išradimai iš aukščiau ir taip toliau. Greičiausiai, būtent budhi kūne Mendelejevas pamatė savo periodinę lentelę, o pranašas Mozė kalbėjo su degančiu krūmu.

Įprastu žmogišku protu to nepasiekti, tik budhi kūnas, kuris geba išvesti žmogų į transcendentinio suvokimo lygį, gali kurti tokius stebuklus. Tai pasiekiama tik per nuolankumą (puikybės nebuvimą, pasiruošimą tarnauti svetimai valiai, смирение). Nuolankumas – tai mokėjimas pasitikėti tuo, kas aukščiau mūsų, tai mokėjimas matyti viskame aukščiausią prasmę ir suvokti, kad viskas vyksta būtent taip, kaip reikalinga mūsų vystymuisi.

Atminis kūnas – pavadinimas kyla nuo žodžio “atma”, tai yra siela. Tai ir yra mūsų tikrasis “Aš”, mūsų amžina, nesugriaunama, pirmapradė prigimtis. Pagal Vedas, siela turi savybes: amžinumą, žinojimą (знание), palaimą. Tai, turbūt, svarbiausia, ką galima pasakyti apie tai, kas yra atminis kūnas. Visa kita seka iš to.

Kaip veikia čakros pas šiuolaikinį žmogų. Andrejus Verba (rusų kalba) 

Straipsnis išverstas iš tinklapio oum.ru

Originalus straipsnis rusų kalba