Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Plepumas

Plepumas – tai noras daug kalbėti. Jeigu žmogus plepa be sustojimo, tai reiškia, kad jis kenčia nuo žodinio viduriavimo. Tylūs žmonės neišlaiko ir minutės tokių daugžodžiaujančių ir iškalbingų žmonių kompanijoje, kurie kalba su penkių šimtų žodžių per sekundę greičiu. Pas šiuos plepius ant liežuvio įtaisytas elektros generatorius. Tokie žmonės yra praradę ramybę. Jeigu jūs uždarysite juos vienus kambaryje dienai, tai jie numirs.

Ilgiems pokalbiams iššvaistoma labai daug energijos. Šią energiją būtina išsaugoti Dievo pažinimui. Plepus žmogus gali nė nesvajoti apie ramybę – net trumpam laikui. Uolus turi kalbėti mažai ir tik esant būtinybei. Ir tai tik dvasinėmis temomis. Daug kalbantys žmonės netinka dvasiniam keliui. Kasdieną laikykitės maunos dvi valandas, ypač maisto valgymo metu. Sekmadieniais laikykitės tylos įžado 24 valandas per parą. Maunos metu ilgai praktikuokite džapa ir meditacija. Maunos būtina laikytis tuomet, kai yra galimybė kalbėti – kai pas jus ateina svečiai. Tik šiuo atveju jūs galėsite kontroliuoti norą kalbėti.

Moterys labai daug kalba ir pastoviai sukuria namuose problemas, kalbėdamos tuščiai ir skleisdamos apkalbas. Jums vertėtų visada pamąstyti prieš kalbant. Begaliniai pokalbiai neša savyje radžasą. Gili ramybę ateina pas jus laikantis tylos įžado. Palaipsniui didinkite maunos periodą iki šešių mėnesių, o paskui iki dviejų metų.

Swami Sivananda