Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Hatha joga, meditacija, joga nidra ONLINE nuo sausio 4 dienos, kviečiame registruotis

Vegetarizmas. Filosofija ir rūšių įvairovė

Kaip pradėti medituoti

Dvasinis mokytojas - kas tai?

Jama ir Nijama. Nuo ko prasideda joga?

Kuo skiriasi Surya ir Čandra Namaskar

Vienos dienos badavimas su vandeniu: taisyklės

Jogos mokytojų kursai

Pediatrai: nepirkite išmaniųjų telefonų vaikams

Vokietijos pediatrų asociacija mėgina įtikinti tėvus nepirkti išmaniųjų telefonų vaikams, kuriems dar nėra 11 metų.

2019 m. Tyrimas parodė, kad kas antras 6–7 metų vaikas jau periodiškai naudojasi išmaniuoju telefonu. Nuo 10 metų kas ketvirtas vaikas jau turi savo išmaniuosius telefonus, kurie dažniausiai naudojami ne skambučiams. O nuo 12 metų beveik visi paaugliai yra aktyvūs interneto vartotojai.

Asociacijos prezidentas Tom Fischbach tokios nepriklausomybės suteikimą laiko labai neapgalvotu tėvų sprendimu. Anot jo, „tai yra baisi tendencija, kuri turi pražūtingų padarinių vaiko vystymuisi“.

Jis griežtai rekomenduoja vaikams nepirkti mobiliųjų telefonų iki vienuolikos metų. „Kuo ilgiau vaikai nenaudoja išmaniųjų telefonų, tuo geriau jiems“, – perspėja jis ir skundžiasi dėl lengvabūdiškumo tėvų, kurie mieliau palieka savo vaikus prie mobiliųjų prietaisų ir „nebemoko jų žaisti ar prasmingai įsitraukti į veiklą “. Fischbach taip pat įsitikinęs, kad tai daro tiesioginį poveikį vaiko vystymuisi: „Kuo intensyviau jis naudojasi žiniasklaida, tuo silpnesnis jo progresas mokykloje“.

Jei vaikas prieštarauja tokiems apribojimams, remdamasis tuo, kad kitiems galima tai daryti, Fischbach siūlo tvirtai atsakyti savo vaikui: „Tai, kas kitiems leidžiama – mums neturi reikšmės.“ Jis mano, kad tėvai turėtų rimtai apsvarstyti šią problemą ir suvokti visą jos pavojų. Ypač pavojinga, jei vaikai tampa uždari, nustoja susitikti su draugais, nesportuoja ir visą laisvą laiką praleidžia prie išmaniojo telefono ar planšetinio kompiuterio ekrano.
Bet jei neįmanoma be kompromisų atsisakyti išmaniojo telefono, prasminga susitarti su vaiku dėl riboto telefono naudojimo laiko – ne daugiau kaip dvi valandas per dieną.

O kaip jūs manote: nuo kokio amžiaus vaikui geriau leisti reguliariai naudotis išmaniaisiais telefonais?

Straipsnis išverstas iš tinklapio oum.ru

Originalus straipsnis rusų kalba