Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Greita mada naikina planetą

Mada, apsipirkimas, parduotuvės, madingi rūbai

Šokiruojantis pranešimas, kurį paskelbė pasaulinė labdaros organizacija „Oxfam“, atskleidė pražūtingus plačiai paplitusios „greitosios mados“ drabužių padarinius.

Jų tyrimas parodė, kad pagal dabartinius drabužių pirkimo modelius kas minutę išmetama apie 50 tonų anglies dioksido. Gaminant drabužius ir juos pristatant galutiniam vartotojui per mėnesį išmetamų teršalų kiekis viršija 900 kartų skrendant lėktuvais visame pasaulyje!

Medvilniniai drabužiai pradeda savo gyvavimą medvilnės laukuose JAV. Iš čia jie keliauja į gamyklas Bangladeše, po to drabužiai keliauja į Vokietiją ir galiausiai pristatomi pirkėjui Jungtinėje Karalystėje. Ir viskas už 25 eurus ar mažiau! Oi, kaip mes visi norėtume, kad žmonėms kelionės lėktuvu būtų tokios prieinamos.

Be to, mažos pirkimo išlaidos atspindi šios pramonės darbuotojų išnaudojimą ir mažą darbo užmokestį, kuris yra žemiau pragyvenimo lygio. Tuo pačiu metu 97% britų drabužių yra gaminami užsienyje.

Darbuotojams dažnai būna nepakankamai mokama, tačiau pigiausiais drabužius jie aprūpina turtingiausias pasaulio vietas. „Oxfam“ praneša: „Labiausiai kenčia neturtingiausi pasaulio žmonės, kurie mažiausiai susiję su klimato pokyčiais. 10% turtingiausių pasaulio šalių išmeta maždaug 50% viso pasaulio išmetamo teršalų kiekio, o skurdžiausia pusė – 10%. “

Danny Sriskandarajah, „Oxfam“ generalinis direktorius: „Šie stulbinantys faktai apie mados poveikį planetai ir neturtingiausiems pasaulio žmonėms turėtų priversti mus visus pagalvoti dukart prieš įsigyjant ką nors naujo dėvėjimui. Esame ekstremalioje klimato situacijoje – nebegalime užmerkti akių ant į aplinką išmetamų teršalų, atsirandančių dėl naujų drabužių, ar nusisukti nuo siuvimo fabrikų darbuotojų, kuriems yra mokami centai ir kurie neturi galimybės pabėgti nuo skurdo, nesvarbu, kiek valandų jie dirba. “

„Oxfam“ ragina nustoti pirkti naujus drabužius, nešioti drabužius iki jų gyvavimo pabaigos ir pirkti naudotus drabužius.

Sriskandarajah priduria: „Mes galime šią situaciją pakeisti geresne. Naudotų drabužių pirkimas padeda sulėtinti nuožmų „greitosios mados“ ciklą, suteikia drabužiams antrą gyvenimą. “

Straipsnis išverstas iš tinklapio oum.ru

Originalus straipsnis rusų kalba