Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Liežuvio valymas. Kaip valyti liežuvį ir kam tai daryti

Liežuvio valymas

Liežuvį reikia valyti reguliariai, kaip ir dantis. Tyrimai, kuriuos atliko mokslininkai atsako į klausimą “Ar reikia valyti liežuvį” taip: liežuvio valymas daro stiprią įtaką sumažinant nemalonų kvapą iš burnos, o taip pat tai yra įvairių susirgimų profilaktika, kurie atsiranda dėl per didelio bakterijų dauginimosi.

Senovės moksle apie gyvenimą ir sveikatą ajurvedoje detaliai aprašoma, kaip valyti liežuvį atliekant šatkarmas – reguliarias valomąsias technikas burnos sričiai: danta-dhauti – dantų valymas ir džihva-dhauti – liežuvio valymas. Ajurvedoje pasakyta, kad rytais baltos apnašos atsiranda dėl kūno valymosi nuo amos – toksinų. Matant apnašas galima pasakyti kokie organai arba sistemos turi polinkį susirgimams arba nukrypimams. Kuo rimtesnis liežuvio apnašų nukrypimas nuo įprastos rožinės spalvos, tuo rimtesnis organizmo būklės nukrypimas nuo normos. Esant neįprastoms apnašoms, pavyzdžiui raudonos, geltonos, žalios arba kitos spalvos, neskaitant baltos, pageidautina kreiptis pas gydantį daktarą konsultacijai.

Kaip valyti liežuvį

Kaip teisingai valyti liežuvį, kad būtų teigiamas efektas? Valymas užima visiškai nedaug laiko, įprastai valo liežuvį nuo šaknies link galiuko kol pasirodo švari rožinė spalva be apnašų ir kitų maisto likučių. Stenkitės kruopščiai valyti liežuvį, stipriai nespaudžiant, kitaip jį lengva sužaloti ir kartais, jeigu perspausite, gali atsirasti nedidelės kraujosrūvos, tačiau to bijoti neverta, tiesiog reikia būti atsargesniais kitą kartą.

Ypatingai svarbu valyti liežuvį rytais, nes nakties metu ant jo susikaupia didžiausias kiekis apnašų dėl intensyvaus organizmo valymosi. Jeigu apnašos baltos, balkšvos spalvos ir jos lengvai valosi – tai normalu, kitos apnašų spalvos charakterizuoja netinkamą vidinių organų darbą.

Kuo valyti liežuvį

Būna keletas liežuvio valymo įrankių – bendrai kalbant, jų principas panašus. Visais atvejais tai grandiklis, tik skirtumas medžiagoje, išvaizdoje ir kainoje.


Liežuvio valiklis (grandiklis)

Tai paprasčiausias liežuvio valymo įrankis po šaukšto. Pavyzdžiui, nuo šaukšto jį skiria plonesnis ir aštresnis paviršius, tai yra apnašos bus pašalinamos kiek giliau, nei įprastu šaukštu. Būtina suprasti, kaip reikia teisingai valyti liežuvį šiuo grandikliu. Jeigu jūs niekada nebandėte valytis liežuvio arba darėte tai labai seniai, galimas diskomfortas, ypač jei tik įsigijote grandiklį, tačiau per keletą seansų liežuvio paviršius pripras ir taps ne toks jautrus, o grandiklis taps mažiau aštrus. Reikia prisiminti apie aukso viduriuką, neperspausti su gyliu ir valymo stiprumu. Bus pakankama gerai praeiti nuo liežuvio šaknies iki galiuko 10-15 kartų.

Egzistuoja skirtingų formų ir medžiagų grandikliai. Jeigu grįžti prie ajurvedos žinių, liežuvio valiklis (grandiklis) turi būti padarytas iš aukso, vario, alavo, žalvario arba sidabro. Įprastai naudoja arba plastikinį grandiklį arba iš nerudijančio plieno. Optimalus variantas – varinis gremžtukas, tai viena iš geriausių medžiagų, kuri tinka valyti liežuvį nuo apnašų.

Toks grandiklis tarnaus jums daugelį metų. Kol kas nėra nieko efektyvesnio sugalvota, nei metalinis grandiklis.

Šaukštas

Šaukštas gerai dėl savo paprastumo ir prieinamumo, kai, pavyzdžiui, reikia valyti liežuvį pusiau žygio sąlygose. Nereikės užsakinėti grandiklio arba brangių ir specialių irigatorių, tokia paprasta priemonė yra pas kiekvieną.

Tačiau yra trūkumai:

– ne toks gilus valymas, lyginant su kitomis priemonėmis,
– ne toks patogus valant liežuvį,
– šaukštas dažnai būna ne toks plonas ir ne toks aštrus, lyginant su kitais grandikliais, kas sumažina valymo efektyvumą.

Tačiau pradžioje, kai jūs tik sužinojote apie liežuvio valymą, šaukštas pilnai tiks treniruotei, masažui ir tam, kad liežuvis pamažu priprastų prie panašių manipuliacijų.

Burnos irigatorius

Tai pats brangiausias variantas iš to, kuo galima valyti liežuvį, tačiau lyginant su kitais irigatoriaus privalumais, jį taip pat galima ir netgi būtina naudoti žmonėms su dantų protezais, breketais, venyrais (dantų laminatėmis) ir kitomis stomatologinėmis konstrukcijomis.

Irigatorius yra skirtas valyti dantų erdvę, o taip pat švelniai masažuoti dantenas su vandens čiurkšle. Tačiau jam yra specialūs antgaliai, kaip plastikinio šaukštelio, per kurį taip pat perduodamas vandens srautas. Toks irigatorius bus efektyviausias bendrai naudojant su klasikiniu metaliniu grandikliu. Taip pat vandens čiurkšlė gali padaryti švelnų liežuvio masažą, kas taip pat daro teigiamą poveikį.


Liežuvio valymo nauda

Įvairūs tyrimai patvirtina, kad reguliarus liežuvio valymas taip pat būtinas, kaip dantų ir visos burnos srities valymas.

Liežuvio valymo privalumai ir rezultatai:

– Mažesnis poveikis burnos srities infekciniams susirgimams.- Apsaugoma nuo galimybės praryti susikaupusias apnašas.
– Pašalinamas didelis bakterijų kiekis.
– Nemalonaus burnos kvapo pašalinimas arba sumažinimas.
– Stipresnis skonio jausmo atsiradimas, o tai reiškia, pasisotinimas mažesniu maisto kiekiu.

Išvados ir patarimai

– Liežuvio higiena tokia pat svarbi, kaip dantų ir burnos srities higiena.
– Svarbu valyti liežuvį taip pat reguliariai, kaip dantis.
– Liežuvis – svarbus sveiko organizmo ir žarnyno indikatorius.
– Reikia stebėti liežuvio spalvą, jo faktūrą, nes tai sveikatos būklės rodiklis.
– Liežuvio valymas – tai vienas iš pagrindinių metodų šalinant nemalonų kvapą iš burnos.

Stomatologai teigia, kad net XXI amžiuje reguliari ir korektiška burnos higiena – tai greičiau retenybė, nei taisyklė. Žmones didmiesčiuose tik neseniai išmokino valytis dantis du kartus per dieną, tačiau žiūrint plačiau, reikalai dar prastesni. Nors tokioje elementarioje procedūroje nėra nieko naujo, tai jau senovės ajurvedoje gerai žinoma valomoji praktika. Specialistų užduotis šviesti žmones rūpintis burnos srities higiena ir būtinai informuoti juos apie liežuvio valymą, kuris atliekamas įprastai valantis dantis.

Dantys ir liežuvis – tai pirmoji maisto patekimo į mūsų organizmą vieta, todėl rūpestis jais turi būti vienas iš pačių dažniausių ir prioritetinių veiksmų mūsų kasdieniame gyvenime. Nereguliarios higienos pasekmės visiems žinomos – kariesas, ligos ir dantų iškritimas, nemalonus burnos kvapas. Be to, kad tai bloga išorinė dantų išvaizda, tačiau tai ir nemalonūs apsilankymai pas stomatologus, kas ateityje brangiai kainuoja.

Reguliarus dantų, liežuvio ir visos burnos valymas – tai laiko ir finansų investicija į ateitį. Todėl prie tokios paprastos procedūros reikia prieiti taip pat sąmoningai, kaip ir bendrai prie gyvenimo.

Sveikos jums šypsenos!

Vaizdo įrašas. Liežuvio valymas. Kaip išvalyti liežuvį nuo apnašų

Straipsnio autorius Oleg Firsov.

Straipsnis išverstas iš tinklapio oum.ru

Originalus straipsnis rusų kalba