Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Kodėl svarbu dalintis žiniomis

Kodėl svarbu dalintis žiniomis ir išmintimi

Norėčiau pasidalinti mintimis šia tema, kuri aktuali daugeliui. Esu įsitikinusi, kad jūs ne kartą uždavėte sau klausimą: Ar verta dalintis žiniomis apie jogą, apie adekvatų gyvenimo būdą (be alkoholio, cigarečių, mėsos ir taip toliau)? Kažkas pasakys, kad vienareikšmiškai verta, kiti atvirkščiai, galvoja, kad gyvenimo būdas – tai asmeninis kiekvieno reikalas ir mes neturime teisės įsimaišyti į svetimą gyvenimą. Kas liečia mane, be abejonių manau, kad dalintis informacija vis tik reikia.

Daugelis iš tų, kieno gyvenimas pasikeitė, kai į jų gyvenimą atėjo joga ir vegetarizmas, stengiasi pasidalinti nauja informacija su savo artimiausia aplinka: šeima, draugais. Būna taip, kad artimieji mus palaiko, keičia savo požiūrį ir įpročius. Būna atvirkščiai, nesupranta, kas su mumis vyksta ir stengiasi grąžinti į jiems įprastą gyvenimo būdą. Tačiau koks jis yra? Iš ko sudarytas šis įprastas daugumos žmonių gyvenimas? Pažiūrėjus į aplinkinius žmones kyla klausimas: „Ar jie tikrai patys pasirinko tą pasaulėžiūrą, su kuria gyvena?

Mes ateiname į šį pasaulį, studijuojame jį su savo šeimos, giminaičių, draugų pagalba. Mums daro įtaką internetas, televizorius, radijas. Nuo vaikystės mes įsisaviname visas tas koncepcijas, kurios mums primestos iš visuomenės ir medijos. Žmogus, kuris gimė mėsavalgių šeimoje ar pas jį yra pasirinkimas maitintis kitaip? Gyvenimo pradžioje tikrai nėra. Būna reti atvejai, kai vaikai nuo ankstyvo amžiaus išreiškia sąmoningumą ir nenori valgyti panašaus maisto, tačiau pasikartosiu, tai išimtis. Daugumoje žmogus maitinasi taip, kaip tai buvo priimta daryti jo šeimoje.

Kas liečia masines informacijos priemones, tai čia reikalai visiškai liūdni. Ką mes matome televizoriaus ekrane? Milžinišką kiekį neadekvačios informacijos. Serialai, telešou transliuoja iškreiptą vaizdą apie tai, kas yra gerai, kas blogai, o vartotojai įsisavina visas šias koncepcijas į save. Ypač medija daro didelę įtaką vaikams ir paaugliams, kurių sąmonė tik tik formuojasi.

Darydami išvadas tam, kas aukščiau parašyta, mes prieiname prie išvados apie tai, kad asmeninė daugumos nuomonė – tai tik tos koncepcijos, kurias į juos įdėjo.

Tam, kad žmogus padarytų pasirinkimą, kokio elgesio modelio laikytis, kuo maitintis, kuo užsiiminėti laisvu metu, jam reikalinga alternatyva. Ir jeigu yra tie, kurie rodo iš tiesų adekvatų elgesio pavyzdį, kodėl gi neparodyti, kad galimi ir kiti variantai? Kiekvienas iš mūsų sužinojo apie jogą ir karmą, apie vegetarizmą tik todėl, kad kažkas kitas dalinosi šiomis žiniomis.

Kai mes pradedame suvokti, ką anksčiau darėme ne taip, atsiranda natūralus noras pasidalinti tuo su žmonėmis, su kuriais mes bendraujame dažniausiai, o galbūt ir ne tik su jais. Būna, kad mūsų žodžiai lengvai pasiekia adresatą ir kitas žmogus taip pat keičia savo įpročius. O būna, kad mūsų pasakojimai suvokiami, kaip „juokas“. Tokiu atveju neverta daryti spaudimo, galbūt, žmogus tiesiog nėra pasiruošęs priimti tą informaciją, kurią jūs stengiatės pasidalinti. Gera išeitis bus tiesiog per savo asmeninį pavyzdį rodyti alternatyvų gyvenimo būdą. Yra nemažai atveju, kai per tam tikrą laiko periodą žmonės keičia savo nuomonę.

Padėti bent savo artimiesiems pažiūrėti į šį pasaulį kitaip – tai labai svarbu, tačiau neverta pamiršti, kad pasaulis neapsiriboja tik mūsų aplinka. Jame gyvena milžiniškas kiekis žmonių ir pas mus yra galimybė danešti iki jų svarbią informaciją apie jogą, apie mitybą, apie sveiką ir sąmoningą gyvenimo būdą. Šiuolaikinis pasaulis suteikia mums daug galimybių dalintis žiniomis, beje, įnašą gali daryti bet kuris žmogus, ne tik jogos mokytojas.

Vienas iš paprastų būdų, tai pasidalinti (repostinti) naudingą informaciją socialiniuose tinkluose. Žinoma, tie, kurie dalinasi informaciją tokiu būdu, jų pakankamai daug, tačiau kuo daugiau bus tokių žmonių, tuo didesnė tikimybę, kad informacija pasieks kažką.

Dar vienas būdas, tai rašyti apie sveiką ir sąmoningą būdą. Galima įrašais dalintis savo tinklapyje, galbūt netgi bendradarbiauti su leidiniais, su sąlyga, kad pas jus yra polinkis rašyti straipsnius. Yra tie, kurie stengiasi dalintis informacija dėka savo blogo. Mūsų laikais tai puikus būdas, jis iš tiesų atneša rezultatus, tačiau tik tuo atveju, jeigu pas žmogų susirenka didelė auditorija.

Puikus, o svarbiausia, visiems prieinamas būdas dalintis žiniomis – dovanoti knygas. Dažnai žmonės patys ieško atsakymų į savo klausimus ir jiems reikia tik padėti, nukreipus juos į reikalingą informaciją. Taip pat yra šansas, kad žmogus labiau įsiklausys į autoritetingo žmogaus nuomonę ir lengviau suvoks informaciją.

Kai mes pradedame dalintis žiniomis, kurios nesutampa su masės nuomone, atsiranda žmonės, kurie žiūri į šias žinias skeptiškai arba netgi agresyviai. Ar verta švaistyti savo energiją ir įrodinėti tokiems žmonėms savo nuomonę? Mano požiūriu – ne, neverta. Kad ir kaip norėtųsi, toli gražu ne visiems įmanoma suprasti informaciją. Būna, kad žmogus ant tiek supančiotas savo stereotipais, kad negeba priimti alternatyvaus požiūrio taško.

Vis tik, nežiūrint į sunkumus, reikia dalintis žiniomis. Mes visi gyvename šiame pasaulyje ir koks jis bus po keleto metų, priklauso taip pat ir nuo mūsų. Pirma, ką būtina padaryti, tai patiems laikytis sveiko ir sąmoningo gyvenimo būdo. Savo asmeniniu pavyzdžiu ir informacija nešti alternatyvias koncepcijas pas savo giminaičius ir artimuosius. Tuo pat metu nepamirštant, kad šis pasaulis neapsiriboja tik mūsų aplinkiniais, yra daug kitų žmonių, kuriems mes galime padėti atsistoti į asmeninio tobulėjimo kelią.

Todėl dalinkimės žiniomis ir darykime šį pasaulį geresniu! Om!

Straipsnio autorė Marija Kovešnikova