Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Hatha joga, meditacija, joga nidra ONLINE nuo sausio 4 dienos, kviečiame registruotis

Vegetarizmas. Filosofija ir rūšių įvairovė

Kaip pradėti medituoti

Dvasinis mokytojas - kas tai?

Jama ir Nijama. Nuo ko prasideda joga?

Kuo skiriasi Surya ir Čandra Namaskar

Vienos dienos badavimas su vandeniu: taisyklės

Jogos mokytojų kursai

Kaip madų pasaulis griauna gamtos harmonija

Apie tai, kad mūsų planetos ekologinė sistema pergyvena ne pačius geriausius laikus, žinoma visiems. Ne kiekvienas žino, kad neapgalvotas ir spontaniškas patikusio megztuko pirkimas arba dviejų suknelių pirkimas viena kaina, kurios neišsiskiria gera kokybe ir greitu metu keliaus į šiukšliadėžę – visa tai veda į Žemės ekosistemos sunaikinimą.

Rūbų gamyba yra vienas iš labiausiai teršiančių ir nuodijančių pramonės sričių, todėl sąmoningo vartojimo tema vis dažniau iškyla moksliniuose darbuose, konferencijose ir pirmose spaudos leidinių puslapiuose.

Mados namų kūrėjai suinteresuoti augančiu pelnu ir prekių apyvartos didinimu. Anksčiau egzistuodavo viso labo du mados sezonai, dabar jau atsirado suvokimas tarpsezoninė (ne sezoninė) mada, kuri primesta mados industrijos, verčiančios ją sekti. Vos per 10 metų nuperkamos aprangos kiekis padidėjo 60%, o jos atsikratyti pradėta du kartus greičiau, nei įprastai. Mažai kas susimąsto apie tai, kur rūbai keliaus po to, kai taps nereikalingi ir nukeliaus į sąvartyną su etikete „jau nebemadinga“. Pagal ekspertų paskaičiavimus, kiekvieną sekundę šiukšlynuose sudeginamas panašiai vienas pilnas prikrautų rūbų krovininis automobilis.

Jeigu kalbėti apie mūsų spintos madingų atsinaujinimų ekologinę reikšmė, tai ji nepagrįstai didelė. Aprangos gamintojai bauginančiu greičiu naudoja gamtos resursus:

  • 2700 litų švaraus vandens reikalinga tam, kad pagaminti vienus marškinius iš medvilnės.
  • 70 milijonų medžių buvo iškirsti audinių gamybai. Šis skaičius su kiekvienais metais auga, didinant miškų naikinimo ir neteisėtų kirtimų rodiklius.
  • 10% visų toksiškų atliekų tenka mados industrijai.
  • 1,2 milijardus tonų dujų per metus išmeta tekstiliniai fabrikai, kurios sukelia šiltnamio efektą.
  • Gamtos sąlygomis bet koks sintetinis daiktas gamtinėse skaidomas 40 metų, o nailonas, poliesteris ir kitos medžiagos, pagal savo toksiškumą prilyginami plastikui.
  • 100$ (89 eurai) – vidutinis fabriko darbuotojų atlyginimas. Darbo sąlygos – vergiškos.

Egzistuojančiam mados industrijos modeliui reikalingas pamatinių principų ir vertybių peržvelgimas, o taip pat greita gamybos modernizacija. Dizaineriams ir modelių kūrėjams verta išmokti pilnavertiškai matyti gamybos procesą: su visais žaliavų gamybos etapais, audinių gamyba ir nelikvidžių produktų utilizacija, naudojant darbe ekologiškesnes ir mažiau žalos atnešančias medžiagas. Taip pat skirti ypatingą dėmesį perdirbimui, kad kurti aprangą su mažiausia žala ekologijai.

Realus vykstančių gamtos kataklizmų suvokimas, noras sustabdyti negrįžtamus klimato pokyčius ir sąmoningas resursų vartojimas padės pakeisti ekologišką situaciją ir padaryti įtaką industrijai, kuri besivejanti permainingą pirkėją griauna mūsų bendrus namus.