Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Nemokamas jogos užsiėmimas gegužės 3 dieną

Jogos mokytojų kursai

Išleista nauja knyga Jogos Abėcėlė

Dvasinės praktikos. Panagrinėsime kai kurias iš jų

Gydantys mantra-jogos garsai

Šatkarmos: kaip išsivalyti organizmą su hatha-jogos technikų pagalba

Brahma-Muhurta - geriausias laikas prabudimui

Joga per mėnesines

Kaip išvalyti aurą?

Aura – energetinis kokonas, gaubiantis fizinį žmogaus kūną. Ploniausia materija neša svarbią informacinę žinią, daro įtaką likimo “paveikslo” formavimui ir atsako už skirtingas asmenybės pasireiškimo puses ir jos santykį su supančia realybe.

Aura būna šviesi. Tokiu energetiniu apvalkalu apdovanoti išaukštinti nušvitusieji arba tiesiog geri žmonės. Būna aura tamsi ir purvina. Toks biolaukas būdingas žmonėms, gyvenantiems ne su visatos (gamtos) dėsniais, ignoruojantys fizinio kūno sveikatą ir neskiriantys dėmesio dvasinei gyvenimo pusei.

Žinoma, aura būna ne tik šviesi arba tamsi. Priimta manyti, kad energetinis kokonas gali maišytis vos ne su visomis vaivorykštės spalvomis. O čia aptarsime energijos valymo būdus. Juk, turbūt, daugelį domina klausimas, kaip išvalyti aurą nuo tamsių atspalvių ir padaryti savo energiją šviesią ir patrauklią teigiamiems įvykiams. Suprantama, kad jeigu galima pažeisti aurą ir gauti tamsų, netolygų energetinį apvalkalą, reiškia, turi būti galimybės jį sutvarkyti.

Kaip išvalyti žmogaus aurą

Jeigu yra pojūtis, kad kažkas gyvenime eina ne taip – sveikata nežėri, persekioja nelaimės, asmeninis gyvenimas nesidėlioja – vienu žodžiu, viskas eina prastai, tai verta susimąstyti apie auros valymą. Išminčiai, valdantys visatos paslaptis, vedinės kultūros pasekėjai, žmonės, praktikuojantys jogą, mano, kad aurą reikia periodiškai valyti, nepaisant į pojūčius. Kaip ir bet kokiame panašiame klausime, čia geriau rinktis profilaktiką, nei ilgą ir sunkų jau pasireiškusio pažeidimo tvarkymą.

Egzistuoja kaip minimum 8 prieinami būdai energetinio apvalkalo valymui:

 1. Mantrų kartojimas.
 2. Meditatyvinės praktikos.
 3. Šatkarmos.
 4. Pranajamos.
 5. Asanų atlikimas.
 6. Minties kultūros suderinimas.
 7. Tinkama mityba.
 8. Bendravimas su stichijomis (ugnis, žemė, oras, vanduo).

Šias metodikas siūlo jogos mokymas. Panaudoti praktikoje vieną iš variantų gali netgi pradedantis praktikas. Tačiau prieš išsirenkant praktiką asmeninės auros valymui, verta detaliau susipažinti su informacija apie kiekvieną konkretų variantą.

Auros valymas pagal jogos metodikas

Jogai mano, kad pastovi praktika stiprina vidinę švarą ir stabilizuoja harmoniją su mus supančiu pasauliu. Dėl vidinio aiškumo ir teigiamų energijų pritraukimo naudojamos aštuonios pagrindinės praktikos kryptys.

Mantros. Įrodyta, kad kiekvienas ištartas žodis sukuria energijos paveikslą ir daro įtaką savijautai, nuotaikai, pritraukia arba, atvirkščiai, atstumia laimę ir sėkmę. Štai todėl rekomenduojama pasverti kiekvieną ištartą žodį ir nekalbėti to, kas gali sukurti negatyvią aurą. Mantrų kartojimas – tai nuostabus būdas, kuris naudojamas savo sąmonės valymui ir tobulinimui. Mantros – tai Visatos garsai. Štai todėl jos padeda pritraukti teigiamą energiją ir išvalyti subtilius kūnus nuo negatyvių srautų.

Viena iš pačių žinomiausiu yra didingoji mantra OM. Šios mantros pagalba galima gerai išvalyti čakras. Tai pirmapradė mantra, kurią vadina kitų mantrų protėviu. Mantros “OM” kartojimo pagalba galima pasiekti proto nušvitimą, atverti energetinius kanalus, sustiprinti gyvybinės energijos tekėjimą ir natūraliai išvalyti aurą.

Meditacija. Meditacijos praktika paskirta dvasinio balanso pasiekimui, atsipalaidavimui, susitelkimui į pasąmonę. Su meditacijos pagalba, taip pat galima išvalyti energiją, supančią fizinį kūną. Meditacija – tai ganėtinai rimta praktika, kuri reikalauja dėmesingo priėjimo ir pasiruošimo. Dalykas tame, kad meditatyvinės praktikos pasiekiamos 7-tintame jogos lygyje. Tačiau yra technikos, naudojamos ir pirminiuose laiptuose. Kad meditacija būtų iš tiesų meditacija, o ne kažkuo tik panašiu į tai, verta dėmesingai išstudijuoti praktikos vykdymo principus ir tik tada bandyti medituoti. Jeigu tai atrodo sunku, verta kreiptis pagalbos į patyrusį mokytoją arba apsilankyti šios temos paskaitose.

Šatkarmos. Auros valymo praktika gali vykti atliekant šatkarmas. Kas yra šatkarmos? Tai manipuliacinės technikos su fiziniu kūnu ir dvasine asmenybės dalimi. Praktikos atliekamos su tikslu sutvarkyti fizinį kūną ir išvalyti jį supančią energiją. Šatkarmos pristato energetinių apvalkalų valymo technikas, susidedančias iš 6 praktinių pagrindų. Naudojant šatkarmas, galima atstatyti energijos srauto švarą, prasiskverbiantį per visus žmogaus kūnus, o taip pat sėkmingai sustiprinti dvasios jėgą ir įgauti būtiną gyvybinį nusiteikimą.

Pranajamos. Kvėpavimo technikos, leidžiančios nukreipti energiją ir sukurti reikalingą energetinį foną, vadinasi pranajamomis. Sanskrito vertime “prana” – ‘gyvybinė energija’, “jama” – ‘valdymas’. Naudojant kvėpavimo praktiką, žmogus gali dirbti su savo gyvybine energija, tai yra valyti ją, duoti jai reikiamą kryptį, pritraukti teigiamus srautus, atstumti negatyvą. Pranajama prieinama pradedantiems. Tačiau pageidautina prieš tai susipažinti su pranajamų atlikimo detalėmis arba įsisavinti patyrusių jogų patirtį.

Asanos. Su fizinės gimnastikos pagalba jogos gali atlikti valymą ir efektyviai padirbti su energijomis. Asanos suskirstytos pagal lygius. Yra gimnastinės praktikos pradedantiems, o yra asanų grupės patyrusiam lygiui. Pageidautina užsiiminėti fizinėmis praktikomis su patyrusių mokytojų kontrole. Visų pirma, asanų atlikimas reikalauja kontrolės. Be tam tikrų žinių ir įgūdžių sudėtinga susiorientuoti ir galima pasitempti raumenis, užsigauti. Visų antra, kad asanos eitų nustatyto tikslo (auros valymo) naudai, verta žinoti kaip, kada ir kokias asanas reikia atlikti.

Minties švara. Šis valymosi praktikos elementas turi pastovų pagrindą. Norint turėti švarią, šviesią aurą, verta pasirūpinti apie savo minčių švarą. Teisingas mąstymas – tai vienas iš pagrindinių sudedamųjų tobulėjimo (самосовершенствования) kelyje. Be atitinkamų minčių neįmanoma pasiekti harmonijos ir išsivalyti dvasiškai.

Teisinga mityba. Šviesus žmogus nušvitęs visose gyvenimo kryptyse. Negalima siekti tobulumo ir pamiršti paprastas gyvenimiškas taisykles. Norint tapti švaresniu, išlaisvinant energetinį lauką nuo negatyvo, svarbu laikytis teisingos mitybos. Neverta valgyti mėsos nužudytų gyvūnų ir žuvies. Toks maistas užteršia čakras, trukdo sąmonės prašviesėjimui, uždeda karminę žymę. Tačiau ne tik mėsa yra nedėkingu mitybos elementu (detaliau apie teisingą mitybą aprašyta teminiuose straipsniuose).

Bendravimas su gamtos stichijomis. Tam, kad pasiekti harmonijos su gamta, verta dažniau bendrauti su gamtinėmis stichijomis.

Jogoje naudojamos sekančios praktikos bendravimui su stichijomis:

 • Ugnis. Ugnį galima stebėti. Galima ją “prisijaukinti”. Vaikščiojimas per žarijas, šuoliai per ugnį – tai savitos praktikos bendravimui su ugnies stichija.
 • Vanduo. Viskas, kas gyva, sudaryta iš vandens. Švarus vanduo duoda gyvybinę jėgą, valo dvasią, sveikatina kūną. Apsipilimas šaltu vandeniu, grūdinimasis – geri būdai bendrauti su vandens stichija.
 • Oras. Kvėpavimas lygus, gilus – tai bendravimas su oro stichija. Valymuisi ir atsipalaidavimui gerai atlikti pranajamas gryname ore, toli nuo miesto šurmulio (miške, ant jūros kranto, kalnuose).
 • Žemė. Dirva po kojomis – tai galimas energijos laidininkas. Stovint basomis ant žolės, galima pajausti ryšį su gamta ir įgauti stiprų energetinį papildymą.

Visos paminėtos praktikos geros ir atskirai, ir kartu. Jeigu išmokti naudoti auros valymosi paslaptis iš jogos, galima ženkliai pagerinti savo savijautą, pakeisti pasaulio suvokimą, mėgautis savo gyvenimu.

Kaip išvalyti žmogaus aurą su jogos pagalba

Skaitant visą šią medžiagą, daugelis pamanys, kad auros valymas ne toks ir paprastas dalykas. Iš tiesų taip ir yra! Kad įgauti vidinį prašviesėjimą ir atsikratyti energetinio apvalkalo negatyvo, verta pastoviai dirbti su savimi. Praktikų atlikimas reikalauja rimtos savidisciplinos, žinių ir didelių pastangų. Kad atrasti savo kelią į paskirtą tikslą, teks daug ką pakeisti savo gyvenimą. Tačiau šie pokyčiai atneš tik naudą.

Kaip išvalyti žmogaus aurą nuo negatyvo

Išminčiai, valdantys vedines žinias mano, kad švarią aurą galima palaikyti, laikantis principų harmonijos su gamta. Gyventi reikia pagal sąžinę, dermėje su savimi ir aplinka. Svarbu rūpintis ne tik fizine sveikata, tačiau ir saugoti vidinę švarą. Neegzistuoja receptas, kuris gali padėti gauti šios minutės valymo efektą, be būtinybės palaikyti rezultatą. Kad suvokti, kodėl yra taip, verta prisiminti, kas yra aura, kokie veiksmai, poelgiai ir mintys daro įtaką jos savybėms. Ar tik aura svarbi, kad būti harmonijoje?

Įprastiniam žmogui pakankamai sunku rasti atsakymą į šį klausimą. Tačiau jeigu yra noras, galima aplankyti grupines paskaitas ir praktinius užsiėmimus, kuriuos organizuoja jogos-stovykla “Aura”. Užsiimant jogos-stovykloje galima gauti vertingą auros valymo, energijų valdymo, sąmonės ribų išsiplėtimo patirtį. Patyrę jogos mokytojai su džiaugsmu pasidalins žiniomis ir papasakos pažintines istorijas apie savirealizacijos (augimo, tobulėjimo) metodus, dvasinio kūno valymą ir savo gyvybinio potencialo pagerinimą. Užsiėmimai stovykloje vyksta gryname ore, vietose, atitolusiose nuo miesto smogo ir kasdienio šurmulio. Komfortiškoje atmosferoje, bendraminčių grupėje, galima atsiriboti nuo problemų ir paskirti šiek tiek laiko subtilių materijų pažinimui.

Jogos-stovykla “Aura” atveria savo duris visiems, kam įdomūs tobulėjimo ir harmonijos klausimai. Jogos-stovykla organizuojama skirtingų lygių praktikams, jūs galite būti pradedantis, patyręs praktikas, pradedantis mokytojas arba pažengęs – jogos-stovykla – tai produktyvi erdvė kiekvienam iš jūsų. Būdami stovykloje “Aura”, jūs galėsite:

 • atsipalaiduoti,
 • atsiriboti nuo kasdienių problemų ir rūpesčių,
 • įsigilinti į savęs pažinimą,
 • papildyti savo praktinę patirtį,
 • pagerinti fizinius asanų atlikimo įgūdžius,
 • įgauti naujų žinių,
 • rasti atsakymus į dominančius klausimus.

 

Išstudijuokite jogos-stovyklos tvarkaraštį ir susipažinkite su informacija. Jeigu jums įdomu, palikite žinutę online-formoje.

Prisijunkite!

Straipsnio autorius: klubo OUM.RU kolektyvas.

Straipsnis išverstas iš tinklapio oum.ru

Originalus straipsnis rusų kalba

Vaizdo įrašas. Čakros: praktikų įtaką sąmonės lygiui. Darya Čudina (rusų kalba)