Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Badavimas su sultimis

Yra kontraindikacijos, būtina specialisto konsultacija

Badavimas su sultimis – tai gerokai lengvesnis įprasto badavimo variantas, kuris leidžia, iš vienos pusės, susilaikyti nuo maisto, o iš kitos pusės, maitinti organizmą neapkraunant virškinimo-žarnyno trakto. Yra nuomonė, kad sultys įsisiurbia skrandyje ir žarnyne, kepenys ir kasa šiame procese nedalyvauja ir neatsitraukia nuo valymosi proceso, kurio tikslas ir yra atsisakymas nuo maisto.

Svarbu paminėti vieną momentą: kalba eina apie sultis, kurios paruoštos iš šviežių produktų savarankiškai arba jūsų akyse. Gėrimai iš parduotuvių nėra naudingi: tai vandens, cukraus, dažiklių, konservatų, skonio stipriklių mišinys ir taip toliau. Bet kokie ryškūs užrašai ant pakuotės apie 100% natūralią sudėtį – tai ne ką daugiau, nei įžūlus gamintojų melas. Todėl badavimą būtina atlikti tik su natūraliomis sultimis, o gėrimas iš parduotuvių ne tik neatneš jokios naudos, o dar ir prives prie papildomo organizmo užteršimo.

Ką duoda badavimas ant sulčių

Sulčių gaminimas iš šviežių produktų leidžia mums daug kartų padidinti naudingų medžiagų koncentraciją, o svarbiausia, suteikia galimybę jas gauti maksimaliai įsisavinamoje organizmui formoje. Išlaisvinti nuo pluošto žalumynai, daržovės, vaisiai tampa švaria įvairių mikroelementų ir vitaminų kvintesencija, kurie tiesiogiai patenka į kraują.

Geriausia daryti sultis iš kietos konsistencijos produktų: tai racionaliau. Pavyzdžiui apelsinas arba arbūzas praktiškai pilnai sudarytas iš vandens ir bendrai kalbant stipraus skirtumo tarp jų vartojimo pilnai arba išspaustu pavidalu nėra. Todėl optimalu daryti sultis iš tokių produktų, kaip obuoliai, kriaušės, bananai.

Vaisiai ir daržovės – produktai, tarp kurių yra principingi skirtumai. Vaisius mūsų organizmas įsisavina kaip maksimaliai paprastas maistas virškinimui. Beje, jeigu organizmas neišmokytas jų vartoti, tai su įsisavinimu gali būti problemos. Kas liečia daržoves, tai mūsų virškinimo sistema nepritaikyta virškinti kietą pluoštą. Jis neįsisavinamas organizmo, tačiau gerai valo žarnyną ir bendrai visą virškinimo–žarnyno traktą. Tačiau situacijoje su sultimis viskas yra šiek tiek kitaip.

Sultys, kaip iš daržovių, taip ir iš vaisių, įsisavina organizme praktiškai šimtu procentu. Yra nuomonė, kad išspaustiems gėrimams visiškai nereikia jokių fermentų: skystis tiesiog įsigeria per žarnyno sieneles. Todėl jeigu kelti tikslą gauti naudą iš daržovių, tai tiesiog padaryti salotas nepakankama – maksimaliam jų įsisavinimui reikia jas vartoti sulčių pavidale. Ir badavimui tai bus pozityvu.

Verta paminėti, jog kai kurių sulčių rūšių nepageidaujama gerti ant tuščio skrandžio. Pavyzdžiui, burokėliai dirgins skrandį ir žarnyną, todėl naudojant galima pridėti morką arba suskystinti jį vandeniu. Beje, maišyti sultis tarpusavyje galima be apribojimų, nes jų įsisavinimui nereikia fermentų išskyrimo. Ir toks suvokimas, kaip „nesuderinami produktai” čia neaktualus.

Badavimas su sultimis gerai valo organizmą nuo sukauptų toksinų. O svarbiausią, tai galima praktikuoti pakankamai ilgą periodą net tiems, pas ką skrandžio tuštumo pojūtis ypač kankinantis, o sotumo pojūtis – svarbi harmoningo gyvenimo sudedamoji dalis. Skirtingai nuo įprasto atsisakymo nuo maisto, kurio procese gali kilti galvos svaigimas, silpnumas, pykinimas, kankinantis alkio jausmas, galvos skausmai ir taip toliau, badavimo su sultimis metu organizmas gauna visas būtinas medžiagas ir organizmo valymo procesas vyksta gerokai lengviau, kas padeda išengti įvairių negatyvių simptomų.

Rekomendacijos badavimo su sultimis praktikai

Nežiūrint į tai, kad badavimas su sultimis tai palengvinta maisto atsisakymo versija, ji turi tam tikras kontraindikacijas. Visų pirma, greita praktikos pradžia gali sukelti organizme staigų išsivalymo procesą, kurio pasekmės gali būti nenuspėjamos. Todėl rekomenduojama kaip minimum savaitę maitintis neapdorotu (žaliavalgišku) maistu, gerti sultis. Ir tik po to galima pradėti patį badavimą. Svarbi rekomendacija: vaisių sultis geriau gerti per vamzdelį, kad nežaloti dantų emalio destruktyviu poveikiu.

Badavimo su sultimis metu galima atlikti fizinius pratimus, kad valymosi procesas būtų maksimaliai efektyvus. Tačiau be fanatizmo. Naudoti rimtą fizinį krūvį nerekomenduojama. Taip pat neverta iš karto daryti ilgo badavimo. Geriausia pradėti praktiką nuo 3–5 dienų.

Analogiškas priėjimas naudojamas išėjimui iš badavimo su sultimis: keletą dienų užbaigus praktiką nerekomenduojama vartoti sunkų, termiškai apdorotą maistą. Pradėti maitintis geriau nuo neapdirbto augalinio maisto ir tik su laiku palaipsniui grįžti prie įprasto raciono, pagal galimybes pašalinant kenksmingus produktus. Juk mes valome organizmą ne tam, kad paskui jį vėl užteršti. Švaru ne ten, kur visą laiką valo, o ten, kur nešiukšlina.

Jeigu jūs seniai planuojate pabandyti badavimą, tačiau jaudinatės dėl stiprių ir nemalonių simptomų atsiradimo, galima pradėti savo patirtį būtent nuo badavimo su sultimis. Švaros ir lengvumo pojūtis, kurį jausite nepaliks jūsų abejingais šiai stebuklingai organizmo valymo praktikai.

Originalus aprašymas