Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Hatha joga, meditacija, joga nidra ONLINE nuo sausio 4 dienos, kviečiame registruotis

Vegetarizmas. Filosofija ir rūšių įvairovė

Kaip pradėti medituoti

Dvasinis mokytojas - kas tai?

Jama ir Nijama. Nuo ko prasideda joga?

Kuo skiriasi Surya ir Čandra Namaskar

Vienos dienos badavimas su vandeniu: taisyklės

Jogos mokytojų kursai

Augalinė mityba ir priklausomybių gydymas

Teksase įsikūrusiame reabilitacijos centre žmonėms, priklausomiems nuo narkotikų ir alkoholio, bus išbandyta augalinės mitybos programa, kaip vienas iš gydymo metodų.

Pirmasis tokio pobūdžio tyrimas, tiriantis augalinės mitybos ir priklausomybės gydymo ryšį, prasidėjo 2019 m. lapkritį.

Iki 2020 m. pabaigos 100 vyresnių nei 18 metų pacientų vyrų ir moterų yra suskirstyti į kontrolinę grupę su standartine gydymo centro mityba ir į grupę su augaline mitybą, kurios pagrindą sudaro sveikas maistas. Be to, antroji grupė kartą per savaitę mokosi sveikos gyvensenos ir mitybos pagrindų.

Tyrėjai stebi pacientus skirtingais sveikimo etapais, naudodamiesi protinės ir fizinės sveikatos žymomis, kad nustatytų atstatomąjį atsparumą.

Centro įkūrėjas Adam Court, būdamas 30 metų amžiaus, buvo priklausomas nuo narkotikų ir greito maisto. Po narkotikų perdozavimo bandant nusižudyti Adam užsiregistravo reabilitacijos centre, kur jam buvo nustatyta daugybė diagnozių ir paskirti vaistai.

Gydymo metu Adam perėjo prie augalinės mitybos, sužinojęs apie jos naudą iš kelių šalininkų.
„Atsigaudinėdamas ir perėjęs prie augalinės dietos, aš sugebėjau ne tik tapti blaivus, bet ir atsisakyti širdies ligų, diabeto, erekcijos disfunkcijos ir visiškai atsisakyti visų psichotropinių vaistų per vienerius metus“, – dalijasi Adam. „Tai suteikė man galimybę sukurti pozityvių pokyčių aplinką dėka kasdienės saviugdos veiklos, kuri padėjo man susikurti meilės sau pagrindą, daugiau dėmesio skiriant tam, kas man yra svarbu, nei tam, kas buvo su manimi“.

Siekdamas geriau suprasti augalinės mitybos poveikį sveikimui moksliniu požiūriu, Adam surinko komandą tyrimui pradėti.

„Manau, kad šis tyrimas turės didžiulį poveikį tam, kaip mes vertiname priklausomybės gydymą apskritai“, – tyrimo pradžioje sakė Adam. „Dažnai žmonės naudoja maistą kaip būdą įveikti stresą, kai mėgina atsipratinti nuo priklausomybės dalyko. Daugeliu atvejų toks mitybos pasirinkimas kenkia sveikatai. Tikiuosi, kad šis tyrimas parodys, jog mityba iš tikrųjų vaidina didžiulį vaidmenį sveikimo veiksniams: depresijai, nerimui, užuojautai sau ir ištvermei. Tai yra veiksniai, kuriais galima pakloti sveikimo pagrindą“.

Straipsnis išverstas iš tinklapio oum.ru

Originalus straipsnis rusų kalba