Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Apie taip vadinamus „draugus“

Svami Sivananda Sarasvati apie „draugus“

Taip vadinami „draugai“ realybėje yra priešai. Šiame pasaulyje negalima rasti nei vieno nesavanaudiško draugo. Tikras, ištikimas ir rūpestingas draugas – tai Dievas mūsų širdyje. Kai tu turtingas ir važinėji su „rols-roisu“, draugai prisistato čia pat, juos traukia pinigai ir turtai. Jeigu tu prastoje padėtyje (bėdoje), aplinkui nieko nebus, apie tave pamirš netgi žmona ir vaikai.

Šiame pasaulyje karaliauja godumas, veidmainystės, dviveidiškumas, meilikavimas, pataikavimas, melas, apgaulė ir savęs mylėjimas (egoizmas). Būkite atsargūs. Draugai ateina, kad tiesiog paplepėti apie tuštybes, jie atima brangų laiką. Jie neturi įsivaizdavimo apie laiko svarbą, jiems norisi nuleisti tave žemyn, išblaškyti žemiškais reikalais. Jie sako: „Bičiuli, ką tu darai? Uždirbinėk pinigus! Pasiek džiaugsmą šiame gyvenime. Valgyk, gerk, linksminkis. Nueikime į kiną, ten ir ten rodo naują holivudo filmą su puikiais amerikietiškais šokiais. Kas žino, kas nutiks ateityje? Kur Dievas? Kur dangus? Nėra jokių atgimimų (reinkarnacijos), nėra jokio mukti. Visa tai išgalvota dvasininkų-mokslininkų (panditų). Linksminkis dabar! Kam tu badauji? Nėra nieko, apart šio pasaulio. Mesk tu savo sadhaną ir meditaciją“.

Būtent tokius patarimus duoda daugelis „draugų“. Negailestingai nutraukite visus santykius su tokiais žmonėmis. Nekalbėkite su jais, kad ir kokie nuoširdūs jie atrodytų. Pasislėpkite nuo jų. Gyvenkite vienumoje. Pasitikėkite tik tuo Nemirtinguoju Draugu, kuris gyvena jūsų širdyje. Tik tada jūs būsite pilnai saugūs. Jis duos viską, kas reikalinga. Susitelkite, įsiklausykite į šį balsą ir laikykitės Jo patarimų.

Ištrauka iš Svamio Šivanandos knygos Koncentracija ir meditacija