Hatha Joga. Jogos pagrindai.

Pakeisk save ir pasaulis aplinkui pasikeis

Meditacijos pagrindai. Ką pageidautina žinoti

Kas yra klasikinė joga

Kaip prisiminti praėjusius gyvenimus

Kaip teisingai kvėpuoti. Kvėpavimo technikos

Produktai organizmo valymui

Apie geismus ir troškimus

Swami Sivananda Sarasvati

Kur jūs nuvažiuotumėte – į Amsterdamą, Londoną ar Niujorką, pažiūrėkite į šį juslinį pasaulį. Jūs pamatysite tik du dalykus – seksą ir ego.

Seksualinis instinktas – tai didingiausias žmogaus poreikis. Seksualinė energija ir potraukiai valdo žmogaus poelgius. Seksualinė energija užpildo protą, Pranas, jutimus ir visą kūną.

Pas žmogų yra tūkstantis ir vienas noras. Tačiau pagrindinis ir stipriausias noras – tai seksualinis noras. Visi likę norai susiję su šiuo centriniu noru. Pinigų noras, palikuonių, nuosavybės ir kiti norai eina paskui.

Viešpats padarė seksualinį troškimą labai ir labai stiprų, kad palaikytų šios visatos sukūrimą. Kitaip mes matytume daugybę Dživanmuktų (išsilaisvinusių sielų), išsilaisvinusių taip pat lengvai, aip studentai pabaigę universitetą. Lengva pabaigti universitetą. Iš jūsų reikalaujama šiek tiek pinigų, atminties, intelekto ir šiek tiek pastangų. Tačiau daug kartu sunkiau įvaldyti ir kontroliuoti seksualinį impulsą. Tas, kuris pilnai sunaikino geismus ir įsitvirtino Brahmačarijoje, yra ne kas kitas, kaip Brahmanas, arba pats Viešpats Dievas.

Šis pasaulis laikosi ant sekso ir ego. Jis visko šeimininkas, pagrindas. Seksas laikosi už ego. Jeigu ego sunaikintas Vičara ir žinojimu „Kas aš?“ sekso idėja atkrenta pati savaime. Žmogus – savo likimo šeimininkas, tačiau pasimetęs, jis pametė savo dieviškąją šlovę ir tapo vergu, ego ir sekso instrumentu. Seksas ir ego – tai Avidjos (neišmanymo) pasekmė. Žinojimas apie savo tikrąją prigimtį sunaikina šiuos du Atmano priešus, šiuos banditus, kurie terorizuoja mažą, neturinčią apsaugos ir bejėgę dživą (sielą).

Žmogus labai stipriai degradavo tapęs troškimų marionete. Vaje! Jis tapo mechaniška lėle praradęs gebėjimą atskirti. Jis įkrito į vergovę. Kokia liūdna padėtis! Kaip juokiasi likimas! Jeigu žmogus nori grąžinti savo dieviškąją prigimtį, jam būtina transformuoti visą jį, seksualiniai norai turi būti sublimuojami reguliarioje meditacijos praktikoje ir pakylėtose mintyse. Seksualinių norų transformacija – tai labai galingas ir efektyvus būdas pažinti aukščiausiąją palaimą.

Troškimai valdo visuose pasaulio kampeliuose. Žmonių protai pripildyti seksualiomis mintimis. Pasaulis pilnai seksualus. Visas pasaulis yra veikiamas stipriausios seksualinės intoksikacijos. Pas žmonės ištvirkusios mintys. Niekas negalvoja apie Dievą. Niekas nekalba apie Dievą. Visi kalba apie madą, automobilius, restoranus, pietus, vakarėlius, apie kiną. Gyvenimą sudaro maisto valgymas ir giminės pratęsimas. Ir viskas.

Ištrauka iš Svamio Šivanandos knygos Praktika Brahmačarija